Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Od rana trwa protest rolników w Świeciu [zdjęcia i wideo]

Do północy potrwa protest rolników w Świeciu. Protestujący spowalniają ruch na jezdni.

Udostępnij
Protest rolników w Świeciu potrwa około 17 godzin / Fot. Andrzej Bartniak

Protest rolników z powiatu świeckiego rozpoczął się we wtorek o godz. 7.00 rano i ma potrwać do północy.

- Nasze działania ograniczą się do spowalniania ruchu, a nie całkowitej blokady dróg - zapowiada Piotr Wótkowski, jeden z organizatorów protestu w powiecie świeckim.

Jak zadeklarowali organizatorzy, w akcji ma wziąć udział około 100 pojazdów, głównie traktorów.

Reklama
Reklama

Rolnicy wyjechali z okolic skrzyżowania Terespol Pomorski / Kozłowo i ruszyli drogą wojewódzką nr 240 w kierunku Świecia.

Kolumna pojazdów objechała rondo przy wjeździe i zjeździe z drogi ekspresowej S5 i dotarła najpierw do jednego ronda na ul. Bydgoskiej, a potem do drugiego na tej ulicy koło stacji paliw Orlen i Generon.

Następnie traktory kierują się w stronę węzła drogi krajowej nr 91 (dawna ul. Tucholska) z powrotem do miejsca zbiórki. Protestujący będą pokonywać tę trasę wielokrotnie przez około 17 godzin.

Reklama
Reklama

Rolnicy sprzeciwiają się napływowi taniego zboża z Ukrainy oraz Europejskiemu Zielonemu Ładowi. Ich zdaniem, zawarte w nim założenia grożą wyższymi kosztami i ograniczeniem produkcji, co wiele gospodarstw może doprowadzić na skraj bankructwa.

Więcej informacji z protestu wkrótce.

Zobacz poniżej zdjęcia i mapkę z trasą manifestacji w Świeciu.

Reklama
Reklama

Reklama
Reklama
źródło: UM w Świeciu

redakcja@extraswiecie.pl

Udostępnij
34 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Czyli do ciebie
Tak prawdę mówiąc szkoda kuli na takich jak ty

Pełna integracja z Unią europejską, wprowadzamy euro, ograniczamy obrót gotówką, podnosimy ceny OC od pojazdu, przeglądy, paliwo nie ma potrzeby aby wszyscy mieli samochody. Będziecie mogli usuwać ciążę i będziecie mogli żreć tabsy poronne. Co wam się znów nie podoba

Do Warszawy jechać a nie w Świeciu ludziom życie utrudniacie?! Kozaki w Świeciu na rondzie!

Pod sejm jechać strajkować i utrudniać. Kto jest za to odpowiedzialny mieszkaniec Świecia!?????????

Na pole wieśniaki A nie strajkowac

Dwa lata sprowadzją z Ukrainy a dopiero teraz rolnicy się obudzili,wczśniej pisu sie bali?

Nie ma żadnego problemu z ukraińskim zbożem. Całą tę sztuczną aferę nakręca PiS. Do tej pory wszystko rolnikom pasowało, a po przegranych wyborach natychmiast uznali, że muszą strajkować i siać ferment w kraju.

Jak PiS rządził, to yaki stan rzeczy rolnikom nie przeszkadzał. Teraz się obudzili. Jedyne, co potrafią robić to wiecznie narzekać i utrudniać życie zwykłym ludziom.

Zmień Nick, wstyd miastu przynosisz.

Oj ludzie bedziecie plakac za normalna Polska to ze was ten protest nie dotyczy to nie znaczy ze problemy was nie dotkna.RZEczpospolita to matka nas wszystkich. Za rok obudzimy sie bezrobotni glodni i zakredytowani jesli na wszystko przymkniemy oko

Rolnictwo nie padnie tylko ich dochody się zmniejszą i o to jest cały płacz. Jak słyszę że za dwa lata zabraknie jedzenia bo rolnicy zamkną swoje gospodarstwa to śmiać mi się chce. Albo argument że rolnik dla sobie wyprodukuje i przeżyje. A pieniądze na prąd, wodę, ubrania, wykształcenie dzieci, mydło, na leki,na paliwo, na kredyty skąd będzie miał? Ano z gospodarstwa bo go nie zlikwiduje. A jak zlikwiduje to jakaś część przez którą jedzenia nie zabraknie.
Rynek jest otwarty. A zboże niskiej jakości z Ukrainy jest na naszym rynku od dziesięcioleci.

Brawo!!!
Już w marcu dołączą nauczyciele którzy zamiast 1500 podwyżki dostaną 150.

Jakby nie ci rolnicy to ty wieśniaku nie miałbyś co jeść i do gara włożyć, ciebie nic nie interesuje a rolnik musi zarobić na wszystko

Protestować,paliwo miało być po 5;20 a jedyne co zrobili to podnieśli opłatę paliwową o 13,2%,no ale kto o tym napisze.

Dziwne urząd miasta i starostwo jest po drugiej stronie miasta, czemu strajkują tam gdzie ludzie pracują. Władza jest po drugiej stronie tam im robić syf

PIS zrobił dzieciaka rolnikom ale alimenty chcą teraz od Tuska. Prawie 70% rolników głosowało na PIS i przez 8 lat było super? Mają nadal swojego komisarza w UE niech do niego jadą i go blokują.

Bardzo do dobrze Świecie ma swoją Poślice niech pokaże swoją moc.

jeżeli będą trąbić od 22:00 do 00:00 to policja powinna zatrzymywać i wystawiać mandaty. Już teraz powinni wystawiać mandaty za bezpodstawne trąbienie, ale pewnie i tak nikogo nie zatrzymają. A po 22:00 już mają obowiązek łapać za zakłócanie ciszy nocnej

A gdzie jest psl???

Świecki słoik zawsze będzie słoikiem!

banda degeneratow, w co drugim traktorze krata piwa, konkretny przyklad pan B z Biechowa. A policja zero, powinny byc jakies granice, a nie alkusy sobie protestują w ciągnikach i nikt z tym nic nie robi!!!!

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama