Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Do Małego Blankusza dodano środek, który ma poprawić jakość wody

W środę do Małego Blankusza trafił środek, który ma uchronić wodę przed zakwitami sinic.

Udostępnij
Fot. UM w Świeciu

- Preparat (algistatyk) jest ekologiczny, powstały z naturalnych składników, nieszkodliwy dla środowiska oraz zdrowia ludzkiego - informuje Urząd Miejski w Świeciu.

W lipcu i sierpniu do zbiornika trafią kolejne dawki preparatu, tak by skutecznie uniemożliwić zakwit tych bakterii niebezpiecznych nie tylko dla ludzi, ale też dla bytującego ptactwa.

- Przypominamy, że sinice to organizmy samożywne. Część z nich zawiera toksyny, które są niebezpieczne, gdy pojawią się w zbiornikach wodnych - wyjaśnia gmina.

Na zakwit sinic mają wpływ m.in. wysoka temperatura wody, dostęp do azotanów i fosforanów przyspieszających proces rozmnażania. Toksyny wytwarzane przez sinice mogą doprowadzić do zatrucia.

redakcja@extraswiecie.pl

źródło: swiecie.eu

Udostępnij

Komentarze (1)

  1. Janek

    23 czerwca 2023 08:39

    A jak tam budowa kompleksu stulecia w Decznie?

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama