Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Domek był tak skutecznie dogrzewany, że poszedł z dymem

Pięć jednostek straży gasiło pożar domku jednorodzinnego w Gródku (gmina Drzycim).

Udostępnij
pozar-czolo

REKLAMA

Strażacy dostali wezwanie w niedzielę o godz. 12.48. Przy ul. Wędkarskiej w Gródku palił się domek letniskowy. Budynek o powierzchni 15 m kw. był murowany, ale miał drewniany dach. Kiedy na miejscu zjawili się strażacy, był już cały objęty ogniem.

- Właściciel zdążył wynieść na zewnątrz butlę gazową, drugą wynieśli strażacy. Domek spłonął niemal całkowicie – wyjaśnia asp. Marcin Klemański z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.
REKLAMA

Strażacy udzielili pierwszej pomocy właścicielowi, który nawdychał się dymu podczas próby gaszenia pożaru.

- Podano mu tlen, a potem przekazano ratownikom pogotowia. Po zbadaniu mężczyzny orzekli jednak, że nie ma potrzeby, aby zabierać go do szpitala – informuje Klemański.

Przyczyną pożaru było niewłaściwe użytkowanie ogrzewacza gazowego, typu „słoneczko”. Właściciel dogrzewał nim od czasu do czasu domek, chroniąc go przed wilgocią. Wewnątrz nie było wartościowego wyposażenia. Straty wyceniono na 10 tys. zł.
REKLAMA

W akcji brały udział dwa zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Drzycimia, po jednym z Gródka i Gacek oraz jednostka z komendy powiatowej w Świeciu.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (5)

 1. Zbychu

  14 marca 2021 19:55

  OSP Gródek zdążyło dojechać??

  OSP Gródek zdążyło dojechać??

  • odp

   14 marca 2021 20:00

   byli przed czasem.

   byli przed czasem.

  • Taki tam

   14 marca 2021 20:02

   Na koniec, ale przyjechali. 

   Na koniec, ale przyjechali. 

  • Obserwator

   14 marca 2021 21:04

   Byli pierwsi

   Byli pierwsi

  • X

   14 marca 2021 21:20

   Słaby komentarz

   Słaby komentarz

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

We wtorek jedna z firm wypożyczających w Świeciu elektryczne hulajnogi poprosiła straż miejską o pomoc przy wydobyciu jej ze Struchawy. To nie pierwszy podobny...

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Reklama