Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Pożar elewacji bloku przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu

Tuż po godz. 12.40 straż pożarna dostała wezwanie do pożaru przy ul. Żwirki i Wigury.

Udostępnij
pozar

Artykuł aktualizowany

Na ul. Żwirki i Wigury 17 skierowano sześć zastępów z komendy powiatowej oraz z Ochotniczych Straży Pożarnych w Przechowie i Ratownik w Świeciu.

Zadysponowano ich aż tyle, bo początkowo nie było wiadomo, jak duże jest zagrożenie. Na szczęście, okazało się, że pożar jest niewielki.

Reklama
Reklama

Na miejsce przyjechały też pogotowie i policja.

- Spłonął nieduży fragment elewacji budynku podczas prac remontowych prowadzonych tuż przy dachu - informuje mł. asp. Marcin Borucki z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Początkowo ogień próbował gasić pracownik ekipy remontowej. Mężczyzna doznał poparzenia rąk. Pogotowie zabrało go do szpitala.

Reklama
Reklama

Strażacy użyli drabiny mechanicznej, z której ugaszono pożar gaśnicą proszkową.

Potem rozebrali część ocieplenia budynku, aby sprawdzić kamerą termowizyjną czy nie ma tam niedopalonych pozostałości.

Straty oszacowano wstępnie na około 3 tys. zł.

 a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (18)

  1. Deni

    8 grudnia 2022 13:53

    Hmm zimno mokro a zapala się

    Hmm zimno mokro a zapala się elewacja ciekawe

  2. Piroman

    8 grudnia 2022 13:55

    to nie ja

    to nie ja

  3. Anonim

    8 grudnia 2022 14:20

    Sama się nie zapaliła , tylko

    Sama się nie zapaliła , tylko spółdzielnia grzebała . 

    • Tadzin

      8 grudnia 2022 15:32

      Co grzebali

      Co grzebali

  4. Csw

    8 grudnia 2022 14:22

    Dobrze ze coś się dzieje bo

    Dobrze ze coś się dzieje bo co byście pisali w tym waszym portaliku a tak macie sensacje na pierwsza stronę redaktorzyny 

    • Hehe

      8 grudnia 2022 14:31

      Dziś było kilka innych

      Dziś było kilka innych artykułów, ale widocznie ciebie też tylko sensacja kręci 🙂

      • Informatyk

        8 grudnia 2022 14:34

        CSW a weż mi powiedz gdzie na

        CSW a weż mi powiedz gdzie na portalu jest 1 strona, a gdzie 2, 3 itd. Jako informatyk chciałbym się dowiedzieć.

    • Q

      8 grudnia 2022 15:01

      Csw po kiego kapcia wchodzisz

      Csw po kiego kapcia wchodzisz i czytasz jak Ci ten portalik tak odcisk gniecie?

  5. Jojo

    8 grudnia 2022 14:37

    To wina  Tuska czy

    To wina  Tuska czy Kaczyńskiego?

    • HANS KLOC

      8 grudnia 2022 16:54

      Tym razem to wina ruskich.

      Tym razem to wina ruskich.

  6. Kibol

    8 grudnia 2022 17:07

    Czy wy pismaki jesteście pier

    Czy wy pismaki jesteście pier….. żadnego pożaru ani dymu nie było a wy piszecie o pożarze mieszkam w tym bloku po co ubarwianie i pisanie bzdur szukacie sensacji

    • Anonim

      8 grudnia 2022 17:21

      Ty kibol czemu o 12 nie byłes

      Ty kibol czemu o 12 nie byłes w robocie leniu to po pierwsze a po drugie nikt nie mówi że waliło jak z komina tylko był niewielki ogień. Pracownik od czego się poparzył? Na OSP ratownik też piszą o zdarzeniu jako o pożarze więc przestań pieprzyć.

  7. Mieszkaniec

    8 grudnia 2022 17:10

    Przedstawiciele „prasy”tak

    Przedstawiciele „prasy”tak maja ubarwić wszystko zrobić z igły widły inaczej by nie mieli o czym pisać 

  8. Stary chleb z Jezewa

    8 grudnia 2022 17:15

    Wygląda na porachunki

    Wygląda na porachunki narkobiznesu, ćpuny mają takie pomysły.

    • Olo Były Milicjant z Jeżewa

      8 grudnia 2022 18:56

      Masz rację .Wiem coś o tym ,w

      Masz rację .Wiem coś o tym ,w Jeżewie  za remizie ćpajo klej butapren i rozpuszczalnik wdychajo .To czysty narkobiznes .

  9. mieszkaniec

    9 grudnia 2022 10:22

    kłamstwo wykładnikiem prawdy

    kłamstwo wykładnikiem prawdy troszkę redaktor ubarwił albo chciał sensacji byłem tam bo tam mieszkam i nic takiego wielkiego nie było oczywiscie lepiej dmuchac na zimne ale to co wypisujecie extra swiecie to mistrzostwo gratuluje ubarwiania tematu i zycze w przyszłych artykułach o więcej kolorowania 

    • Strażak

      9 grudnia 2022 10:36

      To palił się fragment

      To palił się fragment elewacji czy nie? Napiszesz jasno co było czy będziesz pisać że nic takiego. Gość się poparzył od kubka z goracą herbatą czy jak? Przecież nikt nie pisze ze cały blok sie palił. Też tam byłem jako strażak i gwarantuje ci że zagrożenie było bo gdyby zapaliła się cała elewacja to dopiero by było. Doszło do zapalenia kawałka elewacji, przeprpwadzono działania, sprawdzono kamera termowizyjną zagrożenie. Kiedy tam byłaś? jak już sgtrażacy dogaszali palący sie lement. Uwielbiam takie opinie „znafców”.

      • Jan

        9 grudnia 2022 13:43

        A w gacie narobiłeś!? Czy

        A w gacie narobiłeś!? Czy pampersa miałeś kozaku