Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

"Twórczość" wandali w gminach Jeżewo i Drzycim. Wulgarne napisy na zabytkowym murze i remizie

Chuligani pobazgrali zabytkowy mur otaczający park w Laskowicach i remizę w Gackach, umieszczając na nich wulgarne napisy. Sprawę zgłoszono policji.

Udostępnij
mur_0

REKLAMA

- Na zabytkowym murze w Laskowicach okalającym teren parkowy ktoś wypisał niecenzuralne i obraźliwe słowa. Pada tam nazwisko, które błędnie może być kojarzone z pracownikami naszego nadleśnictwa i w sposób dla nich krzywdzący wykorzystywane. Zbieżność nazwisk na pewno jest przypadkowa – informuje Nadleśnictwo Dąbrowa, któremu podlega ten teren.

Sprawa została zgłoszona policji i konserwatorowi zabytków. Za zniszczenie lub uszkodzenie zabytku grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
REKLAMA

Na tym nie koniec chuligańskich wybryków. Kolejny przykład pochodzi z gminy Drzycim. Prawdopodobnie w nocy 6 września ktoś umieścił obelżywy napis na remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Gackach.

- Prosimy o jakąkolwiek informację, która może przyczynić się do odnalezienia sprawcy – apelują druhowie z Gacek.
REKLAMA

Chamski napis na remizie w Gackach / Fot. OSP Gacki

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij

Komentarze (7)

 1. Widziałam

  7 września 2021 15:45

  Na ulicy Parkowej w Świeciu

  Na ulicy Parkowej w Świeciu tydzien temu temu za kauflandem tez byly wszystkie blachy wyspreyowane

  • Ping

   7 września 2021 15:56

   Ale o tym nikt inny nie

   Ale o tym nikt inny nie napisał,nie było od kogo kopiować 🙂

 2. kononwicz

  7 września 2021 16:05

  ostatnio był artykuł, że

  ostatnio był artykuł, że pijak z odebranym prawem jazdy, który po wychlaniu doprowadził do wypadku uderzając na czołówke, grozi mu  max 5 lat, a tutaj ktoś pomalował sprejem mur i też do 5 lat… no bardzo sprawiedliwe te prawo.., pijak za próbe zabicia powinien siedzieć z 20 lat i zapłacić za wszystkie szkody, a chłoptasie bez rozumu co najwyżej  zapłacić za wszystkie szkody, po 50 tys zł kary + max 2 lata więzienia

 3. Stefan

  7 września 2021 17:58

  Patole nauczyli pisac i są 

  Patole nauczyli pisac i są  efekty

 4. Anonim

  7 września 2021 20:56

  Ale rodzice dzieci wychowali

  Ale rodzice dzieci wychowali,wstyd!!!

 5. Pan

  9 września 2021 07:43

  Łobuz kocha najbardziej co

  Łobuz kocha najbardziej co nie Kamila ;D

 6. Remiza

  9 września 2021 10:22

  Ale widać ze jednak chłopak

  Ale widać ze jednak chłopak co w gackach napisał jednak dopiero uczy się pisać, bo to „D” takie jakieś wciśnięte pomiędzy jakby za pierwszym razem zapomnial o nim xD

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja sprawdza okoliczności nocnego pożaru volkswagena przy ulicy Żwirki i Wigury w Świeciu. Wiele wskazuje na to, że mogło to być podpalenie.

Wiadomości

Jeśli uchwała zostanie przyjęta, to w żadnym sklepie w gminie Świecie nie będzie można kupić alkoholu po godz. 22.00. O ograniczenie wnioskowali mieszkańcy.

Wiadomości

Tuż przed godz. 13.00 na drodze nr 240 koło Świecia doszło do zderzenia samochodu osobowego z dźwigiem. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane do szpitala.

Wiadomości

Niestety, tragiczny finał miały poszukiwania młodego mężczyzny, który w niedzielę wieczorem wybrał się z kolegą nad Jezioro Żurskie, aby popływać.

Reklama