Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Rozwijać się jak Osie. Gmina jest w czołówce wojewódzkiej i liderem w powiecie

W Bydgoszczy ogłoszono zwycięzców Rankingu Gmin Województwa Kujawsko-Pomorskiego, który wyłonił samorządy wyróżniające się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego.

Udostępnij
zdjecie3

Wyniki Rankingu Gmin Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłoszono w ubiegły piątek w hotelu City w Bydgoszczy.

Pierwsze miejsce zajęła gmina Osielsko, drugie gmina Białe Błota (obydwie z powiatu bydgoskiego), a trzecie gmina Osie, która jednocześnie została liderem powiatu świeckiego.

- Tak wysoka, trzecia lokata w województwie, na 144 samorządy lokalne, jest podsumowaniem pracy całego samorządu – mówi Michał Grabski, wójt gminy Osie. - To wysiłek wielu  ludzi, którzy swoją codzienną pracą i zaangażowaniem tworzą to, co mamy w naszej gminie. Oczywiście mam świadomość, że jeszcze w niektórych sferach gminnego życia jest  dużo do zrobienia, ale mam nadzieję, że i z tym się uporamy. Obecnie mamy  ciężkie czasy, natomiast tego rodzaju wyróżnienia dla całego samorządu daje swego rodzaju motywację do dalszego działania - zaznacza wójt gminy Osie.

Reklama
Reklama

Ranking premiuje gminy o największym potencjale ekonomicznym, społecznym, środowiskowym i pod względem zagospodarowania przestrzeni.

Wśród nich brano pod uwagę wskaźniki z lat 2018-2020 dotyczące dochodów własnych gmin, wydatków na inwestycje, poziomu zadłużenia, wysokości pozyskanych środków ze źródeł unijnych i państwowych oraz liczbę podmiotów gospodarczych na 1000 mieszkańców.

Ale nie tylko, bo także m.in. wydatki na oświatę, kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego czy udział środków przekazanych organizacjom pozarządowym i innym podmiotom prowadzącym działalność pożytku publicznego.

Reklama
Reklama

Analizowano również, jak duży odsetek mieszkańców ma dostęp do sieci kanalizacyjnej, ile gminy przeznaczają na ochronę klimatu i jak dużą część powierzchni samorządu objęta jest planem zagospodarowania przestrzennego.

Ranking sporządziła Fundacja Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego we współpracy z Głównym Urzędem Statystycznym we wszystkich województwach na terenie Polski. Ranking dotyczący naszego województwa objął patronatem wojewoda kujawsko-pomorski.

Zobacz wyróżnienia przyznane gminie Osie (poniżej).

Dyplom i statuetka dla gminy Osie

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

W Jezewie Wszyscy będą grać w

W Jezewie Wszyscy będą grać w pindla i będą same mistrze świata. Boiska , biernie hale sportowe i dużo pindla. Jeżewo będzie mistrzem Jezewa. A rozwój po co tam rozwój,ziemniaki są do zbierania po pindlu.

Nie zgadzam się z Pana

Nie zgadzam się z Pana wypowiedzią i nie będę się zniżała do Pana poziomu. Osie od zawsze było najbogatszą Gminą, ale to zasługa zakładów pracy które były na terenie Osia – Pana Gzelli, Pana Otlewskiego,  teraz Sokołów i innych przedsiębiorców. Jeżeli chodzi o boiska to bardzo dobrze, że powstają. Osie miało je już dawno i inne gminy. Patrząc na rozwój gminy Jeżewo, to uważam, że idzie w fobrym kierunku. Powstają nowe drogi, remontowana jest stara baza, powstają nowe obiekty np przedszkole że żłobkiem, składowisko odpadów i inne. Na wszystko potrzeba czasu. Jeżewo jest większą i biedniejszą Gminą od Osia i ma dużo więcej miejscowości, a co za tym idzie potrzeb. 

Czy lepiej się rządzi bogatą

Czy lepiej się rządzi bogatą gmina czy biedną. Biedak zawsze o wszystko musi się starać, a bogaty tylko może….

Reklama

Do boju OSIE hurrrra OSIE

Do boju OSIE hurrrra OSIE hurra OSIE Brawo dlaOSIA gratulujemy OSIOWI super OSIE 

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Biznes

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Reklama
Reklama

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

Pod koniec lipca powinien zakończyć się remont drogi powiatowej w Terespolu (gmina Świecie).

Wiadomości

Blisko 80 zawodników stanęło na linii startu "Bukowieckiej dziesiątki". Jeszcze więcej zawodników rywalizowało w czterech biegach przewidzianych dla dzieci i młodzieży.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo