Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Świecie zamierza usprawnić miejski monitoring. Nagrania mają mieć lepszy obraz

Mieszkańcy wielokrotnie zwracali uwagę na kiepski stan nagrań miejskiego monitoringu. Działo się to zwykle w sytuacjach, gdy publikowano materiały w mediach, aby na ich podstawie ustalić sprawców przestępstw lub wykroczeń. Miasto zapowiada, że wkrótce to się zmieni.

Udostępnij
monitoring_2

Kilkakrotnie opisywaliśmy też w Extra Świecie perypetie Czytelników, którzy padli ofiarą kradzieży czy zniszczenia mienia. Skarżyli się, że mimo iż działo sie to w zasięgu miejskiego monitoringu, obraz był tak kiepski, że niewiele pomagał w ujęciu sprawców.

- Już niebawem system miejskiego monitoringu przejdzie sporą modernizację. To dobrze, bo mieliśmy ostatnio kilka zdarzeń, w których zapisany materiał okazał się niewystarczającej jakości, aby pomóc w ustaleniu sprawców - przyznaje Paweł Knapik, zastępca burmistrza Świecia.

Siedem najstarszych kamer analogowych, montowanych w latach 2007-2010, zastapią urządzenia cyfrowe o dużo lepszych parametrach.

Reklama
Reklama

Wymiana będzie dotyczyć punktów zlokalizowanych:

 • na dworcu;
 • przy Małym Blankuszu;
 • przy ul. Młyńskiej;
 • przy ul. Kopernika;
 • przy ul. Sądowej;
 • przy ul. Grzymisława;
 • przy ul. Wyszyńskiego.

Miasto dostało na ten cel pieniądze z Programu Ograniczania Przestępczości Razem Bezpieczniej.

- Otyrzymaliśmy maksymalną kwotę, czyli 100 tys. zł. Duża w tym zasługa Romana Witta, komendanta świeckiej Straży Miejskiej - zaznacza Paweł Knapik.

Świecie po raz drugi dostało pieniądze z tego samego funduszu. Wcześniej wsparł on oświetlenie kilkudziesięciu przejść dla pieszych.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (16)

 1. MieszkaniowyMieszkaniec

  24 października 2022 15:34

  Blankusz i dworzec  – tam

  Blankusz i dworzec  – tam gdzie najwięcej chla i robi burdy a ich i tak tam najmniej. Będą nowe kamery ale raczej tyle samo patroli interwencyjnych co do tej pory. 

  Za biedronką dzieciaki chleją codziennie i jakoś bohaterów w mundurach nie widać. To gdzie dopiero jak będą bójki i niszczenie mienia. 

  Przy Miami niech zrobią kamerę- będą mieli mma na żywo co weekend 

  • Normalny

   26 października 2022 03:01

   Zgadzam się z przedmówca.

   Zgadzam się z przedmówca. Młodzi się w parku biją. Tik tok.. Niewiwinny dostał. Ok. Publika klaskała. Chore to. Gdzie PiS policja i PiS straż miejska. O strzazy każdy wie że za PiS są wszyscy członkowie straży gminej. Nieobiektywni. Po znajomości przyjęci grubasy. Dlatego młodzi uciekają. Morinoring nie działa i przestępstwo kwitnie bo oni dupy oglądają a puzniej cięcie śpią. Taki Morinoring burmistrz łysy w-f, co ma mieć pojęcie jak gówniarze sami mu grożą. Do huja z takim burmistrzem

 2. pa Tola z Miasteczka

  24 października 2022 17:52

  Znowu Miasteczko pomimięte to

  Znowu Miasteczko pomimięte to skandal! Cały czas staramy się utrzymać w rankingu najbardziej przypałowej i patolskiej dzielnicy a miasto jak zwykle nas olewa. Czyż nie pięknie było by oglądać nasze ekscesy w wysokiej rozdzielczości?

  • Świeciak

   24 października 2022 18:47

   W rankingu świeckiej patoli

   W rankingu świeckiej patoli rzeczywiście Miasteczko na pierwszym miejscu, szkoda bo to mogłoby być fajne spokojne osiedle. Może następnym razem was nie pominą.

   • pa Tola z Miasteczka

    24 października 2022 19:12

    A gdzie wtedy miasto

    A gdzie wtedy miasto relokowało by patolę z lepszych dzielnic. Nasze osiedle jest jak męczennik poświęcający się dla innych osiedli oraz dobra ich szanowanych i prawowitych mieszkańców.

 3. Zgłosiłem

  24 października 2022 19:09

  Zgłosiłem w UM przeszło

  Zgłosiłem w UM przeszło miesiąc temu wyrwanie drzwi do piwnicy (chłodni) zabytkowej kaplicy św. Józefa na cmentarzu przy ul. Mickiewicza. Powiedziano mi że będzie to naprawione, i cóż może miesiąc to za mało? Z tej kaplicy odeszło tysiące mieszkańców Świecia. Kaplica wybudowana w drugiej połowie lat 1870-80. Jeżeli ci co wyrwali te drzwi rozpalą w tej piwnicy ogień, to zniknie zabytek, a tych w Świeciu nie mamy zbyt wiele.

  • Anonim

   24 października 2022 19:16

   Trzeba jakoś Polskę ogrzać i

   Trzeba jakoś Polskę ogrzać i drzwi się do tego nadają. Ktoś sobie słowa prezesa wziął do serca a że monitoringu tam nie było to drzwi też nie ma.

   • Aleś

    24 października 2022 21:17

    Aleś ty błyskotliwy

    Aleś ty błyskotliwy ciamajdanie!

    • XD:)

     26 października 2022 09:58

     Ty pomyśl ciamajdanie! Ktoś

     Ty pomyśl ciamajdanie! Ktoś ukradł drzwi z kaplicy cmentarnej żeby sobie je zamontować w domu?! Na pewno jakaś patologia zrobiła z nich opał. To wszystko z tego dobrobytu w naszym kraju. Drogi węgiel to ludzie kombinują. I nie ma co zrzucać winy na światowy kryzys, inflację, pandemię i wojnę. PiS ciągnie nas na dno.

 4. Lol :)

  24 października 2022 19:18

  Suchar taki: Co zakłada cygan

  Suchar taki: Co zakłada cygan idąc do supermarketu? Zakłada że monitoringu tam nie ma:)

 5. Swieciak

  24 października 2022 19:37

  Imię i nazwisko osoby która

  Imię i nazwisko osoby która to zamówi i weźmie za to kase. podajcie tez jaki sprzęt będzie kupiony a nie jak ostatnio totalny szmelc przez co mamy jakość jaka mamy

 6. Brgidka

  24 października 2022 21:34

  Kamery to jedno a ja mam

  Kamery to jedno a ja mam pytanie z innej beczki czy obraz będzie zapisywany na serwerze i przechowywany co najmniej miesiąc?  bez zapisu i kamera w rozdzielczości 8k na nic sie nie zda no chyba, że operator monitoringu będzie  biegłym rysownikiem kryminalistycznym i tworzył będzie na bieżąco szkice i portrety pamięciowe sprawców z pomocą ołówka i bloku rysunkowego. 

 7. Przechowiak

  25 października 2022 16:52

  Kiedy będzie jakakolwiek 

  Kiedy będzie jakakolwiek  miejska kamera w Przechowie ?????

 8. Ciekawy

  25 października 2022 19:29

  A czy będzie komu obsługiwać

  A czy będzie komu obsługiwać ten monitoring? 

 9. Krisunu

  26 października 2022 10:46

  7 kamer za 100 tysięcy co to

  7 kamer za 100 tysięcy co to będą za kamery?! Rozumiem wymiana też kosztuje, ale tylko 7 sztuk. Kpina.

  • Jarek

   26 października 2022 18:48

   Zgadzam się z Kolegą.

   Zgadzam się z Kolegą.

   Na Allegro kamera IP 8MP kosztuje 300 złotych.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Na ratunek rzucono niemal maksymalne siły. Tuż przed godz. 19.00 w kierunku ulicy Łokietka w Świeciu pędziły wozy strażackie ze wszystkich kierunków.

Wiadomości

Nastolatka kierującego motocyklem bez prawa jazdy zatrzymali policjanci z posterunku w Dragaczu. Powiadomiona o zdarzeniu matka chłopca, przyjechała po niego na miejsce zdarzenia, tyle...

Wiadomości

Wygrana Rafała Pilarskiego jest sporym zaskoczeniem. Zarówno dla niego samego, jak i Zofii Topolińskiej, która piastowała urząd wójta od 1995 roku. Co ta zmiana...

Wiadomości

Dziś w grudziądzkim szpitalu zmarł wieloletni prezes stowarzyszenia diabetyków w Świeciu i radny gminy Świecie Zdzisław Lintowicz. Miał 70 lat.

Wiadomości

Komisariat Policji w Nowem zorganizował spotkanie adresowane do uczniów Zespołu Szkół w Nowem. Planujący związać się z to służbą mieli okazję przyjrzeć się pracy...

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Na ratunek rzucono niemal maksymalne siły. Tuż przed godz. 19.00 w kierunku ulicy Łokietka w Świeciu pędziły wozy strażackie ze wszystkich kierunków.

Wiadomości

Policjanci ukarali wysokim mandatem kierowcę, który na parkingu w Świeciu prezentował moc silnika i hałaśliwe dźwięki tłumika swojego samochodu. Policja zapowiada "zero tolerancji".

Wiadomości

W wyniku zderzenia motocykla z samochodem osobowym, mężczyzna prowadzący jednoślad trafił do szpitala. Do porannego wypadku doszło w centrum Świecia.

Wiadomości

W największej świeckiej szkole ponadpodstawowej niemal zawsze jest tłoczno. Jednak dziś na korytarzach ZSP było wyjątkowo dużo młodych ludzi. Wszystko za sprawą ósmoklasistów chcących...

Extra Nowe

Zbigniew Kloska, dyrektor Gminnej Przychodni w Nowem, po ponad 42 latach pracy przechodzi na emeryturę. Ale z placówką się nie rozstaje. - Jeśli będę...

Wiadomości

Nastolatka kierującego motocyklem bez prawa jazdy zatrzymali policjanci z posterunku w Dragaczu. Powiadomiona o zdarzeniu matka chłopca, przyjechała po niego na miejsce zdarzenia, tyle...

Wiadomości

Wygrana Rafała Pilarskiego jest sporym zaskoczeniem. Zarówno dla niego samego, jak i Zofii Topolińskiej, która piastowała urząd wójta od 1995 roku. Co ta zmiana...

Wiadomości

Do 3 lat więzienia grozi kobiecie i mężczyźnie zatrzymanym w weekend przez policję.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama