Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Dariusz Woźniak: W zmianie właściciela Nowego Szpitala widzę więcej zalet, niż obaw

Podczas środowej sesji starosta świecki przedstawi radnym informację o planowanych zmianach własnościowych w Nowym Szpitalu. Zdaniem Dariusza Woźniaka, przedstawiciela powiatu w radzie nadzorczej świeckiego szpitala, pacjenci na pewno nie stracą na tej transakcji. Pytanie, dlaczego radni zostaną poinformowani o tak ważnej sprawie dopiero teraz?

Udostępnij
nowy-szpital-19

O sprawie pisaliśmy we wtorek (patrz artykuł poniżej). Jeżeli Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie zablokuje tej transakcji, co jest raczej mało prawdopodobne, to już niebawem Grupa Nowy Szpital, do której należy m.in. szpital w Świeciu, znajdzie się w zarządzie słowacko-czeskiego funduszu inwestycyjnego Penta Hospitals International.

Podczas środowej sesji rady powiatu starosta świecki ma przedstawić informację o planowanych zmianach własnościowych. Pytanie, dlaczego radni zostaną poinformowani o tak ważnej sprawie dopiero teraz?

Niestety, ze względu na napięty harmonogram dzisiejszego dnia, nie udało nam się uzyskać komentarza Barbary Studzińskiej. Na to pytanie odpowiedział jednak Dariusz Woźniak, skarbnik powiatu i zarazem przedstawiciel starostwa w radzie nadzorczej Nowego Szpitala w Świeciu.

Reklama
Reklama

- Informacja dotycząca planów sprzedaży udziałów nie mogła być przedstawiona wcześniej, ponieważ przed poprzednią sesją brakowało jeszcze konkretów, które można byłoby przedłożyć radnym - wyjaśnia Dariusz Woźniak. - Teraz, gdy sprawa jest już zaawansowana, lecz nadal nie sfinalizowana, starosta może przestawić jakieś szczegóły.

Jak podkreśla Woźniak, opinia rady nie ma większego znaczenia dla tej transakcji. Powiat nadal posiada 49 proc. udziałów. Właściciela zmienia 51 proc. udziałów, którymi do tej pory zarządzał Marcin Szulwiński z Grupy Nowy Szpital Holding.

- Kluczowe w tej sprawie jest to, że to powiat wciąż pozostaje właścicielem majątku - podkreśla Dariusz Woźniak. - Ma też prawo głosu w przypadku ewentualnych zmian w zakresie świadczonych usług.

Reklama
Reklama

Jak dodaje, zmiana własnościowa może przynieść wymierne korzyści. Penta Hospitals International zarządza w tej chwili 20 szpitalami. To zapewnia mocniejszą pozycję w negocjowaniu cen leków, niektórych usług czy w sprawach kadrowych.

Słowacko-czeska grupa jakiś czas temu przejęła m.in. szpital w Kwidzynie.

- Z informacji, jakie posiadamy dość jasno wynika, że dobrze się spisują w roli nadzorczej - mówi Woźniak. - Jestem przekonany, że w Świeciu, gdzie jest dobra sytuacja, nie tylko finansowa, będzie podobnie. Nie widzę zagrożeń, które mogłyby spowodować konieczność zamykania oddziałów, jak dzieje się to np. w Chełmnie - zaznacza skarbnik powiatu i członek rady nadzorczej świeckiego szpitala.

Podobno jest wręcz przeciwnie. Są ambitne i całkiem nieodlegle plany rozwoju. Dotyczą one m.in. budowy zakładu opiekuńczo-leczniczego, który zapewni wsparcie osobom starszym. Nowy budynek miałby stanąć w sąsiedztwie komendy straży pożarnej.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
36 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Pan Ważniak jak zwykle ma coś

Pan Ważniak jak zwykle ma coś do powiedzenia. Już mam tego serdecznie dość. Bierze kasę za zasiadanie w radzie szpitala a jak to tam wszystko słabo działa to większość ludzi doskonale wie. Niech się za pracę weźmie.

Może w końcu nowa wladza

Może w końcu nowa wladza szpitala weźmie się za personel i lekarzy którzy podchodzą do ludzi jak do rzeczy. Szpital jest, ale on nie leczy ludzi…. Szkolenie z obsługi pacjentów obowiazkowe. Wiecej empatii i zrozumienia dla pacjentów.

Jeszcze troche otworzymy lodówkę a tam P. Woźniak będzie :))

A co z tu kolejo w Świeciu?

A co z tu kolejo w Świeciu?

Szpital będzie tak jak kolej

Szpital będzie tak jak kolej w Świeciu 

Z obecną władza na pewno

Z obecną władza na pewno

Reklama

Dzyn dzyn jedzie pociąg uwaga

Dzyn dzyn jedzie pociąg uwaga tu stacja Świecie…ha ha.. 

Pań Woźniak lepiej niech się

Pań Woźniak lepiej niech się nie bierze za szpital….

p.Wozniak,biegal pan kiedys

p.Wozniak,biegal pan kiedys po szpitalu,zagladal chorym w talerze i obiecywal poprawe wyzywienia i co? i nic,dalej dowozone mimo nowej kuchni w szpitalu psychiatrycznym…a teraz obiecuje pan poprawe szpitala?

Nie zgadzam się że to będzie

Nie zgadzam się że to będzie lepsze dla szpitala i mieszkańców. Szpital wyremontowany, fotovoltaika i teraz nagle znalazła się firma co to za grosze kupi. Znów wyprzedaż majątku. Wstyd

Ten pan już niech się lepiej

Ten pan już niech się lepiej nie wypowiada na temat służby zdrowia bo to poprostu wstyd. Specjalista od wszystkiego…. kończ waść wstydu oszczędź 

Reklama

No jak to:Rada Powiatu nic w

No jak to:Rada Powiatu nic w tej sprawie nie ma do powiedzenia?

QOurwa w Świeciu jest szpital

QOurwa w Świeciu jest szpital???? Pierwsze słyszę myślałem że to jeden wielki oddział paliatywny. 

Pan Woźniak zna się na

Pan Woźniak zna się na wszystkim i w tym problem. Wybujałe ego. Z empatią też ma problem

Zaręczam ze Dario to wybitny

Zaręczam ze Dario to wybitny specjalista doradca ministra finansów , degustator win , sprawny lobbysta wielu ciekawych intryg bo w intrygach to my oba są najlepsze wiec proszę nas tu nie chajtowac bo my z dario idziemy na browara.

Pan Woźniak zna się najlepiej

Pan Woźniak zna się najlepiej jakich mamy specjalistów.troszke w głowie się poprzestawiało jak to kolej,bulwary itp.najpier do zrobienia to na co  ludzie czekają od lat.a nie co Woźniakowi się przyśnie.

Po co ten hejt?? Pan Woźniak

Po co ten hejt?? Pan Woźniak jest w radzie nadzorczej szpitala to chyba wie  jak jest naprawdę 

Skoro Woźniak zabrał się za

Skoro Woźniak zabrał się za organizację szpitala, to będzie tak samo jak z koleją do Świecia, od wielu lat nikt nie widział, nikt nie słyszał, jedynie Dario w lokalnych mediach odrobinę się „polansował”.

Kolej by była gdyby nie to że

Kolej by była gdyby nie to że miasto na złość panu Woźniakowi zwinęło po cichu tory a potem szybko zrobili w tym miejscu drogę. Toe było nieładne straciliśmy szanse na rozwój. Mogliśmy za dwa albo trzy lata spokojnie jedździć pociągiem do Gdańska    

Co stek bzdur! Miasto na

Co stek bzdur! Miasto na złość Woniakowi po cichu zwinęlo tory i zbudowało drogę? Przecież zaczęli zwijać tory w Świeciu kilkanaście lat temu! Ludzie nie dajcie się ogłupiać bzdurami o kolei lub tymi najnowszymi o bulwarach.

P.Wozniak wszystkie sroki za

P.Wozniak wszystkie sroki za ogon łapie, dziwię  się  bardzo…a to pływa w basenie Sopot,w międzyczasie xjada śniadanie zlozone z łososia, swiezy sok z pomaranczy,później biegnie do Domu Seniora  aby zjeść z samotnym seniorem obiad w barze.Do tego musi pozałatwiać sprawy  kto kupił  szpital.Od czasu do czasu bierze udzial w biegach ,no normalnie człowiek robot. Otwierasz lodówkę a tam wyskakuje p.Wozniak.Chyba trzeba postawić  ściankę w Świeciu na lans dla tego pana.

Kolej mogła by wrócić w

Kolej mogła by wrócić w małych krokach propozycją taka by wybudować mały przystanek z parkingiem np. Przy basenie i podpisać umowę z przewoźnikiem na trasie do Bydgoszczy rozwój komunikacji to rozwój gminy Pan Woźniak swój pomysł powinien przemyśleć kto za to zapłaci i niech lepiej działa bo wyborcy go rozliczą

Co do kolei to Pan W akurat

Co do kolei to Pan W akurat ma rację. Przez ponad 30 lat rządzi w tym mieście jedna opcja i to za ich rządów zwinięto tory i dworzec. A pks to następny wstyd. 30 tysięczne miasto i nie ma kolei jak 5 tysięczne potrafią. Bulwary też by mieszkańcom posłużyły. Nie znam Pana W ale on jedyny myśli odważnie, do przodu a nie zachowawczo. Szkoda że nie dba się o młyn w Przechowie i browar przy nadbrzeżnej. To mogłyby być atrakcje ale tym się władze od lat nie potrafią zająć. Odważne projekty dla kolejnych samorządów

Problemem pana Woźniaka jest

Problemem pana Woźniaka jest to, że mocno wyrósł ponad przeciętność. To się nie może podobać  w mieście rządzonym przez wuefistów. On może zrobić karierę w Gdańsku albo Warszawie,  ale nie w Świeciu. Tu jego pomysły są niezrozumiałe, zbyt futurystyczne. Tu się oczekuje pomysłów dla prostych ludzi. Czy zapraszaliby go tak często do TVP gdyby nie miał czegoś ważnego do powiedzenia?  Tam występuje w roli eksperta to chyba o czymś świadczy.

W Świeciu nic nie ma,kolej

W Świeciu nic nie ma,kolej zlikwidowana,basen powinien być w centrum miasta na rynku wszystko umiera dalej PKS też nie mamy. Podsumowując włodarze nic nie robie w tym kierunku.

czy p.Pioro nie napisala

czy p.Pioro nie napisala jeszcze wystapienia dla p.starosciny w spawie sprzedazy NSz?

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

- Czy to prawda, że Szkoła Podstawowa w Krąplewicach zostanie w najbliższych miesiącach zlikwidowana? – pyta zaniepokojona Czytelniczka. Zapytaliśmy o to wójta gminy Jeżewo.

Wiadomości

W drugiej turze wyborów spotkali się dwaj kandydaci na wójta gminy Warlubie: Mariusz Kosikowski i Tomasz Michalak. Który z nich zdobył większe poparcie?

Wiadomości

Policjanci ze Świecia wyjaśniają okoliczności piątkowego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 91. Przechodząca przez jezdnię 59-letnia kobieta została potrącona przez samochód.

Wiadomości

Mariusz Kosikowski, zwycięzca drugiej tury wyborów na wójta gminy Warlubie ma świadomość, że od pierwszych dni jego kadencji będą czekać na niego wyzwania, z...

Wiadomości

Trwa akcja gaśnicza w Grupie (gmina Dragacz). W ogniu stanął drewniany dom jednorodzinny.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W sobotę późnym popołudniem doszło do groźnej kolizji na ul. Wojska Polskiego w Świeciu.

Wiadomości

W piątek wieczorem doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Górnej Grupie.

Wiadomości

Policjanci prowadzili poszukiwania dwóch mieszkańców gminy Nowe. Zachodziła poważna obawa, że targną się na swoje życie. W akcji pomagali mieszkańcy i strażacy.

Wiadomości

- Czy to prawda, że Szkoła Podstawowa w Krąplewicach zostanie w najbliższych miesiącach zlikwidowana? – pyta zaniepokojona Czytelniczka. Zapytaliśmy o to wójta gminy Jeżewo.

Wiadomości

Urząd Miejski w Świeciu przygotowuje dokumentację projektową dotyczącą przebudowy amfiteatru. Planowane zmiany obejmą nie tylko widownię, ale też scenę i budynek.

Wiadomości

W drugiej turze wyborów spotkali się dwaj kandydaci na wójta gminy Warlubie: Mariusz Kosikowski i Tomasz Michalak. Który z nich zdobył większe poparcie?

Historia

Brał łapówki i przywłaszczał sobie publiczne pieniądze. Starosta świecki Stanisław Krawczyk potrzeby finansowe miał ogromne. Mimo tego i niemałej pensji, ciągle tonął w długach.

Wiadomości

Policjanci ze Świecia wyjaśniają okoliczności piątkowego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 91. Przechodząca przez jezdnię 59-letnia kobieta została potrącona przez samochód.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama