Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

Szesnastolatek podejrzany o podpalenie zabytkowego wiatraka w Nowem

Policja zatrzymała 16-latka pod zarzutem podpalenia wiatraka w Nowem. Sprawą zajmie się Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Świeciu.

Udostępnij
wiatrak-czolo-sprawca

REKLAMA

Zbudowany w drugiej połowie XIX w. wiatrak był jedną z charakterystycznych budowli w panoramie Nowego. Po II wojnie światowej nie był użytkowany. W ciągu ostatnich kilkunastu lat mieściły się w nim restauracja i dyskoteka, ale nie utrzymały się. Od paru lat wiatrak stał pusty. Był własnością prywatną (gmina sprzedała go w 2005 r.).

Pożar wybuchł 7 marca tuż po północy. Ogień pojawił się w górnej części 16-metrowego zabytku. Z żywiołem walczyło 9 jednostek, wyposażonych w dwie drabiny. Zniszczeniu uległo całe wnętrze. Zostały tylko osmalone mury. Właściciel oszacował straty na 1 mln zł. Biegły stwierdził udział osób trzecich, które spowodowały pożar.
REKLAMA

Policyjne dochodzenie zakończyło się zatrzymaniem 16-letniego mieszkańca gminy Nowe. Akta sprawy trafiły do prokuratury.

- Chodzi o nieletniego, więc nasza rola polega jedynie na stwierdzeniu, że taki czyn miał miejsce. Dalej sprawą będzie zajmował się wydział rodzinny i nieletnich – zaznacza Janusz Borucki, prokurator rejonowy w Świeciu.
REKLAMA

Z uwagi na wiek podejrzanego prokuratura odmawia bardziej szczegółowych wyjaśnień.

Z naszych informacji wynika, że 16-latek przyznał się do nieumyślnego podpalenia. Policji udało się go namierzyć dzięki kamerom monitoringu w pobliskim sklepie Dino.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (18)

  1. Anonim

    25 marca 2021 17:08

    No prosze i znowu te nieroby

    No prosze i znowu te nieroby z Komisariatu z Nowego, ostatnio coś za bardzo się wzięli do pracy. 

    • Nowski

      25 marca 2021 18:11

      Nowy szef to od razu chłopcy

      Nowy szef to od razu chłopcy inaczej chodzą i działają. To widać. Tak 3mac 

    • Marko7

      25 marca 2021 18:48

      A ty ciepły szwagier,

      A ty ciepły szwagier, pracusiu. 

    • AntyAnonin

      25 marca 2021 23:23

      Na tyle Cię stać, żeby tylko

      Na tyle Cię stać, żeby tylko anonimowo się podpisać? 

  2. Ja_

    25 marca 2021 18:01

    W ciągu ostatnich kilkunastu

    W ciągu ostatnich kilkunastu lat stał pusty wiatrak. Bzdury w tekście wykluczające się zdanie po zdaniu. Masakra.

    • Anonim

      25 marca 2021 18:24

      O czym ty piszesz?

      O czym ty piszesz? Kilkanaście lat pusty? Gdzie masz tak napisane. Jeszcze parę lat temu była tam dyskoteka. 

      • Anonim

        25 marca 2021 19:33

        W tekście jest tak: W ciągu

        W tekście jest tak: W ciągu ostatnich kilkunastu lat mieściły się w nim restauracja i dyskoteka, ale nie utrzymały się. Od paru lat wiatrak stał pusty. Był własnością prywatną (gmina sprzedała go w 2005 r.). 

        W ciągu ostatnich kilkunastu lat była dyskoteka, ale od paru lat jest pusty. To w końcu jak ? Rok temu była dyskoteka czy był pusty ?

        Poza tym w poprzednim artykule extraswiecie napisalo, że w 2010 powstał Viatrac Club, a w 2014 r. został zamknięty, czyli to nie jest kilkanaście lat…

        • Anonim

          25 marca 2021 19:41

          Ty masz problemy. Dla mnie

          Ty masz problemy. Dla mnie sprawa jest jasna. W ciągu ostatnich kilkunastu lat były tam te lokale, ale padły i od paru lat nic tam nie ma. Co ci nie pasuje?

        • Ciekawy Bolek

          25 marca 2021 19:44

          Ty a jak powiem, że w ciągu

          Ty a jak powiem, że w ciągu ostatnich kilkunastu lat byłem trzy razy u lekarza ale od 2 lat nie byłem ani razu to też będzie źle? 🙂 Niektórzy to chyba nie mają co robić w czasie epidemii 🙂

    • Karo

      25 marca 2021 19:30

      Jakich kilkunastu? ;|

      Jakich kilkunastu? ;| przeciez wiatrak zamknieto z 7 lat temu

  3. Anonim

    25 marca 2021 19:54

    Trzeba pochwalić olicję z

    Trzeba pochwalić olicję z Nowego. A góeniarzowi ojciec powinien sprać tyłek.

  4. shsdihe

    25 marca 2021 19:55

    Jedna wielka głupota, do

    Jedna wielka głupota, do nauki się brać, a nie zabytki podpalać. Szkoda rodziców w tym wszystkim.

  5. Karol

    25 marca 2021 21:52

    Niestety, ale podpalenia

    Niestety, ale podpalenia mienia to w ostatnim czasie plaga i zawsze z udziałem nieletnich. Jak komuś nie zajarają gospodarstwa, to podpalą zboże… Najczęściej z nudów. Niskie kary najzwyczajniej nie robią wrażenia na młodocianych bandziorach…

  6. Anonim

    25 marca 2021 21:55

    Gówniarz powinien teraz

    Gówniarz powinien teraz zapłacić za szkodę. 16 lat to już raczej powinien mieć coś w głowie. To nie przecież 5 letnie dziecko… 

    Nieumyślnie to on mógł pierdnąć… 

  7. Tomasz hajto

    25 marca 2021 22:01

    No i teraz ten gówniak

    No i teraz ten gówniak powinien na rynku głównym sciągnąć majdy i każdy mieszkaniec Nowego po koleji powinien przyjść napluć mu do dupy

  8. Marian

    25 marca 2021 23:13

    Ukarać za podpalenie zabytku.

    Ukarać za podpalenie zabytku. Jestem w szoku że policja z Nowego ma jakiś sukces na koncie. Ojciec powinien smarkacza porządnie ukarać

  9. Zeby nie pieklo

    26 marca 2021 10:18

    Widzialem jego profil ma

    Widzialem jego profil ma strzale SS w profilowym i wszystko jasne

  10. Ryszard76

    28 marca 2021 22:17

    Szkoda wiatraka. Miasto Nowe

    Szkoda wiatraka. Miasto Nowe to stan umysłu. Nie zasługują na te zabytki.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W środę po południu w Głogówku Królewskim zderzyły się samochód osobowy i dostawczy.

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Nastąpiła kolejna istotna zmiana w wyglądzie świeckiego zamku. Tym razem na zewnątrz. Zamontowano drewniany krużganek, który będzie prowadził do dwóch nowych wejść.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...