Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Ukradli ławkę przy nowej ścieżce rowerowej. Ciężkie betonowe nogi im nie przeszkodziły

Minęło raptem 1,5 miesiąca od oddania do użytku trasy pieszo-rowerowej między Nowem a Twardą Górą, a już dwukrotnie dali tam o sobie znać wandale i złodzieje.

Udostępnij
lawka1

Przebudowa 5,5-kilometrowej ścieżki między Nowem a Twardą Górą kosztowała 1,8 mln zł. Szutrową, dziurawą nawierzchnię zastąpił asfalt, ustawiono nowe ławki i kosze na śmieci. Odnowiona przez gminę trasa szybko stała się jednym z ulubionych miejsc przejażdżek rowerowych i spacerów mieszkańców.

Ścieżkę oddano do użytku w drugiej połowie lipca. Niemal natychmiast pojawili się tam wandale, którzy powyrywali słupki blokujące samochodom wjazd na ścieżkę (pisaliśmy o tym tutaj).

Niedawno to samo stało się z jedną z ławek.

Reklama
Reklama

- Podczas spaceru zobaczyłem, że na odcinku między ogródkami działkowymi a Nowem nie ma ławki - poinformował nas w sobotę wieczorem Czytelnik. - Ktoś ją ukradł. Na pewno nie był to jeden sprawca, bo ławka ma drewniane siedziska i oparcie osadzone na betonowych blokach, które służą jako nogi. To sporo waży. Musieli też mieć samochód lub traktor z przyczepką, żeby ją wywieźć - podejrzewa mieszkaniec Nowego.

Betonowe nogi były przytwierdzone do podłoża metalowymi śrubami.

Czesław Woliński, burmistrz Nowego, nie ukrywa rozgoryczenia.

Reklama
Reklama

- Ręce opadają - przyznaje. - Staramy się, żeby stworzyć miejsca wypoczynku i rekreacji, a zawsze muszą znaleźć się tacy, którzy to zniszczą. Przecież to powstaje też częściowo z pieniędzy mieszkańców, z ich podatków, więc ci ludzie nie demolują tylko własności gminy, ale własność nas wszystkich - podkreśla Czesław Woliński.

Nasz Czytelnik sugeruje zamontowanie kamer monitoringu i skierowanie tam dodatkowych patroli policji.

- Żadnej gminy, choćby najbogatszej, nie stać na to, aby objąć monitoringiem każdą ławkę, drzewo, plac zabaw czy kosz na śmieci - argumentuje Czeław Woliński.

Reklama
Reklama

Jak dodaje burmistrz, policja nie podlega gminie, więc nie może ona wydawać jej poleceń. Co najwyżej może sugerować wysłanie patrolu w to czy inne miejsce.

- Poza tym jaką mamy gwarancję, że kiedy patrol będzie o godz. 20.00 na scieżce rowerowej, to ktoś nie przyjdzie tam czegoś ukrasć o północy, albo, że w tym samym czasie nie jest coś niszczone w innej części miasta? W Nowem musiałoby być chyba z trzy razy więcej funkcjonariuszy. A i to nic nie da, dopóki sami mieszkańcy nie będą dbali o wspólne dobro. Oczywiście nie mówię tu o wszystkich, a jedynie o małej grupie, która demoluje to, co ma służyć całej społeczności - mówi burmistrz Czeław Woliński.

Pozostaje nadzieja, że policji uda się złapać złodziei, zanim rozkradną wszystkie ławki.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Podłożyć granat pod nogę 

Podłożyć granat pod nogę  ławki lekko zamocować, złodzieje  sami się  zgłoszą  na pogotowie a jak jaja urwie to następna  dobra wiadomość  nie rozmnożą  sie.

Ścieżka w niektórych

Ścieżka w niektórych miejscach jest już 0,5 metra węższa. Może czas skosić trawę przy bocznych krawędziach?

Monitoring moze drogi ale

Monitoring moze drogi ale fotopulapki są tańsze i też sie sprawdza jak w lasach

Wyznaczyć nagrodę 10 tyś.

Wyznaczyć nagrodę 10 tyś. sami się wsypią bo są pazerni na kasę, a potem ściągnąć od tego co ukradł.

Kto teraz w Nowem mieszka ?

Kto teraz w Nowem mieszka ? czy już nie ma starych nowszczaków ? takie sprawy były załatwiane natychmiast i boleśnie dla sprawcy

Jednak jak była stara ścieżka

Jednak jak była stara ścieżka był spokój,kto chciał to jeździł, troszkę było nie równo ale dało się jechać.A teraz nie dość że wysyp Jesik że swoimi Brajankami,to jeszcze nasrane wszędzie i co chwila jakieś chore akcje.

Jak bym miał działkę to też

Jak bym miał działkę to też bym ją wziął 

Wstawcie na Facebooka Zdiecie

Wstawcie na Facebooka Zdiecie lawki. Sasiad zaraz go podkabluje z zazdrosci. 

Wodz kaczka kazal palic czym

Wodz kaczka kazal palic czym pobadnie to wszystko co z drewna zacznie znikac.

Dwa razy nie mówię że wyrwali

Dwa razy nie mówię że wyrwali i rzucili w krzaki. Dla pokazania swojej inteligencji 

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama