Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Rok pod znakiem inwestycji. Na co gmina Bukowiec wyda 30 milionów?

Aż 30 mln zł wyniosą zaplanowane na 2024 r. inwestycje w gminie Bukowiec. Część tej kwoty zaplanowano na przedsięwzięcia, które właśnie zostały lub wkrótce zostaną ukończone.

Udostępnij
Wójt Adam Licznerski zapowiada rok dużych inwestycji w gminie Bukowiec / Fot. Andrzej Bartniak

W sumie tegoroczne wydatki na inwestycje w gminie Bukowiec wyniosą około 30 mln zł. Jak na 5-tysięczną gminę to kwota, która robi wrażenie.

- Z tej sumy  1,4 mln zł stanowi płatność końcowa za rozbudowę świetlicy wiejskiej oraz budowę boiska i bieżni przy szkole w Różannie – wyjaśnia Adam Licznerski, wójt gminy Bukowiec.

Poza tym 350 tys. złotych otrzyma wykonawca modernizacji sieci kanalizacyjnej w Budyniu.

Reklama
Reklama

- Ponadto 2,6 mln zł zaplanowano na drogi gminne, które były budowane w ubiegłym roku. Całe zadanie to około 5,2 mln zł, z czego dofinansowanie zewnętrzne wyniosło 4,4 mln – wylicza Adam Licznerski.

W 2024 r. gmina zamierza przeznaczyć 3,5 mln zł na budowę kolejnych 2 km dróg w kilku miejscowościach (dofinansowanie zewnętrzne wynosi 3,3 mln).

Kolejne 3 mln przeznaczono na dokończenie budowy hali sportowo-widowiskowej w Bukowcu.

Reklama
Reklama

- Obiekt ma zostać oddany do użytkowania wiosną. Równolegle pracujemy nad przygotowaniem oferty zajęć dla dzieci, dorosłych i seniorów oraz dla klubów sportowych i stowarzyszeń – wymienia wójt gminy Bukowiec.

Aż 6,6 mln to płatność końcowa za dużą rozbudowę i remont budynku szkoły w Przysiersku. Przy ogólnej wartości inwestycji wynoszącej 13 mln zł gmina dostała 11 mln zł dofinansowania.

Oprócz tego 3,2 mln zostanie przeznaczone na montaż instalacji fotowoltaicznych, które mają ograniczyć koszty zużycia energii w gminnych obiektach. Ale nie tylko, bo także na zakup pojazdów, między innymi lekkiego samochodu ratowniczego dla OSP Bukowiec (w grudniu podobne auto trafiło do jednostki w Przysiersku) oraz nowego autobusu do przewozu uczniów (dofinansowanie w tym przypadku wynosi ok. 3 mln zł).

Reklama
Reklama

Kolejne pozycje w planie gminnych inwestycji to rekultywacja nieczynnego składowiska odpadów w Tuszynkach (2,6 mln), modernizacja budynku i wymiana źródła ogrzewania w Gminnej Przychodni w Bukowcu (3,3 mln) oraz budowa bieżni lekkoatletycznej i boiska ze sztuczną nawierzchnią przy szkole w Bukowcu, a także odnowienie elewacji i zagospodarowanie terenu wokół szkoły (3,6 mln).

- W budżecie zarezerwowano też prawie 200 tys. zł na wykonanie projektów 3-kilometrowego odcinka ścieżki rowerowej przy drodze wojewódzkiej nr 240 z Krupocina do Bramki oraz drogi gminnej Kawęcin-Bramka – mówi Adam Licznerski.

Gmina zleciła również wykonanie dokumentacji technicznej na budowę nowej świetlicy wiejskiej w Polednie. Prace mają rozpocząć się w drugiej połowie tego roku.

Reklama
Reklama

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Sorry ale, 3,5 Mln Pln na 2 km drogi to moim zdaniem skromnym jednak wymagało by jakiejś rewizji. Na prawde żadna firma nie zrobi tego taniej? To są nasze pieniądze!!!

Ludzie myślą że budowa kilometra drogi gminnej kosztuje 5 tysięcy. Hahahaha Za rudego zaraz nic nie będzie się budowac bo pieniędzy nie ma i nie będzie jak to kiedys mowil. Ewentualnie na skup szwabskich wiatraków i fotowoltaiki. Na elektrownie na Wiśle, atomowe i geotermię nie bo to by nas uniezależnilo. Węglowe zamykać i zalewać wodą a Szkopy otwierają nowe. Fur deutschland postkomuchy

Czasy się zmieniją, czas płynie, a PIS nadal karmi swoje trole. Ale społeczeństwo już nie jest takie sterowalne, to się nie uda po raz drugi. ***** ***

Wcale nie jest sterowane. Znow wybrali postkomunę która dogadała się przy okrągłym stole żeby dalej było jak było. Plus wystarczy wziąć pajaca aktora na marszałka by ładnie kłamał a później wsadzić go na prezydenta bo przecież na upadlinie się udało to tu też się uda. Najbardziej tępi uwierzyli w trzecią odnogę poko sroko. Podziękujemy im.

Podziękujecie, jak tylko dojdziecie do prawdy. Przez 14 lat do prawdy dochodzicie i nie możecie dojść. Gdzie tu dalej?

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama