Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  23°C / 10°C
REKLAMA

Remont drogi wojewódzkiej Świecie-Chojnice [zdjęcia]

Andrzej Pudrzyński
25 maja 2023, 20:17

Trwa modernizacja drogi wojewódzkiej nr 240 na odcinku między Franciszkowem a Błądzimiem na pograniczu gmin Bukowiec i Lniano. Prace są już mocno zaawansowane.

Modernizacja tego odcinka trasy będzie kosztowała blisko 3,3 mln zł
Fot. UG w Bukowcu
REKLAMA
REKLAMA

Pod koniec marca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu podpisano umowy z wykonawcami modernizacji czterech odcinków dróg wojewódzkich.

Wśród remontowanych odcinków jest między innymi fragment drogi nr 240 Świecie - Chojnice o długości 1,7 kilometra między Franciszkowem (gmina Bukowiec) a Błądzimiem (gmina Lniano).

REKLAMA
REKLAMA

Inwestycja obejmuje położenie nowych warstw asfaltu, wykonanie oznakowania poziomego, przebudowę zatok autobusowych i poboczy. Roboty rozpoczęte wczesną wiosną mają zakończyć się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Prace, których koszt wyniesie prawie 3,3 mln zł, wykonuje Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Kozłowa.

Na tej samej trasie trwa również przebudowa wiaduktu w Terespolu Pomorskim, która ma potrwać do lata 2024 r. i wiąże się z koniecznością korzystania z objazdów.

Zobacz poniżej zdjęcia remontowanego odcinka Franciszkowo-Błądzim.

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA

Zdjęcia: UG w Bukowcu

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

Z Franciszkowa do Błądzimia to chyba jest więcej jak 1,7 km, no chyba że tyle drogi jest na tą chwilę zrobione.

Odpowiedzi: 1

Przecież piszą, że robią tylko 1,7 km odcinek między Franciszkowem a Błądzimiem, a nie całą trasę między tymi wsiami.

Odpowiedzi: 1

Racja - pisze że fragment drogi 240. Kłania się szybkie czytanie bez zrozumienia - mój błąd.

Odpowiedzi: 0
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: [email protected] lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz