Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Operatora betoniarki poraził prąd. Wezwano śmigłowiec ratunkowy

We wtorek po południu doszło do wypadku podczas prac na placu budowy w Przysiersku koło Bukowca. Porażeniu prądem uległ operator betoniarki.

Udostępnij
W pobliżu miejsca wypadku wylądował śmigłowiec LPR / Fot. nadesłane

We wtorek na placu budowy w Przysiersku (gmina Bukowiec) betoniarka zahaczyła o linię średniego napięcia.

Do wypadku doszło około godz. 15.40.

- Prawdopodobnie stało się to podczas rozkładania betoniarki przed przystąpieniem do wylewania. Przebywający na zewnątrz pojazdu operator został porażony prądem – wyjaśnia starszy sekcyjny Mateusz Ligmanowski z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Jako pierwszy na miejsce przyjechał zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Przysiersku.

U operatora betoniarki stwierdzono brak oddechu i krążenia.

- Strażacy udzielili mu pomocy i po chwili udało im się przywrócić czynności życiowe - informuje Mateusz Ligmanowski.

Mężczyzna został przekazany zespołowi karetki. Wezwano też śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Mężczyznę zabrano do szpitala – mówi dyżurny świeckiej komendy.

Oprócz zastępów straży OSP z Przysierska i z komendy powiatowej w Świeciu, na miejscu były także policja i pogotowie energetyczne.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (3)

 1. Ktoś

  19 lipca 2023 19:56

  Słowa samouwielbienia strażaków z Przysierska na fb- bezcenne. Każdy strażak powinien potrafić udzielić pierwszej pomocy to oczywiste. W końcu w jakimś celu szkolą się w tym kierunku. Oj, oj….

 2. Ty ktosiu

  20 lipca 2023 05:06

  Zamiast krytykować albo szydzić z kogoś powinieneś być dumny ze twoja wioska ma strażaków którzy garną się jako ochotnicy. To nie psp tylko osp i na twoim miejscu trochę bym się wstydził takie głupie komentarze wstawiać bo kiedyś może być tobie pomoc potrzebna i chlopaki z osp tobie mogą uratować życie zanim przyjedzie psp ze swiecia i karetka. Żal ci d u p e ściska ze ktoś jest pochwalony to sam na dźwięk syreny bierz d u p e z fotela i leć pomagać. Nie pozdrawiam..

 3. Karol

  20 lipca 2023 14:39

  Myślę, że z takich spraw jak pomoc drugiemu, nie powinno się kpić. A już w ogóle kogoś krytykować. Te dodatkowe,jak dla mnie,zdolności są ich dodatkowym atutem. Wszyscy znają podziały: Straż pożarna, Pogotowie, Policja. Każdy ma jakieś swoje zadania.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

Świecie zajęło pierwszą pozycję wśród najzamożniejszych miast powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim i wysoką lokatę w skali całego kraju.

Wiadomości

W sobotę po raz trzynasty odbył się Kociewski Rajd Enduro. Wystartowało w nim 136 uczestników z całej Polski, w tym również zawodnicy z powiatu...

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Reklama