Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Nowy, stary "hot" festiwal i nie tylko. Na jakich imprezach będziemy bawić się w Świeciu w tym roku?

Nie będzie już Summer Hot Disco, ale w to miejsce pojawi się nowa impreza o podobnej nazwie i w nieco zmienionej formule. Na tym oczywiście nie koniec, jeśli chodzi o wydarzenia kulturalne, rozrywkowe i edukacyjne przygotowane w tym roku przez Centrum Kultury w Świeciu.

Udostępnij
Ubiegłoroczny Summer Hot Disco w Świeciu był ostatnią imprezą pod tą nazwą / Fot. Marcin Saldat

Na razie za wcześnie jeszcze na szczegółowe informacje na temat imprez, dotyczące m.in. wykonawców. Pracownicy Centrum Kultury w Świeciu dopracowują właśnie największe, tegoroczne wydarzenia.

Pierwsze z nich już w majówkę. Festiwal "W kręgu dwunastu gwiazd" zabierze świecian na wyjątkowy spacer, bo pracownie działające przy Centrum Kultury postanowiły szczelnie wypełnić różne przestrzenie miasta i właśnie w nich zachęcać do wspólnych działań i zabawy.

Punktem kulminacyjnym kulturalnego gwiazdozbioru będzie Duży Rynek, który zamienić się w iście filmową krainę.

Reklama
Reklama

28 i 29 czerwca Świecie po raz 40. stanie się stolicą orkiestr dętych. Formuła tegorocznego festiwalu ma zaskoczyć zarówno miłośników klasycznych, jak i zupełnie nowych brzmień.

Pierwszego dnia Duży Rynek zamieni się w prawdziwe, muzyczne miasteczko, a w sobotę nie zabraknie musztry paradnej, koncertów w różnych punktach Świecia i tradycyjnego, nocnego show w amfiteatrze. Partnerem strategicznym Festiwalu Orkiestr Dętych będzie firma Bart.

Już tydzień później - 5 lipca - będziemy bawić się na Summer Hot Festival, wypełnionym gwiazdami polskiej estrady. To nowa formuła dotychczasowego Summer Hot Disco. Czym obydwie imprezy będą się różniły i kto wystąpi w tym roku w amfiteatrze? O tym napiszemy niebawem.

Reklama
Reklama

23 i 24 sierpnia do kalendarza mogą wpisać sobie miłośnicy bluesa i – jak mawiał Willy Dixon – "jego owoców". Blues na Świecie Festival Kujawy/Pomorze rozpocznie swoje granie w piątek, podobnie jak w ubiegłym roku wypełniając muzyką przestrzeń parku przy Centrum Kultury.

Dzień później impreza przeniesie się najpierw do amfiteatru, aby na deser wrócić do parku na tradycyjne jam session, poprzedzone koncertem-niespodzianką.

Co ważne, dzięki wsparciu sponsora strategicznego - firmy Mondi - oczekiwanie na festiwal umilą trzy preludia.

Reklama
Reklama

Z kolei 25 i 26 października Centrum Kultury wypełni muzyka prezentowana przez uczestników Maratonu Piosenki Osobistej.

Rok 2024 ma też obfitować w szereg działań edukacyjnych, kulturalnych i rozrywkowych mniejszego kalibru. Centrum Kultury zapowiada, że w ofercie znajdą się wydarzenia zarówno o charakterze społecznym, jak i komercyjnym.

redakcja@extraswiecie.pl

źródło: swiecie.eu

Udostępnij

Komentarze (8)

 1. zawiedziony Polak

  11 marca 2024 12:04

  Ten cały Summer Hot Festival to jeszcze jeden durny pomysł żeby przemycić zapewne jakieś zespoły bluesowe których ludzie w Świeciu mają już serdecznie dość. Tylko czekać na genialne pomysły typu blus po wyborach, blusowy początek wakacji, blusowa jesień, blusowe mikołjaki, blusowe zaduszki, blusowy koniec roku, blus-srus.

  • Kolo

   11 marca 2024 12:12

   Co Ty pierd..isz polaczku, chyba tylko tobie nie pasuje vos takiego, dobrze ze nie napisales ze w przedszkolach i szkolach blusa nie ucza. Masz w tej glowce niezle pokrecone, pewnie Twoj mozg dorównuje mozgowi misia koali byle jesc srac i spac

   • świnia z bloków

    11 marca 2024 12:26

    Jego komentarz jest chociaż merytoryczny, bo twój to oznaka prostactwa i bardzo małej inteligencji. Blues to muzyka ludzi przegranych , ludzi którzy topią swoje smutki w bluesowych dzwiękach i płaczą nad swoją niedolą, pijąc kolejne piwo. Była to muzyka uwielbiana przez murzynów na polach bawełny. Frekwencja tych imprez bluesowych jest tak niska że tylko szkoda hałasu robić. Kiedy zaproszono artystów rockowo popowych amfiteatr wypełnił się po brzegi. Przestań obrażać ludzi nazywając ich polaczkami, bo sam nim jesteś.

 2. Tomzik

  11 marca 2024 20:51

  Ja cały czas jestem za tym, żeby spróbować czegoś nowego, bo blues, może i ma jakąś rzeszę fanów, ale nie samym bluesem żyje człowiek 😉 Mnie się np. marzy porządna elektronika z pokazem laserowym gdzieś przy zamku albo nad rzeką.

 3. Tak to widzę

  11 marca 2024 22:51

  Ekipa z Oksir do wymiany. Zero świeżych pomysłów. Zobaczcie sobie co dzieje się za Wisła!

  • Rtszard

   12 marca 2024 18:06

   Za Pogody te wydarzenia miały jakiś sznyt były ambitne i było widać aspiracje do wyższej kultury. Teraz idziemy w dożynkowe infantylne klimaty. Właśnie przez takie rzeczy Świecie będzie kojarzone z wioską. A było tak dobrze 20 lat temu czy dekadę temu gdzie Świecie doniosło wydarzenia ogólnopolskie.

 4. csw

  12 marca 2024 12:03

  rezygnacja z orkiestr dętych jak co roku oklepany program na rzecz innych np s hoot lub coś innego

 5. FMBwroc

  12 marca 2024 16:01

  Biednie to wyglada, kolezanka burmistrza nie ma pomyslu na kulture, ale za to jest kolezanka burmistrza.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama