Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Kto zastąpi Marzenę Brac? Ogłoszono konkurs na kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeciu

Niedługo dowiemy się, ilu kandydatów spełniło wymogi formalne i tym samym zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu na kierownika świeckiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Udostępnij
23osrodek-pomocy-spolecznejc

Zgodnie z zapowiedzią, w tym tygodniu w gminnym internetowym Biuletynie Informacji Publicznej pojawiło się ogłoszenie o konkursie na stanowisko kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Świeciu.

Wakat pojawił się kilka dni temu po tym, jak Marzena Brac za porozumieniem stron, pożegnała się z ośrodkiem. Prawdopodobnie miało to związek z napiętą atmosferą w podległej jej placówce i relacjach z pracownikami (pisaliśmy o tym, patrz artykuł poniżej).

Od kandydatów na nowego szefa OPS gmina wymaga wykształcenia wyższego. Preferowane kierunki to praca socjalna, polityka społeczna, socjologia, administracja, prawo, zarządzanie. Ponadto warunkiem koniecznym jest co najmniej trzyletni staż pracy w pomocy społecznej.  

Reklama
Reklama

Sprawdzana będzie też znajomość ustaw m.in. o pomocy społecznej, pracownikach samorządowych, wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, świadczeniach rodzinnych,  pomocy państwa w wychowaniu dzieci, pomocy osobom uprawnionym do alimentów, a także kodeksu postępowania administracyjnego, kodeksu pracy i ustawy o Karcie Dużej Rodziny.

Kandydat nie może być karany. Jako wymóg dodatkowy postawiono doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym.

Termin składania wymaganych dokumentów upływa 10 listopada o godz. 15.30.

Informację o wyniku naboru umieszczono w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Świeciu oraz na tablicy ogłoszeń w urzędzie. Kandydaci spełniający wymogi formalne, zostaną powiadomieni o terminie testu lub rozmowy kwalifikacyjnej telefonicznie lub  na adres e-mail podany w kwestionariuszu.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (24)

 1. Prawdziwy

  3 listopada 2022 11:24

  Bardzo nieprzyjemna,

  Bardzo nieprzyjemna, opryskliwa Pani ,nie dziwię się, miałem kiedyś nieprzyjemność z nią się spotkać. 

  • jooooo

   3 listopada 2022 18:52

   Nie kopie się leżącego. Zyczę

   Nie kopie się leżącego. Zyczę ponownego spotkania przy innej okazji, i to takiej aby fałszywe słowa o nieprzyjemnej osobie się ziściły. Los jest cierpliwy a to jest osoba która, ma rzetelna wiedzę zatem każdy stołek będzie jej do twarzy. . . . . . . . . . 

 2. Radny

  3 listopada 2022 12:15

  Jaki konkurs jak już jest

  Jaki konkurs jak już jest wiadomo kto będzie hehe karty już pewnie rozdane 

 3. Anonim

  3 listopada 2022 18:30

  Opieka Społeczna to dziwadło.

  Opieka Społeczna to dziwadło. Oni rozdają pieniądze nierobom i pijakom, bo biedaczyska bezdomne. W dupe kopać i do roboty. Normalny człowiek w potrzebie nie dostanie nic. NIC.., I na wszystko przepisy he…

 4. Janko

  3 listopada 2022 19:03

  Każda władza ma swojego

  Każda władza ma swojego faworyta.

  Niech konkurs będzie jawny a nie rozdawanie posad  pod stolem

 5. Pewniak

  3 listopada 2022 19:31

  Konkurs wygrał już  miesiąc

  Konkurs wygrał już  miesiąc temu koleś burmistrza pracujący w Bydgoszczy. Przeczytajcie tego posta po ogłoszeniu wyników. Na układy nie ma rady. Ale to pewnie będzie przypadek.

  • Mieszkaniec gminy

   3 listopada 2022 19:42

   Tak może być. Jego żona to

   Tak może być. Jego żona to dobra koleżanka obecnej władzy. 

   • Pewniak

    3 listopada 2022 19:53

    Tak już jest.

    Tak już jest.

 6. anna

  3 listopada 2022 22:08

  To prawdopodobnie Pan T.

  To prawdopodobnie Pan T.

  • drukarz

   4 listopada 2022 01:29

   Myślę, że to dobry pomysł.

   Myślę, że to dobry pomysł. Pan Tomasz  w Radzie Gminy jest aktywny, prawnik ma sporą wiedzę. Ogarnie temat, a czy jest kumplem Burmistrza, nie sądzę. Żona tym bardziej…..ma jednak jedną plamę , jedynąw swojej karierze – należy do PiS   

   • 123

    4 listopada 2022 19:49

    Wiesz, że nic nie wiesz…

    Wiesz, że nic nie wiesz… ale numer ha ha ha

 7. Oni

  3 listopada 2022 22:23

  A nie pan Z.

  A nie pan Z.

 8. Anonim

  4 listopada 2022 05:08

  Ona i tak tam nic nie

  Ona i tak tam nic nie sprawdzają ,jak to jest ,że pewna Pani z osiedla Kościuszki od lat dostaje zapomogi i paczki,a pracuje na czarno? To jakto jest? Ba nawet mieszkanie sobie kupila.

  • Heh...

   4 listopada 2022 11:01

   Nie ona jedna, też taką znam

   Nie ona jedna, też taką znam udaje biedną wydaje kasę na prawo i lewo, pracuje na czarno i ciągnie z Opieki, bo nie ma na życie, nikt nie sprawdza kto dostaje na co wydaje, aby pozbyć się problemu, a gdzie wywiad środowiskowy? Sąsiedzi najlepiej wiedzą komu się należą pieniądze i kto sobie w życiu nie radzi 

 9. Krisss

  4 listopada 2022 06:16

  No uklady układziki nic na to

  No uklady układziki nic na to nie poradzisz 

 10. Świeciak 22

  4 listopada 2022 08:26

  Myślę że niektórzy mogą mieć

  Myślę że niektórzy mogą mieć rację co do Pana pracującego obecnie w bydgoszczy dlatego dodatkowy wymóg żeby osoba miała za sobą staż jako kierownik, zdecydowanie zawęża to ilość osób mogących ubiegać się o stanowisko. no cóż… taki mamy klimat 

 11. Kasandra

  4 listopada 2022 09:15

  Zaprawdę powiadam Wam, że

  Zaprawdę powiadam Wam, że nowy kierownik będzie miał na imię Marek. To już przesądzone. 

 12. Spolecznik

  4 listopada 2022 12:22

  Obojętnie kto będzie

  Obojętnie kto będzie kierownikiem mamy nadzieję że będzie rozliczał pracowników z czasu pracy i wyjazdów na tzw wywiady środowiskowe 

 13. Hehe

  4 listopada 2022 13:35

  Teraz tym przepracowanym

  Teraz tym przepracowanym paniom się w dupke naleje ,znowu będą donosy pisały jak ciężko jest i jak źle bo trzeba pracować .Powinni tam wszystkich wymienić chetnych jest pełno a one niech na kase do biedry idą 

 14. Juka

  4 listopada 2022 14:53

  Pani z fundacji to w szkole

  Pani z fundacji to w szkole sie naśmiewała z biedniejszych i ze wsi, a teraz wielkoduszną udaje no żenada to mało powiedziane jest! 

  • Becia

   4 listopada 2022 19:58

   Która z pań taka była , tak

   Która z pań taka była , tak nie można .Czy człowiek ze wsi czy z miasta ,czy biedny czy bogaty to zawsze człowiek .A zawsze rrole mogą się odwrócić .

   • Pati

    4 listopada 2022 20:15

    To prawda czasem ludzie

    To prawda czasem ludzie przeprowadzają się z miasta na wieś i na własne życzenie stają się wiesniakami ale to ich sprawa co robią 

 15. Bartek

  4 listopada 2022 20:27

  Burmistrz Kolakowski zamiata

  Burmistrz Kolakowski zamiata kolejną aferę pod dywan przed wyborami 

 16. Hania

  5 listopada 2022 20:46

  Jak chcecie zobaczyć

  Jak chcecie zobaczyć prawdziwe złe zarządzanie to zerknijcię na świecki sanepid. Zapytajcie chociaż jedną z pracownic czy jest mobbing to wam nieoficjalnie wszystko powie. Nic dziwnego że co chwilę się same zwalniają 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama