Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Mieszkańcy od dawna czekali na takie rozwiązanie

Po niedawnej korekcie rozkładu jazdy PKP mieszkańcy gminy Osie zyskali w godzinach popołudniowych połączenia zapewniające szybszy powrót pociągiem ze szkoły lub pracy do domu.

Udostępnij
Zmiany komunikacji kolejowej umożliwiają m.in. mieszkańcom miejscowości Kwiatki, Jaszcz, Tleń i Łążek lepszy dojazd do Osia / Fot. Andrzej Bartniak

Wprowadzone 11 marca zmiany w komunikacji kolejowej są efektem styczniowego spotkania poseł Agnieszki Kłopotek z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu oraz wójtami gmin z powiatów świeckiego i tucholskiego.

W przypadku gminy Osie chodziło o wprowadzenie rozwiązań ułatwiających mieszkańcom dogodniejszy powrót do domu ze szkoły i pracy.

Dotychczas pociągiem z Bydgoszczy lub Grudziądza można było dojechać w kierunku Laskowic Pomorskich o godzinie 15.10 oraz 18.27, a z Czerska o godzinie 16.44.

Reklama
Reklama

Od 11 marca przewoźnik Arriva na wniosek Urzędu Marszałkowskiego wprowadził trzy nowe połączenia.

Obecnie w dni robocze można dojechać do  Osia pociągiem z Grudziądza, Bydgoszczy lub Trójmiasta o godzinie 14.24 ( pociąg do Czerska). Następnie o godzinie 16.36 - tym samym pociągiem można dojechać do Tucholi przez Szlachtę Wierzchucin oraz o godzinie 18.29.

Do Laskowic  Pomorskich można z Osia odjechać o godzinie 15.49, 17.37 oraz 19.28. Te pociągi w Laskowicach Pomorskich skomunikowane są w kierunku Grudziądza, Trójmiasta oraz Bydgoszczy.

Reklama
Reklama

Warto zaznaczyć, że pociągiem odjeżdżającym z Osia o godzinie 19.28 można dojechać bezpośrednio, bez przesiadki, do Bydgoszczy wysiadając z pociągu o godzinie 20.30 w tym mieście.

Jest to drugie połączenie bezpośrednie do Bydgoszczy dla mieszkańców gminy Osie po uruchomionym bezpośrednim połączeniu z Bydgoszczą w sobotę oraz niedzielę wyjeździe z Osia o godz. 19.02 (Bydgoszcz 20.12). 

Zmiany komunikacji kolejowej umożliwiają m.in. mieszkańcom miejscowości Kwiatki, Jaszcz, Tleń i Łążek lepszy dojazd do Osia.

Reklama
Reklama

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (7)

 1. Gość

  26 marca 2024 08:36

  No proszę jak to zbliżające się wybory pobudzają do działania, może tak co roku robić wybory?

 2. Renia

  26 marca 2024 14:15

  A jak w weekend ze Świecia dojechać do Laskowic jak nie mam samochodu? Autobus i bus pomarzyć. Nie stać mnie na taksówkę.

  • Anonim

   1 kwietnia 2024 19:08

   Na którą godzinę ma jeździć autobus bo co godzine nie ma szans?

 3. Nie dla nepotyzmu

  26 marca 2024 14:48

  Gdzie dojazd do Laskowic,ze Świecia,powinny jeździć busy,wstyd dla miasta

 4. SlawekCSW

  26 marca 2024 15:31

  Że Świecia powinny kursować pociągi (szynobusy).

 5. Osiak

  26 marca 2024 20:17

  Im więcej połączeń tym lepiej , ale czy linia będzie opłacalna to inna bajka.
  Nadpisze nad tym co inni piszą , o połączeniach że Swiecia , tutaj jest lipa , bo po 17:30 nie ma jak dojechać do Osia.
  Ogólnie pewnie każdy przyzna że PKS w Świeciu to widok rozpaczy , miasto nie ma innej komunikacji miejskiej , a ta co jest to została już chyba osikana z każdej strony , smród moczu , dziura na dziurze , najlepiej to chyba kebab tam wygląda. Świeccy że swiecia , otwórzcie oczy tym lajzom z bilbordow

 6. Typ

  27 marca 2024 20:20

  Miasto bez dworca i komunikacji z koleją to dopiero rozpacz

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama