Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

"Dość podcinania skrzydeł". Konferencja kobiet z KO [zdjęcia]

- Kompetencje nie mają płci - mówiły uczestniczki dzisiejszej konferencji zorganizowanej przez Koalicję Obywatelską. Kandydatki do Rady Powiatu Świeckiego i Rady Miejskiej w Świecia mówiły o tym czym chciałyby się zająć, jeśli 7 kwietnia zdobędą mandat.

Udostępnij
Uczestniczki poniedziałkowej konferencji / Fot. Andrzej Bartniak

"Kobiety do samorządu terytorialnego" - pod takim hasłem przebiegała poniedziałkowa konferencja prasowa, której organizatorkami były kandydatki na radne startujące w wyborach do Rady Miejskiej w Świeciu oraz Rady Powiatu Świeckiego z komitetu Koalicji Obywatelskiej.

Zgodnie z formułą spotkania, transmitowanego do sieci na żywo, tym razem głos miały wyłącznie panie.

Zanim kolejno opowiedziały o swojej wizji kobiety w samorządzie, głos zabrała posłanka Iwona Karolewska, która przypomniała, że zaledwie 12 proc. kobiet piastuje stanowiska prezydentów i burmistrzów miast oraz wójtów gmin. W jej przekonaniu już czas to zmienić.

Reklama
Reklama

Dokładnie w tym samym tonie utrzymane były niemal wszystkie wypowiedzi. Wiele z nich mogło dawać do myślenia.

- Często słyszymy: "jesteś zbyt ambitna, zbyt przedsiębiorcza" - mówiła Ewa Otlewska, kandydatka do Rady Powiatu Świeckiego. - Mamy już dość podcinania skrzydeł.

W czasie krótkich wystąpień panie mówiły też o tym, na czym chciałyby się skupić,  jeśli 7 kwietnia zdobędą mandat.

Reklama
Reklama

W ocenie Doroty Kortas z Nowego jednym z priorytetów są tanie mieszkania na wynajem. Dostępne dla osób, których nie stać na kupno własnego "M".

- Musimy zrobić wszystko, aby mieszkańcy naszego powiatu nie musieli z tego powodu szukać swojego szczęścia gdzie indziej - podkreślała.

Z kolei Wioletta Górska upomniała się o potrzeby kobiet żyjących na wsi. W jej przekonaniu potrzebne są inwestycje sprzyjające np. aktywności fizycznej.

Reklama
Reklama

Reklama
Reklama

Reklama
Reklama

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (22)

  1. Cytat Pani Joanny Idolki.

    18 marca 2024 20:28

    „Dość dominacji kobiet”

  2. Mężczyzna

    18 marca 2024 20:31

    Ja uważam, że kobiety mają ogromną siłę, wiedzę i doświadczenie… często niestety są dyskryminowane ze względu na płeć!!! W kobietach siła i głosujmy na nie!!!!

  3. Grzes

    18 marca 2024 20:42

    Super inicjatywa. Super babki. Takich odważnych kobiet potrzeba dużo więcej!

  4. Ryszard

    18 marca 2024 21:21

    Bardzo dobrze ze rolnikow wspierają.

  5. Zzz

    18 marca 2024 21:37

    Kopernik też była kobietą

  6. Influencer

    18 marca 2024 22:44

    We wszystkich firmach gdzie pracują same kobiety jest fatalna atmosfera. Ciekawe dlaczego?

    • Ano

      19 marca 2024 09:30

      W punkt;)

  7. Hehe

    19 marca 2024 08:49

    Masakra kobiety do garów A nie tam

    • DK

      19 marca 2024 10:15

      Dokladnie

  8. Anonim

    19 marca 2024 10:06

    Jeżeli , jak twierdzicie jest tak mało kobiet burmistrzami czy prezydentami, to dlaczego nie wystawiłyście kobiety na burmistrza, kiedy w tym mieście rządziła kobieta, podpowiem – nigdy.
    Nawet nigdy nie była wystawiona jako kandydatka, ciekawe dlaczego, jeżeli macie takie super pomysły na nasze miasto to dlaczego nie

  9. Wwo

    19 marca 2024 10:17

    Widzę damę z Terespola może coś wkoncu zrobisz w sąsiedniej zapomnianej wiosce Polski Konopat?

    • Wioletta

      19 marca 2024 11:52

      Z pewnością w Polskim Konopacie są rzeczy do zrobienia.
      Mam nadzieję, że będzie okazja ku temu aby coś podziałać.
      Pozdrawiam

      • Wwo

        19 marca 2024 13:15

        Wioletta będę głosował na cb

  10. UKE.

    19 marca 2024 10:20

    CSW Całą Sala Wariatów

  11. ktoś

    19 marca 2024 13:21

    Hej Angelika Śląska, mąż wrócił z delegacji ? napisz kiedy znów mogę wpaść na kolację ze śniadaniem .

  12. Bruce Willis

    19 marca 2024 13:21

    Ktoś wyżej słusznie zauważył, że żadna z Pań nie próbuje sił w walce o fotel burmistrza Świecia. Statystycznie kobiet jest w Polsce więcej niż mężczyzn, więc powinny mieć łatwiej w wyborach, gdyby tylko wykazały się większą solidarnością. Co Was powstrzymuje, drogie Panie?

  13. Stefan

    19 marca 2024 13:42

    Z tego co wiem z poprzedniego artykułu, kandydat na burmistrza z KO nie został wystawiony ze względu na dobre stosunki z obecnym burmistrzem, którego komitet popiera

  14. fikoł

    19 marca 2024 15:12

    dość medialnej dyskryminacji mężczyzn!

  15. Wwo

    19 marca 2024 17:34

    Głosujcie na Wioletkę Górską!!! Mądra i piękna kobieta

  16. aaa

    19 marca 2024 17:36

    Tak, popieram w 100 %, dość podcinania skrzydeł Kobietom! Zatrudnię Kobietę do układania kostki brukowej 🙂

    Fajnie, że się organizujecie, za nasze pieniądze, ale może czas by było zacząć coś robić a nie herbatki spijać i rzucać hasłami?

    Co właściwie chcecie osiągnąć takim spotkaniem na szczeblu powiatowym? Ale tak konkretnie proszę!

    ……….. Żebyście same jeszcze wiedziały co……

    • Prostownik

      19 marca 2024 20:04

      Wytęż głowę i obejrzyj konferencję, spróbuj zrozumieć o czym panie mowiły. Uwierz w siebie, dasz radę.

  17. Piotr z Marianek

    19 marca 2024 17:57

    Też się zgadza z opinią, że za mało jest kobiet w górnictwie, budownictwie, zakładach drogowo-mostowych czy wśród dekarzy. Trzeba coś z tym zrobić. Mam nadzieję, że nasze kandydatki mają na to jakiś pomysł. Jestem za parytetami w każdej sferze.