Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Sylwestrowa głupota. Ktoś podpalił ozdoby na rynku [wideo i zdjęcia]

Niestety, nie wszyscy mieszkańcy potrafią normalnie bawić się w sylwestra i witać Nowy Rok.

Udostępnij
Spalone sanie na Dużym Rynku / Fot. Andrzej Pudrzyński

Aktualizacja

Niektórzy mają specyficzny sposób witania Nowego Roku. W sylwestrową noc ktoś podpalił część ozdób świątecznych na Dużym Rynku w Świeciu. Spalono część sań z reniferem i imitację prezentu w pobliżu choinki.

- Pewnie ktoś powsadzał w nie fajerwerki i doszło do pożaru. Miasto w tym roku tak pięknie ozdobiło rynek. Czy nie można normalnie się bawić, tylko zaraz coś niszczyć? – powiedzieli nam oburzeni mieszkańcy spotkani na Dużym Rynku.

Reklama
Reklama

Ozdoby, które mogłyby być wykorzystane w przyszłym roku, nadają się już do wyrzucenia.

Jak poinformowano nas w straży pożarnej, nie wpłynęło jednak żadne zgłoszenie w tej sprawie. Strażacy odnotowali za to inne zdarzenia podczas sylwestrowej nocy.

W Brzeźnie (gmina Pruszcz) od materiałów pirotechnicznych spłonęła sterta papierowych opakowań i innych śmieci, a w Warlubiu zapaliły się trawa i drzewo.

Reklama
Reklama

- Z kolei przy ul. Wyszyńskiego w Świeciu płonęły śmieci w kontenerze - mówi mł. asp. Marcin Borucki z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Do sprawy zniszczenia ozdób na świeckim rynku wrócimy.

Zobacz poniżej zdjęcia podpalonych ozdób oraz nagranie udostępnione nam przez Marcina Kiprowskiego.

Reklama
Reklama

Reklama
Reklama

Zdjęcia Andrzej Pudrzyński

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
54 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Mam nadzieję, że chwyciła to któraś z kamer. Sprawca powinien ponieść pełne koszty, może za rok przemysli i podpali swój samochód.

Nie od dziś mówią że Świecie to stan umysłu .

Co za deb…le :(….ukarać ?

Reklama

Gdzie kamery i Straż Miejska?

A gdzie Panowie którzy otrzymali parę lat rowerki? NIC KUR NIE ROBIĄ, TOTALNIE NIC. Pieniądze w błoto.

Niech ten kto to zniszczył zapłaci za to a swoją drogą czy na tym rynku nic nie może być,latem donice też poniszczyli co Ci ludzie mają w głowach….

Reklama

Raz gwiżdżą na premiera Morawieckiego, raz niszczą świąteczne ozdoby. Strach myśleć co będzie dalej… kopulacja w korytach dla koni na oczach dzieci? Tacy to wyborcy, taki to elektorat spod znaku ośmiu gwiazdek.

Witam. Jeżeli monitoring działa i są kamery w czym problem…..na pewno widać na którejś kamerze sprawcę. No i jest jeszcze historia o której już na pewno nikt nie pamięta że kamery w miejskim motinoringu są słabej jakości bynajmniej było to kiedyś a czy zostały wymienione na sprzęt lepszej jakości…..okaże się na dniach. Mam nadzieję że sprawcą zostanie zatrzymany i obciążony kosztami zakupy nowych ozdób i ukarany przez odpowiednie organy prawne. Pozdrawiam

Jakie organy prawne? Co Ty bredzisz? Mandat 200 zł sprawca dostał i wszystko. Co ma więcej zrobić? Zniszczysz autem znak drogowy to za niego płacisz? No zastanów się, sprawca już za te ozdoby zapłacił w podatkach. Wystarczy. Zapłacił dość. Teraz jeszcze mandat. Skup się na tych mefedroniarzach, co kurtkami chcieli to gasić.

Reklama

Tak było pięknie, byliśmy wieczorem zobaczyć, pełni podziwu. No ale jak mogło być długo pięknie , skoro dzieci bez nadzoru dorosłych strzelały petardami . Żadnej straży miejskiej nikogo nie było. Nie może być ładnie zawsze znajdzie się jakiś oszołom co coś zniszczy .

Mam nadzieje ze w tym roku na święta nie będzie żadnych ozdób. Tak samo gówniarze wrzucają podpalone petardy na klatki schodowe. Policja nie robi żadnych patroli i właśnie tak jest nie mówiąc o straży miejskiej nie wiadomo od czego oni są bo napewno nie od pilnowania porządku.

A co robiła straż miejska. Monitoring przecież mają i co nie widzieli zdarzenia

Reklama

Gdzie jest straż miejska ? Czy ktokolwiek widział ich ostatnio na pieszych czy rowerowych patrolach ?

O rety, prohibicja nie pomogła?

Centrum miasta przenosi się na górę w okolice Manhattanu , dziwię się że tam ktoś jeszcze chodzi. Chodniki obsr ane,w bramach syf jakich mało, kamienice kopcą niczym parowozy. Wszyscy na poziomie przenoszą się na górę.

Reklama

Czy można kamery z monitoringu dodatkowo podłączyć do kablówki, mieszkańcy całą dobę informowali by służby telefonicznie o zauważonych podejrzanych zajściach. Jak nie to kilka kamer do internetu inne miasta mogą mieć relacje na żywo tylko Świecie zostało w tyle.

Kiedy w mieście będzie nowoczesny monitoring? Na pierdoły miasto stać ale żeby zadbać o bezpieczeństwo już nie?

Brawo wy….Straż miejska…może czas referendum zrobić w naszym skromnym Śwueckim społeczeństwie czy są oni tu potrzebni …..co pan na to panie burmistrzu….a pieniądze z utrzymania ich wydać na lepsze cele społeczne ….Lub dołożyć firmom które sprzątają nasze Świeckie chodniki i trawniki aby za dodatkową opłatą pilnowały czy gdzieś leży psia kupa a i odrazu by było posprzątane ….oczywiście za odpowiednią opłatą.

kamery XD haha. Na pewno są jakieś nagrania z kamer, ale na pewno nic na nich nie widać poza czarnymi poruszającymi się plamkami i błyskami od źródeł światła XD dlatego nawet tego nie udostępnią, bo byłaby kolejna afera

Jestem naocznym świadkiem zdarzenia . Pożar spowodowały fajerwerki, które uderzyły w sanie przelatując prze prezent. Uważam, że nikt nie nie zrobił tego specjalnie. Trzeba się cieszyć, że nie spowodowały poważniejszych zagrożeń. Ogień szybko się rozwinął i wyglądało na to, że choinka rownież się zapali. Na szczęście ktoś ze służb zareagował w czas i zagasił ogień.

Może ktoś z radnych zadecyduje żeby straż miejska ruszyć w teren!!! Rowery za nasze pieniądze kupione i co?? Może referendum czy w ogóle jest to w Świeciu potrzebne!!!!

a czy w Świeciu jest Straż Miejska czy tylko panowie przebrani w mundurki tej instytucji i biorący duże pieniądze.Ich widać tylko pod szkołami jak odwożą dzieci na lekcje

Moim zdaniem teren powinien być patrolowany przez sokistów,tylko służba ochrony kolei może poradzić sobie z tą patologią

Kretynów nie brakuje…

Patologia króluje w Świeciu, brawo wy żygać się chce co wyrabiają,po co te piękne ozdoby ustawiać skoro inni nie potrafią tego szanować, dobrze że nie poszliśmy na Rynek świętować, bo już od kilku lat tam jest nie bezpiecznie, rzucanie petardami pod nogi i butelkami to nic nowego

A policja nie ma dodatkowych patroli w głównych miejscach miasta?

Dobrze że choinka nie spłonęła, wtedy może coś byłoby widoczne na monitoringu.

Jedno wielkie dziadostwo kierowcy jeżdżą na rynku na zakazie jak chcą

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Potwierdzają się wcześniejsze informacje portalu Extra Świecie o planowanej sprzedaży zakładu Schumacher Packaging w Polednie koło Bukowca. Wiadomo już, kto chce go kupić.

Wiadomości

W miniony wtorek wóz strażacki Ochotniczej Straży Pożarnej w Warlubiu zderzył się na łuku drogi z oplem corsą. Samochodem osobowym podróżowały dwie osoby.

Wiadomości

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy powiatowej w Świeciu zatrzymali kolejnego mieszkańca miasta za posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Wiadomości

Mieszkańcy Świecia otrzymali pierwszeństwo w zakupie dietetycznej mieszanki chlebowej Panarium.

Wiadomości

Do szpitala trafiło dwuletnie dziecko po tym, jak rodzice zauważyli, że otworzyło pudełko ze żrącą substancją.

Wiadomości

W piątek po południu doszło do groźnie wyglądającej kolizji na trasie S5 koło Świecia.

Reklama
Reklama

Wiadomości

- Przyjąłem założenie, że w ciągu każdego miesiąca, oczywiście jeśli tylko pozwoli na to pogoda, będzie 100 patroli pieszych i 20 rowerowych - mówi...

Wiadomości

Postępują prace na modernizowanym placu zabaw koło orlika i Szkoły Podstawowej nr 8 w Świeciu.

Wiadomości

Mieszkanka Świecia za namową osób podających się za pracownika banku i prokuratora wypłaciła gotówkę, po czym wpłaciła ją w bankomacie na wskazane rachunki.

Styl życia

Orkiestra Dęta Świecie była jednym z uczestników wielkiej, corocznej parady organizowanej przez Obywatelskie Stowarzyszenie Strzeleckie Iserlohn w Niemczech. W wydarzeniu biorą głównie udział zawodowe...

Wiadomości

Nie ma takiego drugiego sklepu w Świeciu, który oferowałby aż 60 tys. artykułów. Mowa oczywiście o Centrum Handlowym Super City, które w piątek 26...

Wiadomości

Grupa Saica osiągnęła porozumienie z Schumacher Packaging w sprawie nabycia jej polskiej spółki zależnej. Porozumienie obejmuje całą działalność niemieckiej firmy w Polsce, w tym...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W piątek po południu doszło do groźnie wyglądającej kolizji na trasie S5 koło Świecia.

Wiadomości

Mieszkanka Świecia za namową osób podających się za pracownika banku i prokuratora wypłaciła gotówkę, po czym wpłaciła ją w bankomacie na wskazane rachunki.

Wiadomości

Grupa Saica osiągnęła porozumienie z Schumacher Packaging w sprawie nabycia jej polskiej spółki zależnej. Porozumienie obejmuje całą działalność niemieckiej firmy w Polsce, w tym...

Wiadomości

Historia zatoczyła koło. Po latach Festiwal Mocnych Brzmień im. Ryśka Bieńka znowu powrócił na plażę w Decznie. Gwiazdą tegorocznej edycji był włoski zespół Sadist.

Wiadomości

Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Synoptycy zapowiadają dziś po południu w powiecie świeckim burze, ulewy i silny wiatr.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo