Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Prace przy wymianie nawierzchni wokół pawilonu na Mariankach nabrały tempa

Wymiana nawierzchni wokół pawilonu handlowo-usługowego przy ul. Wyszyńskiego to część większej inwestycji obejmującej też przebudowę dawnej siedziby Ośrodka Pomocy Społecznej.

Udostępnij
wyszynskiego

Kiedy na początku 2018 r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Świeciu przeprowadził się do nowej siedziby przy ul. Hallera, 240 m kw. powierzchni w budynku przy ul. Wyszyńskiego stało niewykorzystane.

Gmina postanowiła zaadaptować je na centrum aktywizacji dla osób starszych i niepełnosprawnych. Prace ruszyły na początku marca.

Po zakończeniu przebudowy, będą tam odbywały się rozmaite zajęcia, m.in. joga, gimnastyka, kursy komputerowe, spotkania przy kawie z ciekawymi ludźmi.

Reklama
Reklama

Powstaną dwie sale zabiegowo-rehabilitacyjne, pomieszczenie dla lekarza, sala szkoleniowa, toalety. Budynek będzie zasilany panelami fotowoltaicznymi.

Miasto chce, aby osoby starsze i niepełnosprawne nie były zamknięte w czterech ścianach swoich mieszkań, ale wyszły na zewnątrz i integrowały się z innymi podczas zajęć.

- Zamontujemy też windę, aby ułatwić seniorom i niepełnosprawnym dotarcie na piętro. Równie ważne jest wygodne dotarcie do budynku, dlatego wyremontujemy nawierzchnię wokół całego pawilonu handlowo-usługowego przy ul. Wyszyńskiego - mówi Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

Reklama
Reklama

Ostatnio nabrały tempa prace na zewnątrz budynku, co siłą rzeczy powoduje utrudnienia w ruchu w okolicy pawilonu.

- Musieliśmy najpierw rozdzielić kanalizację na deszczową i sanitarną, co usprawni odbiór wody, zwłaszcza w czasie silnych opadów - mówi Ryszard Sadowski, kierownik Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miejskiego w Świeciu.

Projekt zakłada remont drogi wewnętrznej i chodników, montaż oświetlenia oraz zagospodarowanie terenów zielonych.

Reklama
Reklama

Inwestycja, na który przetarg wygrała firma Libra ze Świecia, będzie kosztowała 4 mln 43 tys. zł. Aż 3 mln 250 tys. zł stanowi dofinansowanie unijne i z budżetu państwa. Gmina wyda więc z własnego budżetu niecałe 800 tys. zł.

Prace mają zakończyć się w grudniu tego roku.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (7)

 1. Swieciak

  6 listopada 2022 19:32

  A konkretnie ile z budżetu 

  A konkretnie ile z budżetu  państwa?

  • Dokładnie

   7 listopada 2022 18:30

   Na tym portalu zawsze gdy

   Na tym portalu zawsze gdy jest dofinansowanie Skarbu Państwa dodaje się i Unii Europejskiej. Prawdziwy dziennikarz podaje ile Skarb Państwa a ile Unia dofinansowała.

 2. Kierowca

  6 listopada 2022 20:09

  No chyba nie zabetonujecie

  No chyba nie zabetonujecie znów wszystkiego i ile miejsc parkingowych powstanie?

 3. Barbara33

  6 listopada 2022 21:22

  Mam nadzieję że nie bedz to

  Mam nadzieję że nie bedz to betonoza, zalane wszystko betonem i kostką betonową lub asfaltem. 

  • Budowniczy sąsiad

   7 listopada 2022 10:51

   A Basiu będzie betonoza ,mamy

   A Basiu będzie betonoza ,mamy też w planach zanurkować twoją klatkę schodową .Wszyscy dostaną drabiny wysokie  według wysokości piętra .

 4. Ludwiczek

  7 listopada 2022 17:14

  Kto znowu pokryje koszty

  Kto znowu pokryje koszty ?kolejne obciążenie dla ludzi pracujących

 5. Świeciak

  8 listopada 2022 17:14

  Jaki parking, ile miejsc? 

  Jaki parking, ile miejsc? 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Skład nowej rady może być dla niektórych pewnym zaskoczeniem. Znikło kilka dobrze znanych nazwisk związanych z samorządem od lat.

Wiadomości

W wyborach na urząd burmistrza Świecia niemal na pewno wygrał Krzysztof Kułakowski. Wciąż jednak czekamy jeszcze na oficjalne informacje z Państwowej Komisji Wyborczej.

Wiadomości

Szczególne powody do zadowolenia może mieć Koalicja Obywatelska. Prawdziwym liderem w rankingu popularności okazał się radny Sebastian Glaziński.

Wiadomości

Chyba największym zaskoczeniem jest to, że do rady nie weszła starosta Barbara Studzińska. Najwięcej głosów dostał zastępca burmistrza Świecia Paweł Knapik.

Wiadomości

Poznaliśmy wyniki głosowania na wójtów w kolejnych czterech gminach powiatu świeckiego.

Wiadomości

Krzysztof Kułakowski zdecydowanie wygrał z Dariuszem Woźniakiem wybory na burmistrza.

Wiadomości

Znamy już wyniki wyborów na burmistrza Pruszcza oraz na wójta gminy Lniano.

Wiadomości

Oprócz burmistrzów i wójtów oraz radnych gmin i powiatu, mieszkańcy powiatu świeckiego wybierali też radnych sejmiku województwa. Wiadomo już, kto nimi będzie z naszego...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama