Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Niebawem przejedziemy całą długością ulicy Armii Krajowej

Znany jest już przybliżony termin oddania do użytku ostatniego fragmentu ulicy Armii Krajowej w Świeciu. Miasto czeka na zezwolenie z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

Udostępnij
ak-prawie-gotowa

Ostatni 375-metrowy odcinek ul. Armii Krajowej między ul. Ciepłą i nowym rondem na ul. Wojska Polskiego, gdzie krzyżują się ulice Wodna, Różana i Malinowa w zasadzie gotowy był już jakiś czas temu.

Nie zakończono jednak procedury budowlanej ze względu na nową wizję skarpy, którą dodatkowo wzmocniono przed obsuwaniem.

Uznano, że lepiej będzie prowadzić takie prace przy całkowicie wyłączonym ruchu. Roboty już się zakończyły i gmina Świecie mogła wystąpić do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w o stosowne zezwolenia.

Reklama
Reklama

- Jeszcze nie tak dawno w tym miejscu biegły tory, teraz jest ulica - przypomina Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu. - Te wszystkie istotne zmiany muszą znaleźć odbicie w mapach i innego rodzaju dokumentach. Z tego co wiemy, większość formalności jest już gotowych.

Co w praktyce oznacza to dla kierowców?

- Myślę, że już w tym tygodniu będzie można przejechać nowym odcinkiem ul. Armii Krajowej - przewiduje Ryszard Sadowski. - Wiem, że niektórzy próbowali już tego wcześniej, ale mogło to zakończyć się mandatem, bo oficjalnie to wciąż teren budowy - zaznacza.

Reklama
Reklama

Prace obejmowały nie tylko położenie asfaltowej nawierzchni.

Oprócz tego zbudowano też kanalizację deszczową oraz przebudowano sieć ciepłowniczą i energetyczną. Powstały też chodnik, ścieżka rowerowa i oświetlenie ledowe.

Inwestycję zrealizowało kosztem 2 mln 617 tys. zł. Przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Kozłowa.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
34 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Jezuuuu normalnie niemogem

Jezuuuu normalnie niemogem siem doczekać kiedy pojadem moim fiatem tam jezuuuu jaka adrenalinka

Urzędniczy kraj, jest tyle

Urzędniczy kraj, jest tyle urzędników że gotowe drogi muszą czekać tygodniami aż można z nich skorzystać. Nie ma nic gorszego jak Pis. Doprowadzili kraj do bankructwa i absurdu. Ale jest nadzieja, tysiące urzędników zostanie wyrzuconych w nadciągającym kryzysie, bankructwa techniczne nadchodzi.

Wypowiedź Tvskomatołka

Wypowiedź Tvskomatołka powyzej przedstawia caly program dla Polski. Ponadto gosciu odpowiada sam sobie bo nikt nie chce znizac sie do poziomu tego trolla.****** się w nogi bo karton pognieciesz.

Reklama

Niebawem ?! Ciekawe jak długo

Niebawem ?! Ciekawe jak długo jeszcze się to pociągnie,  krótki odcinek a wlecze się niczym autostrada . 

Dziwne. WP była placem budowy

Dziwne. WP była placem budowy i cały czas odbywał się ruch. S5 to samo. Nie trzeba było zgód i pozwoleń. A tu się chcą wykazać. Urzędniczy kraj 

Wielki odbiór przejdą się

Wielki odbiór przejdą się chwilę postoja parę zdjęć dla propagandy zrobią i ot odbiór! Śmiech na sali. Pewnie komuś nie pasuje termin i czekamy na pana Łaskawce aż przybędzie 

Reklama

Jak wybraliście tak macie

Jak wybraliście tak macie,pomyslcie przy następnych wyborach w csw

narzekacze zawsze narzekają.

narzekacze zawsze narzekają. Zaorać, zapomnieć. To nie będą narzekali 1. cos się buduje.. – narracja narzekacza.. po co? dlaczego? a komu to potrzebne? a czemu to tam, a nie u mnie pod balkonem, a czemu to u mnie pod balkonem.. coś się nie buduje. – narracja narzekacza – kiedy to zbudują, nic nie robią, tylko stawiają znicze przed sądem i gwiźdżą na premiera na Dużym Rynku… po co tyle narzekania. Jak wam sie nie podoba to nie korzystajcie

Jakiś pleban przyjedzie na

Jakiś pleban przyjedzie na otwarcie? 

Reklama

A ja uważam, że cierpliwość

A ja uważam, że cierpliwość to fajna sprawa, więc w końcu przejazd do ronda tą ulicą to dla Świecia i dla mnie to święto. Super, że się udało w końcu to zadanie zrealizować !  no i pokonać państwo w państwie czyli  PKP !  I brawo ! My świeciacy mamy w końcu, za kilka dni,  dobry wyjazd z markietów w różne kierunki ….  ja się cieszę bardzo i kropka. 

Dobre i to ale mnie

Dobre i to ale mnie interesuje drugi koniec tej ulicy! Co z odcinkiem pomiędzy pseudodworcem a Kauflandem? Kiedy będzie tamtędy wylot na WP? 

Kiedy poprawki będą tej ulicy

Kiedy poprawki będą tej ulicy bo do przetargu się stawie 

Reklama

 A już za miesiąc będziemy

 A już za miesiąc będziemy świętować zakończenie budowy ośrodka w Decznie

Ja już tam jechałem

Ja już tam jechałem

Nic nie robili z tą skarpą

Nic nie robili z tą skarpą szczególnego.Koparka układała i równała łyżką tylko. Powinna być polożona membrana taka jak przy chwali widowiskowej to by nie zjeżdżała skarpą a tak na wiosnę popłynie. To pewnie jak 2+2=4. 

Z wioski miasta się nie zrobi

Z wioski miasta się nie zrobi. 

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Biznes

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

Pod koniec lipca powinien zakończyć się remont drogi powiatowej w Terespolu (gmina Świecie).

Wiadomości

Blisko 80 zawodników stanęło na linii startu "Bukowieckiej dziesiątki". Jeszcze więcej zawodników rywalizowało w czterech biegach przewidzianych dla dzieci i młodzieży.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo