Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Wkrótce rolnicy zablokują drogi i miasta. Wśród nich także Świecie

Wkrótce czeka nas kolejny, ogólnopolski strajk rolników. Nie ominie on również Świecia.

Udostępnij
Ostatni protest w lutym trwał w Świeciu jeden dzień. Ten zapowiadany na 20 marca może potrwać nawet miesiąc / Fot. Andrzej Bartniak

Akcję zaplanowano na 20 marca. Rolnicy zapowiadają blokady dróg i miast przez miesiąc.

W naszym województwie ponownie zjawią się przed Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy. Ale na tym nie koniec. Zablokują również obwodnicę Bydgoszczy i drogi dojazdowe.

Protest nie ominie też Świecia.

Reklama
Reklama

Protestujący zapowiadają, że pojawią się na zjazdach z trasy ekspresowej S5 na rondzie koło Świecia. Na razie nie wiadomo czy będzie to całkowita blokada, czy spowalnianie ruchu, jak było to ostatnim razem.

- Lista zgromadzeń jest w trakcie uzgodnień - informuje Jan Kaźmierczak, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Obrony Praw Rolników, Producentów i Przetwórców Rolnych w Bydgoszczy.

Jeżeli rzeczywiście dojdzie do blokady i potrwa ona przez miesiąc, jak zapowiadają organizatorzy, będzie to oznaczało paraliż ruchu na trasie Świecie - Bydgoszcz.

Reklama
Reklama

Tym bardziej, że rolnicze blokady mają też pojawić się w Osielsku oraz na ulicach Armii Krajowej i Gdańskiej w Bydgoszczy, czyli na najważniejszych drogach wjazdowych i wyjazdowych.

- Miejsca protestów mogą się jeszcze zmienić - zastrzega Jan Kaźmierczak.

Jak dodaje, protestujący domagają się działań mających na celu ochronę interesów polskiego rolnictwa i konsumentów.

Reklama
Reklama

- Żądamy stanowczych działań od premiera. Czas wpłynąć na zmiany w UE. Dyrektywy prowadzą do negatywnych konsekwencji dla całego społeczeństwa. Apelujemy o odejście od pomysłów polityki klimatycznej w Unii Europejskiej - informuje Jan Kaźmierczak

Frustrację rolników powodują nie tylko założenia Europejskiego Zielonego Ładu, ale też napływ tańszych produktów rolnych z Ukrainy i spadek cen skupu od polskich rolników o kilkadziesiąt procent w ciągu ostatnich dwóch lat.

Reklama
Reklama

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
43 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Jesteśmy z wami ❤️

Za rolnikami są tylko stare dziady i baby które tylko pieszo do PoloMarektu z rana chodzą.

Całym sercem z wami rolnicy.Nie poddawać się, pokażcie temu zielono teczowemu eurokołchozowi że macie jaja.

To już staje się nudne. Niech te wybory się wkońcu zakończą.

Drodzy rolnicy , rozum Wam odebrało , robicie problemy zwykłym obywatelom a nie rządowi , jak z PiSem robiliście sobie pikniki na nasz koszt to było pięknie , jak kościół Wam gadał na kogo głosować to też było super. A za plecami wciskali Wam piękny zielony ład. Jesteśmy z Wami , ale też pękniemy i zostaniecie sami ! Jedziecie do Brukseli , albo do Warszawy i koniecznie gnój wywalić przed kościoły !!!

Z botami ani trolami nie gadam. Ale dla wszystkich prawie normalnych: za kilka lub kilkanaście miesięcy sami wyjdziecie na ulice. Sięgnie Was dobro klimatu i socjalizmu. Rolnicy muszą planować i przewidywać z wyprzedzeniem, Oni już widzą i odczuwają co nadchodzi. A fajnopolacy muszą dostać w łeb, zanim się zorientują. Komuniści, teraz zwani demokratami, jasno Wam mówią co zrobią. Nie będzie to powszechna szczęśliwość, tylko bieda, niedobór wszystkiego i terror po nowemu. Tak to działa, za każdym razem prawie tak samo. To już było. Szkoda.

Donaldinho ich okłamał? ojej.. A trzeba było się uczyć na błędach z 2007-2015 zamiast wierzyć, ze się zmienił XD Zielony wał wejdzie, bo wybraliście ludzi, którzy popierają zielony wał. Sami na nich głosowaliście. TVN i TVP obrzydziło wam Konfederacje, bo tacy źli, że nie popierają Zielonego ładu, a teraz ludzie dopiero zaczynają mysleć samodzielnie i widzieć czym jest zielony wał.. Rafał wam powie, że planeta się pali po czym wsiądzie do odrzutowca do Brukseli po wytyczne i sprawdzić czy jeszcze planeta się pali jeżeli dowalą więcej podatków na wszystkich obywateli wprowadzając zamordyzm klimatyczny skoro nie wyszło z covidowym, bo rządził PiS i zablokowali Brukselskie paszporty na prawa obywatelskie

80% społeczeństwa popiera działania rolników. Ani kroku wstecz!!!

Zielony lad dotknie wszystkich i miasto jescze bardziej niz nas na wsi.Miasto powinno sie cieszyc ze ktos rozpoczal bunt gniew,sprzeciw bo nas wszystkich by zaorali i zostawili bez przyslowiowych ostatnich gaci na dupi…pozdrawiam wszystkich

Gdzie byliście 8 lat. To PIS Wam to zgotował. Zielony Ład wprowadził PIS z Wojciechowskim. Daliście się sprzedać za kiełbasę i piwo na PIS-owskich piknikach. Chłop to w Polsce zawsze był ciemny i łatwo można nim było sterować. Jak nie kler to politycy z pseudo pro rolniczych partii Wami sterowali.

Czy w obronie rolników posłanka z PSL wystąpi w sejmie?

Precz z rolniczym terrorem.

STOP ROLNICZEMU TERRORYZMOWI!!! POLICJA POWINNA ICH SOLIDNIE „POUCZYĆ”!!!

Jak PIS rządził i Kościół to rolnicy ich głaskali !!! teraz od razu im żle, od dwóch lat zboże różne produkty jadą z Ukrainy i Rosji bez ograniczenia to dlaczego teraz zaczeli protestować? Młodzi rolnicy mają sprzęt bardzo drogi gdzie kiedyś pokolenia by musiały na to pracować,a teraz pożyczki kupują drogie traktory maszyny i mają teraz kłopot ze spłatą i chcą aby społeczeństwo im pomogło spałacać.

Mam dla naszych rolników bardzo prosty sposób na zadowolenie z przychodów. Sprzedajcie ziemię, maszyny a te miliony wpłaćcie sobie na konto. Idzćie do normalnej pracy jak ludzie w mieście i będziecie zawsze zadowoleni. Nie trzeba będzie lamentować i blokować dróg. I przestańcie opowiadać bajki że bez was umrzemy z głodu. W Europie jest poważna nadprodukcja żywności. Zresztą całą Europę może wyżywić jedna Ukraina. To takie proste ale lepiej udawać biedaka jeżdżąc traktorem za 1 mln zł. Śmiech na sali te wasze protesty milionerów którzy chcą być jeszcze bogatsi.

Młodzi rolnicy są nauczeni i przyzwyczajeni że wszystko im się należy za darmo wszelkie ulgi dopłaty, tani KRUS ok.200 zł na m-c, tanie pożyczki ,tańsze paliwo itd.

Część rolników jedzie tylko żeby sąsiedzi krzywo nie patrzyli, taka prawda

To pisowskie pachołki, a nie rolnicy. Normalni rozmawiają i negocjują, a warcholstwo utrudnia ludziom życie.

Dziś rolnicy jutro każdy odbiorca pradu dostanie po głowie drogimi certyfikatami… Euro sowietyzm nas niszczy

I napisany taki typowy komentarz takiego ryśka downa.

Powiedzieć Ci dlaczego wszystko drożeje? Już śpieszę z tłumaczeniem:
was ulubiony rząd swoimi tarczami i podnoszeniem minimalnej krajowej doprowadził do takiej inflacji, że mamy znów rok 1988 krótko mówiąc. Teraz otwieracie oczy na konsekwencje tego co zrobili pisiory.

zapamiętajcie raz na zawsze, że komunizm to utopia i nie da się stworzyć społeczeństwa w którym będą sami bogaci! Musi istnieć klasa biedna, aby mieć punkt odniesienia i aby ustabilizować ceny. jeśli wszedzie bedzie podnoszone wszystko, to również dzięki temu będą podnoszone ceny takich rzeczy jak prąd, chleb i wszystko inne. Więc masz tylko i wyłącznie konsekwencje rozdawniczej polityki tutaj, a nie eurosowietyzm bancwole.

od kiedy rolnicy zaczną płacić składki zus, na ich emerytury składamy się wszyscy,zwykły przedsiębiorca, któremu firma zaczyna upadać nie może liczyć na pomoc z strony państwa, sam od siebie nie pojdzie blokować drogi, bo np. obok małego sklepu otwiera się wielki moloch, a zus powyzej 2 tysiecy co miesiac placic trzeba. Na wszystko dotacje otrzymujecie, dopłaty do paliwa, od kataklizmów i jeszcze źle, a za blokowanie dróg, uniemożliwiając nam dotarcie do pracy, szkoły, lekarza powinniście odpowiadać karnie,

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

W minioną sobotę blisko 200 osób świętowało ósme urodziny Fundacji Makowo. Podczas dyskoteki w tylu lat 80. prowadzono licytacje, z których dochód zostanie przeznaczony...

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama