Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

"Policjanci się pomylili. Nie prowadziłem pod wpływem narkotyków." Co na to policja?

Wracamy do sprawy taksówkarza skontrolowanego przez policjantów w Świeciu. Mężczyzna skontaktował się z naszą redakcją, twierdząc, że policjanci, którzy stwierdzili, że jechał pod wpływem narkotyków, popełnili błąd. - Wykazali się całkowitym brakiem kompetencji - mówi.

Udostępnij
narkotest-materialy_policyjne

Policyjna interwencja miała miejsce 6 października. Jak informowała dzień później Komenda Powiatowa Policji w Świeciu w komunikacie przesłanym do mediów, funkcjonariusze dostali zgłoszenie, że kierowca taksówki, który chwilę wcześniej przewoził pasażerów, dziwnie się zachowuje.

Zatrzymany do kontroli na ul. Wojska Polskiego w Świeciu mężczyzna miał zachowywać się nerwowo. Policjanci podejrzewali, że może być pod wpływem narkotyków.

Przeprowadzone badania potwierdziły te przypuszczenia. W jego organizmie była obecna amfetamina. 31-latek był już wcześniej karany za posiadanie środków odurzających - informowała świecka komenda policji w komunikacie.

Reklama
Reklama

Podczas kontroli osobistej, policjanci znaleźli w kieszeni bluzy taksówkarza słoik z 36 gramami białego proszku, który trafił do badań. Zatrzymano mu prawo jazdy.

Gdyby badanie krwi potwierdziło obecność narkotyku w organizmie, groziłoby mu do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Mężczyzna skontaktował się z naszą redakcją.

Reklama
Reklama

- To bzdura. Nie prowadziłem taksówki pod wpływem żadnego narkotyku. Policjanci, którzy mnie kontrolowali wykazali się żenującą niekompetencją. Test nic nie wykazał, więc nie wiem, dlaczego postawiono mi zarzuty - twierdzi.

Skontaktowaliśmy się ze świecką komendą. Okazało się, że z laboratorium nadeszły niedawno wyniki badań krwi.

- Nie stwierdzono w niej obecności substancji psychoaktywnych. Kierowcy przywrócono uprawnienia do kierowania pojazdami. Nie usłyszy też zarzutu prowadzenia samochodu pod ich wpływem - wyjaśnia podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Reklama
Reklama

Nie ma jeszcze wyników badań środka znalezionego w słoiku. Taksówkarz utrzymuje, że jest o nie spokojny.

- Miałem tam kwasek cytrynowy - mówi.

Oprócz tego, jak twierdzi, znaleziono przy nim kawę i cukier.

- Szkoda tylko, że przez całe to zamieszanie nagłośnione przez policję ucierpiała reputacja moja jako taksówkarza i firmy, dla której pracowałem - dodaje.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Większość ludzi w Polsce wozi

Większość ludzi w Polsce wozi przy sobie kwasek cytrynowy w słoiku….

Ciekaw czy policja przesłała

Ciekaw czy policja przesłała też do wszystkich komunikat że dzielni funkcjonariusze dali ciała na całej linii? Kto zwróci taksowkarzowi utracone zyski?  Przecież przez czyjąś amatorszczyzne nie mógł pracować? 

Teraz policiantom powinno się

Teraz policiantom powinno się postawić zarzuty za niekompetencje .

Nie potrafią odróżnić kwasku cytrynowego od narkotyków.

Dramat.

Reklama

Wyraźnie jest napisane,ze

Wyraźnie jest napisane,ze kierowca został poddany kontroli ponieważ dostali zgłoszenie od pasażera tego pana ze coś jest nie tak. Wiec policja miała obowiązek to sprawdzić co tez uczynili. Badanie moczu wykazało obecność narkotyków więc mieli podstawę do zatrzymania prawa jazdy. Wiec nie ma tu żadnej niekompetencji policjantów.Wszystko było zrobione tak jak nalezy! Gdyby szanowny pan kierujący nie zachowywał się dziwnie,podejrzanie nie było by żadnego zgloszenia. Policja nie reaguje zle,zareaguje jeszcze gorzej.. ta sytuacja nie jest powodem do robienia tzw gówno burzy. Panu któremu zabrano uprawnienia sam pracował w policji wiec powinien wiedzieć jakie są procedury w takich sytuacjach. 
Pozdrawiam 

Te wstepne testy na mocz nie

Te wstepne testy na mocz nie były jednoznaczne jak powiedział lekarz wplyw mogly miec zażywane leki a szybki test tych artykułów spozywczych na komendzie wykazal że nie byly to narkotyki ale pewnie lepiej kogos obsmarowac w gazecie pisząc bzdury.

Z tym kwaskiem w firmie

Z tym kwaskiem w firmie dostaniesz herbatkę. Do zobaczenia niebawem.

Reklama

Kierowcy wożą kwasek

Kierowcy wożą kwasek cytrynowy żeby w razie ataku poczęstować na oczy agresora.  Skutecznie to paraliżuje oczy i powoduje silny ból. Substancja jest aktywna parę chwil i nie jest zakazana. W razie pytań po co słoik z kwaskiem cytrynowym

A może by tak skontrolować

A może by tak skontrolować psiarzy którzy codziennie po parę razy jeżdżą nad Wisłę w Głogówku i lufki palą??? Tarkowska by pewnie napisała że to inhalatory banda idiotów 

Wystarczyło poczekać na

Wystarczyło poczekać na miarodajny wyniki badania.

Proste ?

Reklama

Poczytajcie przepisy. No tak,

Poczytajcie przepisy. No tak, PATOLOGIA bez szkoły na bezrobociu zna się najlepiej i komentuje. A taryfiarz taki niewinny? Niech sie pochwali dlaczego wylecial z policji. Hahaha. A teraz sie zali i płacze. 

No dawajta hejtery i geje

No dawajta hejtery i geje jestem pojemny .,!!!!!

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Biznes

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

Pod koniec lipca powinien zakończyć się remont drogi powiatowej w Terespolu (gmina Świecie).

Wiadomości

Blisko 80 zawodników stanęło na linii startu "Bukowieckiej dziesiątki". Jeszcze więcej zawodników rywalizowało w czterech biegach przewidzianych dla dzieci i młodzieży.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo