Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Ile osób zdaje egzamin na prawko? Sprawdziliśmy, które szkoły jazdy z naszego powiatu mają najlepsze wyniki

Niewielu kursantów zdaje egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem. Sprawdziliśmy, które szkoły z powiatu świeckiego najlepiej przygotowują przyszłych kierowców.

Udostępnij
l-ka-1

Najbardziej miarodajne są przede wszystkim dane z oddziału terenowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Grudziądzu, gdzie zdecydowana większość mieszkańców powiatu świeckiego przystępowała do egzaminu w pierwszym półroczu 2022 r.

W ciągu ostatnich paru lat, z powodu utrudnień spowodowanych budową trasy ekspresowej S5, tylko bardzo nieliczni decydowali się na egzaminy w WORD w Bydgoszczy. W przypadku zdecydowanej większości kursantów z poszczególnych szkół nauki jazdy z powiatu świeckiego to - w tym okresie - pojedyncze przypadki lub w ogóle nikt.

Egzamin na prawo jazdy to dla większości duży stres. O ile z częścią teoretyczną nie radzi sobie stosunkowo niewielu, o tyle z praktycznymi umiejętnościami jest już dużo gorzej. Sporej części zdających nie udaje się nawet wyjechać z placu manewrowego, bo nie są w stanie prawidłowo zaparkować tyłem lub przejechać po łuku.

Reklama
Reklama

Ci, którym się to powiedzie, najczęściej popełniają potem błędy podczas jazdy po mieście, które w oczach egzaminatora dyskwalifikują ich jako kierowców. Według danych statystycznych, pomyślnie przez egzamin przechodzi mniej niż 30 proc. zdających.

Sprawdziliśmy, jak to wygląda zdawalność kursantów ze szkół nauki jazdy z powiatu świeckiego.

Według danych za pierwsze półroczne 2022 r., przekazanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu, odział terenowy w Grudziądzu, zdecydowanie najlepiej wypada Ośrodek Nauki Jazdy Szkoła Zygfryd Karpiński. Ośrodek ma główną siedzibę w Nowem, ale też placówki w Świeciu, Jeżewie i Drzycimiu.

Reklama
Reklama

Od stycznia do końca czerwca do egzaminu praktycznego kat. B. przystąpiło w nim 205 kursantów. Sprawdzian ich umiejętności zakończył się pozytywnie dla 40 proc., czyli dla 80 osób.

Na drugim miejscu w zestawieniu, z wynikiem 27,34 proc., jest Ośrodek Szkolenia Kierowców Osie Jędryczka Bogdan. Na 142 zdających w pierwszym półroczu powody do świętowania miało 38 spośród nich.

Trzecie miejsce należy do Szkoły Jazdy Malinowscy ze Świecia. W tym przypadku poszczęściło się 26,5 proc. zdających, co w przełożeniu na liczbę kursantów daje 30 osób.

Reklama
Reklama

Czwartą lokatę zajmuje Ośrodek Szkolenia Kierowców Piotr Łukaszewski ze Świecia - 22,3 proc. Warto podkreślić, że ten ośrodek kształci najwięcej osób.

W analizowanym okresie było 408 zdających część praktyczną na prawo jazdy kat. B. Niemal tyle samo oblało plac (143 osoby), co miasto (159 osób). Znacznie lepiej poradzili sobie zdający na  kat. B+E. Na 38 zdało 22, co daje 61 proc.  

Na pozostałych miejscach pod względem zdawalności ne egzaminach w pierwszym półroczu 2022 r. znajdują się:

 • Ośrodek Szkolenia Kierowców Artur Bylinko - zdało 20 proc. (na 104 osoby)
 • Liga Obrony Kraju Ośrodek Szkolenia Zawodowego Kierowców - 18,9 proc. (na 256 zdających)
 • Ośrodek Szkolenia Kierowców Auto-Kar Karolina Dembek - 18,1 proc. (na 113 zdających)   

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (25)

 1. Dawid

  11 listopada 2022 14:57

  Zdecydowanie mogę polecić

  Zdecydowanie mogę polecić szkołę p. Łukaszewskiego! Świetne przygotowanie merytoryczne, no i praktyczne. Niewątpliwym atutem jest też przyjazna atmosfera. Jak zdawać „prawko”, to tylko tam! 

 2. Ha

  11 listopada 2022 16:27

  Malinowscy to tyle biorą na

  Malinowscy to tyle biorą na raz że porażka,jednego ucznia biorą na Grudziądz zamiast od razu dwóch.Znajomy już 4 miesiące u niego godziny robi masakra tam

  • ,,,

   11 listopada 2022 17:36

   A co to ma do rzeczy czy

   A co to ma do rzeczy czy bierze dwóch kursantów czy 4 do samochodu. I tak każdy z nich ma przejeździć 30H za kierownicą a nie jako pasażer.

  • Ajajaj

   11 listopada 2022 20:10

   Ja wolałam  sama jeździć a

   Ja wolałam  sama jeździć a godziny wyjeździłam w 2 miesiące i zdałam za pierwszym razem. Ja polecam Malinowskich 

   • Ewa taka tam

    12 listopada 2022 12:19

    Ten jeden od Malinowskich co

    Ten jeden od Malinowskich co kiedys w LOKu pracował to powinien miec zakaz nauki. Całą droge do Bdg i do domu, męczył Kalibrem 44 na cały regulator, że nie było słychac jego poleceń. W rezultacie powiedział, że tępa jestem więc zmieniłam instruktora. I taki typ jeszcze szkoły zakłada, no żenada. 

 3. Karo

  11 listopada 2022 17:46

  Pan  Łukaszewski najlepszy.

  Pan  Łukaszewski najlepszy. Teorie zaczęłam 8 maja a zdane prawko odbierałam 27 lipca(tego samego roku- info dla hejterow) , szybko, sprawnie i tanio. Polecam 

  • Sandra

   11 listopada 2022 19:50

   Ciekawe jakie masz

   Ciekawe jakie masz umiejętności po takim czasie za kółkiem. Mam nadzieję, że nie nadzieję się na zakręcie jak będziesz ścinać 

  • Tomzik

   11 listopada 2022 23:15

   Piotr uczył mnie jeszcze w

   Piotr uczył mnie jeszcze w LOKu na Polonezie. Wspominam go bardzo dobrze, niezwykle opanowany człowiek z poczuciem humoru. 

 4. Jankes

  11 listopada 2022 19:12

  U Pana Karpińskiego kat c+e .

  U Pana Karpińskiego kat c+e . Teoria praktyka za 1 razem 

  • Tom

   12 listopada 2022 07:17

   Kłamiesz bo na c+e nie zdaje

   Kłamiesz bo na c+e nie zdaje się teorii tylko na samo c 

 5. Zenek Lok

  11 listopada 2022 19:24

  Problemem nie jest

  Problemem nie jest wyszkolenie lecz chołota z wordu. Stresują  ludzi już samym wyglądem.  Wystarczy tam chwilę popatrzeć i już wiadomo wszystko.

 6. Word(owiec)

  11 listopada 2022 20:12

  Najlepsi kierowcy tylko w

  Najlepsi kierowcy tylko w Nowem… 

 7. Malik

  12 listopada 2022 07:16

  Odsetek zdających jest

  Odsetek zdających jest porażający. Wina jest po obu stronach. Szkoły które źle przygotowują i egzaminatorzy którym zależy na największej liczbie odrzuconych. Wszak biznes musi się kręcić. Znam sytuację w Niemczech i w Anglii. Tam poziom nie dawał ości jest poniżej 10 procent. Takie szkoły z 20_30% zdawalnoscią zamknęły by się z powodu braku chetnych

  • Anonim

   12 listopada 2022 07:58

   Nie zapominaj o osobach,

   Nie zapominaj o osobach, które sa niewyuczalne. Tak, są tacy ludzie, którym można pokazywać, gadać i tłumaczyć, a oni nic…

  • Malik

   13 listopada 2022 13:07

   Moi znajomi w okolicy

   Moi znajomi w okolicy Hamburga prowadzą szkołę jazdy. Kiedyś przy kawie opowiadałem jak u nas wygląda sprawa że zdawalnoscią. Byli zaszokowani. U nich poniżej 10% nie zdaje za pierwszym razem. Nie wierzę, że polscy adepci na kierowców są tacy nie kumaci. 

 8. Znajoma znajomego

  12 listopada 2022 11:47

  Tak oczywiście , Karpiński

  Tak oczywiście , Karpiński nie tylko uczy jazdy ale jego instruktorka uczy jak się nagrywa tik toki i robi z siebie pośmiewisko. 

  • Ireneusz

   12 listopada 2022 12:18

   Myślałem że tylko mnie to

   Myślałem że tylko mnie to bawi. 

   Instruktor wiecznie z telefonem w ręku.

   Pytałem córki co było na jazdach. A młoda do mnie ze podjeżdżanie pod McDonald…. 

  • Lonia

   12 listopada 2022 13:23

   Czy macie Państwo na myśli

   Czy macie Państwo na myśli Panią o inicjałach A.R??

   • Ireneusz

    12 listopada 2022 13:56

    Niestety nie, inicjały N. S. 

    Niestety nie, inicjały N. S. 

    • Lonia

     12 listopada 2022 14:35

     Rozumiem. Myślałam, że chodzi

     Rozumiem. Myślałam, że chodzi o Panią A.R, która całą drogę ze Świecia do Grudziądza i z powrotem siedzi z nosem w telefonie. Dramat

     • Były kursant

      12 listopada 2022 19:05

      Lady N. Również w telefonie.

      Lady N. Również w telefonie. Lubi pod maczek zajeżdżać a jak się coś nie UdA kursantowi to wali łapa w ramie :/. Kolor włosów to stan jej umysłu widać 

     • Romek

      13 listopada 2022 20:00

      Ktoś tu ma „chody” że

      Ktoś tu ma „chody” że usunięto część komentarzy

     • Izka

      14 listopada 2022 09:35

      Może byly nie wygodne?Nie

      Może byly nie wygodne?Nie znam tej Pani osobiście. Widziałam filmiki  na tiktoku. Z opinii wiem że jest dobrym instruktorem chociaż u niej nie jeździłam tylko u Pana Dominikowskiego. Filmiki tej pani są mało śmieszne jak na mój gust. Może lubi bądź chce być „gwiazdka” tiktoka. Nie mnie ocenia.często widzę ten samochód w nowe pod apteka czy biedronka ale kto nie korzysta z auta służbowego jak potrzeba? W sumie raz czy też dwa zastanowiło mnie to dlaczego jest tam fotelik samochodowy bądź do auta wchodzi starsze dziecko?Życzę tej pani dalszysz sukcesów jak i całemu ośrodkowi jazdy 

   • Bronek

    12 listopada 2022 13:56

    Nie:) strzelaj dalej

    Nie:) strzelaj dalej

 9. Pokolenie

  13 listopada 2022 19:08

  same tłumoki to jak mają

  same tłumoki to jak mają zdawać

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Na ratunek rzucono niemal maksymalne siły. Tuż przed godz. 19.00 w kierunku ulicy Łokietka w Świeciu pędziły wozy strażackie ze wszystkich kierunków.

Wiadomości

Nastolatka kierującego motocyklem bez prawa jazdy zatrzymali policjanci z posterunku w Dragaczu. Powiadomiona o zdarzeniu matka chłopca, przyjechała po niego na miejsce zdarzenia, tyle...

Wiadomości

Wygrana Rafała Pilarskiego jest sporym zaskoczeniem. Zarówno dla niego samego, jak i Zofii Topolińskiej, która piastowała urząd wójta od 1995 roku. Co ta zmiana...

Wiadomości

Dziś w grudziądzkim szpitalu zmarł wieloletni prezes stowarzyszenia diabetyków w Świeciu i radny gminy Świecie Zdzisław Lintowicz. Miał 70 lat.

Wiadomości

Komisariat Policji w Nowem zorganizował spotkanie adresowane do uczniów Zespołu Szkół w Nowem. Planujący związać się z to służbą mieli okazję przyjrzeć się pracy...

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Na ratunek rzucono niemal maksymalne siły. Tuż przed godz. 19.00 w kierunku ulicy Łokietka w Świeciu pędziły wozy strażackie ze wszystkich kierunków.

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Nastolatka kierującego motocyklem bez prawa jazdy zatrzymali policjanci z posterunku w Dragaczu. Powiadomiona o zdarzeniu matka chłopca, przyjechała po niego na miejsce zdarzenia, tyle...

Wiadomości

Wygrana Rafała Pilarskiego jest sporym zaskoczeniem. Zarówno dla niego samego, jak i Zofii Topolińskiej, która piastowała urząd wójta od 1995 roku. Co ta zmiana...

Wiadomości

Mundurowi i członkowie Społecznej Straży Rybackiej wspólnie kontrolują jeziora i rzeki, legitymują wędkarzy i sprawdzają wymagane do wędkowania dokumenty.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama