Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Rafał Trzaskowski w Świeciu: Musicie pomóc przypilnować tych wyborów [zdjęcia]

Spora frekwencja podczas spotkania z Rafałem Trzaskowskim w Świeciu - o czym sam wspomniał - i innymi politykami Platformy Obywatelskiej zaskoczyła organizatorów.

Udostępnij
Po wystąpieniach był czas na zdjęcia z politykami PO / Fot. Andrzej Bartniak

W środę po południu nad Dużym Blankuszem na osiedlu Marianki pojawiło się sporo osób. Niewiele mniejsza grupa słuchała wystąpień z balkonów pobliskich bloków. 

Rafał Trzaskowski, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej i prezydent Warszawy, przyjechał do Świecia prosto z Grudziądza, gdzie odbyło się podobne spotkanie z mieszkańcami.

Reklama
Reklama

Towarzyszyli mu inni politycy partii, zwierający szyki przed nadchodzącymi wyborami.

Ta mobilizacja jest szczególna, bo i okoliczności, jak mówiono, są wyjątkowe, w czym utwierdzano mieszkańców Świecia przez ponad 40 minut.

- Te wybory są fundamentalne, bo odpowiemy w nich na pytanie, czy chcemy żyć w europejskim kraju, czy totalnie upartyjnionym, o co tak usilnie zabiega PiS - mówił Rafał Trzaskowski.

Reklama
Reklama

Dlatego Koalicja Obywatelska rozpoczęła szeroką kampanię na rzecz pilnowania wyborów.

Politycy zachęcają do tego, aby w każdej komisji znalazł się przynajmniej jeden sympatyk KO, co miałoby zapobiec ewentualnym próbom fałszowania wyników.

Z kolei poseł Iwona Kozłowska zwróciła się do kobiet, przekonując, że obecny rząd odbiera im godność na różnych płaszczyznach. Ten stan, jak argumentowała, można zmienić tylko w jeden sposób - idąc na wybory.

Reklama
Reklama

I właśnie o udział w nich apelowała Iwona Karolewska, radna gminy Świecie i sekretarz powiatu.

- W Świeciu lepiej niż gdziekolwiek wiemy, jak wielką moc może mieć jeden głos - odnosiła się do słynnych wyborów na burmistrza Świecia z 2002 r., w których tylko jednym głosem Tadeusz Pogoda pokonał Tadeusza Zawiasińskiego.

Podczas spotkania nad Dużym Blankuszem oficjalnie podano informację, że Iwona Karolewska będzie kandydować do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej.

Reklama
Reklama

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
98 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

G… spłynęło do Gdańska, ale smród po nim pozostał.

Nie można kulturalnie dyskutowac tylko od razu wyzwiskami?

Tadeusz Pogoda pokonał Tadeusza Zawiasińskiego? Czy ten drugi nie nazywał się Zawadziński?

Reklama

N powinien odwiedzić szpital na Sądowej, toż to furiat i takie coś ludzie słuchają, koniec świata.

Ale naprawdę tłumy ?

Było super. Fajne, energetyzujące spotkanie.

Reklama

Jeżu kolczasty gdzie te tłumy

Dzięki Bogu że jest was tak mało

TYLKO PO ***** ***

Reklama

Ze trzydzieści pięć osób było.
SUKCES.

pisiory w kaczki się wcieliły,aż im d y się zmoczyły.

Byłoby ich więcej ,gdyby przyjechały dwa autobusy a nie jeden.Szkoda że tak mało ludzi ale i tak to przerost masy nad treścią.

Reklama

No niemożliwe że pan marszałek się pojawił w naszych stronach, przecież on nigdy nie odwiedza tej części województwa. Widać polityka u całbeckiego na pierwszym miejscu a dopiero daleko później sprawy powiatów czy gmin tej części województwa naszego powiatu. Wstyd marszałku województwa, wstyd. Czas na zmianę. O ile nie popieram partii rządzącej to tego pana należy zmienić i mam nadzieje ze stanie się to już wiosna. Jest tak obrośnięty w pióra ze żal patrzeć.

Tak mało zawieźli tęskniacych za rozumem dobrze że jest was tak mało,To znaczy że za najlepszego rządu w histori sprawy idą w dobrym kierunku.

Swoje kocopały to Czajkowski może opowiadać w Kurniku a najlepsze bzdety o kobiotach jak to są uciśnione hahaha,POLACY nie gęsi i swoj rozum mają, zobaczycie lemingi jesienią jakie lanie sie wam szykuje

Tłumy achachachachachacha no sikam ,tłumy to są na spotkaniach politykow Pis

A program był czy osiem gwiazdek i progrm twń lub w pralce to jedyne programy?

Ale kandydatkę na posła będziem mieli z naszego powiatu …u la..la..la… już nie ma nikogo innego?

Frekwencja faktycznie duża!! Wszyscy co na państwowym garnuszku w pierwszym szeregu.. brak wstydu panowie!! Dlaczego jesteście prezesami za władzy której nie lubicie??? Zostawcie swoje posady i do pracy a nie trzymać się posad skoro ta władza taka zła!!!!!

A gdzie burmistrz namiestnik Pogody ,czyżby za konfederacją?

Ciekawe ile ludzi by było jakby Kaczyński przyjechał do Świecia?

Nie mogę zrozumieć tych ludzi co im jest teraz tak źle, tak narzekają tak płaczą ale wszelką kasę i inną pomoc biorą od Państwa polskiego,na dzieci na wczasy na firmy na dopłaty wszystko co tylko można.Powiedzą napewno że to z ich podatków tylko że kiedyś też płaciliśmy i nawet przecież wyższe podatki i na nic nie było na nic nie mieli pieniędzy nic dla ludzi tylko dla siebie. Nie wiem ludzie zapomnieliście jak było? Kim jesteście?Jak się z tym czujecie?czy może wstydzicie się przyznać bo taka moda i wszyscy w otoczeniu antypis? Przypilnujmy wyborów,nie chciejmy być parobkami w Europie nigdy więcej rozsprzedawania niszczenia osłabiania Polski.

Cała Polska z Panem Premierem Tuskiem!

?cienkie był pod spódnicą.

Tadeusz bez gwizdka,można się jak widać rozsądnie zachować

Tadeusz i Jerzy stracili ideały lat 80tych – poszli śladami LECHA – zapomnieli o zwykłych zjadaczach chleba! Czas żeby zeszli już ze sceny życia publicznego – cieszę się że obecny burmistrz(sie dystansuje) brawo – że jest zdystansowany -!! Brawo dla burmistrza!

A tutaj? Tłumy, co?

Było mega sympatycznie i przyjaźnie. Brawo Świecie!

Czyżby chcieli Świecie posklejać taśmą , broń nas panie Boże od takich przyjaciół bo z wrogami poradzimy sobie sami

Każdy człowiek ma swoje przemyślenia – odnośnie pani Karolewskiej – można zauważyć jakie ma (parcie na szkło) jest wszędzie – w powiecie – w gminie-(jeszcze trochę jak otworzycie lodówkę zobaczycie tą panie – myślący człowiek wie że ONA nie dostanie się DO SEJMU – ALE ZAPEWNE CHCE BYĆ NASTĘPNYM (ŚWIECKIM STAROSTĄ-) TO JEST CELEM TEJ PANI –

Niemcy zabierają swoje śmieci z POlski spowrotem do Niemiec może by tak ich zechcieli zabrać

Resortowy beton prl podobno robi pod siebie przed zbliżającymi sìę wyborami a w tych PiS zmiecie zdrajców donoscicieli i kłamców z powierzchni Polski

Uderz w stół, a PiSia psiarnia, jak jeden mąż zaczyna gęgać wg przekazu od samego prezesa wszystkich prezesów, szefa złodziejskiej ośmiornicy, I sekretarza KC PiS towarzysza Jarosława K. nomen omen resortowego dziecka spłodzonego przez byłego sekretarza członka BP KC PZPR towarzysza Rajmunda Kaczyńskiego, byłego przybocznego Władysława Gomułki za czasów którego stosowano te sama metody, które na nowo wdraża Jarosław Kaczyński i jego pisia banda za przyzwoleniem niektórych tu trollujących na rzecz pisiej mafii, wyrzutków.

to był jedynym żołnierzem AK którego komuchy zrobili sekretarzem kc pzpr stary sb-ku się pizdnij w łeb

Ciekawe że spotkania z politykami PO odbywają się bez udziału 150 usluznych milicjantów. Jakoś nie boją się ludzi. Ciekawe dlaczego?

Oby nie sejm i oby nie starosta. Szkoda naszego powiatu. Niech zajmie się praca a nie błyszczeniem na zdjęciach.

Jeden przekrzykuje drugiego a każdy swój rozum mieć powinien. Nie ma partii rządzącej w stu procentach chwalonej przez naród. Po jeśli dojdzie do władzy i oby tak się stało też będzie krytykowane, lecz co mamy dzisiaj? Może PiS daje pieniądze ale nie swoje tylko nasze i to wybranej grupie społeczeństwa. Wielu mówi że PO zabierze wszelkie programy +…nie, przestanie dawać a to różnica bo nikt nie obiecał ze będzie wiecznie. Ale jedno pewne, PiS skutecznie odbiera nam wszystkim wolność i decydowanie o sobie nawet w najbardziej osobistych sprawach.

Do ABC śmiech na sali,idź do szkoły chłopcze PiS odbiera wolność? A jaką tobie odebrał bo pękne że śmiechu trzeba mieć papke ze zwojow zrobioną przez lewackie media aby takie kocopały pisać przeprowadź sie na zachod tam dopiero dostaniesz wolność to brytyjczycy niemcy holendrzy uciekaja ze swoich krajów włłacznie z biznesem do Polski bo mówią żę polska jest krajem wolność i spokoju i wartości bo rządzą nim mądrzy ludzie A ty Powtarzasz resortowe pierdoly polecam film Reset tam dowiesz się jaka wolność nam szykowano czopku

Rajmund Kaczyński sam zrobił się sekretarzem PZPR i dzięki temu po dwóch latach studiów uzyskał stopień inżyniera, a nawet magistra i to po Politechnice. W tym samym czasie ówczesny reżim, innych akowców (co najmniej kilka tysięcy) najnormalniej w świecie mordował, takie były wytyczne obowiązujące w Polsce zbrodniczego kierownictwa ZSRR. Żeby było ciekawiej ojciec Jarosława dostał od komunistów willę zrabowaną innej nieposłusznej komunie rodzinie. Dla ciekawości, w ostatnich latach wspaniałomyślnie zmieniono na wikipedii życiorys naszego bohatera. Przypadek? Dlatego proponuję ci, abyś spróbował poustawiać mebelki w swoim zardzewiałym dzbanie. @cccccc nie pozdrawiam ludzi trochę nie teges.

Oj przypilnujemy tych wyborówe aby postkomuna więc ej do władzy się nie dostala

Rajmund Kaczyński, patriota członek Armi Krajowej żołnierz Powstania Warszawskiego działał w podziemiu ranny w walkach od 1980roku członek solidarności prześladowany przez urząd bezpieczeństwa i sb działacz antykomunistyczne internowany ,Prawdy komuszy eseldowcu 73+ nie zakrzyczysz A jesienią pójdziesz z pOdltulonym ogonem bo Polacy postawią znowu na patriotów państwowców fachowców i uczciwość czyli na najlepszy rząd PiS całe szczęście że jesteście marginesem i nim zostaniecie dlatego na spotkaniach nikogo nie ma oprócz zworzonych klakierow

Oni chcą przypilnować liczenia głosów, serio? Partia Oszustów Chyba zapomniała jak liczyli głosy podczas wyborów w 2014 roku.

Dokładnie Sonia na szkolenia komisja jeździła wtedy do moskwy.

Polecam film RESET tam mówią dokumenty ,i wszystko jasne.

Jakby kaczor przyjechał to by kaczki z Myśleńcinka dowieżli.Karakana tu nie chcemy!

Podumowując ***** ***

Polska za PiS rośnie w siłę , najnizsze bezrobocie w Europie najwyższe PKB i najszybciej się rozwijamy się ,Polska jest bezpieczna doceniają to przeprowadzajcy się do Polski Niemcy Anglicy i Francuzi którzy uciekają z zachodniego chaosu i deprawacji .Polska urosła na arenie międzynarodowej jako jeden z najwazniejszych krajow europy na zachodzie piszą że mamy najsilniejszą armię bo jest modernizowana A nie zwijana gdzie ,zamknieto wiekszośc jednostek wojskowych na wschodzie.To są fakty

Zmień lekarza witoldzie bo ten cię oszukuje

Kałolicjo, Panu Kaczyńskiemu
Jednemu z najlepszych politykow na świecie słuchając wypowiedzi przywódców innych państw bo tak mówią o prezesie, możecie jego kotu kuwete czyścić lemingi.

Wypadłeś witoldzie kaczce spod ogona nikt ci tej prawdy nie powiedział

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Samochód osobowy i bus przewożący dzieci zderzyły się na skrzyżowaniu w Plewnie na trasie Świecie-Tuchola. Wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wiadomości

Sprawdziliśmy, które gminy powiatu świeckiego były najmniej i najbardziej zadłużone w 2023 r. Wyjątkiem jest gmina Osie, która… nie ma w ogóle długów. To...

Wiadomości

Dziś rano doszło do wypadku na drodze powiatowej w Ostrowitem koło Lniana. Jadący bmw uderzył z dużą prędkością w drzewo. Kierowcę zabrano do szpitala.

Extra Nowe

Siedem zastępów straży gasiło w nocy i rano pożar garażu i pomieszczeń gospodarczych.

Wiadomości

Niedawno informowaliśmy o niepewnym terminie otwarcia wiaduktu w Terespolu. Dziś od rana dzwonili do nas kierowcy zirytowani korkami na remontowanej drodze powiatowej. Zarząd Dróg...

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Reklama
Reklama

Wiadomości

Zgodnie z zapowiedzią Wojewódzkiego Zarządu Dróg dziś znikły zapory na drodze dojazdowej do wiaduktu w Terespolu Pomorskim. W tym momencie z ulgą odetchnęli zarówno...

Wiadomości

Osoby kierujące hulajnogami elektrycznymi zderzyły się podczas wymijania. Kobieta została przewieziona do szpitala, a mężczyzna, jak się okazało, był nietrzeźwy.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Styl życia

Po 13 dniach rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski gmina Świekatowo zajmuje trzecią pozycję. Promotorzy akcji liczą na udział kolejnych cyklistów. Wystarczy pobrać odpowiednią...

Styl życia

Piątkowy piknik "Witajcie w naszej bajce" w parku koło Centrum Kultury w Świeciu miał wymiar nie tylko rozrywkowy, ale też edukacyjny i społeczny.

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Potrafią szybko obezwładnić i dobrze strzelają. Dwaj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zajęli drugie miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

Wiadomości

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Wielkim Komorsku w gminie Warlubie świętowała 115. rocznicę powstania. Urodzinową fetę połączono z gminnymi obchodami Dnia Strażaka.

Wiadomości

W nocy na teren posesji w Brzeźnie koło Pruszcza wjechał z hukiem kierowca volkswagena.

Wiadomości

Dziś w Bratwinie (gmina Dragacz) odbyła się kolejna impreza z cyklu Wrak Race Tor Bratwin. Wydarzenie przyciągnęło fanów tego typu wyścigów z kilku województw.

Wiadomości

Prawdopodobnie w lipcu zostanie ogłoszony kolejny przetarg na dokończenie budowy przedszkola i żłobka w Warlubiu. Do tego czasu gmina musi postarać się o pieniądze.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo