Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Mimo zapewnień, nie widać końca prac na drodze krajowej nr 91 [zdjęcia]

Gdyby spełniły się obietnice inwestora, to na drodze nr 91 powinny w tej chwili trwać ostatnie prace przed ich planowanym zakończeniem za trzy dni. Niestety, tak nie jest.

Udostępnij
Przebudowa drogi krajowej nr 91 trwa od 1,5 roku / Fot. Andrzej Bartniak

Na odcinku trasy krajowej nr 91 pod Świeciem wciąż jest sporo do zrobienia.

Nie ukończono przebudowy skrzyżowania z ulicą Chełmińską, chociaż miało to nastąpić do 10 grudnia. Podobnie jak skrzyżowania w Głogówku. Nie wszędzie też położono nowy asfalt. Ruch nadal odbywa się wahadłowo.

Nieco lepiej sytuacja z nową nawierzchnią wygląda po drugiej stronie Wisły – w powiecie chełmińskim. W tej chwili trwa tam budowa ronda na skrzyżowaniu niedaleko mostu (zobacz zdjęcia pod artykułem).

Reklama
Reklama

- Gdzie ten zapowiadany na 31 grudnia koniec prac? – pytają zniecierpliwieni kierowcy.

Przebudowa drogi krajowej nr 91 między Świeciem a Chełmnem rozpoczęła się latem ubiegłego roku. Do początku listopada tego roku wykonano nieco ponad 50 procent prac.

Remont był potrzebny, tego kierowcy kontaktujący się z naszą redakcją nie kwestionują, ale uciążliwości związane z przedłużające się inwestycją budzą coraz większą irytację. Najpierw podawano, że zakończy się ona do końca września, potem, że do końca grudnia 2023 r.

Reklama
Reklama

Jak tłumaczy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, przyczyną były problemy z niestabilnym podłożem gruntowym. Wymagało to wprowadzenia zmian w pierwotnie przyjętych rozwiązaniach technologicznych.

Jeszcze na początku listopada GDDKiA zapewniała jednak, że główne prace zakończą się nawet przed 31 grudnia.

- Roboty zasadnicze, czyli takie, które pozwolą kierowcom poruszać się ciągiem głównym drogi, bez wahadeł i zwężeń, mają zostać ukończone do połowy grudnia – zapewniał wtedy w rozmowie z Extra Świecie Julian Drob, rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału GDDKiA. - Po tym terminie powinny pozostać jedynie poprawki usterek i roboty objęte gwarancją – twierdził.

Reklama
Reklama

Niestety, nadal są i zwężenia, i wahadła, i sporo do zrobienia.

Wiadomo już, że grudniowy termin nie zostanie dotrzymany. Zapytaliśmy GDDKiA, czy w związku z tym wyznaczono nowy termin. A jeśli tak, to jaki? Wrócimy do tematu, kiedy tylko otrzymamy odpowiedź.

Zobacz poniżej zdjęcia z modernizowanej trasy nr 91 koło Świecia i Chełmna.

Reklama
Reklama

Reklama
Reklama

Reklama
Reklama

Reklama
Reklama

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Będą kolejne terminy … niezrealizowane…itd…

Po co nam nowy termin którego nie dotrzymają? Nałożyć srogie kary żeby wzięli się do roboty

Za bardzo się z tym cackacie i jesteście za grzeczni. Po pierwsze, dobrze by było powiadomić prokuraturę. Po drugie z uwagi na szkody, choćby w postaci straty czasu, czy też ograniczenia ruchu turystycznego np. w Chełmnie (choćby straty w postaci mniejszej liczby klientów odwiedzających restauracje), powinno się wystąpić z pozwem zbiorowym w stosunku do inwestora, czyli GDDKiA.

Pamiętam, jak rozkopali to w zeszłym roku pod koniec października. Skoro jest 50 % zaawansowania prac, przy tym partactwie, można śmiało założyć, że ta bubloinwestycja zakończy się pod koniec 2024 roku. Natomiast ja w to wątpię.
Najgorsze jest to, że te skur… co to robią i inwestor w ogóle nie dostrzegają problemu i nie stać ich choćby na zwykle słowo „przepraszam”.

Reklama

Spali na początku dwa miesiące w koparkach a teraz nie mogą się wyrobić a wracając z świecia do chełmna 2 godziny to masakra prędzej na światłach się przejedzie niż jak oni kierują ruchem. Nałożyć karę bez zastanowienia.

Ciekawe czy GDDKiA nałoży kary za niedotrzymanie terminu zakończenia prac. Tylko kierowcy stoją godzinami i się wkur… a Generalna nic z tym nie robi.

Wy macie swoje dyplomy, ja mam pieniądze. Wy możecie sobie nimi dupę podetrzeć, a ja mam kuhwa życie ustawione już na całe życie

Reklama

Brak odpowiedzialności u urzędników za wieloletnie zaniedbania tylko w stołki pierdziec i nic nie robić tylko klaskać dla władzy zwierzchniej i czekać na ordery i wałówe od wykonawców

Wszyscy narzekają na utrudnienia, miałem okazję stracić 30 minut na przejazd. Musimy zrozumieć drogowców oni pracują przy otwartym ruchu drogowym muszą mieć oczy wokół głowy żeby nie było wypadku. Kierowcy tutaj nie są bez winy jak kierujący otworzy ruch to normalnie robią wyścigi nie patrząc na ograniczenia szybkości byle jak najwięcej pojazdów wyprzedzić a za km stoi mądrala dalej w korku. Musimy jakoś ten remont przeżyć jeszcze trochę czasu upłynie i będzie ładna szeroka droga. Tego życzę wszystkim kierowcom w nowym roku 2025.

Ja myślę że termin 31.12 zostanie wykonany. Na pewno zostanie w 100%.
Tylko nie wiemy w którym to będzie roku 🙂

Patrząc jak postępują prace, ile ludzi jest zaangażowanych, ile czasu na dobę prace są realizowane odnosi się wrażenie że data terminu wykonania prac jest bardzo odległa i nie ma powodu żeby się spieszyć.
Na pewno zdążą.

Reklama
Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Biznes

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Reklama
Reklama

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

To była prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Podczas niedzielnego pikniku w Świeciu można było podziwiać 85 aut z różnych epok. Zgodnie z założeniem imprezy,...

Wiadomości

Blisko 80 zawodników stanęło na linii startu "Bukowieckiej dziesiątki". Jeszcze więcej zawodników rywalizowało w czterech biegach przewidzianych dla dzieci i młodzieży.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo