Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Anita, Eliza, Jacek
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  32°C / 19°C
 • zachmurzenie duże
  Jutro:
  32°C / 20°C
 • zachmurzenie duże
  Pojutrze:
  34°C / 23°C
REKLAMA

Rzeczy zabrane w pośpiechu do dwóch reklamówek... Dotarły do nas kolejne grupy uchodźców

Andrzej Bartniak
5 marca, 19:28

W powiecie świeckim przebywa obecnie ponad 170 uchodźców z Ukrainy. Zważywszy na ostatnie doniesienia z tego kraju, jest niemal pewne, że liczba ta będzie jeszcze większa.

Pierwsza grupa uchodźców dotarła 26 lutego do Terespola koło Świecia
Fot. Andrzej Bartniak
REKLAMA
REKLAMA

Starostwo Powiatowe w Świeciu deklaruje obecnie gotowość ulokowania w dobrych warunkach 580 ukraińskich uchodźców. Trudno przewidzieć, kiedy zostaną zajęte wszystkie wolne miejsca. Oby starczyło ich na jak najdłużej.

Pierwsza, 46-osobowa grupa uchodźców wojennych z Ukrainy dotarła 26 lutego do Terespola Pomorskiego (gmina Świecie). Zostali ulokowani w domu noclegowym. Potem przyjechali kolejni.

REKLAMA
REKLAMA

- W tym momencie w Terespolu przebywa około 70 osób - mówi Zbigniew Semrau, kierownik wydziału bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Świeciu. - Liczba ta stale się zmienia, bo niektórzy po krótkim odpoczynku decydują się na dalszą podróż do innych miejsc w Polsce lub w pozostałych krajach Unii Europejskiej.

Kolejna zorganizowana grupa znalazła schronienie w ośrodku wypoczynkowych Perła Borów Tucholskich w Tleniu (gmina Osie). Przyjechali wprost z granicy polsko-ukraińskiej. To ponad 90 osób, głównie kobiet i dzieci. Niektóre mają dopiero po kilka tygodni. Ośrodek dysponuje 150 miejscami.

REKLAMA
REKLAMA

- W razie potrzeby gotowy jest też drugi ośrodek w Tleniu, Patria - dodaje Zbigniew Semrau.

Uchodźcy powoli zaczynają też zajmować hotel Vistula w Świeciu. Na razie jest ich 10.

Można zauważyć, że kolejne grupy przywożą ze sobą coraz mniej rzeczy osobistych. Nierzadko cały ich dobytek mieści się w dwóch reklamówkach. To świadczy o tym, w jakim pośpiechu opuszczali swoje wsie i miasta niszczone przez rosyjskie wojska.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

REKLAMA
REKLAMA