Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Nowa droga przez górne Marianki jest już bezpieczna [zdjęcia]

Zgodnie z zapowiedzią, niedawno zaświeciły się lampy przy drodze pieszo-rowerowej wiodącej od ul. Żwirki i Wigury do Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Relaks" w Świeciu.

Udostępnij
Teraz spacer przez skwer, nawet po zmroku, nie powinien nikogo napawać strachem / Fot. Andrzej Bartniak

Pod koniec października zakończyła się główna część prac związanych z budową drogi pieszo-rowerowej wiodącej od ul. Żwirki i Wigury do Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Relaks" w Świeciu.

Jedynym widocznym brakiem, na który zwracali uwagę nasi Czytelnicy, było oświetlenie.

Wykonawca musiał wstrzymać się z ich montażem, ponieważ czekał w kolejce na dostawę lamp.  

Reklama
Reklama

W połowie listopada zastępca burmistrza Świecia zapowiadał, że pojawią się one jeszcze w grudniu.

Tak się stało. Od kilku dni droga na całej długości, czyli od ul. Żwirki i Wigury do Rodzinnych Ogrodów Działkowych "Relaks" w Świeciu, jest już oświetlona, co niewątpliwie poprawia bezpieczeństwo w tej okolicy.

O budowę ścieżki zabiegał radny Sebastian Glaziński.

Reklama
Reklama

- Cieszę się, że pod koniec kadencji udało się zrealizować mój wniosek. Bezpiecznie można iść po zmroku na cmentarz, na działki, a w sezonie także do Deczna. Ze ścieżki będą mogli korzystać zarówno piesi, jak i rowerzyści - mówi Sebastian Glaziński.

Fot. Andrzej Bartniak

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (18)

  1. Działkowiec

    13 grudnia 2023 08:01

    Brawo dla radnego Glazińskiego za konsekwencję w działaniu

    • Oni

      13 grudnia 2023 09:12

      Czy planowana jest również drogą od ul.Żwirki Wigury do ulic Królów

    • Ewa Braun

      14 grudnia 2023 20:32

      Uczniowie Technikum z ul Kościuszki też odwiedzili Sejm i zwiedzali Wawę w listopadzie . I nie musieli jechać na zaproszenie pani Karolewskiej tylko dzięki organizacji nauczycieli i dyrekcji .

      • Inka

        15 grudnia 2023 17:54

        Co ma ten komentarz do artykułu? A tak w ogóle to o co chodzi? Przecież można pojechać do Sejmu w uzgodnieniu z Posłem i przy okazji odbyć z nim rozmowę. Też byłam na takiej wycieczce z seniorami i miismy umówione spotkanie z posłami i senatorem. Oj chyba ktoś zazdrości;)

  2. edek z fabryki kredek

    13 grudnia 2023 08:51

    OŚWIETLENIE SUPER, A CZY NIE MOŻNA MONTOWAĆ LAMP Z CZUJNIKIEM RUCHU? TU JESZCZE WIĘCEJ SIĘ ZAOSZCZĘDZI PLN. TAKIE ROZWIĄZANIA JUŻ WIDZIAŁEM W ZAWIERCIU.

  3. Wędkarz

    13 grudnia 2023 09:26

    Teraz proszę radnych o to żeby wprowadzili zakaz połowu ryb na dużym blankuszu to co tam się wyprawia woła o pomste do nieba!! Ryby łowione w okresie ochronnym bez wymiaru itd. panie radny może pomógł by Pan i tą sprawę załatwić. Serdecznie dziękuję z góry.

    • Też wędkarz

      13 grudnia 2023 16:50

      Wędkarzu, które ryby pływające w Blankuszu wg ciebie podlegają ochronie? Sieja której okres ochronny trwa od piętnastego października do końca grudnia raczej nie znalazłaby warunków sprzyjających w tym bagnie.

  4. Ccc

    13 grudnia 2023 10:17

    Zgłaszano też,że jeżdżą tamtędy auta.

    • Prostownik

      13 grudnia 2023 13:28

      Gdzie było zgłaszane i kiedy? To dość łatwo zweryfikować.

  5. Ccc

    13 grudnia 2023 10:18

    Więc bzdura,że bezpiecznie tam jest.

  6. Uwolnić z niewoli blokowe psy

    13 grudnia 2023 11:42

    Jestem taki podniecony tą sytuacją,w końcu będzie widać jak psy rają a właściciele ciepłych odchodów nie zbierają

  7. Jerzy

    13 grudnia 2023 11:44

    Bardzo dobrze. A co do jeżdżących tam niekiedy samochodów to powinny być na obydwu końcach tej ścieżki zamontowane barierki, aby można przejść czy przeprowadzić rower, ale nie przejechać samochodem.

  8. Rowerzysta

    13 grudnia 2023 14:41

    Brakuje przejazdu rowerowego na ul. Kazimierza Wielkiego

  9. wonka

    13 grudnia 2023 16:34

    te działki nazywają się Relax czy Relaks? wszędzie piszą inaczej

  10. Anka

    13 grudnia 2023 20:36

    Jest szansa na drogę Przechowo -Marianki???

    • komek

      13 grudnia 2023 20:55

      tak jedzie pani chrobrego w dol do wojska polskiego i jest pani w przechowie/przechowku

  11. Ja

    13 grudnia 2023 21:19

    Można zadbać jeszcze o bezpieczeństwo pieszych na pasach i oświetlić je np koło cmentarza i ogródków działkowych w stronę Sulnówka jest bardzo niebezpiecznie.

  12. Bol

    16 grudnia 2023 19:31

    Super ścieżka , brawo !