Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Matka dzieci z Gruczna: Nikt się nad nimi nie znęca. Partner nie molestował moich córek!

- Partner nigdy nie molestował moich córek - zarzeka się Hiacynta W. z Gruczna. - Słowa o lizaniu ch…a, które usłyszały moje zawistne sąsiadki, wypowiadał do swojej byłej żony. Gdyby chciał skrzywdzić moje dzieci, pierwsza wyrzuciłbym go z domu - twierdzi kobieta.

Udostępnij
gruczno-2

REKLAMA

Przygotowując pierwszy tekst o problemach rodziny z Gruczna, nie udało nam się skontaktować z matką dzieci, które policja w trybie interwencyjnym zabrała ze szkoły do rodzin zastępczych. Już po publikacji tekstu, zgłosiła się do nas matka, aby przedstawić swoją wersję wydarzeń.

Pani Hiacynta przyznaje, że nie zawsze była dobrą matką, ale nigdy nie pozwoliłaby na to, aby jej dzieciom stała się krzywda.

Reklama
Reklama

- To prawda, miałam taki moment w życiu, że zaniedbałam trochę dzieci, ale już się z tego otrząsnęłam - zarzeka się. - To się więcej nie powtórzy.
REKLAMA

Jak przekonuje, interwencja policji i opinia szkoły to tylko i wyłącznie efekt sąsiedzkiej zawiści.

- Nie jest prawdą, że problemy z sąsiadami zaczęły się dopiero w momencie, gdy w moim życiu pojawił się obecny partner - mówi. - Już wcześniej były kłótnie. O wszystko. Nie pozwolę sobie na to, żeby ktoś wtrącał się w moje sprawy. Tak samo mój partner.

Reklama
Reklama

Nie zaprzecza, że konkubent obraził sąsiadkę i je córkę grożąc, że je wy…cha.
REKLAMA

- Nie można tego brać na poważnie - przekonuje. - Stało się to na wspólnym grillu. Faceci byli pod wpływem alkoholu. Człowiek wtedy wygaduje różne głupstwa. Szkoda tylko, że sąsiedzi nie mówią tak dokładnie o tym, jak Wojtek został pobity. Sąsiad złamał mu żebro. Ale partner nic z tym nie zrobił, chociaż mógł pójść na policję. On wychowany jest inaczej. Nie robi takich rzeczy. Zostawił to.

Jednak te wszystkie utarczki wydają się niczym w porównaniu z zarzutami dotyczącymi traktowania dzieci. Hiacynta W. przyznaje, że święta nie jest, ale w jej domu nie dzieje się nic, czego nie byłoby w domach sąsiadów.
REKLAMA

Reklama
Reklama

- Tak, czasem krzyczę na dzieci, przeklinam, ale nich mi pan pokaże mieszkanie w naszym bloku, gdzie jest inaczej - opisuje realia życia sąsiedzkiego. - Wszędzie jest tak samo i nikt z tym nie biega na policję żeby naskarżyć na sąsiadów. Mogę za to przysiąc, że moje dzieci nie są molestowane.

Potwierdza, że jej partner któregoś dnia głośno powiedział: To wyliż mi chu..a. Przekonuje jednak, że nie było to jednak skierowane do jej 11-letniej córki.

- Rozmawiał wtedy przez telefon ze swoją żoną – twierdzi Hiacynta W. Oni są spod Krakowa. Tak zostali wychowani i tak ze sobą rozmawiają. Ja też na początku byłam w szoku. Sąsiadki coś tam usłyszały i pobiegły na policję. Nawet dobrze nie widziały, co dzieje się w domu. Dzieci mają badania i lekarz nie stwierdził śladów molestowania.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Pojawia się jednak pytanie, dlaczego 11-latka, do której – według zapewnień matki - rzekomo nie padły te obraźliwe słowa, nadal nie chce wrócić do domu, tylko woli być u rodziny zastępczej?

- Źle czuje się w swoje szkole. Nie chce tam chodzić, bo inni uczniowie się z niej śmieją – przekonuje Hiacynta. – Dlatego nie wraca. Innego powodu nie ma. A to, że moje dzieci, gdy zabierała je policja nie płakały, ani nie pytały o mnie, to dlatego, że powiedziano im, że jadą do wujka i cioci. Myślały, że to wycieczka i dlatego były nawet zadowolone. Jak się później dowiedziały, o co chodzi, to już chciały wracać – Hiacynta jest o tym święcie przekonana.

a.bartniak@extraswiecie.pl          

Imię matki zostało zmienione. Pierwszy tekst dotyczący rodziny z Gruczna ukazał się na portalu Extra Świecie tutaj.
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (24)

 1. Gość

  5 grudnia 2019 09:23

  Co najważniejsze powinien być

  Co najważniejsze powinien być zrobiony wywiad psychologa z dziecmi!!!! Wiadomo nikt nie przyzna się do TEGO, że dzieci same molestowane. Mało JEST przykładów jakie dzieja się na ŚWIECIE!!! Z drugiej strony może i matka mówi prawdę, że to wymyśl sąsiadów! 

 2. S

  5 grudnia 2019 09:50

  Ale sobie robicie zabawę z ta

  Ale sobie robicie zabawę z ta sytuacja w rodzinie. Niech sąd stwierdzi jak jest, a portal niech nie bawi się w temide. Zdajecie sobie sprawę z emocji jakie pobudzacie w społeczeństwie? A jak.kiedys ktoś pójdzie po takim artykule i po prostu kogoś zabije? Bardzo mało profesjonalne podejście, jednego dnia oskarżenia, drugiego dnia tłumaczenia, co dalej? Wywiad z dziećmi? To jest sprawa dla MOPS , dla policji, a nie dla mediów. 

  • czytelniczka

   5 grudnia 2019 09:54

   A czytałaś/łeś uważnie

   A czytałaś/łeś uważnie pierwszy tekst?? Przecież pomoc społeczna była za odebraniem dzieci!!! Zaskarażyli decyzję sądu. Tak samo policja. Szkoła też ma złe zdanie o tej pani.  

  • Czytelniczka

   5 grudnia 2019 10:32

   W sedno! 

   W sedno! 

  • Anonim

   5 grudnia 2019 10:54

   Do „S”. Poczytaj sobie

   Do „S”. Poczytaj sobie najpierw pierwszy artykuł na ten temat zanim zaczniesz pisac głupstwa: http://extraswiecie.pl/wiadomosc/wszyscy-mowia-ze-dzieci-przezywaja-w-domu-pieklo-sad-uwaza-inaczej

   • S

    5 grudnia 2019 14:22

    Czytałem proszę Pana, nadal

    Czytałem proszę Pana, nadal uważam że portal ma pożywkę z całej sytuacji. Tak nie powinno być, bo naprawdę może dojść do czegoś złego. Nadal podtrzymuje to że sprawa tej rodziny to nie materiał na artykuły tylko materiał na wykazanie się dla odpowiednich organów. Jeżeli działają źle lub nie potrafią wyegzekwować decyzji to też jest patologia. Na koniec – nie jest to pierwszy artykuł na tej stronie który może podsycac agresję (sprawa księdza dla przykladu). Nikogo nie bronię,  nikogo nie wybielam, ale ludzie myślą prosto. Przeczytają, pójdą, zrobią jakieś glupstwo i co wtedy? Nikt nie weźmie odpowiedzialności. Pozdrawiam bez złej krwi, czysto obiektywnie stwierdzam.  

    • Ewelina

     5 grudnia 2019 14:31

     Człowieku na jakiej ty żyjesz

     Człowieku na jakiej ty żyjesz planecie? Nie widzisz co się dzieje. Organ powołany do tego, żeby gruntownie zbadać sprawę – sąd – zwyczjanie to olał. Dlatego zajęły się tym media. To właśnie dzięki mediom wiele patologicznych sytuacji udaje się wyprostować. Co do księdza, to dobrze, że o nim napisano. Chociaż Twoim zdaniem pewnie lepiej byłoby przemilczeć, bo to ksiądz i stary. Otóż nie.

     • S

      5 grudnia 2019 15:00

      Na ziemi. Odpowiadając na

      Na ziemi. Odpowiadając na Pani pytanie. Napisałem że nikogo nie bronię, ale czytając komentarze w stylu: ” trzeba iść tam pod dom i zrobić z nim porzadek” to się najzwyczajej w świecie pytam, czy te artykuły mają właśnie to na celu? Skoro sąd olewa to trzeba zrobić wikse w sądzie A nie w domu tych ludzi. Sądy są patologiczne i to trzeba naprawic , ale zaraz się ktoś odezwie że jestem pisiorem itp. Taka dyskusja z Wami. Jeszcze raz, nikogo nie bronię i nie wybielam, wyrażam zaniepokojenie ilością agresji w komentarzach. Czy to Pani zrozumiała, czy nadal jestem ufoludkiem z marsa? 

  • Czytelniczka

   5 grudnia 2019 12:13

   Drodzy Państwo, S ma rację.

   Drodzy Państwo, S ma rację. To jest trudna sprawa, ale do rozwiązania dla właściwych organów. Media rządzą się innymi prawami… tego typu artykuły wzbudzają ogromne emocje, podsycają agresję… Komu to służy? Dzieciom z tej rodziny na pewno nie!

 3. Meloinferno

  5 grudnia 2019 10:31

  LIŻ MI H.UJA TAK ZOSTAŁEM

  LIŻ MI H.UJA TAK ZOSTAŁEM WYCHOWANY HAHAHAHA co za cwel 

 4. Ziom

  5 grudnia 2019 12:14

  Gruczno= Syjońska patologia

  Gruczno= Syjońska patologia

  • kierowca

   5 grudnia 2019 12:22

   NIE wrzucaj wszystkich

   NIE wrzucaj wszystkich mieszkańców Gruczna do jedynego worka w ogóle co Ty wypisujesz pewnie nie znasz znacznie słów co użyłeś. 

   • Ziom

    9 grudnia 2019 06:49

    Z dzielnicy syjońskiej

    Z dzielnicy syjońskiej wyjechaleś wśród wzgórz się osiedlić.

 5. Gość

  5 grudnia 2019 12:36

  Nie rozumiem dlaczego matka

  Nie rozumiem dlaczego matka nie chce powiedzieć prawdy co się dzieje w domu, może sama jest zastraszana przez niego. Jeżeli dzieci nie chcą wrócić do domu to jest jakiś tego powód. Nawet jeśli ten facet kierował te słowa do byłej żony to uważam że gdyby był normalny to by tak się nie odezwał a zwłaszcza do sąsiadki i jej córki to nie jest normalne. Dla mnie to on jest jedną wielką patologią! 

  • Anonim

   5 grudnia 2019 12:47

   Zgadzam się z tą wypowiedzią,

   Zgadzam się z tą wypowiedzią, pani H i dzieci nie są patologią.  To ten z drugiego końca polski PATOLOG jest PATOLOGIEM. Wrócił, żeby wdrażać w tą rodzinę patologiczne zwyczaje. Przegna patologią,  co on szuka w socjalnym mieszkaniu . Zabiera czyste powietrze dzieciom. Potrzeby jak SMRÓD w Słupsku.

   • Anonim

    5 grudnia 2019 13:42

    PATOL jest PATOLEM, Patolog

    PATOL jest PATOLEM, Patolog to zawód. ale ok, wiadomo o co chodzi.

 6. Anonim

  5 grudnia 2019 14:45

  Pani Hiacynto proszę  pozbyć

  Pani Hiacynto proszę  pozbyć się tego patologa. Wpedza panią w kłopoty. Stać przecież  na lepsze życie z dziećmi  A nie u boku patologicznego człowieka.  

 7. TraktorNaRoli

  5 grudnia 2019 14:58

  To niezły gosciu Ojciec mu

  To niezły gosciu Ojciec mu mówił że ma lizac Chu*a może to jakaś jego trauma z przeszłości żeby tak w towarzystwie dzieci się odzywać WSTYD

 8. Serio

  5 grudnia 2019 15:19

  Jak można odnosić się tak

  Jak można odnosić się tak Przy Dzieciaku ? Jest to normalne żeby uczyć dzieci taki słów? Nie raz Słyszałam O tej rodzinie Mnóstwo Patologicznych Historii. Zastraszanie Sąsiada ? Dlaczego Pani „Hiacynta” nie przyszła Przeprosić Wyzywanego sąsiada ? Za darmo nie dostaje się po pysku ! Jest coś nie tak z tym człowiekiem !

 9. lucyfer

  5 grudnia 2019 16:45

  niech zgadne.. i to wszystko

  niech zgadne.. i to wszystko dzieje się pewnie w tych zielonych socjalnych blokach? patologia patologie pogania. Dobrze, że zabrali im dzieci… od urodzenia żyją w patologii… ile można tego wytrzymać. Matce odejdzie 500+ i będzie musiała isć do pracy jak jej dzieci zabrali ; /

 10. Matka dzieci z Gruczna

  5 grudnia 2019 19:46

  A odp…lta się

  A odp…lta się

 11. T.D.

  5 grudnia 2019 19:48

  Ludzie. Czy wy nie macie

  Ludzie. Czy wy nie macie swoich problemów, wtykacie nosy w cudze życie…. Jak to się mówi,,, złap się za swój nos, a będziesz miał pełna garść,,,, 

 12. Bob

  5 grudnia 2019 21:41

  Co wy się czepianie bloku

  Co wy się czepianie bloku socjalnego w grucznie sam tak mieszkam a wy tak ladnie piszecie jakbyscie byli prześcieradła. Owszem czlowiek czasem musi cos zrobic gdy sie cos dzieje i nie każdy blok socjalny jest taki sam wieksze problemy sa we uwagi czy Terespol. Najgorsze jest to że jak ktos nowy przyjdzie to wtedy jest jazda i musi psuc renomę ja bym zrobił to inaczej ale coz niby koles sie wyprowadził 2 raz tylko na jak długo. To tyle i prosze nie gadajcie jak nie jesteście przescieradlem. 

 13. Bob

  5 grudnia 2019 21:43

  I sorki za pisanie ze

  I sorki za pisanie ze słownikiem t9

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Na ul. Tucholskiej w Świeciu samochód dostawczy uderzył w latarnię. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, szybko wyszło na jaw, co było powodem braku koncentracji...

Wiadomości

Właściciele i szefowie firm będą biznesowymi doradcami gminy Świecie. Właśnie zainicjowano czteroletnią kadencję Społecznej Rady Gospodarczej. Czym się będzie zajmowała?

Wiadomości

Na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Świeciu złożono podziękowania i gratulacje posłance Iwonie Karolewskiej, która do niedawna była sekretarzem powiatu i radną gminy.

Wiadomości

Za czyją sprawą woda w strumieniu przepływającym przez Warlubie przybrała mleczną barwę? Miejscowa firma mleczarska zapewnia, że nie ma z tym nic wspólnego.

Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

- Dotarliśmy do punktu krytycznego – mówi z goryczą Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie.

Wiadomości

We wtorek po południu doszło do wypadku na drodze krajowej nr 91 w Głogówku Królewskim.

Wiadomości

Jak już informowaliśmy, Świecie ma dostać w ciągu trzech lat około 28 mln zł dofinansowania na kilkanaście inwestycji. Jedną z nich jest zagospodarowanie terenu...

Wiadomości

Zapadła decyzja w sprawie świątecznego drzewka, które stanie się główną ozdobą świąteczną Dużego Rynku w Świeciu. Ta informacja z pewnością wielu przypadnie do gustu.

Wiadomości

Policjanci z posterunku w Bukowcu zatrzymali 37-letniego kierowcę volkswagena, który spowodował kolizję, mając w organizmie ponad 2,6 promila alkoholu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności, obiecał mundurowym...

Wiadomości

Na sesji w czwartek 30 listopada radni gminy zdecydują, czyje imię będzie nosił stadion Klubu Sportowego Wda Świecie. Sprawa wydaje się raczej przesądzona.

Wiadomości

Radni przyjęli nowe stawki podatku od nieruchomości, które zaczną obowiązywać w 2024 r.

Wiadomości

Nieoczekiwany finał miało poszukiwanie zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama