Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Minister przyjechał do Laskowic i Warlubia. Obiecał, że tutejsze dworce po remontach będą tętnić życiem

Podczas wizyty w województwie kujawsko-pomorskim minister infrastruktury Andrzej Adamczyk odwiedził też powiat świecki. Zadeklarował wsparcie dla modernizacji dworców w Laskowicach i Warlubiu.

Udostępnij
pkp-laskowice-2

REKLAMA

Minister Andrzej Adamczyk w środę wziął udział w spotkaniu zorganizowanym przez Annę Ośko, pełniącą obowiązki wójta gminy Warlubie. Tematem było wykluczenie komunikacyjne, które zdaniem Anny Ośko dotknęło gminę po ostatniej decyzji marszałka województwa, ograniczającą liczbę lokalnych połączeń kolejowych ze względu na koszty.

Reklama
Reklama

- Już miesiąc temu apelowaliśmy do marszałka województwa, aby zmienił swoją złą i szkodliwą decyzję. Niestety, nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi - powiedział Andrzej Adamczyk.
REKLAMA

Minister infrastruktury zadeklarował, że spółka PKP Intercity wesprze gminę Warlubie i pociągi dalekobieżne będą zatrzymywać się na tutejszej stacji.

- To rozwiązanie tymczasowe, które będzie stosowane do czasu przywrócenia połączeń kolejowych przez marszałka - zaznaczył szef resortu infrastruktury.

Reklama
Reklama

Zadeklarował też, że dworzec na stacji w Warlubiu zostanie zmodernizowany.

W Laskowicach Pomorskich minister Adamczyk zapewnił w rozmowie z Maciejem Rakowiczem, wójtem gminy Jeżewo, że tutejsza stacja zostanie przebudowana w ramach inwestycji spółki PKP Polskie Linie Kolejowe na linii nr 131.
REKLAMA

Dzięki temu dopuszczalna prędkość pociągów pasażerskich zwiększy się do 200 km/h. Padła również deklaracja modernizacji dworca na tej stacji.

- Przejścia podziemne, nie odpowiadające normom, budowane w XIX w. czy stare perony, zostaną przebudowane. Po modernizacji będą bardzo nowoczesne. Dworzec będzie wpisany do Programu Inwestycji Dworcowych i zacznie tętnić życiem – obiecywał Andrzej Adamczyk.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
48 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

A co z Twardą Górą bo Twarda

A co z Twardą Górą bo Twarda GÓRA to już zadupie tam też ludzie dojeżdżają do pracy  to teraz ludzie co mieszkają w nowem to będą musieli jechać do warlubia jaki to wgl jest sens

Szkoda ze Burmistrz z Nowego

Szkoda ze Burmistrz z Nowego nie angażuje się w tego typu akcje.

Gdyby nie był z PIS to może

Gdyby nie był z PIS to może bym w to uwierzyła. Niestety PIS tylko obiecuje a z realizacją jakoś ciężko. 

To to przedstawienie które

To to przedstawienie które odbyło się w Warlubiu. 

Reklama

Aż w to trudno uwierzyć żeby

Aż w to trudno uwierzyć żeby w Warlubiu stawały pociągi dalekobieżne. Już zatrzymują się w Laskowicach i w Smetowie. 

burmistrz Swiecia tez siedzi

burmistrz Swiecia tez siedzi cicho…

Panie redaktorze…

Panie redaktorze…

Chyba jest Pan źle poinformowany. Pani Anna Ośko jeszcze funkcji wójta nie pełni. Wybory dopiero mają się odbyć.

A tak na marginesie, co kolwiek by się w naszej gminie nie wydarzyło lub się wydarza to jakoś dziwnym trafem zawsze wasza gazeta o tym pisze… Ciekawe… Przypadek ? Nie sądzę.

Ale jak widać, Pani komisarz lubi gdy się o niej mówi i pisze…

W cuda już dawno przestałem

W cuda już dawno przestałem wierzyć.

Reklama

Wizyta i kolejne obietnice,

Wizyta i kolejne obietnice, powoli zaczyna kształtować się program wyborczy PiS-owych kandydatów. Patrząc na lata prowadopodobnej realizacji to może do tego czasu pozbieramy się po C-19 i będą na to REALNE środki. Burmistrz Świecia milczy, cóż położenie miasta bardziej skłania do komunikacji kołowej niż kolejowej. Rozbudowa dróg i poprawna organizacja komunikacji tym powinny kierować osoby za to odpowiedzialne. Kolej jest potrzebna ale bardziej od strony dostaw do zakładów które są w Świeciu. Prawda jest taka,że w obecnym czasie żyjemy problemami zdrowotnymi i bałaganem jaki stwarzają nam panujący. Trudno nadążyć za ich pomysłami, które w ciągu godziny potrafią się wzajemnie wykluczać, więc wizyta jak wizyta,obietnice jak obietnice – minister odpękał swoje.

Propaganda rodem z PRL,

Propaganda rodem z PRL, kampania nie równa i fair Pani O , ciekawe czy mieszkańcy gminy znowu dadzą się oszukać, ludzi proszę chociaż raz pomyśleć samodzielnie, 

Tak no już  wyremontują  wam

Tak no już  wyremontują  wam te dworce tak samo jak wyremontowali ten na którym Adrian cyrk odstawiał na pamiątkę  została  ławeczka  w urzędzie  frajerzy 

Baju baju Warlubie w raju a w

Baju baju Warlubie w raju a w Laskowicach wyląduje pierwszy Concorde w maju. W Topolnie zbudujemy wielki węzeł Higway to Hell a pierwsi rowerzyści dojadą do Buenos Aires na spotkanie z gajowym Maruchą już w lipcu

Reklama

Oj ludziska wy jeszcze w cuda

Oj ludziska wy jeszcze w cuda wierzycie.Zal mi Was.Jednak prawda ,że duża grupa ludzi ma wyprane mózgi przez obecnie rządzących.

Bardzo dobre info,teraz tylko

Bardzo dobre info,teraz tylko metro Świecie v Laskowice i mamy połączenie z całą Polską i Europą…

żeby tylko pomyśleli o

żeby tylko pomyśleli o parkingach przy tych dworcach

A ten pociąg to się zdąży do

A ten pociąg to się zdąży do 200 km/ godz rozpędzić między tymi stacjami co kawałek ??? Jakoś w cuda nie wierze – chyba ze będzie jechał do Bydgoszczy 2 godz

Ja Was ludzie nie rozumiem.

Ja Was ludzie nie rozumiem. Zawsze tylko źle i narzekanie. Robią dworzec źle, nie robią też źle. Zawsze z Waszej strony krytyka i hejt. Z takim negatywnym podejściem do wszystkiego jakie macie, nic dziwnego że jest szaro buro i ponuro, a do tego taki sam przykład „narzekania” dajecie swoim dzieciom. Więcej pozytywnego myślenia i cieszenia się z mniejszych rzeczy życzę Wszystkim komentującym. 

Na fejsie pojawiła się nowa

Na fejsie pojawiła się nowa bliźniacza strona gospodarnej gminy WARUBIE W LUPCE tam znajdźcie prawdziwe informacje na temat gminy Warlubie. 

Jedyny zaprasza do polubienia strony.

Zapraszamy na fejsa – Fakty i

Zapraszamy na fejsa – Fakty i plotki z Warlubia i okolic… bedziemy komentować, plotkować i szmieszkować, a jak trzeba będzie to i mega powazne tematy poruszać czasami nie tylko z „LUPKA” ale mikroskop pójdzie w ruch, myślimy także o rendgenienie 🙂 co by dobre prześwietlenia robił XD. Pozdrawiamy w ten piekny dzień.

Tak. Jeszcze metro wybudują z

Tak. Jeszcze metro wybudują z Warlubia do Warszawy. Naiwniacy wierzycie PiS-owi !!!

W Kujawsko – pomorskim

W Kujawsko – pomorskim urzędzie Pan Całbecki z Radnymi Platformy Obywatelskiej zapomnieli kto komu służy. Nie po raz pierwszy okazuje się, że za nic mają mieszkańców naszego województwa. Podziękujemy przy najbliższych wyborach.

Brawo Pani Aniu. 

Brawo Pani Aniu. 

Oby tak dalej pokazuje Pani,  że można dbać o mieszkańców,  a nie jedynie o swoje,  córki surowej i zięcia 

Tak wygląda współpraca

Tak wygląda współpraca samorządu  lokalnego z przedstawicielami rządu. 

BRAWO dla NASZEJ Pani WÓJT .

Wzięli się do pracy dla nas

Wzięli się do pracy dla nas ludzi. Bardzo się z tego powodu cieszę. Tak dalej brawa

Pani komisarz nie potrafi

Pani komisarz nie potrafi dróg gminnych odśnieżyć a zabiera się za remont stacji kolejowej i zatrzymywanie pociągów intercity !!! Dobry żart !!!

Pani Ośko jest kandydatką na

Pani Ośko jest kandydatką na Wójta Gminy Warlubie.Kandydatka to dobra zła trudno powiedzieć.

Nie to jest tak naprawdę najważniejsze. Najważniejsze jest to przez kogo Pani Ośko jest promowana na Urząd Wójta naszej Gminy i kto za nią stoi. 

Za Panią Ośko stoi i promuje ją nie kto inny jak Pani Katarzyna Kaczmarek Sławińska. Była dyrektor ARiMR w Toruniu którą wyrzucił minister Ardanowski za jej gorliwość i profesjonalizm. To właśnie ta pani pomogla Pani Ośko zostać komisarzem w gminie Warlubie gdyż właśnie komisarza powołuje Wojewoda kujawsko-pomorski. Jak wiadomo i Wojewoda i Pani Katarzyna należą do obozu ,,dobrej zmiany”. Przejrzyjcie sobie profil Pani Ośko na Facebooku zobaczycie sami. Podczas wizyty ministra na dworcu w Warlubiu Pani Kaczmarek Sławiński tez była. Tak na marginesie. Wizyta ministra w Warlubiu i obiecanki w sprawnie pociągów to sprytny zabieg powyborczy. Nie dajmy sie zwieść.

Zainteresujcie się tym ponieważ takiej agresji w stosunku do innych ludzi jak prezentuje Katrarzyna Kaczmarek Sławińska trudno sobie wyobrazić. Wiedzą to Ci którzy sie z nia zetknęli w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Nadleśnictwie Zamrzenica, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu, Radzie Powiatu Świeckiego. 

Zainteresujcie sie tym. Popytajcie kto to taki Katarzyna Kaczmarek Sławińska 

Pani Ośko w konsekwencji będzie marionetką w rękach Katarzyny Kaczmarek Sławińskiej i wszyscy w Gminie Warlubie to odczujemy. 

Wybory kiedyś będą predzej czy później więc dobrze się zastanówmy czy chcemy takich ludzi jak Kaczmarek Slawińska i spółka w naszej Gminie

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Dziś rano na ulicy Cukrowników w Świeciu doszło do tragicznego w skutkach potrącenia.

Wiadomości

Na uznanie zasługuje postawa mieszkańców Szewna koło Świekatowa, którzy zakasali rękawy i samodzielnie przygotowali plażę do nowego sezonu. - To były dwa dni intensywnej...

Wiadomości

Dziś na granicy Sulnówka i Wyrwy koło Świecia doszło do zderzenia rolniczego ciągnika z samochodem osobowym.

Wiadomości

W nocy strażacy dostali wezwanie na stację paliw w Świeciu, na której ulatniał się gaz.

Co jest grane?

Poznaliśmy artystów, którzy wystąpią w lipcu w świeckim amfiteatrze na Summer Hot Festival.

Wiadomości

W piątek późnym popołudniem policja i straż pożarna dostały wezwanie do kolizji drogowej.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Przez ponad cztery godziny siedem zastępów straży walczyło w piątek z pożarem lasu.

Wiadomości

Dwa zastępy straży pożarnej gasiły w sobotę pożar samochodu osobowego koło Świecia.

Wiadomości

- Tego dnia zatrzymał się dla mnie świat - diagnoza, jaką usłyszała Katarzyna Popiołek-Staniszewska, należała do najgorszych z możliwych: nowotwór krwi.

Wiadomości

Dzielnicowi z powiatu świeckiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Jeden z nich wpadł podczas interwencji w mieszkaniu w Nowem, drugi...

Wiadomości

Sprawdziliśmy, ile dzieci przyszło na świat w Nowym Szpitalu w Świeciu i jak oceniany jest tutejszy oddział ginekologiczno-położniczy w rankingu Fundacji Rodzić po Ludzku.

Wiadomości

W piątek, podobnie jak w całym kraju, policjanci w powiecie świeckim prowadzili działania pod nazwą "Prędkość". Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Dziś rano na ulicy Cukrowników w Świeciu doszło do tragicznego w skutkach potrącenia.

Wiadomości

Dziś na granicy Sulnówka i Wyrwy koło Świecia doszło do zderzenia rolniczego ciągnika z samochodem osobowym.

Wiadomości

W nocy strażacy dostali wezwanie na stację paliw w Świeciu, na której ulatniał się gaz.

Co jest grane?

Poznaliśmy artystów, którzy wystąpią w lipcu w świeckim amfiteatrze na Summer Hot Festival.

Wiadomości

Dwa zastępy straży pożarnej gasiły w sobotę pożar samochodu osobowego koło Świecia.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo