Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Czytelnicy: Rozgrzebano drogę numer 91 pod Świeciem, a teraz nic się tam nie dzieje

Czytelnicy zastanawiają się, kiedy na modernizowanym odcinku drogi krajowej nr 91 ponownie pojawi się ekipa remontowa. - Najpierw zaczęto "z kopyta", a potem powtórka z rozrywki znana z remontów innych dróg w naszym regionie - wszystko stoi - komentują kierowcy.

Udostępnij
droga-91-w-remoncie-2

Na terenie gminy Świecie modernizacja drogi krajowej nr 91 obejmie odcinek o długości 2,3 km od skrzyżowania z ul. Chełmińską w Świeciu do mostu na Wiśle (sam most nie będzie remontowany).

We wrześniu rozpoczęto frezowanie nawierzchni jednego pasa na ponad 460-metrowym odcinku. Na drugim pasie ruch odbywa się wahadłowo.

- Zaczęto sprawnie, ale wkrótce potem prace przerwano. Od paru tygodni nic się tam nie dzieje, nie ma żadnych robotników. Jedynie panowie kierujący ruchem wahadłowym. Przeciskanie się jednym wąskim pasem, zwłaszcza dla ciężarówek, to żadna przyjemność. To normalne, że kiedy jest remont, to są i utrudnienia, ale łatwiej się je znosi, kiedy widać, że obok trwają roboty i widać jakieś postępy. A tam ani żywego ducha - irytują się Czytelnicy.

Reklama
Reklama

Co na to inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad?

- Trzeba pamiętać, że prace prowadzone są nie tylko od strony Świecia, ale także po drugiej stronie Wisły, od strony Chełmna – zaznacza Julian Drob, rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału GDDKiA.

Oznacza to, że wykonawca działa na dwóch frontach robót jednocześnie.

Reklama
Reklama

- Rozbudowa prowadzona jest w trakcie trwającego ruchu pojazdów, co siłą rzeczy będzie powodować utrudnienia – przekonuje rzecznik.

Na remontowanym odcinku zostały tylko osoby kierujące ruchem wahadłowym

Jak dodaje Drob, w tym tygodniu wdrożono kolejne zmiany na budowie w gminie Chełmno: zwężenie jezdni do jednego pasa (ruch wahadłowy) od mostu przez Wisłę do ul. Nad Groblą oraz zwężenie jezdni do 6 metrów (2 pasy po 3 metry) od ul. Nad Groblą do ul. Łunawskiej.

Reklama
Reklama

Nie otrzymaliśmy jednak jednoznacznej deklaracji, kiedy zostaną wznowione prace na modernizowanym odcinku w gminie Świecie.

W sumie przebudowa obejmie prawie 6,5-kilometrowy fragment drogi nr 91 od skrzyżowania z ul. Chełmińską w Świeciu do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 550 w Grubnie koło Chełmna (przy szkole rolniczej).

Jak zapowiada GDDKiA, droga będzie wzmocniona, unowocześniona i przede wszystkim bezpieczniejsza. Prace mają zakończyć się do końca trzeciego kwartału 2023 r.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Najlepiej rozwalić i zostawić

Najlepiej rozwalić i zostawić niech kierwocy się martwią ważne ze kasa się zgadza na koncie 

Szanowny p Drob jeżdzimy

Szanowny p Drob jeżdzimy również w kierunku Grubna i tak się zastanawiam jakie wielkie prace tam sam wykonywane. Jak zwykle dobra gadka pół sukcesu.

No i rozgrzebią kawałek za

No i rozgrzebią kawałek za mostem i też znikną na miesiąc, potem pod Grubnem i też znikną na miesiąc, super.

Bo to robi Kobylarnia, czyli

Bo to robi Kobylarnia, czyli firma która tak działa 

To jest Polska kiedyś pan

To jest Polska kiedyś pan StanTymiński powiedział że Polska to dziki kraj i pełen korupcji.Pytanie było zadane a odpowiedź nie ujżała światła dziennego . Można robić dwa odcinki i zaczynamy od strony Świecia pierwszy odcinek drogi i druga ekipa od strony Grubna ,gdzie spotkają się obie ekipy po środku. Chyba że jedni od drugich pożyczają sprzęt to mają bliżej. Widać brak organizacji pracy,i tak ma to trać rok czasu to jest po prostu katastrofa.

Reklama

Jeżeli stoją do godziny 16.00

Jeżeli stoją do godziny 16.00 panowie kierujący ruchem wygląda to znośnie. Po 16.00 jest tragedia. Czwartek godzina 18.00 wracając z pracy objechałem pierwszy odcinek na którym od 3 tygodni nic się nie dzieje poza wybranym asfaltem i ziemią to stanąłem w korku od Głogówka. Korek od świateł od strony Chełmna sięgał do świateł po stronie Świecia. 25 minut jechałem od Głogówka do świateł za mostem po stronie Chełmna. Jedna wielka porażka……

A lada dzień rozgrzebią w

A lada dzień rozgrzebią w Kozłowie , bo już graty zworzą.

A ja tam nie jeżdżę i mam to

A ja tam nie jeżdżę i mam to w d.. se stójcie haha

Nie trzeba siedzieć w branży

Nie trzeba siedzieć w branży drogowej żeby się domyśleć dlaczego rozgrzebali i robota stanęła, najpewniej okazało się, że są niezgodności z dokumentacją i istniejący rzekrój poprzeczny drogi odbiega od posiadanych przez wykonawce danych archiwalnych oraz danych z wykonanych odwiertów, dalsza budowa groziłaby szybkim powrotem do stanu obecnego stąd najpewniej przerzucenie prac na inny odcinek. Mam złe przeczucia, że jak to zawsze w Polsce się zdarza prace się przeciagną, zakres zwiększy a koszty podwoją.

Zaczęli i juz liczą kasę..

Zaczęli i juz liczą kasę…ile i kto będzie miał z tego. Zobaczymy co można robić zima…  czyli wszystko do poprawki !!!!  

Reklama

Zafundowali nam kolejną drogę

Zafundowali nam kolejną drogę śmierci. Jakie Państwo, takie porządki! Kto w ogóle zezwolił na tak długi termin wykonania prac? Skandal!

Zero zaskoczenia jeśli chodzi

Zero zaskoczenia jeśli chodzi o roboty drogowe w naszym mieście.

W stronę Lisewa to drogę

W stronę Lisewa to drogę robią chyba już kilka lat nawet interwencja TVN nic nie pomogła więc i tu święty Boże nie pomoże 

Słabiutka firma 6,5 km w 15

Słabiutka firma 6,5 km w 15 miesięcy. XXI wiek żenada. 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W sobotę późnym popołudniem doszło do groźnej kolizji na ul. Wojska Polskiego w Świeciu.

Wiadomości

W drugiej turze wyborów spotkali się dwaj kandydaci na wójta gminy Warlubie: Mariusz Kosikowski i Tomasz Michalak. Który z nich zdobył większe poparcie?

Wiadomości

- Czy to prawda, że Szkoła Podstawowa w Krąplewicach zostanie w najbliższych miesiącach zlikwidowana? – pyta zaniepokojona Czytelniczka. Zapytaliśmy o to wójta gminy Jeżewo.

Wiadomości

Policjanci ze Świecia wyjaśniają okoliczności piątkowego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 91. Przechodząca przez jezdnię 59-letnia kobieta została potrącona przez samochód.

Wiadomości

Mariusz Kosikowski, zwycięzca drugiej tury wyborów na wójta gminy Warlubie ma świadomość, że od pierwszych dni jego kadencji będą czekać na niego wyzwania, z...

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

W sobotę późnym popołudniem doszło do groźnej kolizji na ul. Wojska Polskiego w Świeciu.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Wiadomości

W drugiej turze wyborów spotkali się dwaj kandydaci na wójta gminy Warlubie: Mariusz Kosikowski i Tomasz Michalak. Który z nich zdobył większe poparcie?

Wiadomości

- Czy to prawda, że Szkoła Podstawowa w Krąplewicach zostanie w najbliższych miesiącach zlikwidowana? – pyta zaniepokojona Czytelniczka. Zapytaliśmy o to wójta gminy Jeżewo.

Historia

Brał łapówki i przywłaszczał sobie publiczne pieniądze. Starosta świecki Stanisław Krawczyk potrzeby finansowe miał ogromne. Mimo tego i niemałej pensji, ciągle tonął w długach.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama