Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Ile osób zdaje egzamin na prawko? Sprawdziliśmy, które szkoły jazdy z naszego powiatu mają najlepsze wyniki

Niewielu kursantów zdaje egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem. Sprawdziliśmy, które szkoły z powiatu świeckiego najlepiej przygotowują przyszłych kierowców.

Udostępnij
l-ka-1

Najbardziej miarodajne są przede wszystkim dane z oddziału terenowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Grudziądzu, gdzie zdecydowana większość mieszkańców powiatu świeckiego przystępowała do egzaminu w pierwszym półroczu 2022 r.

W ciągu ostatnich paru lat, z powodu utrudnień spowodowanych budową trasy ekspresowej S5, tylko bardzo nieliczni decydowali się na egzaminy w WORD w Bydgoszczy. W przypadku zdecydowanej większości kursantów z poszczególnych szkół nauki jazdy z powiatu świeckiego to - w tym okresie - pojedyncze przypadki lub w ogóle nikt.

Egzamin na prawo jazdy to dla większości duży stres. O ile z częścią teoretyczną nie radzi sobie stosunkowo niewielu, o tyle z praktycznymi umiejętnościami jest już dużo gorzej. Sporej części zdających nie udaje się nawet wyjechać z placu manewrowego, bo nie są w stanie prawidłowo zaparkować tyłem lub przejechać po łuku.

Reklama
Reklama

Ci, którym się to powiedzie, najczęściej popełniają potem błędy podczas jazdy po mieście, które w oczach egzaminatora dyskwalifikują ich jako kierowców. Według danych statystycznych, pomyślnie przez egzamin przechodzi mniej niż 30 proc. zdających.

Sprawdziliśmy, jak to wygląda zdawalność kursantów ze szkół nauki jazdy z powiatu świeckiego.

Według danych za pierwsze półroczne 2022 r., przekazanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu, odział terenowy w Grudziądzu, zdecydowanie najlepiej wypada Ośrodek Nauki Jazdy Szkoła Zygfryd Karpiński. Ośrodek ma główną siedzibę w Nowem, ale też placówki w Świeciu, Jeżewie i Drzycimiu.

Reklama
Reklama

Od stycznia do końca czerwca do egzaminu praktycznego kat. B. przystąpiło w nim 205 kursantów. Sprawdzian ich umiejętności zakończył się pozytywnie dla 40 proc., czyli dla 80 osób.

Na drugim miejscu w zestawieniu, z wynikiem 27,34 proc., jest Ośrodek Szkolenia Kierowców Osie Jędryczka Bogdan. Na 142 zdających w pierwszym półroczu powody do świętowania miało 38 spośród nich.

Trzecie miejsce należy do Szkoły Jazdy Malinowscy ze Świecia. W tym przypadku poszczęściło się 26,5 proc. zdających, co w przełożeniu na liczbę kursantów daje 30 osób.

Reklama
Reklama

Czwartą lokatę zajmuje Ośrodek Szkolenia Kierowców Piotr Łukaszewski ze Świecia - 22,3 proc. Warto podkreślić, że ten ośrodek kształci najwięcej osób.

W analizowanym okresie było 408 zdających część praktyczną na prawo jazdy kat. B. Niemal tyle samo oblało plac (143 osoby), co miasto (159 osób). Znacznie lepiej poradzili sobie zdający na  kat. B+E. Na 38 zdało 22, co daje 61 proc.  

Na pozostałych miejscach pod względem zdawalności ne egzaminach w pierwszym półroczu 2022 r. znajdują się:

  • Ośrodek Szkolenia Kierowców Artur Bylinko - zdało 20 proc. (na 104 osoby)
  • Liga Obrony Kraju Ośrodek Szkolenia Zawodowego Kierowców - 18,9 proc. (na 256 zdających)
  • Ośrodek Szkolenia Kierowców Auto-Kar Karolina Dembek - 18,1 proc. (na 113 zdających)   

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (25)

  1. Dawid

    11 listopada 2022 14:57

    Zdecydowanie mogę polecić

    Zdecydowanie mogę polecić szkołę p. Łukaszewskiego! Świetne przygotowanie merytoryczne, no i praktyczne. Niewątpliwym atutem jest też przyjazna atmosfera. Jak zdawać „prawko”, to tylko tam! 

  2. Ha

    11 listopada 2022 16:27

    Malinowscy to tyle biorą na

    Malinowscy to tyle biorą na raz że porażka,jednego ucznia biorą na Grudziądz zamiast od razu dwóch.Znajomy już 4 miesiące u niego godziny robi masakra tam

    • ,,,

      11 listopada 2022 17:36

      A co to ma do rzeczy czy

      A co to ma do rzeczy czy bierze dwóch kursantów czy 4 do samochodu. I tak każdy z nich ma przejeździć 30H za kierownicą a nie jako pasażer.

    • Ajajaj

      11 listopada 2022 20:10

      Ja wolałam  sama jeździć a

      Ja wolałam  sama jeździć a godziny wyjeździłam w 2 miesiące i zdałam za pierwszym razem. Ja polecam Malinowskich 

      • Ewa taka tam

        12 listopada 2022 12:19

        Ten jeden od Malinowskich co

        Ten jeden od Malinowskich co kiedys w LOKu pracował to powinien miec zakaz nauki. Całą droge do Bdg i do domu, męczył Kalibrem 44 na cały regulator, że nie było słychac jego poleceń. W rezultacie powiedział, że tępa jestem więc zmieniłam instruktora. I taki typ jeszcze szkoły zakłada, no żenada. 

  3. Karo

    11 listopada 2022 17:46

    Pan  Łukaszewski najlepszy.

    Pan  Łukaszewski najlepszy. Teorie zaczęłam 8 maja a zdane prawko odbierałam 27 lipca(tego samego roku- info dla hejterow) , szybko, sprawnie i tanio. Polecam 

    • Sandra

      11 listopada 2022 19:50

      Ciekawe jakie masz

      Ciekawe jakie masz umiejętności po takim czasie za kółkiem. Mam nadzieję, że nie nadzieję się na zakręcie jak będziesz ścinać 

    • Tomzik

      11 listopada 2022 23:15

      Piotr uczył mnie jeszcze w

      Piotr uczył mnie jeszcze w LOKu na Polonezie. Wspominam go bardzo dobrze, niezwykle opanowany człowiek z poczuciem humoru. 

  4. Jankes

    11 listopada 2022 19:12

    U Pana Karpińskiego kat c+e .

    U Pana Karpińskiego kat c+e . Teoria praktyka za 1 razem 

    • Tom

      12 listopada 2022 07:17

      Kłamiesz bo na c+e nie zdaje

      Kłamiesz bo na c+e nie zdaje się teorii tylko na samo c 

  5. Zenek Lok

    11 listopada 2022 19:24

    Problemem nie jest

    Problemem nie jest wyszkolenie lecz chołota z wordu. Stresują  ludzi już samym wyglądem.  Wystarczy tam chwilę popatrzeć i już wiadomo wszystko.

  6. Word(owiec)

    11 listopada 2022 20:12

    Najlepsi kierowcy tylko w

    Najlepsi kierowcy tylko w Nowem… 

  7. Malik

    12 listopada 2022 07:16

    Odsetek zdających jest

    Odsetek zdających jest porażający. Wina jest po obu stronach. Szkoły które źle przygotowują i egzaminatorzy którym zależy na największej liczbie odrzuconych. Wszak biznes musi się kręcić. Znam sytuację w Niemczech i w Anglii. Tam poziom nie dawał ości jest poniżej 10 procent. Takie szkoły z 20_30% zdawalnoscią zamknęły by się z powodu braku chetnych

    • Anonim

      12 listopada 2022 07:58

      Nie zapominaj o osobach,

      Nie zapominaj o osobach, które sa niewyuczalne. Tak, są tacy ludzie, którym można pokazywać, gadać i tłumaczyć, a oni nic…

    • Malik

      13 listopada 2022 13:07

      Moi znajomi w okolicy

      Moi znajomi w okolicy Hamburga prowadzą szkołę jazdy. Kiedyś przy kawie opowiadałem jak u nas wygląda sprawa że zdawalnoscią. Byli zaszokowani. U nich poniżej 10% nie zdaje za pierwszym razem. Nie wierzę, że polscy adepci na kierowców są tacy nie kumaci. 

  8. Znajoma znajomego

    12 listopada 2022 11:47

    Tak oczywiście , Karpiński

    Tak oczywiście , Karpiński nie tylko uczy jazdy ale jego instruktorka uczy jak się nagrywa tik toki i robi z siebie pośmiewisko. 

    • Ireneusz

      12 listopada 2022 12:18

      Myślałem że tylko mnie to

      Myślałem że tylko mnie to bawi. 

      Instruktor wiecznie z telefonem w ręku.

      Pytałem córki co było na jazdach. A młoda do mnie ze podjeżdżanie pod McDonald…. 

    • Lonia

      12 listopada 2022 13:23

      Czy macie Państwo na myśli

      Czy macie Państwo na myśli Panią o inicjałach A.R??

      • Ireneusz

        12 listopada 2022 13:56

        Niestety nie, inicjały N. S. 

        Niestety nie, inicjały N. S. 

        • Lonia

          12 listopada 2022 14:35

          Rozumiem. Myślałam, że chodzi

          Rozumiem. Myślałam, że chodzi o Panią A.R, która całą drogę ze Świecia do Grudziądza i z powrotem siedzi z nosem w telefonie. Dramat

          • Były kursant

            12 listopada 2022 19:05

            Lady N. Również w telefonie.

            Lady N. Również w telefonie. Lubi pod maczek zajeżdżać a jak się coś nie UdA kursantowi to wali łapa w ramie :/. Kolor włosów to stan jej umysłu widać 

          • Romek

            13 listopada 2022 20:00

            Ktoś tu ma „chody” że