Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Anita, Eliza, Jacek
 • słabe opady deszczu
  Dzisiaj:
  32°C / 19°C
 • zachmurzenie duże
  Jutro:
  32°C / 20°C
 • zachmurzenie duże
  Pojutrze:
  34°C / 23°C
REKLAMA

Zobaczcie, jaka woda leci z kranów w Laskowicach!

Andrzej Bartniak
2 listopada, 17:17

Dlaczego z kranów ciągle leci brudna woda? To pytanie już od kilku dni zadają sobie mieszkańcy Laskowic. Według dostawcy - spółdzielni Borowiak - problemy powinny się już skończyć. Tak jednak nie jest.

Jak pić takie „coś”?
Fot. Andrzej Bartniak

Konsekwencją, przeprowadzonego kilka dni temu, planowanego płukania sieci wodociągowej w Laskowicach, była woda gorszej jakości. Fachowcy działający w imieniu dostawcy przekonywali, że to tylko chwilowe utrudnienie, po którym za dzień nie będzie śladu. Tak jednak się nie stało. W wielu kranach wciąż to, co z nich wypływa, trudno nazwać wodą nadająca się do czegokolwiek. A już na pewno nie jest ona odpowiednia do celów spożywczych dla dzieci.

REKLAMA
Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieBenefit

Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieJubiler Corleone

- Od czterech dni jestem skazana na kupowanie dużych ilości wody mineralnej, bo ta, która leci z kranu przypomina herbatę i to bardzo mocną - żali się nasza Czytelniczka z Laskowic. - Myślałam, że może tylko u mnie jest taki problem, ale u koleżanki mieszkającą przy innej ulicy nie jest nic lepiej. Na początku leci jakaś brązowa ciecz, po jakimś czasie się poprawia, ale i tak wygląda to źle. Gdy odstawi się wodę w naczyniu, to po kilku minutach na dnie widoczny jest czarny piasek.

To, co leci z kranów u części mieszkańców Laskowic trudno nazwać wodą /Fot. Nadesłane

Kolejne doniesienie o złym stanie wody zaskakują Witolda Wardackiego, prezesa Rolniczej Spółdzielni Usługowo-Handlowej Borowiak z Jeżewa.

- Byłem przekonany, że po płukaniu sytuacja wszędzie wróciła do normy - tłumaczy prezes. - Wprawdzie przed dwoma dniami mieliśmy małą awarię, ale nawet ona nie powinna być przyczyną opisywanej jakości wody.

Czyżby wydarzyło się w sieci coś, o czym spółdzielnia jeszcze nie wie? Tego wykluczyć nie można. Jednak prezes bardziej skłania się ku wersji, że widoczny osad nie pochodzi z sieci, a jest konsekwencją powolnej stabilizacji wewnętrznej. Innymi słowy, trzeba poczekać, aż wylecą wszystkie nieczystości z rur znajdujących się w budynkach. Te zostały wzruszone podczas ostatnich zabiegów konserwacyjnych.

REKLAMA
Otworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknieOtworzy się w nowym oknie

Ci którzy uznają, że należy się im rekompensata mogą liczyć na obniżenie rachunku o 10 proc. Konieczne jest jednak złożenie odpowiedniego pisma u dostawcy wody, czyli w spółdzielni Borowiak. 

- To żadna ulga! Za wodę płacę około 130 zł. Rachunek zostanie więc obniżony za ten okres o 13 zł. Tymczasem na wodę kupowaną w sklepie wydam 50 zł, bo tą z kranu herbaty nie zaleję ani sobie, ani tym bardziej dzieciom! – oburza się mieszkanka Laskowic.

a [dot] bartniakatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (2)

Ci mają dobrze z kranu miód.

Odpowiedzi: 0

powinni w sanepidze sprawdzic ta wode...!!!

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz