Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

"Dziewczynka mieszkała w fatalnych warunkach. Trzeba było szybko działać". Makowo pomogło kolejnemu dziecku

Mimo problemów finansowych, Fundacja Makowo w Świeciu nie przerywa działań statutowych, którymi są remonty dziecięcych pokoi. Ostatnio los uśmiechnął się do 13-latki z gminy Drzycim mieszkającej z rodziną w stuletnim domu, w którym panują fatalne warunki.  

Udostępnij
pokoj-makowo

REKLAMA

- Gdy zobaczyłam, w jakich warunkach wspólnie z ojcem i dziadkami mieszka ta 13-latka uznałam, że trzeba szybko zabrać się do pracy - mówi Anita Koprowska, prezes Fundacji Makowo w Świeciu.

Zwłaszcza, że w tym czasie pojawiły się dodatkowe wpływy na działalność fundacji.

- Pani Maryla Mierzwiak kupiła z naszego sklepu manekina za 1000 zł. Do tego dołożyliśmy pieniądze, które regularnie wpłaca Sylwia Matuszewska z firmy Intra-Sad w Świeciu i można było rozpoczynać remont. Co prawda okres był mało sprzyjający na tego typu prace remontowe, ale nie było na co czekać - podkreśla Anita Koprowska.

Pomieszczenie przed remontem zorganizowanym przez fundację

REKLAMA

Dzięki gadżetom dekoracyjnym przekazanym przez Paulę Mankowską pokój zyskał urok. Za projekt, wykonany w ekspresowym tempie, odpowiadała Agnieszka Kenner ze Studio 27 w Świeciu. W sumie remont kosztował 2,5 tys. zł.

W świetle ostatnich doniesień na temat problemów materialnych Makowa, o czym pisaliśmy w Extra Świecie, ktoś mógłby zapytać, jaka jest obecnie kondycja finansowa fundacji?

- Trzeba wyraźnie oddzielić koszty związane z naszą siedzibą od pieniędzy na działalność statutową - tłumaczy Koprowska. - Wszystkie darowizny idą na remonty pokoi. Studio utrzymujemy z innych środków m.in. ze sprzedaży prowadzonej w sklepie.
REKLAMA

Na jakiś czas Makowo ma z głowy problem, skąd wziąć pieniądze na czynsz i prąd na utrzymanie sklepu charytatywnego przy ul. Mickiewicza.

Mieszkańcy przynoszą do sklepu elementy wyposażenia mieszkań, meble, książki, zabawki. Zyski z ich sprzedaży fundacja przeznaczała na sfinansowanie remontów pokoi dzieci z ubogich rodzin.

Dzięki zbiórce zapoczątkowanej przez radnego Ariela Stawskiego udało się zdobyć z datków od mieszkańców już 8,3 tys. zł.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (2)

 1. Makowofan

  27 stycznia 2022 09:03

  Brawo dziewczyny z Makowa!

  Brawo dziewczyny z Makowa!

 2. As

  27 stycznia 2022 12:26

  Bradzo fajna inicjatywa.

  Bradzo fajna inicjatywa. Brawo Makowo. Na meblosciance widac butelki z alkoholem lub po alkoholu. Rozumiem, ze to mozna kupic, a farbe zeby pomalowac swojemu dziecku pokoj juz nie? 

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Reklama