Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Wkrótce rolnicy zablokują drogi i miasta. Wśród nich także Świecie

Wkrótce czeka nas kolejny, ogólnopolski strajk rolników. Nie ominie on również Świecia.

Udostępnij
Ostatni protest w lutym trwał w Świeciu jeden dzień. Ten zapowiadany na 20 marca może potrwać nawet miesiąc / Fot. Andrzej Bartniak

Akcję zaplanowano na 20 marca. Rolnicy zapowiadają blokady dróg i miast przez miesiąc.

W naszym województwie ponownie zjawią się przed Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim w Bydgoszczy. Ale na tym nie koniec. Zablokują również obwodnicę Bydgoszczy i drogi dojazdowe.

Protest nie ominie też Świecia.

Reklama
Reklama

Protestujący zapowiadają, że pojawią się na zjazdach z trasy ekspresowej S5 na rondzie koło Świecia. Na razie nie wiadomo czy będzie to całkowita blokada, czy spowalnianie ruchu, jak było to ostatnim razem.

- Lista zgromadzeń jest w trakcie uzgodnień - informuje Jan Kaźmierczak, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Obrony Praw Rolników, Producentów i Przetwórców Rolnych w Bydgoszczy.

Jeżeli rzeczywiście dojdzie do blokady i potrwa ona przez miesiąc, jak zapowiadają organizatorzy, będzie to oznaczało paraliż ruchu na trasie Świecie - Bydgoszcz.

Reklama
Reklama

Tym bardziej, że rolnicze blokady mają też pojawić się w Osielsku oraz na ulicach Armii Krajowej i Gdańskiej w Bydgoszczy, czyli na najważniejszych drogach wjazdowych i wyjazdowych.

- Miejsca protestów mogą się jeszcze zmienić - zastrzega Jan Kaźmierczak.

Jak dodaje, protestujący domagają się działań mających na celu ochronę interesów polskiego rolnictwa i konsumentów.

Reklama
Reklama

- Żądamy stanowczych działań od premiera. Czas wpłynąć na zmiany w UE. Dyrektywy prowadzą do negatywnych konsekwencji dla całego społeczeństwa. Apelujemy o odejście od pomysłów polityki klimatycznej w Unii Europejskiej - informuje Jan Kaźmierczak

Frustrację rolników powodują nie tylko założenia Europejskiego Zielonego Ładu, ale też napływ tańszych produktów rolnych z Ukrainy i spadek cen skupu od polskich rolników o kilkadziesiąt procent w ciągu ostatnich dwóch lat.

Reklama
Reklama

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
43 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Jesteśmy z wami ❤️

Za rolnikami są tylko stare dziady i baby które tylko pieszo do PoloMarektu z rana chodzą.

Całym sercem z wami rolnicy.Nie poddawać się, pokażcie temu zielono teczowemu eurokołchozowi że macie jaja.

Reklama

To już staje się nudne. Niech te wybory się wkońcu zakończą.

Drodzy rolnicy , rozum Wam odebrało , robicie problemy zwykłym obywatelom a nie rządowi , jak z PiSem robiliście sobie pikniki na nasz koszt to było pięknie , jak kościół Wam gadał na kogo głosować to też było super. A za plecami wciskali Wam piękny zielony ład. Jesteśmy z Wami , ale też pękniemy i zostaniecie sami ! Jedziecie do Brukseli , albo do Warszawy i koniecznie gnój wywalić przed kościoły !!!

Z botami ani trolami nie gadam. Ale dla wszystkich prawie normalnych: za kilka lub kilkanaście miesięcy sami wyjdziecie na ulice. Sięgnie Was dobro klimatu i socjalizmu. Rolnicy muszą planować i przewidywać z wyprzedzeniem, Oni już widzą i odczuwają co nadchodzi. A fajnopolacy muszą dostać w łeb, zanim się zorientują. Komuniści, teraz zwani demokratami, jasno Wam mówią co zrobią. Nie będzie to powszechna szczęśliwość, tylko bieda, niedobór wszystkiego i terror po nowemu. Tak to działa, za każdym razem prawie tak samo. To już było. Szkoda.

Reklama

Donaldinho ich okłamał? ojej.. A trzeba było się uczyć na błędach z 2007-2015 zamiast wierzyć, ze się zmienił XD Zielony wał wejdzie, bo wybraliście ludzi, którzy popierają zielony wał. Sami na nich głosowaliście. TVN i TVP obrzydziło wam Konfederacje, bo tacy źli, że nie popierają Zielonego ładu, a teraz ludzie dopiero zaczynają mysleć samodzielnie i widzieć czym jest zielony wał.. Rafał wam powie, że planeta się pali po czym wsiądzie do odrzutowca do Brukseli po wytyczne i sprawdzić czy jeszcze planeta się pali jeżeli dowalą więcej podatków na wszystkich obywateli wprowadzając zamordyzm klimatyczny skoro nie wyszło z covidowym, bo rządził PiS i zablokowali Brukselskie paszporty na prawa obywatelskie

80% społeczeństwa popiera działania rolników. Ani kroku wstecz!!!

Zielony lad dotknie wszystkich i miasto jescze bardziej niz nas na wsi.Miasto powinno sie cieszyc ze ktos rozpoczal bunt gniew,sprzeciw bo nas wszystkich by zaorali i zostawili bez przyslowiowych ostatnich gaci na dupi…pozdrawiam wszystkich

Reklama

Gdzie byliście 8 lat. To PIS Wam to zgotował. Zielony Ład wprowadził PIS z Wojciechowskim. Daliście się sprzedać za kiełbasę i piwo na PIS-owskich piknikach. Chłop to w Polsce zawsze był ciemny i łatwo można nim było sterować. Jak nie kler to politycy z pseudo pro rolniczych partii Wami sterowali.

Czy w obronie rolników posłanka z PSL wystąpi w sejmie?

Precz z rolniczym terrorem.

Reklama

STOP ROLNICZEMU TERRORYZMOWI!!! POLICJA POWINNA ICH SOLIDNIE „POUCZYĆ”!!!

Jak PIS rządził i Kościół to rolnicy ich głaskali !!! teraz od razu im żle, od dwóch lat zboże różne produkty jadą z Ukrainy i Rosji bez ograniczenia to dlaczego teraz zaczeli protestować? Młodzi rolnicy mają sprzęt bardzo drogi gdzie kiedyś pokolenia by musiały na to pracować,a teraz pożyczki kupują drogie traktory maszyny i mają teraz kłopot ze spłatą i chcą aby społeczeństwo im pomogło spałacać.

Mam dla naszych rolników bardzo prosty sposób na zadowolenie z przychodów. Sprzedajcie ziemię, maszyny a te miliony wpłaćcie sobie na konto. Idzćie do normalnej pracy jak ludzie w mieście i będziecie zawsze zadowoleni. Nie trzeba będzie lamentować i blokować dróg. I przestańcie opowiadać bajki że bez was umrzemy z głodu. W Europie jest poważna nadprodukcja żywności. Zresztą całą Europę może wyżywić jedna Ukraina. To takie proste ale lepiej udawać biedaka jeżdżąc traktorem za 1 mln zł. Śmiech na sali te wasze protesty milionerów którzy chcą być jeszcze bogatsi.

Reklama

Młodzi rolnicy są nauczeni i przyzwyczajeni że wszystko im się należy za darmo wszelkie ulgi dopłaty, tani KRUS ok.200 zł na m-c, tanie pożyczki ,tańsze paliwo itd.

Część rolników jedzie tylko żeby sąsiedzi krzywo nie patrzyli, taka prawda

To pisowskie pachołki, a nie rolnicy. Normalni rozmawiają i negocjują, a warcholstwo utrudnia ludziom życie.

Dziś rolnicy jutro każdy odbiorca pradu dostanie po głowie drogimi certyfikatami… Euro sowietyzm nas niszczy

I napisany taki typowy komentarz takiego ryśka downa.

Powiedzieć Ci dlaczego wszystko drożeje? Już śpieszę z tłumaczeniem:
was ulubiony rząd swoimi tarczami i podnoszeniem minimalnej krajowej doprowadził do takiej inflacji, że mamy znów rok 1988 krótko mówiąc. Teraz otwieracie oczy na konsekwencje tego co zrobili pisiory.

zapamiętajcie raz na zawsze, że komunizm to utopia i nie da się stworzyć społeczeństwa w którym będą sami bogaci! Musi istnieć klasa biedna, aby mieć punkt odniesienia i aby ustabilizować ceny. jeśli wszedzie bedzie podnoszone wszystko, to również dzięki temu będą podnoszone ceny takich rzeczy jak prąd, chleb i wszystko inne. Więc masz tylko i wyłącznie konsekwencje rozdawniczej polityki tutaj, a nie eurosowietyzm bancwole.

od kiedy rolnicy zaczną płacić składki zus, na ich emerytury składamy się wszyscy,zwykły przedsiębiorca, któremu firma zaczyna upadać nie może liczyć na pomoc z strony państwa, sam od siebie nie pojdzie blokować drogi, bo np. obok małego sklepu otwiera się wielki moloch, a zus powyzej 2 tysiecy co miesiac placic trzeba. Na wszystko dotacje otrzymujecie, dopłaty do paliwa, od kataklizmów i jeszcze źle, a za blokowanie dróg, uniemożliwiając nam dotarcie do pracy, szkoły, lekarza powinniście odpowiadać karnie,

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Potwierdzają się wcześniejsze informacje portalu Extra Świecie o planowanej sprzedaży zakładu Schumacher Packaging w Polednie koło Bukowca. Wiadomo już, kto chce go kupić.

Wiadomości

W miniony wtorek wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Warlubiu zderzył się na łuku drogi z oplem corsą. Samochodem osobowym podróżowały dwie osoby.

Wiadomości

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy powiatowej w Świeciu zatrzymali kolejnego mieszkańca miasta za posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Wiadomości

Mieszkańcy Świecia otrzymali pierwszeństwo w zakupie dietetycznej mieszanki chlebowej Panarium.

Wiadomości

Do szpitala trafiło dwuletnie dziecko po tym, jak rodzice zauważyli, że otworzyło pudełko ze żrącą substancją.

Wiadomości

W piątek po południu doszło do groźnie wyglądającej kolizji na trasie S5 koło Świecia.

Reklama
Reklama

Wiadomości

- Przyjąłem założenie, że w ciągu każdego miesiąca, oczywiście jeśli tylko pozwoli na to pogoda, będzie 100 patroli pieszych i 20 rowerowych - mówi...

Wiadomości

Postępują prace na modernizowanym placu zabaw koło orlika i Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu.

Wiadomości

Mieszkanka Świecia za namową osób podających się za pracownika banku i prokuratora wypłaciła gotówkę, po czym wpłaciła ją w bankomacie na wskazane rachunki.

Wiadomości

Grupa Saica osiągnęła porozumienie z Schumacher Packaging w sprawie nabycia jej polskiej spółki zależnej. Porozumienie obejmuje całą działalność niemieckiej firmy w Polsce, w tym...

Styl życia

Orkiestra Dęta Świecie była jednym z uczestników wielkiej, corocznej parady organizowanej przez Obywatelskie Stowarzyszenie Strzeleckie Iserlohn w Niemczech. W wydarzeniu biorą głównie udział zawodowe...

Wiadomości

Nie ma takiego drugiego sklepu w Świeciu, który oferowałby aż 60 tys. artykułów. Mowa oczywiście o Centrum Handlowym Super City, które w piątek 26...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W piątek po południu doszło do groźnie wyglądającej kolizji na trasie S5 koło Świecia.

Wiadomości

Mieszkanka Świecia za namową osób podających się za pracownika banku i prokuratora wypłaciła gotówkę, po czym wpłaciła ją w bankomacie na wskazane rachunki.

Wiadomości

Grupa Saica osiągnęła porozumienie z Schumacher Packaging w sprawie nabycia jej polskiej spółki zależnej. Porozumienie obejmuje całą działalność niemieckiej firmy w Polsce, w tym...

Wiadomości

Historia zatoczyła koło. Po latach Festiwal Mocnych Brzmień im. Ryśka Bieńka znowu powrócił na plażę w Decznie. Gwiazdą tegorocznej edycji był włoski zespół Sadist.

Wiadomości

Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Synoptycy zapowiadają dziś po południu w powiecie świeckim burze, ulewy i silny wiatr.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo