Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Ile osób zdaje egzamin na prawko? Sprawdziliśmy, które szkoły jazdy z naszego powiatu mają najlepsze wyniki

Niewielu kursantów zdaje egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem. Sprawdziliśmy, które szkoły z powiatu świeckiego najlepiej przygotowują przyszłych kierowców.

Udostępnij
l-ka-1

Najbardziej miarodajne są przede wszystkim dane z oddziału terenowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Grudziądzu, gdzie zdecydowana większość mieszkańców powiatu świeckiego przystępowała do egzaminu w pierwszym półroczu 2022 r.

W ciągu ostatnich paru lat, z powodu utrudnień spowodowanych budową trasy ekspresowej S5, tylko bardzo nieliczni decydowali się na egzaminy w WORD w Bydgoszczy. W przypadku zdecydowanej większości kursantów z poszczególnych szkół nauki jazdy z powiatu świeckiego to - w tym okresie - pojedyncze przypadki lub w ogóle nikt.

Egzamin na prawo jazdy to dla większości duży stres. O ile z częścią teoretyczną nie radzi sobie stosunkowo niewielu, o tyle z praktycznymi umiejętnościami jest już dużo gorzej. Sporej części zdających nie udaje się nawet wyjechać z placu manewrowego, bo nie są w stanie prawidłowo zaparkować tyłem lub przejechać po łuku.

Reklama
Reklama

Ci, którym się to powiedzie, najczęściej popełniają potem błędy podczas jazdy po mieście, które w oczach egzaminatora dyskwalifikują ich jako kierowców. Według danych statystycznych, pomyślnie przez egzamin przechodzi mniej niż 30 proc. zdających.

Sprawdziliśmy, jak to wygląda zdawalność kursantów ze szkół nauki jazdy z powiatu świeckiego.

Według danych za pierwsze półroczne 2022 r., przekazanych przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu, odział terenowy w Grudziądzu, zdecydowanie najlepiej wypada Ośrodek Nauki Jazdy Szkoła Zygfryd Karpiński. Ośrodek ma główną siedzibę w Nowem, ale też placówki w Świeciu, Jeżewie i Drzycimiu.

Reklama
Reklama

Od stycznia do końca czerwca do egzaminu praktycznego kat. B. przystąpiło w nim 205 kursantów. Sprawdzian ich umiejętności zakończył się pozytywnie dla 40 proc., czyli dla 80 osób.

Na drugim miejscu w zestawieniu, z wynikiem 27,34 proc., jest Ośrodek Szkolenia Kierowców Osie Jędryczka Bogdan. Na 142 zdających w pierwszym półroczu powody do świętowania miało 38 spośród nich.

Trzecie miejsce należy do Szkoły Jazdy Malinowscy ze Świecia. W tym przypadku poszczęściło się 26,5 proc. zdających, co w przełożeniu na liczbę kursantów daje 30 osób.

Reklama
Reklama

Czwartą lokatę zajmuje Ośrodek Szkolenia Kierowców Piotr Łukaszewski ze Świecia - 22,3 proc. Warto podkreślić, że ten ośrodek kształci najwięcej osób.

W analizowanym okresie było 408 zdających część praktyczną na prawo jazdy kat. B. Niemal tyle samo oblało plac (143 osoby), co miasto (159 osób). Znacznie lepiej poradzili sobie zdający na  kat. B+E. Na 38 zdało 22, co daje 61 proc.  

Na pozostałych miejscach pod względem zdawalności ne egzaminach w pierwszym półroczu 2022 r. znajdują się:

  • Ośrodek Szkolenia Kierowców Artur Bylinko - zdało 20 proc. (na 104 osoby)
  • Liga Obrony Kraju Ośrodek Szkolenia Zawodowego Kierowców - 18,9 proc. (na 256 zdających)
  • Ośrodek Szkolenia Kierowców Auto-Kar Karolina Dembek - 18,1 proc. (na 113 zdających)   

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
25 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Zdecydowanie mogę polecić

Zdecydowanie mogę polecić szkołę p. Łukaszewskiego! Świetne przygotowanie merytoryczne, no i praktyczne. Niewątpliwym atutem jest też przyjazna atmosfera. Jak zdawać „prawko”, to tylko tam! 

Malinowscy to tyle biorą na

Malinowscy to tyle biorą na raz że porażka,jednego ucznia biorą na Grudziądz zamiast od razu dwóch.Znajomy już 4 miesiące u niego godziny robi masakra tam

Pan  Łukaszewski najlepszy.

Pan  Łukaszewski najlepszy. Teorie zaczęłam 8 maja a zdane prawko odbierałam 27 lipca(tego samego roku- info dla hejterow) , szybko, sprawnie i tanio. Polecam 

Reklama

U Pana Karpińskiego kat c+e .

U Pana Karpińskiego kat c+e . Teoria praktyka za 1 razem 

Problemem nie jest

Problemem nie jest wyszkolenie lecz chołota z wordu. Stresują  ludzi już samym wyglądem.  Wystarczy tam chwilę popatrzeć i już wiadomo wszystko.

Najlepsi kierowcy tylko w

Najlepsi kierowcy tylko w Nowem… 

Reklama

Odsetek zdających jest

Odsetek zdających jest porażający. Wina jest po obu stronach. Szkoły które źle przygotowują i egzaminatorzy którym zależy na największej liczbie odrzuconych. Wszak biznes musi się kręcić. Znam sytuację w Niemczech i w Anglii. Tam poziom nie dawał ości jest poniżej 10 procent. Takie szkoły z 20_30% zdawalnoscią zamknęły by się z powodu braku chetnych

Tak oczywiście , Karpiński

Tak oczywiście , Karpiński nie tylko uczy jazdy ale jego instruktorka uczy jak się nagrywa tik toki i robi z siebie pośmiewisko. 

same tłumoki to jak mają

same tłumoki to jak mają zdawać

Reklama
Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Biznes

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

Pod koniec lipca powinien zakończyć się remont drogi powiatowej w Terespolu (gmina Świecie).

Wiadomości

Blisko 80 zawodników stanęło na linii startu "Bukowieckiej dziesiątki". Jeszcze więcej zawodników rywalizowało w czterech biegach przewidzianych dla dzieci i młodzieży.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo