Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Protest rolników. Całkowita blokada na trasie Świecie-Bydgoszcz

W środę kolejna odsłona rolniczego protestu. Będzie on najbardziej dotkliwy dla podróżujących trasą Świecie-Bydgoszcz. Tym razem rolnicy nie ograniczą się tylko do spowalniania ruchu.

Udostępnij
Protest rolników w Świeciu i okolicy w lutym. Tym razem utrudnienia będą dużo większe / Fot. Andrzej Bartniak

Rolnicy, sprzeciwiający się zapisom Europejskiego Zielonego Ładu, niekontrolowanemu, ich zdaniem importowi zboża z Ukrainy i spadkom cen produktów rolnych, zaostrzają protest.

Będzie on najbardziej odczuwalny dla osób podróżujących trasą ekspresową S5 między Świeciem a Bydgoszczą.

W środę 20 marca wcześnie rano protestujący zaczną się gromadzić po obu stronach dróg serwisowych wzdłuż odcinka Zbrachlin-Gruczno.

Reklama
Reklama

Między godz. 5.00-6.00 rolnicy wyjadą traktorami na drogę ekspresową S5 między węzłami w Grucznie (gmina Świecie) i Zbrachlinie (gmina Pruszcz).

Jak wynika ze złożonego przez protestujących zawiadomienia o zgromadzeniu publicznym, zamierzają oni zająć całą szerokość jezdni w obydwu kierunkach.

Wyjątek dotyczy tzw. korytarza bezpieczeństwa, który udostępniony będzie m.in. karetkom, straży pożarnej, wojsku czy policji.

Reklama
Reklama

Inne pojazdy niż uprzywilejowane nie będą przepuszczane.

Z zawiadomienia wynika, że we wtorkowym proteście na S5 ma wziąć udział około 500 osób. Drogę zablokuje nawet 250 traktorów. Środowy protest zakończy się około północy.

Dla pojazdów do 3,5 tony wytyczono objazd między Zbrachlinem a Grucznem przez Topolno i Topolinek (patrz mapka poniżej).

Reklama
Reklama

źródło: Urząd Miejski w Świeciu

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (66)

  1. Nie popieram rolników!!!

    19 marca 2024 16:30

    We łbach im się poplątało!!! Niech Policja zrobi z nimi porządek!!! Won z dróg!!!

    • Zenek

      20 marca 2024 10:29

      Prawda!!!

    • Piotr

      21 marca 2024 16:21

      Brawo rolnicy, narid z wami , nie sprzedawczyki

  2. aaa

    19 marca 2024 16:41

    No fajnie, dobrze, że dziadkowi odwołali Chemię w bydgoszczy, przynajmniej nie muszę tracić pół dnia na dojazd i powrót z bydgoszczy żeby go tylko zawieźć do szpitala, bo niestety karetka nie wozi 🙂

    A apropos chołoty, to dziwne, że pracując po 16 godzin dziennie są w stanie wygospodarować tyle czasu, żeby jeszcze protestować, no pozazdrościć 🙂

    Odwdzięczymy się rolasom odwdzięczymy, przyjdzie ta chwila, że będą żałować tej swojej obsesji

    • Tomzik

      19 marca 2024 17:53

      To się nazywa dobra organizacja pracy hahaha

    • Jjj

      19 marca 2024 19:31

      Hołota to ty. I twój chory dziadziuś też cholota zachorował? Karma? Może ciebie też spotka oby tak. Cholota pozdrawia zero społeczne.

      • aaa

        19 marca 2024 20:54

        Ryj tam kiepie xD zobaczymy jak będziecie cwaniakować jak kluczem do kół przez łeb dostanie któryś cwaniaczek rolasek xD

    • Karma

      19 marca 2024 22:30

      Dziadek dumny z barana?

      • aaa

        21 marca 2024 15:15

        Musiałbyś się swojego spytać to Ci powie.

  3. Ewa

    19 marca 2024 16:45

    Niech jadą blokować siedzibę Pisu a gnojówkę wyrzucić na Żoliborzu pod domem tego karakana…

    • Helmut

      19 marca 2024 16:48

      Chyba pod domem herr Tuska

      • aaa

        19 marca 2024 17:28

        Tu świetnie się prezentuje tekst który można nazwać już klasykiem, wołanie o alimenty od Tuska, podczas gdy wykluwa się mała kaczuszka…

    • ktos

      19 marca 2024 18:20

      Ewa ty czarna maso…a kto teraz rządzi?

      • aaa

        19 marca 2024 19:27

        ktoś, ty kolorowa maso, a pokłosie czyich rządów to teraz? Kto was tam tak bardzo „mobilizuje” do strajków? Jednak burek zostanie burkiem.

  4. mANIEK

    19 marca 2024 16:53

    Za dobrze mają maszyny ,traktory za milion zł. Bogacze na taki sprzęt kiedyś to pokolenia pracowali a teraz rolnicy po 30 lat mają grubasy i wciąż chcą więcej za darmo żeby społeczeństwo za nich długi płacili. Rolnicy mają za dobrze Krus 200 zł,dopłaty do paliwa do pola, do zwierząt .SZOK Dlaczego za PISu nie protestowali? bali się prezesa i księdza?

  5. Marta

    19 marca 2024 16:58

    Warto przypomnieć słowa mędrca

    Jarosław Kaczyński: Ukraińskie zboże nie jest dla naszych rolników żadnym zagrożeniem

  6. Konfederata

    19 marca 2024 17:09

    Całym sercem z wami!!!!!!!obalić ten zielony eurokomunizm

  7. aaa

    19 marca 2024 17:15

    Z konfederacji się wyrasta jeśli rozwój mózgu nie został zaburzony. Jeśli został, to się dostaje żółte papiery.

    Żeby nie ten zielony eurokomunizm, to byś w polsce żarł glifosat, srał do wiadra i widział czym oddychasz. Ale rozumiem, że byś był szczęśliwy, bo przynajmniej mieliśbyśmy być może nadal polonezy zamiast Audi i BMW, ludzie by nie mieli łazienek w domach i pomarańcze były by dostępne w sklepach raz do roku na święta o ile jedyna słuszna partia by wyraziła zgodę na import :)))

    Ludzie kiedy wy dorośniecie XDDDD

  8. ryba

    19 marca 2024 17:24

    Chcecie manifestować to stańcie na wiaduktach nad S5 i machajcie transparentami, a nie innym ludziom ograniczać prace. Blokujecie nasze dobro jakim są drogi w imię Waszych korzyści. Gdzie byliście kilka miesięcy temu? (jestem apolityczny) Może i macie super traktory ale sposób w jaki protestujecie siłowo narzucający swoje poglądy, pozbawiający możliwości zarobkowych z powodu blokady dróg innych obywateli uprawnia mnie do tego żeby określić Was jako ludzi prostych którzy tylko potrafią postawić barykady w trakcie pokoju i szantażować władzę mając pozostałą część społeczeństwa za zakładników… przykre to

    • Tomzik

      19 marca 2024 18:04

      Przecież im tylko o kasę chodzi, w d.. mają wszystko i wszystkich. Piękna gadka o trosce o wszystkich i ochronie przed niedobrą UE tego nie przykryje. Nie nasza wina, że się słuchało Kowalczyka i teraz nie mam zamiaru się składać na dopłaty, bo im kasa nie gra. Mi jak nie gra to nikt nie dokłada.

    • Xawery

      20 marca 2024 03:37

      Zgadzam sie

  9. Polakk

    19 marca 2024 17:32

    Bezbożna uniaaaaaa

  10. Kierowca

    19 marca 2024 17:39

    Dlaczego policja pozwala na ten cyrk. Wszyscy kierowcy powinni ich blokować jak zaczną żniwa. Coraz więcej ludzi zaczyna się wkur.. na nich. Tylko pogarszają swój wizerunek.

    • Tomzik

      19 marca 2024 18:07

      Trzeba wystosować odpowiedni wniosek i naprzód. Nie, żebym podpuszczał… 😉 Ale jeszcze trochę nie dadzą mi do pracy dojeżdżać to z pewnością rozważę taki proteścik przed skupem zboża czy cukrownią.

  11. Antyrolnik

    19 marca 2024 17:40

    To burmistrz nie wydał zakazu czy starosta ? W Osielsku, Białych Błotach, Nakle, Bydgoszczy są wydane zakazy a sąd oddalił odwołanie rolników. Można wlepiać mandaty. W Świeciu włodarz śpi, czy siedzi cicho licząc na głosy rolników?

    • X

      19 marca 2024 20:36

      Te zakazy to pic na wodę i tak będą blokować w mniejszym czy większym stopniu

  12. chłop z dziada pradziada

    19 marca 2024 17:53

    Rolnikom to wy możecie naskoczyć. Jak zechcom to następnym razem zablokują całą Polskę na pięć dni i uja im zrobią. Nikt polskiego rolnika nie ruszy!!!! Postawią kombajny w poprzek drogi i pokażą kto w kraju rządzi!!!! Nich tylko bardziej ich wkurzą. Rolnicy mają co jeść ciekawe ile miastowi wytrzymają bez mleka i mięsa, ha ha ha

    • aaa

      19 marca 2024 18:01

      Wez tam ryj szczym burku xD Słyszałeś o takim czymś jak wolny rynek i import? Skończy się wam niedługo to szczekanie xDDDDDDDD

    • Obecny

      19 marca 2024 20:32

      Skąd wezmą pieniądze na rachunki, ubrania, mydło, wykształcenie dzieci? Słomą zapłacą? Nie, muszą sprzedać swoje towary. Dlatego zawsze będzie co jeść, bo rolnictwo nie padnie. Za dobrze im jest żeby z tego zrezygnowali.

      • Tomzik

        19 marca 2024 22:32

        Oj tam, zamiast dzieci posłać do szkoły to się najedzą swoim prosiakiem i też będzie dobrze.

  13. Tomzik

    19 marca 2024 17:59

    Jak będzie trzeba to ruszy. Są potężniejsze pojazdy niż kombajny.

    Wierzę, że ludzie w końcu też nie zdzierżą i pognają to towarzystwo skąd przyszło. I wystawią rachunki odpowiednie za zniszczenia i straty firm. Ciekawe jak rolnicy pozjadają to wszystko co mają – na surowo? Hahaha

    • aaa

      19 marca 2024 18:00

      O właśnie dokładnie xD Rolnicy myślą, że tylko samą świnią i chlebem człowiek żyje xDDD

    • asd

      21 marca 2024 12:33

      No i proszę jak pod Żninem się pokazało ładnie dzisiaj w nocy 😀 Sobie te traktorki mogą wsadzić kozacy xDDDD

  14. Mirek

    19 marca 2024 18:15

    Teraz już widzę mijankę dwóch zestawów na topolinku z górki, jeden złapie pobocze, położy zestaw i będzie można helikopterem chyba oblatywać to wszystko,

    Droga super przystosowana to przejazdu takiej ilości pojazdów jaką jeżdżą normalnie S5.. już widzę te wszystkie kontenery z gdańska jadące itp, ciekawe kto zapłaci za naprawę drogi, bo po tym jednym dniu tylko będzie to złom, a gdzie dalej.

    Ciekawe jak będę miał się dostać do Świecia, żeby kupić ten wasz chleb z tych waszych super ziaren.

    Jebani hipokryci farmerscy.

    • Notak

      19 marca 2024 22:10

      Widzisz mijankę a czytać już nie potrafisz ze zrozumieniem… popisales sie brawo

  15. sstop

    19 marca 2024 18:22

    Angielscy rolnicy też chcieli wyjść z Unii i wyszli cztery lata temu teraz po wyjściu z Unii narzekają że mają o 60% mniejsze dopłaty słabe ceny i zbyt za płody rolne. A teraz podobno znowu chcą do Unii.

  16. tom

    19 marca 2024 18:28

    Słychać i widać w około że rolnicy mają coraz mniejsze poparcie w społeczeństwie.

  17. prawnik

    19 marca 2024 18:30

    Każdy kierowca może zgłosić policji że ten czy tamten blokuje przejazd.

  18. Ana

    19 marca 2024 19:31

    W Warszawie dostali gazem i pognani zostali to tu się będą wyzywać cwaniaki!!! Tfuuu

  19. Obecny

    19 marca 2024 20:36

    Mam nadzieję że się nie zawiodę na Donaldzie i że zagazuje całe to towarzystwo. Nie po to zmieniałem władzę żeby teraz mi ktoś drogę blokował.

  20. Dojeżdżający codziennie 60 km do pracy!

    19 marca 2024 20:57

    Rolnik=terrorysta. Im zawsze wszystko się należało. Nic nie robić tylko chlać i z niedobrej unii kasę za darmo brać.Do roboty niech się weźmie rolnicze bandyctwo, spora część społeczeństwa pracuje w różnym przemyśle za najniższą krajową, dojeżdża do pracy, utrzymuje swoje rodziny a i to bambry utrudniają. Ale rolnik nie pójdzie do pracy, bo jak i rolnictwo „to się nie opłaca – za darmo kasa dawać bo ja rolnik” biznesmen. Ile ludzi straci przez nich życie,zdrowie czy wynagrodzenie? Precz z terroryzmem rolniczym. Powiem bardzo niegrzeczne za co wszystkich (poza oczywiście rolnikami) przepraszam: NIE MAM DO NICH SZACUNKU I PLUJE NA NICH!

    • Piotr

      20 marca 2024 10:17

      H** ci w dup* cwelu. Murem za rolnikami, 1/3 firm w Polsce żyje z rolnictwa lub z branż związanych z rolnictwem.

  21. 0 poparcia dla bambrow

    19 marca 2024 21:08

    Gazowac i palowac to bamberstwo.

  22. Jan

    19 marca 2024 21:14

    Do Warszawy cwaniaki jedźcie ale nieee bo tam wam pokazali gdzie wasze miejsce. Zwykłym szarym obywatelom życie utrudniac to potraficie. Ludzie was nienawidzą przez to .

  23. Nik1111 Nik1111

    19 marca 2024 21:58

    Bo teraz nie mają roboty to strajkują a jak przyjdzie sezon siania uprawy roślin żniwa oranie i sianie na jesień to protestować nie będą. To my powinniśmy ich blokować w dojazdach na pola jak się zaczną żniwa jestem ciekaw jakie by był odzewy. Było by chaslo. DAJCIE ROLNIKOM ŻNIWOWAĆ BO BĘDZIE GŁODOWAĆ. pozdrawiam

    • Lech

      19 marca 2024 22:08

      Ja chętnie utrudnię im pracę, dołączę sie do protestów przeciwko rolasom

  24. miastowy głupiec

    19 marca 2024 22:08

    Kto jest przeciwko protestom rolników niech przez następny miesiąc nie kupuje żywności, na złość rolnikom. Niech wiedzą, że są niepotrzebni. My miastowi sami się wykarmimy. Bęziemy żreć ukraińskie zboże. Nawet jak w końcu zdechniemy.

    • Ariel

      20 marca 2024 08:29

      To rolnictwo zniknie całkowicie jak wprowadzą zielony ład?

  25. hmm

    19 marca 2024 23:14

    8 lat na piknikach PIS-owskich się bawili to nic in nie przeszkadzało. Pretensje do Wojciechowskiego z PIS-u. Ciemnota i tyle.

    • Michał P.

      20 marca 2024 17:19

      Tyle że wszyscy z PiS glosowali w UE przeciwko zielonemu ładowi , a lewacy , PSL i PO byli za wprowadzeniem tych durnych przepisów .

  26. Anonim

    20 marca 2024 06:39

    Unia nas wszystkich dojedzie. Zielony lad. Zobaczycie. Podwyzki za ceny pradu czy gazu juz zapowiadaja. Za auta spalinowe oplaty karne. Obowiazkowa wymiana pieca i doprowadzenie domu lub bloku do zeroemisyjnosci. A to dopiero poczatek chorej ekologii.

  27. ak123

    20 marca 2024 07:22

    To kto w końcu dzieli Polaków, tam jakoś żadnej różnicy nie widzę. Co do protestów rolników to szczekajcie na nich, Wy jesteście następni w kolejce do odstrzału. To uwielbienie do obecnej, już komunistycznej unii, będzie Was kosztować wszystko co wypracowaliście, przez całe swoje życie. Nie będziecie mieli nic, ale będziecie szczęśliwi, no i naj ważniejsze, będziecie Europejczykami.

    • Gerke

      20 marca 2024 08:39

      Ty jesteś głupszy nawet od fiedurka i kowala.

  28. Tomzik

    20 marca 2024 08:13

    Patrz, a Anglicy tak na oczy przejrzeli i wyszli z tej komuny, że już przebąkują, że za komuny jednak było lepiej…

  29. Xyz

    20 marca 2024 08:48

    Dlaczego rolnicy nie pojadziecie protestować pod Ministerstwa,Sejm. Nawet do Brukseli czy gdzie tam trzeba.Tam zastawcie parkingi,ulice. Dlaczego utrudniacie życie reszczie społeczeństwa. Szukacie sprzymierzeńców czy wrogów. Blokując lokalne ulice,miasta to chyba robicie sobie wrogów. Przemyślcie to.

  30. lolo

    20 marca 2024 10:23

    Modus operandi jest taki, że rolnicy są podprowadzani tak, żeby był osiągnięty cel globalistyczno korporacyjny. Cała reszta ma się na rolników obrazić, taki kolejny element dzielenia Polaków na kawałki. Mamy być doprowadzeni do stanu bezradności. Dzieci już zostały ukradzione, przemysł na ukończeniu, ziemia i produkcja rolna w bliskiej przyszłości, a nasze serca, rodziny, tradycje rozdarte. Media wespół ze sprzedajnymi politykami stworzyły nam bańki, spoza których nic nie widzimy. A nawet kłócimy się o pierdoły. Tymczasem po cichu kradną nam Polskę.
    Blokowanie dróg nie jest najlepszą formą protestu. Należałoby blokować szczelnie władzę krajową i UE. I powinniśmy być tam wszyscy, zwłaszcza przedsiębiorcy, medycy, nauczyciele, resztki górników, ginąca klasa średnia. Zielony komunizm zniszczy nas wszystkich, po kolei. Za jakieś 10-15 lat będzie tu rezerwat, na wzór indiańskiego w USA za dawnych czasów, i nie pod naszym zarządem.

  31. Aaa

    20 marca 2024 12:05

    Ty na prawdę masz nierówno pod sufitem……. Wydaje Ci się, że używając pojęć brzmiących na inteligentne jesteś inteligentny, ale uświadomię Cię, nie jesteś inteligentniejszy, ani nie widzisz więcej niż inni, po prostu naczytałeś się jakichś głupot, albo zostałeś zaindoktrynowany jakimiś głupotami. Świat jest prostszy niż Ci się wydaje, a sedno tych protestów leży zupełnie gdzie indziej, a mianowicie chodzi o łatwość manipulacji ludźmi, a zwłaszcza rolnikami, którzy dali sobie wmówić już nie po raz pierwszy, że ktoś jest przeciwko nim, a wcale tak nie jest, tak samo z zielonym ładem i wszystkimi innymi rzeczami, dali sobie wmówić głupoty nawet nie czytając tych rozporządzeń i plują teraz jadem i utrudniają życie ludziom.

    Protest rolników miał poparcie społeczne, ale niestety już nie ma i nie będzie mieć, a jeśli Rolnicy nie przestaną swojej szaleńczej pasji, to może się to tylko skończyć dla nich źle.

    • lolo

      20 marca 2024 14:08

      Ja w odróżnieniu od Ciebie trochę czytam ze zrozumieniem i patrzę. Mam niezłe dość wszechstronne wykształcenie techniczne. Czytam też głupoty produkowane w UE.
      Edukację zacznij od historycznych fundamentów UE, co pisał Gramsci i Spinelli, co zawiera Manifest z Ventotene. Knucie o komunistycznym państwie europejskim zaczęło się wiele lat temu. Potem sprawdź co kilka lat temu Merkel razem z Hollande i Renzi w 2016 roku robili na wyspie Ventotene, zapoznaj się z ważnym budynkiem brukselskim im. Altiero Spinellego i ołtarzykiem na jego cześć, następnie polecam Białą Księgę UE. Dowiesz się o komunistycznych podwalinach UE. Realizacja planów idzie na bieżąco. Wystarczy poczytać dyrektywy produkowane w UE. To sprzed lat o bananach albo ślimakach-rybach to było niegroźne odklejenie. Najlepsze są te za którymi idą miliardy na wprowadzenie zielonego szaleństwa: ETS, ETS2, transformacja energetyczna, zeroemisyjność, tzw. elektromobilność itd. Za to zapłaci „Pan i Pan i Panii …”. To wszystko musi doprowadzić w kilka lat do drastycznego podwyższenia kosztów życia, ograniczenia korzystania i posiadania własności. Unia stanie się stetryczałym niekonkurencyjnym przytułkiem dla steroryzowanych starych ludzi, czyli eurokołchozem. Dbać o planetę trzeba, ale zielona rewolucja EU jest szalona, szybka, narzucana siłą, nie może się udać. A to wszystko jest opatrzone wszechobecną propagandą i cenzurą. A kto ma inne zdanie (a może wie i widzi więcej) to ruska onuca albo faszysta. Za chwilę będzie karana „mowa nienawiści”, tzw. homofobia itp. – czyli pałki do dyscyplinowania nie popierających. Jesteśmy świadkami przewrotu ideologicznego i transferu wielkiej kasy pod pozorem zielonego klimatu, co2, efekty nikomu się nie spodobają, ale wtedy będzie za późno.
      Pomijam fakt wynurzeń ideologów tego szaleństwa np. Harari, Gates czy do niedawno Sorosa, a także wielkiej kasy na granty i dotacje dla lewackich organizacji, które ukradły nam dzieci i sieją zniszczenie moralności, rodziny, wolności.
      Rolnicy w tym wszystkim to kolejny elemencik do pozamiatania.
      PS. A ja dla odmiany nikogo nie obrażam.

  32. ak123

    21 marca 2024 18:29

    Myślę że szkoda Twojej pary, nie zrozumieją prawie nic z tego co piszesz. To niestety wymagało by pewnego wysiłku, wolą mieć wiedzę prosto z szklanego okienka, bez wysiłku.

    • lolo

      21 marca 2024 21:22

      Czasem trzeba próbować. Wielu ludzi wierzy bez żadnej refleksji w to, co kiedyś do nich przemówiło, a teraz ciężko się przyznać do porażki. Dlatego stosują „syndrom wyparcia” i nie stać ich na weryfikację swoich zatwierdzonych dogmatów. Każdy sensowny argument pobiją „zmień lekarza” albo coś takiego bardziej wulgarnego. Naród został w dużej części zdemoralizowany i odmóżdżony. Szkoda. To może być planowa równia pochyła dla istnienia narodu. Mamy paru chętnych do stworzenia nam terytorium zamieszkałego przez Polaków. W historii już tak było. Będziemy mogli znowu wykrwawiać się w powstaniach.

  33. ak123

    22 marca 2024 08:12

    Fakt inżynieria społeczna zrobiła swoje, ja bardziej się obawiam że, polaryzacja w społeczeństwie jest tak duża że mogą nam grozić bardziej konflikty wewnętrzne niż zewnętrznie. Coś na wzór syndromu Helsińskiego, może dyrektywa budynkowa nimi trochę wstrząśnie, chociaż mam wątpliwości, o WHO i światowym forum ekonomicznym, pisał nie będę bo to moim zdaniem dla większości, brzmiało by jak taki program (Nie do wiary).