Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

"To nie koniec!" Rolnicy z powiatu świeckiego wracają z Warszawy

Zakończył się wtorkowy protest w Warszawie. Uczestniczyli w nim także rolnicy z powiatu świeckiego. Organizacje rolnicze zapowiadają kolejne demonstracje w kraju i w stolicy.

Udostępnij
W Warszawie protestowało około 60 rolników z naszego powiatu / Fot. Piotr Wótkowski

W proteście w Warszawie brało udział około 60 rolników z powiatu świeckiego, o 20 więcej niż wcześniej zapowiadano.

- Wyjechaliśmy z Drzycimia o godz. 4.40. Protest przebiegał dość spokojnie – mówi Piotr Wótkowski, rolnik z Brzezin (gmina Osie), jeden z organizatorów protestu w lutym w powiecie świeckim.

Demonstracja w Warszawie trwała od godz. 11.00. Zakończyła się około godz. 16.00.

Reklama
Reklama

Protestujący spotkali się w Sejmie m.in. z marszałkiem Szymonem Hołownią.

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów delegaci rozmawiali z ministrem Janem Grabcem.

Rolnicy domagali się odejścia od szkodliwych, ich zdaniem, zapisów Zielonego Ładu, uszczelnienia granic Polski przed niekontrolowanym napływem produktów rolno-spożywczych z krajów spoza Unii Europejskiej i ochrony hodowli zwierząt w Polsce.

Reklama
Reklama

Rolnikom nie udało się dojść do porozumienia z władzami. Zapowiadają kontynuację akcji protestacyjnej w kraju i kolejną demonstrację w stolicy 6 marca.

- To nie koniec! Wrócimy jeszcze do Warszawy. Nie poddamy się - mówią rolnicy z powiatu świeckiego.

Zdaniem warszawskiego ratusza, we wtorkowym proteście brało udział około 10 tys. osób, zdaniem organizatorów, dwa - trzy razy więcej. Policja nie odnotowała incydentów.

Reklama
Reklama

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo Rolnicy!!!

Całym sercem z wami, teraz WY następnie my.

Brawo nasi Żywiciele

Robicie z siebie idiotów ludzie czy nie rozumiecie że wszystko już jest ustalone. Nic nie zrobicie uswiadomcie to sobie. Nikt z wami nawet nie rozmawia.

Rolnicy zakochali się w PiS… ten zrobił im dziecko a alimenty chcą od Tuska…

Rolnicy to chciwe świnie jak przenica była 1700 za tonę to nie sprzedawali tylko w silosach trzymali przenice aby jeszcze bardziej cena urósła no to przetwórcy znaleźli tanią przenice z innych źródeł. Druga sprawa rolnicy powinni płacić normalny ZUS. Druga sprawa to idioci którzy niszczą jedzenie wyspujac na torach tacy katolicy.

Przez dwa lata zboże i inne produkty jadą z Ukrainy to dopiero teraz rolnicy zaczeli protestować po dwóch latach ,wcześniej co bali się PISu, prezesa ? dziwne to pachnie polityką. Pis teraz buntuje rolników do protestów.

Wicepremier J. Kaczyński o Zielonym Ładzie w 2022 roku

maj 2021

„…odrzucenie (zielonego ładu) oznaczałaby ustawienie się na marginesie. -To plan, w którym warto uczestniczyć nawet za pewną cenę…”

czerwiec 2022

„Zawsze, gdy w grę wchodzi żywotny interes Polski, Tusk jest przeciw. Bardzo często wówczas jego punkt widzenia jest zbieżny z rosyjską propaganda. Tak jest i tym razem. Ważne jednak, by nasi rolnicy wiedzieli, że to zboże nie jest dla nich żadnym zagrożeniem.”

lipiec 2022

„Nikt nie straci, wszyscy sprzedadzą swoje zboża po naprawdę bardzo przyzwoitych cenach, nawet jeżeli uwzględnić inflację.”

Wicepremier Jarosław Kaczyński prezes PiS

Gdzie są posłowie PSL z naszego regionu ?

Rolnicy nabrali pożyczek teraz mają kłopot ze spłatą i cóż chcą aby społeczeństwo za nich spłaciło. Przecież ceny zbóż na cały świecie ,na giełdach,w innych krajach są podobne i w czym problem .A na ,,zielony ład ” zgodził się rzad pisu i przewodniczący rolnictwa w Brukseli człowiek PISu Wojciechowski więc poprzedni rząd do tego doprowadził.

Rolnicy nie protestowali za rządów PiS bo się bali, że ich policja spałuje. A teraz tacy odważni. Śmiech na sali. I niech się wytłumaczą dlaczego 80 procent z nich głosowała na PiS, który na potęgę ściągał do Polski zboże z Ukrainy. Rolnicy to chorągiewki które patrzą tylko na swój interes tak jak górnicy. Nie ważne czy produkcja się opłaca czy jest na nią popyt oni muszą swoje zarobić, reszta się nie liczy. Tylko w innych branżach trzeba patrzyć na rentowność.

Życzę każdemu rolniczkowi za te strajki, za to denerwowanie ludzi, za to lenistwo wasze i nieróbstwo, za to cwaniactwo i oszukiwanie ludzi, za obłude i zakłamanie jakim próbujecie teraz karmić społeczeństwo, życzę wam z całego serca, aby spłonął wam każdy jeden traktor, każdy jeden kombajn, abyście podczas żniw w polu znajdywali utknięte pręty i porozwieszane druty kolczaste, abyście zaznali w końcu na prawdę co to znaczy praca i co to znaczy bieda, żeby was komornicy zaczeli ścigać i żebyście stracili wszystko i zaczeli od zera. tego życzę wam z całego serca.

Tylu ludzi na zdjęciach, a suma IQ i tak poniżej 100 xDDD

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama