Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Sylwestrowa głupota. Ktoś podpalił ozdoby na rynku [wideo i zdjęcia]

Niestety, nie wszyscy mieszkańcy potrafią normalnie bawić się w sylwestra i witać Nowy Rok.

Udostępnij
Spalone sanie na Dużym Rynku / Fot. Andrzej Pudrzyński

Aktualizacja

Niektórzy mają specyficzny sposób witania Nowego Roku. W sylwestrową noc ktoś podpalił część ozdób świątecznych na Dużym Rynku w Świeciu. Spalono część sań z reniferem i imitację prezentu w pobliżu choinki.

- Pewnie ktoś powsadzał w nie fajerwerki i doszło do pożaru. Miasto w tym roku tak pięknie ozdobiło rynek. Czy nie można normalnie się bawić, tylko zaraz coś niszczyć? – powiedzieli nam oburzeni mieszkańcy spotkani na Dużym Rynku.

Reklama
Reklama

Ozdoby, które mogłyby być wykorzystane w przyszłym roku, nadają się już do wyrzucenia.

Jak poinformowano nas w straży pożarnej, nie wpłynęło jednak żadne zgłoszenie w tej sprawie. Strażacy odnotowali za to inne zdarzenia podczas sylwestrowej nocy.

W Brzeźnie (gmina Pruszcz) od materiałów pirotechnicznych spłonęła sterta papierowych opakowań i innych śmieci, a w Warlubiu zapaliły się trawa i drzewo.

Reklama
Reklama

- Z kolei przy ul. Wyszyńskiego w Świeciu płonęły śmieci w kontenerze - mówi mł. asp. Marcin Borucki z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Do sprawy zniszczenia ozdób na świeckim rynku wrócimy.

Zobacz poniżej zdjęcia podpalonych ozdób oraz nagranie udostępnione nam przez Marcina Kiprowskiego.

Reklama
Reklama

Reklama
Reklama

Zdjęcia Andrzej Pudrzyński

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (54)

  1. CSW

    1 stycznia 2024 12:06

    Mam nadzieję, że chwyciła to któraś z kamer. Sprawca powinien ponieść pełne koszty, może za rok przemysli i podpali swój samochód.

    • zaniepokojony

      1 stycznia 2024 13:18

      kamer w nocy nikt nie obsługuje ? brak ludzi w straży miejskiej ☹️

    • Swieciak

      1 stycznia 2024 14:24

      Trzech chlopakow bawilo sie tam petardami.

    • Dawid

      1 stycznia 2024 15:47

      A kto powiedział że to było podpalenie a nie zwykły przypadek bo teraz nie rozumiem co auto ma na myśli…

      • Kobieta

        1 stycznia 2024 18:56

        Może to ty skoro tak myślisz ludzie młodzi teraz są bezmyślni i nieodpowiedzialni.

        • Andzia

          1 stycznia 2024 18:59

          Straż Miejska nadaje się do łopaty a nie samochodami się wozić.

        • Anonim

          3 stycznia 2024 12:06

          ???

    • X

      2 stycznia 2024 21:05

      Gdzie był braun

  2. Jola

    1 stycznia 2024 12:13

    Nie od dziś mówią że Świecie to stan umysłu .

    • 2024

      1 stycznia 2024 12:31

      Patologia i tyle. Jak zima zaskakuje drogowców tak Świecki monitoring nasze służby

    • kuchara

      1 stycznia 2024 19:30

      Przyziemna Jolu, a ty w jakim stanie byłaś pisząc bzdury?

    • Ja

      5 stycznia 2024 22:18

      Znam taką jedną

  3. Ewou87

    1 stycznia 2024 12:13

    Co za deb…le :(….ukarać ?

  4. M

    1 stycznia 2024 12:14

    Gdzie kamery i Straż Miejska?

    • Jj

      1 stycznia 2024 14:02

      Straż miejska tylko śledzi meneli i kupy po psach

      • Ccc

        1 stycznia 2024 21:50

        I po co takie komentarze jak nie zna się faktów. Zdarzenie jest nagrane na kamerze, a strażnicy byli na miejscu i ugasili dekoracje, gdyby nie oni to również choinka by się spaliła

  5. Rudziwił

    1 stycznia 2024 12:23

    A gdzie Panowie którzy otrzymali parę lat rowerki? NIC KUR NIE ROBIĄ, TOTALNIE NIC. Pieniądze w błoto.

    • Gość

      1 stycznia 2024 14:13

      Straż Miejska to jakaś kpina.Sa kamery więc nie będzie problemu ukarać sprawcy tego czynu niech poniesie pełne koszta naprawy lub zakupu nowych ozdób.

  6. Czytelnik

    1 stycznia 2024 12:25

    Niech ten kto to zniszczył zapłaci za to a swoją drogą czy na tym rynku nic nie może być,latem donice też poniszczyli co Ci ludzie mają w głowach….

  7. Szarańcza Szyklowski

    1 stycznia 2024 12:25

    Raz gwiżdżą na premiera Morawieckiego, raz niszczą świąteczne ozdoby. Strach myśleć co będzie dalej… kopulacja w korytach dla koni na oczach dzieci? Tacy to wyborcy, taki to elektorat spod znaku ośmiu gwiazdek.

    • Anonim

      1 stycznia 2024 12:49

      Obstawiam że to patologia z Manhattanu zrobiła.

    • Hmmmm

      1 stycznia 2024 13:04

      A ja myślę że to jednak wyborcy i wyznawcy Kaczostanu. Zwolennicy lenistwa i życia na koszt państwa. Jakim trzeba być debilem żeby oskarżać PO o podpalenie ozdób. Dlatego odsunęli Was od władzy. Hołota Pisowska.

    • Patriota

      1 stycznia 2024 13:21

      W psychiatryku pozwolili korzystać Tobie z internetu?

  8. Świecianin

    1 stycznia 2024 12:29

    Witam. Jeżeli monitoring działa i są kamery w czym problem…..na pewno widać na którejś kamerze sprawcę. No i jest jeszcze historia o której już na pewno nikt nie pamięta że kamery w miejskim motinoringu są słabej jakości bynajmniej było to kiedyś a czy zostały wymienione na sprzęt lepszej jakości…..okaże się na dniach. Mam nadzieję że sprawcą zostanie zatrzymany i obciążony kosztami zakupy nowych ozdób i ukarany przez odpowiednie organy prawne. Pozdrawiam

  9. Naoczny świadek

    1 stycznia 2024 12:32

    Jakie organy prawne? Co Ty bredzisz? Mandat 200 zł sprawca dostał i wszystko. Co ma więcej zrobić? Zniszczysz autem znak drogowy to za niego płacisz? No zastanów się, sprawca już za te ozdoby zapłacił w podatkach. Wystarczy. Zapłacił dość. Teraz jeszcze mandat. Skup się na tych mefedroniarzach, co kurtkami chcieli to gasić.

  10. Gość

    1 stycznia 2024 12:35

    Tak było pięknie, byliśmy wieczorem zobaczyć, pełni podziwu. No ale jak mogło być długo pięknie , skoro dzieci bez nadzoru dorosłych strzelały petardami . Żadnej straży miejskiej nikogo nie było. Nie może być ładnie zawsze znajdzie się jakiś oszołom co coś zniszczy .

  11. Anonimowe csw

    1 stycznia 2024 12:36

    Mam nadzieje ze w tym roku na święta nie będzie żadnych ozdób. Tak samo gówniarze wrzucają podpalone petardy na klatki schodowe. Policja nie robi żadnych patroli i właśnie tak jest nie mówiąc o straży miejskiej nie wiadomo od czego oni są bo napewno nie od pilnowania porządku.

    • Gość

      1 stycznia 2024 13:38

      Zrobili zakaz sprzedaży alkoholu po 22. Niech zrobią zakaz strzelania petardami zwłaszcza przez nieletnich.

  12. Swiecianka

    1 stycznia 2024 12:40

    A co robiła straż miejska. Monitoring przecież mają i co nie widzieli zdarzenia

    • Śpioch

      1 stycznia 2024 13:17

      Spali.

  13. Marek

    1 stycznia 2024 12:50

    Gdzie jest straż miejska ? Czy ktokolwiek widział ich ostatnio na pieszych czy rowerowych patrolach ?

    • Cswww

      1 stycznia 2024 15:00

      Tak po hod doga lub kebbab ???

  14. Ariel

    1 stycznia 2024 12:53

    O rety, prohibicja nie pomogła?

    • Xxx

      1 stycznia 2024 13:40

      Jest rada na wandalizm zakaz przebywania na rynku po 22 nasi radni uchwalą na zakazach znają się jak nikt.a straży miejskiej nie denerwować

  15. Kkk

    1 stycznia 2024 13:48

    Centrum miasta przenosi się na górę w okolice Manhattanu , dziwię się że tam ktoś jeszcze chodzi. Chodniki obsr ane,w bramach syf jakich mało, kamienice kopcą niczym parowozy. Wszyscy na poziomie przenoszą się na górę.

  16. emeryt

    1 stycznia 2024 14:22

    Czy można kamery z monitoringu dodatkowo podłączyć do kablówki, mieszkańcy całą dobę informowali by służby telefonicznie o zauważonych podejrzanych zajściach. Jak nie to kilka kamer do internetu inne miasta mogą mieć relacje na żywo tylko Świecie zostało w tyle.

    • Bob

      1 stycznia 2024 14:28

      Gdzie straż miejska ja się pytam?
      Po co wgl funkcjonuje ta instutucja..

  17. Ccc

    1 stycznia 2024 15:01

    Kiedy w mieście będzie nowoczesny monitoring? Na pierdoły miasto stać ale żeby zadbać o bezpieczeństwo już nie?

  18. Mieszkaniec

    1 stycznia 2024 15:06

    Brawo wy….Straż miejska…może czas referendum zrobić w naszym skromnym Śwueckim społeczeństwie czy są oni tu potrzebni …..co pan na to panie burmistrzu….a pieniądze z utrzymania ich wydać na lepsze cele społeczne ….Lub dołożyć firmom które sprzątają nasze Świeckie chodniki i trawniki aby za dodatkową opłatą pilnowały czy gdzieś leży psia kupa a i odrazu by było posprzątane ….oczywiście za odpowiednią opłatą.

    • ddd

      2 stycznia 2024 10:30

      chyba nie byłeś na miejscu, bo głupoty wypisujesz

  19. mietekspawacz

    1 stycznia 2024 15:45

    kamery XD haha. Na pewno są jakieś nagrania z kamer, ale na pewno nic na nich nie widać poza czarnymi poruszającymi się plamkami i błyskami od źródeł światła XD dlatego nawet tego nie udostępnią, bo byłaby kolejna afera

  20. Świadek zdarzenia

    1 stycznia 2024 16:04

    Jestem naocznym świadkiem zdarzenia . Pożar spowodowały fajerwerki, które uderzyły w sanie przelatując prze prezent. Uważam, że nikt nie nie zrobił tego specjalnie. Trzeba się cieszyć, że nie spowodowały poważniejszych zagrożeń. Ogień szybko się rozwinął i wyglądało na to, że choinka rownież się zapali. Na szczęście ktoś ze służb zareagował w czas i zagasił ogień.

    • ddd

      2 stycznia 2024 10:34

      nie ktoś ze służb, tylko strażnicy miejscy ugasili ogień

  21. Olo

    1 stycznia 2024 16:45

    Może ktoś z radnych zadecyduje żeby straż miejska ruszyć w teren!!! Rowery za nasze pieniądze kupione i co?? Może referendum czy w ogóle jest to w Świeciu potrzebne!!!!

    • babcia

      1 stycznia 2024 19:15

      popieram

  22. xxx

    1 stycznia 2024 17:22

    a czy w Świeciu jest Straż Miejska czy tylko panowie przebrani w mundurki tej instytucji i biorący duże pieniądze.Ich widać tylko pod szkołami jak odwożą dzieci na lekcje

  23. Chlrpst

    1 stycznia 2024 17:29

    Moim zdaniem teren powinien być patrolowany przez sokistów,tylko służba ochrony kolei może poradzić sobie z tą patologią

  24. KAR

    1 stycznia 2024 17:56

    Kretynów nie brakuje…

  25. Yo

    1 stycznia 2024 18:14

    Patologia króluje w Świeciu, brawo wy żygać się chce co wyrabiają,po co te piękne ozdoby ustawiać skoro inni nie potrafią tego szanować, dobrze że nie poszliśmy na Rynek świętować, bo już od kilku lat tam jest nie bezpiecznie, rzucanie petardami pod nogi i butelkami to nic nowego

    • Sadysta z Żabianki

      1 stycznia 2024 18:59

      Jeżeli ktoś zrobił to celowo to spalić CWELA w osiedlowym kiblu

  26. Mieszkaniec

    1 stycznia 2024 19:33

    A policja nie ma dodatkowych patroli w głównych miejscach miasta?

  27. Zyguś

    1 stycznia 2024 20:06

    Dobrze że choinka nie spłonęła, wtedy może coś byłoby widoczne na monitoringu.

  28. Obserwator

    1 stycznia 2024 22:44

    Jedno wielkie dziadostwo kierowcy jeżdżą na rynku na zakazie jak chcą

    • Kubuś

      2 stycznia 2024 15:16

      Jakie szczere życzenia ślą sobie Świecia nie!!!Ile złości w słowach.Na pewno w taki sposób nie pomożecie miastu.A sprawą wandali już zajęły się odpowiedni ludzie.Jakie szczęście, że są tacy, bo na pewno z takim podejściem do poważnych problemów, jakie ukazane jest w większości komentarzy, niczego nie naprawimy.Współczuję tym, którzy dla tego miasta coś robią.Nie mieszkam w Świeciu, ale po komentarzach widać, że najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy są pełni nienawiści ( oczywiście są także mądre myśli wśród piszących, ale jest ich mało). Ta nienawistna strona chyba nie czytała bajek Krasickiego.