Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Świecianin zarażony koronawirusem czuje się dobrze

- Mężczyzna znajduje się pod stałym nadzorem sanepidu - podkreśla starosta świecki Barbara Studzińska. - Jego stan jest dobry, mimo pozytywnego wyniku na obecność koronawirusa.

Udostępnij
wirus3

REKLAMA


We wtorek Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski poinformował, że 75 osobą zarażoną w naszym województwie jest mężczyzna w sile wieku z powiatu świeckiego, który wrócił z zagranicy.

Jak się dowiedzieliśmy, jest to mieszkaniec Świecia.
REKLAMA

Reklama
Reklama

- Mężczyzna mieszka samotnie, co znacznie zawęża krąg osób, które mogły ewentualnie się od niego zarazić - uspokaja Barbara Studzińska, starosta świecki. - Jest w dobrej formie i na razie nic nie wskazuje na to, aby jego stan się miał pogorszyć.

Obecnie w powiecie świeckim kwarantannę domową odbywa 489 osób, w tym pięć w wydzielonej części Hali Widowiskowo-Sportowej i jedna w internacie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Świeciu.

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA


Udostępnij

Komentarze (50)

  1. Xxxxx

    1 kwietnia 2020 08:54

    Przyjechal z zagranicy, nie

    Przyjechal z zagranicy, nie miał kwarantanny. Chodził po mieście i zarazal. Dodatkowo lubi wypić. Mieszka na Klasztornej a że jest samotny to chodził.  Ciekawe ilu ludzi zaraził? A Pani starosta uspokaja śmiech na sali !!!

    • Klasztorna

      1 kwietnia 2020 10:24

      Czy to jest potwierdzona

      Czy to jest potwierdzona informacja? Ile ma ten Pan lat? Mieszkam na Klasztornej i nie ukrywam ze mnie to zaniepokoiło.

      • Też klasztorna

        1 kwietnia 2020 10:47

        Też bym chciała wiedzieć kto

        Też bym chciała wiedzieć kto to… Pewnie do sklepow  przychodził i mógł zarazić kasjerow 

      • Xxxxx

        1 kwietnia 2020 11:13

        Pewna informacja,  a Pan ma

        Pewna informacja,  a Pan ma około 60 lat lub lekko po i mieszka samotnie, przyjechał z zagranicy i to ta druga osoba co z nim wracała go podała. Tylko ze ten Pan faktycznie nic nie wiedział i do tej pory przechodzi to bezobjawowo. 

  2. Ci na hali

    1 kwietnia 2020 09:29

    Ci co mają kwarantannę na

    Ci co mają kwarantannę na hali to fajnie mają,to pograją w kosza to na siłownię pójdą sobie ekstra!

  3. ???

    1 kwietnia 2020 09:39

    Co było podstawą aby go

    Co było podstawą aby go przebadać na koronawirusa? Bo mam znajomych którzy wrócili z Niemiec i odbywają tylko kwarantannę a o badaniu niema mowy.

    • Anonim

      1 kwietnia 2020 09:46

      W wyniku losowania,

      W wyniku losowania, szczęśliwy numer testu padł na tego Pana

  4. Fredro

    1 kwietnia 2020 09:42

    Puścić luzem, niech się

    Puścić luzem, niech się dzieje wola nieba, mocium Panie, kto już w grobie jedna nogą, na tym groźby nic nie mogą

    • Czytelnik

      1 kwietnia 2020 10:34

      Tez tak mysle.

      Tez tak mysle.

  5. Jan Zatroskany

    1 kwietnia 2020 10:02

    Powinno być podane, imię

    Powinno być podane, imię nazwisko i adres tego pana, a najlepiej jeszcze jego zdjęcie, żeby rozpoznały go osoby, które miały z nim kontakt i poddały sie kwarantannie. Inaczej plaga rozniesie się po Świeciu.

    • porytk

      1 kwietnia 2020 10:09

      A na końcu ukamieniować. Czy

      A na końcu ukamieniować. Czy was po**bało? Przestńcie zalewać forum debilnymi komentarzami, bo robicie z siebie całkowicie próżne dzbany. Jan Zatroskany, raczej Jan Zamulony.

      • Jan Zatroskany

        1 kwietnia 2020 10:25

        Powiedz to rodzinom osób,

        Powiedz to rodzinom osób, które umrą przez niego!

    • Anonim

      1 kwietnia 2020 10:12

      Jan Zatroskany czy Janusz Zje

      Jan Zatroskany czy Janusz Zje…ny?

    • Anonim

      1 kwietnia 2020 10:15

      Bardzo słusznie. Przecież tu

      Bardzo słusznie. Przecież tu nie chodzi o tego pana, bo on ma doskonałą opiekę i czuje się dobrze, ale o inne potencjalne ofiary tego nieodpowiedzialnego człowieka, który nie poddał sie kwarantannie. To dopiero nieodpowiedzialny człowiek (nie chcę używać słowa na „d”)

  6. Ekspedyt

    1 kwietnia 2020 10:28

    Najgorzej jak dzieci zabieram

    Najgorzej jak dzieci zabieram się za komentowanie życia dorosłych nie ma nic ważnego doświadczenia życiowego siedzą cały czas pod kołderką mamusi tatusia. ten człowieku wyjechał na przyjemności sobie za granicę zarobić bo w tym kraju PIS i PO nic nie można zarobić wszystko nam kradną.

  7. Jarek

    1 kwietnia 2020 10:39

    Jak ja się cieszę, że to

    Jak ja się cieszę, że to mężczyzna w sile wieku i czuje się dobrze. I pewnie nie ma chorób współistniejących. Normalnie upiję się z tego powodu.

    Tak wyglądają wszystkie opisy oprócz przypadków śmiertelnych.

    • Anna Dymna

      1 kwietnia 2020 10:42

      Bardzo trafnie to wszystko

      Bardzo trafnie to wszystko ująłeś!

    • Anna Dymna

      1 kwietnia 2020 10:42

      Bardzo trafnie to wszystko

      Bardzo trafnie to wszystko ująłeś!

  8. Doktor

    1 kwietnia 2020 11:01

    Pan czuje się dobrze, w

    Pan czuje się dobrze, w przeciwieństwie do komentujących… 

    • Jarek

      1 kwietnia 2020 11:37

      Panie doktorze, czy zakażeni

      Panie doktorze, czy zakażeni przez tego pana też już czują się dobrze? Może to Pan potwierdzić? Ile jest tych osób?

  9. mieszkaniec

    1 kwietnia 2020 11:06

    Co za podły naród /niby

    Co za podły naród /niby katolicki/jak kużwa ktoś chory to najlepiej zatłuc.Pomyśl jeden z drugim jak byłbyś ty zarażony to chcesz żeby cię reszta stada zatłukła? Puknijcie się w te głupie łby pacany z tymi komentarzami bo chyba ten korona wam mózgi wypala.  /katolicy/ od 7 boleści…tfu……………

    • Xx

      1 kwietnia 2020 12:01

      Dokładnie ja jak czytam te

      Dokładnie ja jak czytam te komentarze ,to aż się gotuje w środku. Ciemnogród normalnie . W Polsce mało się zarabia więc wyjeżdżają za lepszą kasa, Anie dla przyjemności .  Ludzie zostawiają rodziny w Polsce i jadą pracować,ile muszą sobie odpuścić nieraz,bo nie moga być z rodzinami to jeszcze napisz A, że po co wracali no jasny gwint 

      • Zima

        1 kwietnia 2020 14:12

        Nikt nikogo z Polski za pracą

        Nikt nikogo z Polski za pracą za chlebem nie wyganiał i nie wygania .To indywidualny wybor czlowieka ,rodziny .to wybor lepiej miec kase w portwelu niz zajsc sie wychowaniem dzieci .Bo wychowac to nie zapewnic nowosci z gornych pólek czy reklam Wychowanie to ciezka praca kazdego dnia to najwieksze wyzwanie z jakim nalezy sje zmierzyc.Ci co powyjezdzali a teraz za nasze Polakow pieniadze panstwo zapewnia powrot do domu i jeszcze szybko ubezpieczenie zdrowotne biegiem do urzedu pracy. Gdzie teraz duma tych ludzi z pelnymi portwelami? Teraz czuja ze Polska jest ich domem? Kto chciał i chce potrafi utrzymac sie w Polsce .Kasa nie oznacza ze jestes kims !!!!! Jesli miało sie odwage wyjechac za granice do pracy jesli miało sie odwage pozostawic rodzinę to nalezy miec odwage pozostac tam i zyć tam gdzie sie wyjechalo .zyc tam gdzie sie za ” lepszym zyciem” podazało

        • dopisek

          1 kwietnia 2020 15:06

          Zima płytko myślisz.Też

          Zima płytko myślisz.Też możesz jechać,a że niechcesz to twoja sprawa i nie zazdrość innym-tobie nikt z portfela nie weżnie.Pojechali,przyjechali i pojadą ,a za czym?  za lepszym lżejszym życiem.TAKI MAMY KLIMAT.  i nie płacz uśmiechnij się,bo już tego co mija nie będzie!

  10. !

    1 kwietnia 2020 11:43

    Gorsze jest to ,że głowa

    Gorsze jest to ,że głowa państwa ZAPRASZA do”  URN  ” 10 maja. Wtedy słupi urosną.

  11. maj

    1 kwietnia 2020 11:58

    Po 10 maja spełni się

    Po 10 maja spełni się obietnica  pustostan +   -za 1 zł.   Smutne to.

  12. Ona

    1 kwietnia 2020 12:02

    Chcielibyście zabłysnąć tymi

    Chcielibyście zabłysnąć tymi komentarzami czy jak? LEPIEJ JUTRO WLACZCIE TELEWIZORY O 18.45 OBEJRZYJCIE REKLAMY DOCHOD Z TEGO BEDZIE PRZEKAZANY NA WALKE Z KORONAWORUSEM . TA SAMA ZASADA CO BLOK REKLAMOWY W MIKOŁAJKI . 

  13. Waldi!!!

    1 kwietnia 2020 12:24

    Wychodzi na to, trzeba pić

    Wychodzi na to, trzeba pić alkochol skoro pan tak robił. 

    A poza tym zrobili by mu sami test na koronawirus jak czuje się dobrze i nie jest na kwerantanie???.

    Dziwne trochę!!!

  14. Tolek

    1 kwietnia 2020 12:32

    10-go maja-nie bądź głupi

    10-go maja-nie bądź głupi-zostań w domu

  15. #@!

    1 kwietnia 2020 12:33

    To wszystko na nic niby

    To wszystko na nic niby przepisy przepisami, jak gość na kwarantannie jedzie na giełdę kupić samochód, bo się dobrze czuje, albo inny co wraca tirem z Niemiec do rodziny na święta, bo kierowcy mogą jeździć po towar…to musi iść to wszystko dalej i nie ominie Świecia niestety, uważajcie na siebie i dezynfekujcie ręce

  16. Natka

    1 kwietnia 2020 12:42

    nie rozumiem dlaczego

    nie rozumiem dlaczego kierowcy tirów nie podlegają kwarantannie, zjeżdżają na święta do domu bez żadnej kontroli

    • ?

      1 kwietnia 2020 12:54

      blondynką jesteś?

      blondynką jesteś?

      • Natka

        1 kwietnia 2020 12:57

        niestety nie 

        niestety nie 

      • Natka

        1 kwietnia 2020 13:23

        niestety nie

        niestety nie

        • ?

          1 kwietnia 2020 15:09

          o!

          o!

  17. Gosc

    1 kwietnia 2020 15:12

    A w pomorskiej  piszą że na

    A w pomorskiej  piszą że na kwaranntanie jest w powiecie świeckim 855 osób. Dane z wczoraj najwięcej w województwie 

  18. Chełminianka

    1 kwietnia 2020 16:16

    Trzymajcie się sąsiedzi z

    Trzymajcie się sąsiedzi z drugiej strony Wisły!Pozdrawiam Was serdecznie!

  19. BĘBENAWAPUSTA

    1 kwietnia 2020 18:57

    Za komentowanie wzięły

    Za komentowanie wzięły platwusowe przykłupy z oglupialego od klocwałenu Świecia tyle w temacie 

  20. Polacy

    1 kwietnia 2020 18:59

    TęPOglovcu ze  śmiecia wzięli

    TęPOglovcu ze  śmiecia wzięli się za komentowanie

  21. Marekk

    1 kwietnia 2020 20:12

    Brzydze sie ludzi co sie

    Brzydze sie ludzi co sie zarazili wypad z nimi do dzungli

    • Jon

      1 kwietnia 2020 23:28

      Towarzystwa  ci brakuje

      Towarzystwa  ci brakuje pantofelku.

  22. to i owo

    1 kwietnia 2020 20:42

    Najbardziej teraz wirus

    Najbardziej teraz wirus roznoszą kierowcy tirów i dostwczaków ,oni mogą przekraczać granicę bez ograniczeń! ,,w tą i z powrotem”, przywożą np.z niemiec towary prosto do hurtowni i sklepów potem na stację benzynową do domu ,do znjomych i wirusik emigruje dalej,

  23. to i owo

    1 kwietnia 2020 20:42

    Najbardziej teraz wirus

    Najbardziej teraz wirus roznoszą kierowcy tirów i dostwczaków ,oni mogą przekraczać granicę bez ograniczeń! ,,w tą i z powrotem”, przywożą np.z niemiec towary prosto do hurtowni i sklepów potem na stację benzynową do domu ,do znjomych i wirusik emigruje dalej,

    • Klio

      1 kwietnia 2020 21:59

      A Ty tempa  dzido  gdzie

      A Ty tempa  dzido  gdzie towar  kupujesz bo jak w sklepie  to sama  france  roznosisz.

      • OMG

        2 kwietnia 2020 01:11

        Panu już dziękujemy!

        Panu już dziękujemy!

  24. to i owo 1

    1 kwietnia 2020 21:41

    Powinni jak najszbciej

    Powinni jak najszbciej poprawić przepisy odn ,Kierowców.bo dzięki nim mamy towary. 

  25. laborant

    1 kwietnia 2020 23:52

    Dobrze, ze się czuje ok. Co z

    Dobrze, ze się czuje ok. Co z innymi? Gdzie przebywa ten zarazony? Dom, mieszkanie? Czy ktoś poinformował mieszkańców kamienicy czy bloku? żeby bardziej uważali na siebie??? Czy są zostawieni sami sobie? Czy w miejscach z potwierdzonym Sars-Covid19 jest zaplanowana dezynfekcja jakas? Lekcewazace podejście niektórych osób jest rażące a liczby wciąż rosną.

    • Ua1

      2 kwietnia 2020 09:21

      Żeby  tacy jak ty spalili mu

      Żeby  tacy jak ty spalili mu chałupy albo jego samego n a stosie? Taki mamy klimat, a wypowiedzi tu to tylko potwierdzają.

      • Laborant

        2 kwietnia 2020 11:23

        Nie nie w celu spalenia

        Nie nie w celu spalenia chałupy, Żałosne… i nie jesteśmy na Ty. Przez takie ograniczone i lekceważące podejście zaraza się inni, być Może wlasnie i Pan/Pani czego z całego serca nie zycze. 

  26. Kasjer

    2 kwietnia 2020 17:19

    Tożsamość zarazonej osoby

    Tożsamość zarazonej osoby powinna być podana do wiadomości bo nie wiadomo z kim się spotkał,  gdzie poszedł. Może ty lub ja się z nim spotkał i nie daj Boże…