Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Policja wlepiała mandaty kierowcom w obrębie przejść dla pieszych i skrzyżowań

W piątek policjanci prowadzili akcję na drogach powiatu świeckiego ukierunkowaną na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym. Nie obyło się bez wykroczeń i mandatów.

Udostępnij
Akcja trwała od godz. 6.00 do 22.00 / Fot. KPP w Świeciu

Była to część ogólnopolskich policyjnych działań pod nazwą NURD, czyli Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego.

Akcję prowadzono w miniony piątek od godz. 6.00 do 22.00.

Jej głównym celem było dyscyplinowanie kierujących pojazdami.

- Mundurowi bacznie przyglądali się ich zachowaniom, po to aby eliminować te niepożądane – wyjaśnia kom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Pod nadzorem znalazły się miejsca, które w ocenie policji bywają niebezpieczne dla pieszych, w tym rejony głównych skrzyżowań i przejść.

W powiecie świeckim funkcjonariusze ujawnili w piątek 38 takich wykroczeń.

- Ci, którzy złamali przepisy musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi – mówi Joanna Tarkowska.

W związku z tym, że piesi są najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych, działania NURD prowadzone są cyklicznie przez cały rok.

- Apelujemy nie tylko do kierowców, ale również do pieszych o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo – zaznacza rzeczniczka świeckiej policji.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (10)

 1. urbi

  11 lipca 2023 08:06

  Teraz przydalby sie akcja dyscypinuujaca panow w leginsach ktorzy majac piekne sciezki rowerowe jezdza po jezdni dla aut . duzo latwych mandatow dla panow z prewencji

 2. inwestor

  11 lipca 2023 08:24

  Polecam uwadze policjantów ulicę Paderewskiego, na odcinku ok 150m są 3 przejscia skrzyżowanie 2 przedszkola i szkoła. kierowcy jeżdżą bardzo szybko mamuśki wożą dzieci na hulajnogach, przydałyby się częstszen patrole.

 3. Anonim

  11 lipca 2023 10:21

  Stałe miejsce przy cmentarzu. Czy nie ma miejsc w Świeciu, które wymagają kontroli? Tam łatwo złapać, więc stoją. Polecam policji przyjrzeć się skrzyżowaniu Mickiewicza i Wojska Polskiego. Temu ile osób tam wymusza i przejeżdża na czerwonym świetle. Tylko tam będzie coś do roboty, a koło cmentarza idzie szybko, łatwo i przyjemnie.

 4. Weis

  11 lipca 2023 10:49

  Kiedy będzie akcja wymierzona w pieszych wymuszających wejście na pasy, rozmawiających przez tel idąc pasami??? Tylko kierowcy winni!! Szkoda

 5. Basia

  11 lipca 2023 11:20

  Łapią na sztukę wszystkich na Sienkiewicza. Wystarczy 8 wiecej i juz do bandy. Tylko tak potrafia bo szef im kazal, zeby sie tabelki zgadzaly, a naczelnik zeby nie dostal bury z Bydgoszczy. Slabe to, ale jak slabi przelozeni to o czym tu rozmawiac. Uwazam, ze ronda w Przechowie bardziej by sie przydalo wziąć pod lupe. Mnie zatrzymali kolo stadionu to sie tlumaczyli, ze akcja i łapią bo naczelnik sie czepia jak puste tabelki są. Zenada, przekroczylam o 6km, jechalal 36 na 30. Brawo, ale wynik.

 6. Endriu

  11 lipca 2023 11:41

  Może warto się przyjrzeć rowerzystom wymuszającym przejazd przez przejście dla pieszych rowerami. Zapraszam mundurowych na skrzyżowanie Jana Pawła i Krausego, po południu co drugi nie schodzi z roweru tylko przejeżdża nie patrząc czy jedzie samochód.

 7. ktoś

  11 lipca 2023 14:23

  Zabrać się w końcu za rowerzystów, szczególnie tych ubranych jak na Wyścig Pokoju. Mając ścieżkę rowerową i tak jadą jezdnią, szczególnie w godzinach zmian w Mondi, przez Przechowo, czy z Przchowa na Kozłowo.

 8. xxxx

  11 lipca 2023 20:12

  Ta strona jest do kitu. Jest nieczytelna robiona przez kompletnego amatora.

  Do tego reklam za duzo zdecydowanie.

 9. Sejczento Dryft

  11 lipca 2023 21:46

  Lepszym pomysłem byłaby kontrola hałasu z co niektórych pojazdów sebixów. Ostatnio prym ma małe sportowe BMW które piłują do odciny po Świeciu. Są jednak i plusy tych pato strzałów z tłumika – gdyż sąsiadowi płoszą szpaki z czereśni i wiśni.

 10. Ccc

  11 lipca 2023 23:10

  Ktosiu, najpierw niech te drogi dla rowerów porządnie oznaczą bo na dzień dzisiejszy bez problemu wymigam się od mandatu.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Reklama