Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Jeździł quadem po lesie i zniszczył dwa stanowiska archeologiczne

Wyprawa quadem po leśnych ostępach może zakończyć się dla kierowcy - wandala wizytą w sądzie i wcale niemałym wyrokiem. O ile uda się go ustalić. Sprawą zajmie się policja.

Udostępnij
quad

Niedawno pracownicy Wdeckiego Parku Krajobrazowego w Osiu odkryli, że uszkodzeniu uległy dwa liczące około 1000 lat kurhany, w których przed wiekami chowano zmarłych. Znajdują się w okolicy Tlenia.

Jak powiedział w rozmowie z Radiem PiK Mateusz Sosnowski z Wdeckiego Parku Krajobrazowego, ktoś wpadł na karygodny pomysł pojeżdżenia quadem wzdłuż krawędzi doliny rzeki Wdy, gdzie znajdują się dwa stanowiska archeologiczne. Przy okazji częściowo je zniszczył.

Kierowcy nie wystarczyły drogi wyznaczone przez Lasy Państwowe, po których wolno poruszać się quadami i wyruszył w trudno dostępne tereny leśne.

Reklama
Reklama

Już to stanowi wykroczenie, bo tego typu pojazdami nie wolno jeździć po lesie tam, gdzie komuś się spodoba. Chodzi nie tylko o płoszenie zwierzyny, ale też o niszczenie ściółki leśnej.

Znacznie poważniejsze konsekwencje niesie zniszczenie stanowisk archeologicznych. To przestępstwo, za które grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak informuje Radio PiK, ustaleniem kierowcy zajmie się policja.

Reklama
Reklama

Wdecki Park Krajobrazowy zamierza zamontować przy stanowiskach archeologicznych fotopułapki, aby łatwiej było namierzyć ewentualnych kolejnych miłośników quadów, którzy nie liczą się z przepisami, a czasami, jak w ostatnim przypadku, okazują się zwykłymi wandalami.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

źródło: Radio PiK

Udostępnij

Komentarze (23)

  1. Robert.

    26 listopada 2022 09:56

    Proszę się zainteresować tymi

    Proszę się zainteresować tymi którzy jeżdżą po parowie we Wyrwie i okolicznych lasach! Wszystko tam jest zdewastowane przez nich!

    • Ela

      26 listopada 2022 14:10

      Nic nie zrobisz organizatorom

      Nic nie zrobisz organizatorom tego wiejskiego sportu

      • Robert.

        26 listopada 2022 14:48

        Rozstawione tam będą foto

        Rozstawione tam będą foto pułapki i wszystko trafi na policje

    • Ggg

      26 listopada 2022 14:20

      A co tam takiego jest?

      A co tam takiego jest? Przynajmniej ktoś korzysta z tych terenów bo dawno by wszystko zarosło…

    • Greg

      26 listopada 2022 15:00

      Dokładnie! Parowy zryte

      Dokładnie! Parowy zryte kompletnie, do tego ten ryk tych motorów i kładów! Idioci, jakby nie mieli do tego toru motocrosowego! Niech ktoś w końcu coś z tym zrobi

      • Ela

        26 listopada 2022 20:37

        Nic nie zrobisz tym wiejskim

        Nic nie zrobisz tym wiejskim motokrosom. Opanowali nie tylko okolice wysypiska, ale i posunęli sie dalej. 

    • L.skywalker

      26 listopada 2022 23:16

      Wszystko czyli co?

      Wszystko czyli co?

  2. Fydzial do walki z postaciami paranormalnymi

    26 listopada 2022 11:05

    Spoko roko znajdziemy go

    Spoko roko znajdziemy go zostawił ślad gwiezdny w okolicach Saturna, wiemy że porusza się w stronę Centaurus 55647. Jeśli nie skręci przy Echosorar 36868 w lewo to go złapiemy.

  3. Swieciak

    26 listopada 2022 11:07

    Identycznie jest z psami w

    Identycznie jest z psami w Świeciu. Wszystko osrane , ulice wokół dużego rynku osrane. Trawniki na mariankach osrane. Miasteczko tonie w gównie. Natychmiast wprowadzić podatki i sprzątać po tych psach.

    • Olo

      26 listopada 2022 11:14

      Nudzisz się to weź worki i

      Nudzisz się to weź worki i sprzataj

      • Zdzichu

        26 listopada 2022 13:56

        I to jest właśnie mentalność

        I to jest właśnie mentalność Polaków, brak wychowania z domu.

  4. Archeolog

    26 listopada 2022 11:19

    Co za debil! 

    Co za debil! 

  5. Bajgielek

    26 listopada 2022 11:25

    Wyłapać wszystkich !!!

    Wyłapać wszystkich !!!

  6. Olo

    26 listopada 2022 11:57

    Tysiąc lat temu, małpa

    Tysiąc lat temu, małpa zesrała a się w miejscu gdzie stoi coroczna choinka w CSW. Powinien stać tam wychodek w postaci pomnika a nie jakieś  z j e b a n e ścięte drzewo 

    • J

      26 listopada 2022 17:59

      Myślisz, że człowieka

      Myślisz, że człowieka rozumnego tysiąć lat temu nie było? To zdarza się i teraz, co widać po Twoim wpisie. Pozdrawiam, czyli życzę zdrowia

  7. OLO - King of Patology

    26 listopada 2022 16:22

    Byłem zobaczyć jak poryli na

    Byłem zobaczyć jak poryli na małym  rynku kładami .Strasznie to wygląda . Idę po flaki i cebulę do Biedronki na Kościuszczam .

  8. Mieszkaniec

    26 listopada 2022 16:48

    Wlaściele psów mają innych

    Wlaściele psów mają innych mieszkańców w „głębokim poważaniu”, pozwalają srać swoim pupilom na trawnikach znajdujących się przed cudzymi domami (to jest skrajne chamstwo)- wychodzisz ze swoim psem, to poczekaj aż zesra się na twojej działce i wtedy idź na spacer. Najgorsze jest to, że wiekich obsrywajacych trawniki psów jest coraz więcej a później ktoś musi skosić trawę przed domem od strony ulicy -kosiarka do wyrzucenia.

    • Deni

      26 listopada 2022 16:57

      Ciebie nawet psy nie lubią. A

      Ciebie nawet psy nie lubią. A gdzie tu o ludziach pomyśleć 

      • J

        26 listopada 2022 18:00

        Czyli to Twoje psy.

        Czyli to Twoje psy. Pozdrawiam

    • Sram psem

      27 listopada 2022 07:26

      Zrób jak marek Kondrat zesraj

      Zrób jak marek Kondrat zesraj się pod oknem takich spacerowiczów  i będzie 1:1

  9. Dres

    26 listopada 2022 19:48

    Jak zwykle nie do rozwoju

    Jak zwykle nie do rozwoju zajmują się kwestią nie tą co trzeba, podejrzewam iż większość z was to są typowe gimbusy. Kolejna sprawa to czemu bo w terenie został oznakowany i zabezpieczony przed wandalami. Naszukać to mogą sobie grzyby w lesie i szczęścia w totolotku aby znaleźć osobę która dokonała tego czołgu.

    • ej gimbie

      26 listopada 2022 20:00

      podaj aDres

      podaj aDres

  10. Widziałam

    27 listopada 2022 11:24

    Jak już wspominałam w Nowym

    Jak już wspominałam w Nowym na bocznej ulicy byłam świadkiem jak jednocześnie dusił pies i właściciel. Nie posprzątali.