Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

W Grzybku łódź motorowa uderzyła w człowieka

Dziś, krótko po godz. 14, doszło do niebezpiecznego zdarzenia na Zalewie Żur w Grzybku (gm. Osie). Łódź motorowa przepłynęła po kąpiącym się mężczyźnie.

Udostępnij
grzybek

Prawdopodobnie chodzi o łódź motorową należącą do miejscowego WOPR-u. Na razie nie wiadomo w jakich okolicznościach doszło do tego niebezpiecznego zdarzenia, w wyniku którego ucierpiał mężczyzna. Jego obrażenia były na tyle poważne, że wezwano na miejsce Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Nowe informacje na temat wypadku tutaj.

Udostępnij
52 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Co roku jezdza tam jak

Co roku jezdza tam jak wariaci na spalinie i motorowka i ten cymbal na skutrze…

a niby strefa ciszy…

koleoby raz Wdeckie Wopr

koleoby raz Wdeckie Wopr wariuje na zalewie żurskim, wiadomym było ze prędzej czy pózniej dojdzie do tragedii

Zabrać uprawnienia i surowo

Zabrać uprawnienia i surowo ukarać 

Może w końcu policja zajmie

Może w końcu policja zajmie się ich wyczynami, WOPR z plarzy w tleniu zachowuje się jak królowie wody, starzy a głupi. Tylko człowieka i jego nóg, a raczej tego co z nich zostało szkoda. Pogotowie wodne ma ratować ludzi a nie zabijać. 

Reklama

Parę dni temu gdy plywaliśmy

Parę dni temu gdy plywaliśmy z dziećmi na kajakach po zalewie, kierujący motorówką WOPR przepłynął obok nas kilkakrotnie z bardzo dużą prędkością. To cud ze fala nas nie wywróciła… 

W zeszłym roku żółto

W zeszłym roku żółto niebieska motorówka z dużym napisem wopr też prawie zrzuciła mnie i syna z rowera wodnego, przejechali kilka metrów od nas i się śmiali 

Pod szyldem WOPR legalnie

Pod szyldem WOPR legalnie mogą korzystac ze sprzętów motorowodnych. Ich praca nie ma nic wspólnego z ratownictwem. Czy kogoś uratowali? Nie! Czy zaszkodzili? Chociaż po tym co wyprawia w Grzybku pewien pan na skuterze, to Bogu dziękować, że jeszcze prędzej do żadnej tragedii nie doszło. 

Wielki pan M i L popisują się

Wielki pan M i L popisują się nad jeziorem pływają jak wariaci

Reklama

Sprzęt ma służyć do ratowania

Sprzęt ma służyć do ratowania życia i zdrowia ludzkiego ratownicy A nie do szpanowania plastikowymi panią na plaży. Wstyd dla wopru że doszło do takiej tragedii 

Moze policja sie wkoncu

Moze policja sie wkoncu przyjzy tym panom co maja tylko koszulki wopru zeby sobie powariowac skuterem!!!!!! W strefie ciszy. Zanim dojdzie do kolejnego wypadku

motorówki na tory

motorówki na tory

Co roku to samo lamus na

Co roku to samo lamus na skuterze i pajace z motorowka a straznicy parku jak im zglaszalem nie raz nic nie robia. Nie mozna w spokoju kajakiem poplywac bo banda debili sie popisuje.

Reklama

Jak łódź WOPRu może kręcić

Jak łódź WOPRu może kręcić bączki na wodzie w strefie ciszy? To są przepraszam działania służbowe?

To co się wyprawia w WOPR w

To co się wyprawia w WOPR w Tleniu woła o pomstę do nieba. Nie mają w składzie żadnego „prawdziwego” ratownika, no chyba, ze gdzieś tylko na papierze. Ratownicy którzy zasilają ich szeregi są ratownikami po szemranych szkoleniach na ratowników które to sami organizują. Pojęcia nie mają o pracy ratownika i  odpowiedzialności płynącej z posiadania tytułu ratownika. Całe szczęście, że nigdy nie musieli nikomu udzielać pomocy, slabo mogło by się to zakończyć. 

Jak widać po dzisiejszym wypadku ułańska fantazja wzięła górę nad zdrowy rozsądek. 

Może po tym wydarzeniu ktoś wkońcu rozwiąże ten dziwny twór o nazwie WDECKIE WOPR składające się z podstarzałych dziadków i kilku dzieciaków. 

Proszę wierzyć, naprawdę wiem co mówię. Bladego pojęcia nie mają Ci ludzie o ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego 

Czytając te komentarze są

Czytając te komentarze są druzgocące dla tej formacji WOPR nie lekceważyłbym tych opinii 

Ratownik! Dokładnie, szczera

Ratownik! Dokładnie, szczera prawda, nie sądzę że któryś z tych dziadków był zdolny uratować komuś życie. Moim zdaniem jedna Pani Ela nadaje się na ratownika, jej nie mam nic do zarzucenia świetny nauczyciel i wspaniały człowiek z cudownym podejściem do młodzieży współczuję że należy do tak kiepskiego timu. 

Czytam to I mine meczy

Czytam to I mine meczy pytanie !? Ta Motorowka w płynela na wyznaczony teren Kompieliska !? bo jeśli nie to co ten pan robił na szlku wodnym( moje  założenie bo nikt nie mówi o szczegółach !) To ze pływają szybko zecz względna !? pewna minimalna szybkość uwarunkowana technicznie ! konstrukcja Łodzi !!!!  by była w takzwanym ślizgu ! Dla zwykłego niedzielnego kajakarza  szybkość zawrotna 

Jak można oceniać sytuację

Jak można oceniać sytuację nie znając faktów. Motorówka wykonywano czynności służbowe na swoim stałym szlaku. W tym miejscu nie ma wyznaczonego kąpieliska dlatego pytanie co tam robił człowiek ? 

Najwyraźniej to nie WOPR

Najwyraźniej to nie WOPR ponosi ułańska fantazja,tylko niektóre osoby zamieszczające tu komentarze.Po pierwsze proponuje pisać za pomocą słownika wtedy prościej będzie czytelnikom zrozumieć treść.Jak rownież przypominam,że krzywdzące i nieprawdziwe opinie wobec Wdeckiego WOPR to pomówienia i próba zniszczenia dobrej opinii Stowarzyszenia a to już podlega pod odpowiednie paragrafy Kodeksu Cywilnego oraz KK.Proponuje najpierw myśleć a później pisać,nie odwrotnie.

Motorówka WOPRu wykonywała

Motorówka WOPRu wykonywała czynności służbowe,pełniąc patrol.Pływak nie był w żaden sposób oznaczony.Nie posiadał ani bojki,ani czepka,ani żadnego innego elementu,który wyróżniałby go z toni wodnej.Nie dając tym samym Woprowcom szansy zauważenia go.

A cale zdarzenie miało

A cale zdarzenie miało miejsce na samym środku zalewu,w znacznej odległości od linii brzegowej. Nie na wyznaczonym kąpielisku ani na szlaku,na którym można spodziewać się samotnego pływaka.Tak więc raz jeszcze przypominam,najpierw myśl,później pisz.

Przecież oni wykonują tylko

Przecież oni wykonują tylko swoją pracą. A co się stało to nieszczęśliwy wypadek. 

Niestety to prawda co tu

Niestety to prawda co tu czytam,sama rok temu byłam świadkiem wyczynów tych „ratowników” , którzy pływali dla zabawy stwarzając zagrożenie dla innych. 

Plywali czesto w slizgu

Plywali czesto w slizgu miedzy kajakami i rowerami utrudniajac im wypoczyek. Bardzo czesto wozili jakies piszczace dziewuchy. I to sa patrole sluzbowe chyba sobie zarty ktos robi. Mam nadzieje ze za tego pajaca ze skuterem tez ktos wkoncu sie weznie !!!

Brak wyobraźni pływającego To

Brak wyobraźni pływającego To przyczyna zdarzenia Wylewanie pomyj na ratowników nie przystoi zdrowomyslacym.

Przecież z tego artykułu nie

Przecież z tego artykułu nie wynika zbyt wiele. Dziwię się, że nie znając szczegułów prawie wszyscy wypowiadają się tak brzydko. Pływamy tam na kajakach i nie mogę nic złego powiedzieć. To co się stało to tragedia ale zanim kogoś osądzicie to się zastanówcie. 

Widziałem artykuł na grupie

Widziałem artykuł na grupie ratownictwa wodnego, komentarze zupełnie różnią się od osób które się wypowiadają tutaj, doświadczeni ratownicy popierają że przy dużej fali ciężko jest zauważyć osobę płynąca żabką bez jakiegokolwiek oznakowania, niestety 80% Polskiego społeczeństwa nawet nie wie jaki to jest styl, co ten człowiek robił na środku zalewu? Z tego co się dowiedziałem od rana był prowadzony patrol, SPOKOJNY PATROL, nie żadne wybryki. Niestety mentalność Polaków jest tragiczna, gdy WOPR robi coś dobrego to wszystko jest okej, nikt nawet nie skomentuje, ale gdy dojdzie do nieszczęścia to najlepiej by z gó**em zmieszali, współczuję wam. Trzymajcie się, mam nadzieje że nadal będziecie robić to co robicie bo robicie to dobrze. 

PS. Jedyne co mogę zarzucić to wyciągnijcie wnioski wobec tej osoby która szaleje po zalewie, jest to osoba prywatna, proszę jej nie mylić z działaniami WOPRu. 

Trzymajcie się w tym Tleniu. 

Szkoda że wybryki jednej

Szkoda że wybryki jednej osoby wpływają na opinie całego WOPR’u, jest tam sporo osób starających się, dbających o bezpieczeństwo, nieustannie podnoszących swoje kompetencje, żal mi tych osób które naprawdę się starają. Niestety przez lekkomyslność pływaka doświadczonemu, oddanemu ratownikowi wali się świat, wypadki się zdarzają, powiedzcie mi czy odpowiedzialne jest pływanie przy dużej fali bez jakiegokolwiek oznakowania, chociażby czepka ? Z tego co mi wiadomo motorówka wcale nie poruszała się szybko, na pokładzie znajdowało się tylko 2 ratowników, dlaczego mowa o większej ilości? Ludzie ogarnijcie się, szczerze to życzę wam aby kiedyś właśnie te WOPR uratowało wam życie, nie pozdrawiam bandy osób mało inteligentych piszących totalne bzdury.

Szkoda że jedna osoba może

Szkoda że jedna osoba może napisać wiele negatywnych komentarzy, zdrowia dla poszkodowanego, powodzenia dla ratowników. Z fartem 

No coz komu brakuje oleju w

No coz komu brakuje oleju w glowie,a gdzie policja wodna??????????? kiedys mieszkalam w Osiu piekne okolice Borow Tucholskich .A nie odpowiedzialne osoby pracuja na wodzie zabrac im uprawnienia i basta nic innego mi nie przychodzi do glowy.

Czy ktoś wie co z drugim

Czy ktoś wie co z drugim ratownikiem?Patrol pełni się we dwoje?Może on albo ona coś widziała?Czy może jest takim tchórzem że pozwala żeby cały hejt szedł na kolegę z patrolu?Smutne.

Jd

Jd

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Policja przekazała informację o śmierci kierowcy skody, 33-letniego mieszkańca Nowego.

Wiadomości

Świeccy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego w skutkach wypadku z udziałem rowerzysty, do którego doszło w Łążku koło Osia.

Wiadomości

Karolina pojechała ze swoim bratem na dożynki w Pruszczu w powiecie świeckim. Nigdy już nie wróciła do domu. Jej rozkładające się ciało znaleziono kilkanaście...

Wiadomości

Zakończyła się adaptacja budynku w Laskowicach na posterunek policji. Niebawem otwarcie.

Wiadomości

Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku zderzenia we wtorek po południu dwóch samochodów na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Ciepłej w Świeciu.

Wiadomości

Wraz z zakończeniem remontu drogi krajowej nr 91 wróciło pytanie co z prawoskrętem w ulicę Chełmińską? Na razie przejazdu w kierunku Świecia bronią podwójne...

Reklama
Reklama

Co jest grane?

Oryginalny burger, belgijskie frytki, a może danie z dalekiej Tajlandii? W najbliższy weekend na Dużym Rynku w Świeciu będzie można zjeść potrawy z różnych...

Wiadomości

Powiatowy Zarządu Dróg w Świeciu ogłosił przetarg na sprzedaż samochodu marki Opel Astra III.

Extra Nowe

Wracamy do piątkowego wypadku na drodze krajowej nr 91, gdzie zderzyły się skoda i bmw.

Wiadomości

Policjanci zatrzymali kierowcę, który chciał uniknąć odpowiedzialności i uciekł z miejsca kolizji drogowej w Bukowcu, którą sam spowodował.

Wiadomości

Dziś o godz. 9.00 egzaminem pisemnym z języka polskiego rozpoczął się egzamin ósmoklasisty. Trwa on trzy dni. Każdego dnia będzie sprawdza wiedza z innego...

Wiadomości

Niestety, remont drogi powiatowej przez Terespol musiał się rozpocząć mimo wciąż zamkniętego wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240. Jakie są tego efekty, nietrudno się...

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Zakończyła się adaptacja budynku w Laskowicach na posterunek policji. Niebawem otwarcie.

Wiadomości

Wraz z zakończeniem remontu drogi krajowej nr 91 wróciło pytanie co z prawoskrętem w ulicę Chełmińską? Na razie przejazdu w kierunku Świecia bronią podwójne...

Co jest grane?

Oryginalny burger, belgijskie frytki, a może danie z dalekiej Tajlandii? W najbliższy weekend na Dużym Rynku w Świeciu będzie można zjeść potrawy z różnych...

Wiadomości

Powiatowy Zarządu Dróg w Świeciu ogłosił przetarg na sprzedaż samochodu marki Opel Astra III.

Wiadomości

Policjanci zatrzymali kierowcę, który chciał uniknąć odpowiedzialności i uciekł z miejsca kolizji drogowej w Bukowcu, którą sam spowodował.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wideo