Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Urząd w Świeciu wykrył przekręt na pół miliona złotych. Zawieszono kilkoro pracowników

Kilka dni temu w Wydziale Finansowym Urzędu Miejskiego w Świeciu wykryto nieprawidłowości. Początkowo wydawały się nieduże. Po dokładniejszej kontroli wyszła jednak na jaw ogromna skala nadużyć.

Udostępnij
kasa-czolo

REKLAMA

Co ciekawe, pracownicy wpadli na trop przekrętów popełnianych przez innych pracowników z tego samego wydziału. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, chodzi o co najmniej 500 tys. zł. Kilkoro urzędników z wydziału finansowego miało wyprowadzać pieniądze na swoje konta. Trwało to przez kilka lat. Z naszych ustaleń wynika, że chodzi o wpłaty z podatku od nieruchomości.

Urząd Miejski w Świeciu nie udziela informacji w sprawie mechanizmu wyprowadzania pieniędzy ze względu na toczące się postępowanie. O sprawie powiadomiono prokuraturę.

Reklama
Reklama

Podczas zbierania materiałów do artykułu, na stronie Urzędu Miejskiego w Świeciu pojawiło się 7 kwietnia w południe oświadczenie burmistrza, które publikujemy poniżej.
REKLAMA

W trakcie bieżących działań stwierdzono nieprawidłowości w zakresie księgowania wpłat dokonywanych poprzez kasę urzędu. Trwają czynności sprawdzające mające na celu określenie ich zakresu i skali. Dokonano czynności zabezpieczających. Odsunięto od wykonywania obowiązków służbowych osoby, co do których pracy pojawiły się zastrzeżenia. Sytuacja nie będzie wiązała się z żadnymi dodatkowymi obciążeniami dla mieszkańców. Gmina jest w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami w celu wyjaśnienia sprawy.

Do tematu wrócimy.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl
REKLAMA


Udostępnij
186 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Tytuł powinien brzmieć

Tytuł powinien brzmieć „Pracownicy urzędu w Świeciu wyprowadzili pół miliona złotych”.

Oj ich szefowa nie

Oj ich szefowa nie dopilnowała a taka cwana z niej bestia

przecież to tam normalne,

przecież to tam normalne, napewno więcej urzędników wyciąga kase z urzędu, wszystkie wydziały powinny być skontrolowane przez prokuraturę

Pół miliona lub 500-set

Pół miliona lub 500-set tysięcy – kwota ta sama ale jak brzmi – pół miliona

Reklama

Proponuje tez przejrzeć

Proponuje tez przejrzeć udzielone zamówienia w trybie bez przetargu przez wydział inwestycyjny.

Słyszałam coś niecoś o

Słyszałam coś niecoś o łapówkarstwie niektórych świeckich urzędników. Pewnie coś w tym jest! 

Proponuję posprawdzać Gmine

Proponuję posprawdzać Gmine Dragacz 

Następnie poleciłbym

Następnie poleciłbym sprawdzić OKSiR

Reklama

Jakby ukradły milion to by

Jakby ukradły milion to by miały spokój a tak to jest jak jest. I tak pewnie dostaną zawiasy i zakaz wykonywania zawodu przez 5 lat i tyle. Tacy złodzieje powinni tracić pewne prawa dożywotnio. Już bardziej szanuje zwykłego bandziora niż osobę zaufania publicznego

Teraz wiem dlaczego nie było

Teraz wiem dlaczego nie było żadnych ulg w podatkach dla przedsiębiorców w czasie pandemii ,woleli sami sobie wypłacić,gratuluje władzom miasta pracowników zwłaszcza kierownictwa działu.

Burmistrz dymisja to chyba

Burmistrz dymisja to chyba normalne

Afera o kilka drobnych,

Afera o kilka drobnych, popatrzcie na wyższe sfery urzędowe .Tam się nikt nie bawi w miliony lecz w miliardy. Łupią Was na każdym kroku… Istny festiwal barbi w każdej instytucji, stare lampucary oddalone na cacy,z pensji ? Hehe 

Reklama

Nauki pobierali od byłego

Nauki pobierali od byłego wójta Gminy Warlubie ?

Kierownika wydzualu

Kierownika wydzualu budownictwa pana W. już dawno powinno się zlustrować 

W normalnej sytuacji osoba

W normalnej sytuacji osoba odpowiedzialna za nadzór osób które to zrobiły podaje się do dymisji prawda

Skarbnik do dymisji, to ta

Skarbnik do dymisji, to ta osoba jest za to odpowiedzialna na równi z tymi które się tego dopuściły.

To kierownik ma przechlapane

To kierownik ma przechlapane co on klepał 

Proponuje urzędnikom

Proponuje urzędnikom skarbowym zająć się Nowym Szpitalem w Świeciu tam też szykuje sie afera 

Jeśli kilkoro robiło to w

Jeśli kilkoro robiło to w porozumieniu to w mojej ocenie mamy do czynienia z zorganizowaną grupą  przestępczą. Na szczęście na biedną gmine nie trafiło 🙂 . 

co to jest 500 tys

co to jest 500 tys

Pamiętaj szlachty sie nie

Pamiętaj szlachty sie nie rusza

kiedys bardzo długo czekałem

kiedys bardzo długo czekałem na ogłoszenie licytacji mieszkania obok mojego w kamienicy, chciałem w niej wziąć udział, nic w urzedzie nie było wiadomo, w gazetach nie pojawiało się ogłoszenie, zupełnie inaczej niż w przypadku innych licytowanych nieruchomości w mieście…  i pewnego dnia przyjechał remontować zwycięzca 'licytacji’ … 🙂 

W ZGM biorą podobno łapówki

W ZGM biorą podobno łapówki za zalatwienie mieszkania poza kolejnością! Polecam zrobić kontrolę!

nie od dzis wiadomo ,ze csw

nie od dzis wiadomo ,ze csw to taka mala sycylia , lub maly gdansk , kogo winic? , a kto od x lat glosuje na to samo dziadostwoi? i tworza sie kliki , praca po znajomosci , po matce corka , syn itd ..

Tak się składa, że ZGM

Tak się składa, że ZGM kontrolowali radni Cieślak i Woźniak i po kontroli wypowiadali się o ZGM w samych superlatywach, więc nie szukaj dziury w całym.

Jakoś nikt nie dostrzega że

Jakoś nikt nie dostrzega że urząd z własnej woli opublikował informacje o oszustach. Niczego nie kryli nie udawali że nie ma problemu nie starali się niczego zamieść pod dywan. Czy to pierwsza organizacja gdzie ktoś miał lepkie palce? Tam gdzie sa pieniądze tam rodzi się pokusa.

W NOWEM też powinni

W NOWEM też powinni przeswietlic 

Wolne sądy spoko 

Wolne sądy spoko 

To ja k*** podatek płacę od

To ja kurwa podatek płacę od mojej posesji a te padliny kradną !

Kułakowski do dymisji…

Kułakowski do dymisji…

Sam się podaj… 

Świecki beton pokazał swoje

Świecki beton pokazał swoje oblicze.Pobratency pójdą pod sądy bronić zlodzieja

Jeżeli proceder trwał kilka

Jeżeli proceder trwał kilka lat i dopiero wyszedł na jaw, to miastu tylko pogratulować takiej Głownej ksiegowej w UM i Skarbnika Miasta. Brawo dla tych Pań. Widać żę przez kilka lat nic nie zauważyły.

Wyszlo wam dupom podwyzszenie

Wyszlo wam dupom podwyzszenie podatkow od nieruchomosci.

Rozumiem, że zawieszone osoby

Rozumiem, że zawieszone osoby nie zasiadają przypadkiem w radach nadzorczych gminnych spółek, np. ZWiK. Rozumiem, że jeżeli zasiadają to również zostały w tych spółkach zawieszone do wyjaśnienia sprawy? czy jednak mam błędne rozumowianie?

Jest pełno ludzi związanych z

Jest pełno ludzi związanych z urzędem co się dorobili fortun a o radnych już nie wspomnę .Policja dawno powinna prześwietlić urząd ale nie nasza tylko wojewódzka albo cbsp 

Brawo panie burmistrzu za

Brawo panie burmistrzu za odważną postawę. Pokazał pan że nie boi się prawdy  nawet gdy jest ona trudna

W sprawie Michała L. odrazu

W sprawie Michała L. odrazu były inicjały, a tutaj mamy lakoniczne oświadczenie Burmistrza i zawieszonych tajemniczych urzedników, oni nie mają imion i inicjałów? Niech mieszkańcy wiedzą kogo utrzymują z podatków?

A gdzie rachunkowa kontrola

A gdzie rachunkowa kontrola bieżąca przełożonych w dziale finansowym? Jaki był nadzór, jak się  zgadzały raporty z kasy z wpływami na rachunek urzędu środków pieniężnych, jak dochodzono zaległości bo przecież występowały skoro pieniądze zginęły? Co z kierownikiem, który odszedł rok temu na emeryturę, a w tym czasie był odpowiedzialny za pracę? Kompletna porażka.

A my prosimy o wyjaśnienie

A my prosimy o wyjaśnienie jak to jest, że największa elektryczna firma w mieście z kilkudziesięcioletnim opłacaniem danin i podatków nie jest brana pod uwagę w pseudo zapytaniach o cenę na budowę oświetlenia? Od 2016r jeśli nie wszystko to prawie wszystko jest ustawiane pod jedną firmę, notabene powstałą w 2016r! Wał jak nic!!! Panie Burmistrzu proszę zrobić z tym porządek! Prosimy bo na Pana głosowaliśmy! W innych gminach wszystko potrafi być transparentne i znaleźć się na stronach BIPu!

Te kobiety świetnie znały

Te kobiety świetnie znały system więc mogły go oszukiwać 

Przykro czytać,ze już jest

Przykro czytać,ze już jest nagonka na Pana Burmistrza. To bardzo porządny człowiek. Żaden szef nie jest w stanie byc we wszystkich wydzialach jednoczesnie przez cały czas. Od tego są kierownicy. Jesli oni do tej pory niczego nieprawidłowego nie wykryli a także nie znalazły błędów cykliczne kontrole Regionalnej Izby Obrachunkowej czy NIK-u, to oznacza, że panie oszustki wpadły, jak to zwykle bywa, przez przypadek. Dalibyście spokój, Pan Burmistrz na pewno teraz ma ciężką sprawę do rozwiązania.  

Czyli obraz urzędnika

Czyli obraz urzędnika złodzieja cały czas aktualny, komuna funkcjonuje

Poszło do prokuratury więc

Poszło do prokuratury więc niech ona rozstrzyga, jeśli to prawda kasa i tak brakującą kasa będzie musiała wrócić. 

A taka skrupulatna szefowa i

A taka skrupulatna szefowa i nie dopilnowała. Trochę dziwne

Ryba psuje się od głowy. 

Ryba psuje się od głowy. 

za morde to całe towarzystwo

za morde to całe towarzystwo i do kamieniołomu .Śmiech na sali klaskać mamy ,że sami urządnicy wykryli no cóż za daleko to poszło Wali się ten domek z kart może , Tadeusz zabierze głos

tam gdzie sa pieniadze zawsze

tam gdzie sa pieniadze zawsze jest  pokusa

Śmieszą mnie ci, którzy za to

Śmieszą mnie ci, którzy za to co się stało obwiniają burmistrza. To świadczy o całkowitej nieznajmomości tematu. Toa tak jakby oskarżać dyrektora Mondi, że jakiś mechanik ukradł z zakładu wiertarkę. Taki sam sens. Przecież burmistrz nie robi kontroli finansowych. Ale jest okazja to sobie niektórzy używają. Zauważyć natomiast trzeba to, że sam powiadomił media o kradzieży. 

temu ZGM to naprawde trzeba

temu ZGM to naprawde trzeba sie przyjrzeć, to juz wszyscy interesancji mowia! tam tez ponoć się dzielą!

O jej a na remont ośrodka w

O jej a na remont ośrodka w Decznie zabrakło i trzeba było przetarg unieważnic .Ta podwyżka podatków była za mała ,radni do dzieła

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja przekazała informację o śmierci kierowcy skody, 33-letniego mieszkańca Nowego.

Wiadomości

Świeccy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego w skutkach wypadku z udziałem rowerzysty, do którego doszło w Łążku koło Osia.

Wiadomości

Karolina pojechała ze swoim bratem na dożynki w Pruszczu w powiecie świeckim. Nigdy już nie wróciła do domu. Jej rozkładające się ciało znaleziono kilkanaście...

Wiadomości

Zakończyła się adaptacja budynku w Laskowicach na posterunek policji. Niebawem otwarcie.

Wiadomości

Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku zderzenia we wtorek po południu dwóch samochodów na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Ciepłej w Świeciu.

Wiadomości

Wraz z zakończeniem remontu drogi krajowej nr 91 wróciło pytanie co z prawoskrętem w ulicę Chełmińską? Na razie przejazdu w kierunku Świecia bronią podwójne...

Reklama
Reklama

Co jest grane?

Oryginalny burger, belgijskie frytki, a może danie z dalekiej Tajlandii? W najbliższy weekend na Dużym Rynku w Świeciu będzie można zjeść potrawy z różnych...

Extra Nowe

Wracamy do piątkowego wypadku na drodze krajowej nr 91, gdzie zderzyły się skoda i bmw.

Wiadomości

Powiatowy Zarządu Dróg w Świeciu ogłosił przetarg na sprzedaż samochodu marki Opel Astra III.

Wiadomości

Policjanci zatrzymali kierowcę, który chciał uniknąć odpowiedzialności i uciekł z miejsca kolizji drogowej w Bukowcu, którą sam spowodował.

Wiadomości

Dziś o godz. 9.00 egzaminem pisemnym z języka polskiego rozpoczął się egzamin ósmoklasisty. Trwa on trzy dni. Każdego dnia będzie sprawdza wiedza z innego...

Wiadomości

Niestety, remont drogi powiatowej przez Terespol musiał się rozpocząć mimo wciąż zamkniętego wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240. Jakie są tego efekty, nietrudno się...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Zakończyła się adaptacja budynku w Laskowicach na posterunek policji. Niebawem otwarcie.

Wiadomości

Wraz z zakończeniem remontu drogi krajowej nr 91 wróciło pytanie co z prawoskrętem w ulicę Chełmińską? Na razie przejazdu w kierunku Świecia bronią podwójne...

Co jest grane?

Oryginalny burger, belgijskie frytki, a może danie z dalekiej Tajlandii? W najbliższy weekend na Dużym Rynku w Świeciu będzie można zjeść potrawy z różnych...

Wiadomości

Powiatowy Zarządu Dróg w Świeciu ogłosił przetarg na sprzedaż samochodu marki Opel Astra III.

Wiadomości

Policjanci zatrzymali kierowcę, który chciał uniknąć odpowiedzialności i uciekł z miejsca kolizji drogowej w Bukowcu, którą sam spowodował.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo