Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

W kogo chce napier...ać radny Adam Knapik? W rozmowie z Andrzejem Kowalskim zapomniał, że to się nagrywa

Adam Knapik, przewodniczący Rady Powiatu Świeckiego, w rozmowie z wiceprzewodniczącym rady Andrzejem Kowalskim w niewybredny sposób żartowali o zmianie wicestarosty. Działo się to na chwilę przed rozpoczęciem sesji. Nie wiedzieli, że mikrofony są włączone, a całe nagranie jest rejestrowane.  

Udostępnij
knapik-a-1

REKLAMA

Włączone mikrofony, o których zapomniano, były powodem problemów wielu już polityków. Często przy takich okazjach padały słowa, do których publicznie by się raczej nie przyznali. I tak też zapewne jest w tym przypadku.

Reklama
Reklama

Niedawno po raz drugi dał się na to złapać Adam Knapik, przewodniczący Rady Powiatu Świeckiego.Sporo osób oglądających retransmisję sesji z sierpnia 2019 r. było oburzonych wulgaryzmami padającymi kilkakrotnie z jego ust. One również pojawiły się na dwie minuty przed oficjalnym początkiem obrad rady.

Soczysty język to chyba u Adama Knapika norma.
REKLAMA

Reklama
Reklama

Radny zaliczył kolejną wpadkę. Tym razem na czerwcowej sesji Rady Powiatu Świeckiego.

Sprawa jest nieco bardziej drażliwa. Przewodniczący rady Adam Knapik i wiceprzewodniczący Andrzej Kowalski w mało elegancki sposób planowali zmiany w zarządzie powiatu. Zasiadają w nim m.in. wicestarosta Franciszek Koszowski i Józef Gawrych, kierownik Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w starostwie).

Nie wiedzieli jednak, że są włączone mikrofony, a ich rozmowę nagrywa kamera (sesje są rejestrowane i można je ogladać w internecie).
REKLAMA
Adam Knapik: Zmienimy tego... wicestarostę to będzie kasa. Ale nie, bo kurde (składkę?) muszę zapłacić. Emerytalną, to jest trzy w budżetówce, co? No, ale zobacz, Gawrych i tak ciągnie całą robotę, zrobimy jego wicestarostą. Zaczniemy wtedy napier...ć w niego. On ci nie zagrozi, bo będziemy mieli...

Reklama
Reklama

Andrzej Kowalski: Ale nie było nowych wyborów...

Adam Knapik: No nie było, no to zrobimy nowe.

Andrzej Kowalski: Ty coś z PiS-em kombinujesz.

Reklama
Reklama

Adam Knapik: Nie. Z PiS-em to Woźniak w radzie miejskiej. Nawet kluby mają wspólne.   
REKLAMA

Z pewnością w kuluarach można by usłyszeć jeszcze śmielsze scenariusze pisane przez lokalnych polityków, ale są to prywatne opnie, które nie wychodzą poza pewien krąg. Gdy jednak stają się częścią oficjalnego materiału z obrad rady, sprawa nabiera nieco innego charakteru.

Reklama
Reklama

Jutro przedstawimy stanowiska wicestarosty oraz radnych Adama Knapika i Andrzeja Kowalskiego. O ile oczywiście zechcą odnieść się do tego, co powiedzieli podczas sesji 30 czerwca.

Retransmisję z sesji Rady Powiatu Świeckiego z rozmową Adama Knapika i Andrzeja Kowalskiego można obejrzeć tutaj (od 4 minuty nagrania).

a.bartniak@extraswiecie.pl
REKLAMA

Udostępnij
80 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Polityka jest brudna!

Polityka jest brudna!

Woźniak się dogadał z PiS?

Woźniak się dogadał z PiS? Wcale mnie to nie dziwi. Pewnie razem z pisiorami chce wziać władze w Świeciu. A Knapik… szkoda gadać. O Kowalskim też miałem inne zdanie.

Wszyscy sie podniecaja

Wszyscy sie podniecaja sesjami rady miejskiej a na powiatu tez zapadaja decyzje dotyczace nas! W koncu troche uwagi na reszte o ktorej nikt nie ma pojecia.Brawo.zeby czlonek rady nic nie wiedzial o Swieciu. Pan Kowalski-strasznie slabo 

Reklama

Gadanie jak gadanie, taka

Gadanie jak gadanie, taka jest polityka, pewnie każdego z nich by się dało nagrać na podobnych rzeczach, a akurat trafiło na tych panów. Jakoś mnie to nie dziwi.

czy aby to niejest sprawa dla

czy aby to niejest sprawa dla prokuratora ?

Wstyd panie Kowalski. Taki

Wstyd panie Kowalski. Taki się pan pewny już czuje ??? Oby się pan nie zdziwił jak za chwilę wyleci.

Reklama

A myśleliście, że jak

A myśleliście, że jak wyglądają rozmowy polityków? Dokładnie tak jak rozmowy wielu a pewnie nawet większości z naszych rodaków. 

AK jest znany z robienia

AK jest znany z robienia ludziom gnoju, łamać kariery, takich polityków to do gnoju sztaplowania 

Calą Rade odwolac!!!

Calą Rade odwolac!!!

Patologiczni sa ci ludzie…

Reklama

to ten damski bokser? jakis

to ten damski bokser? jakis cudem go nie wywalili? patologia w tej radzie

Co na to reszta rady? Czy nie

Co na to reszta rady? Czy nie należałoby tych cym**łów wy3.14****lić na zbity pysk?

Knapik do wylotu z rady. 

Knapik do wylotu z rady. 

Reklama

Czyli panie Knapik      do

Czyli panie Knapik      do widzenia 

Knapik to jedyny konkret.

Knapik to jedyny konkret.

Jaka partia takie elyty!

Jaka partia takie elyty!

Podaj  sie gościu do dymisji

Podaj  sie gościu do dymisji i nie baw sie w politykowanie tylko weż sie za robote bo bratu do pięt nie dorastasz wstyd!!

Jaki Pan taki Kram

Jaki Pan taki Kram

A co na to Knapika wyborcy?

A co na to Knapika wyborcy? Ktoś go tam wybrał!!

Szok! czy to są poważni

Szok! czy to są poważni ludzie,których wybraliśmy ,by nas reprezentowali? nie wierzę,co słyszę! Na życzenie p. knapika, należy odwołać tych panów i zrobić ponowne wybory . Panowie- wstyd…………..

do polityki trafiają rózni

do polityki trafiają rózni ludzie, a ten palant jest typową polityczną mendą, nie poodobają ci się moje treści ? pocałuj mnie w dupę dupku

Darek zdemaskowali nas. Już

Darek zdemaskowali nas. Już wiedzą że kombinujesz z PIS-em. Szpital jest super i kolej w Świeciu też. Basen to szajs chociaż nie masz Darek za grosz honoru bo mimo ,że cały czas na niego narzekasz to jeździsz tam dup… moczyć.

Takich politycznych cieciów

Takich politycznych cieciów czy z pis czy z po należy tępić, , to takie typowe męskie Q-RWY baby lać , na ludzi niewygodnych haki szukać, coś nie po myśli takie politycznej świni, to  jest w stanie najlepszego kumpla sprzedać. Eliminacja z polityki. Jak zostaną to znaczy, że ci, którym to barachło podlega nie mają jaj.

Spiskowcy od siedmiu boleści.

Spiskowcy od siedmiu boleści. Całe województwo się z was śmieje 

Oni zostaną a ten co nie

Oni zostaną a ten co nie wyłączył mikrofonów wyleci. Dyktatura jak na Białorusi.

Szanowny Panie Redaktorze!

Szanowny Panie Redaktorze!

Wolne media to wielkie osiągnięcie ostatnich trzydziestu lat. Dobrze,że patrzą władzy na ręce.Jednak z przykrością stwierdzam,że poniosła Pana fantazja i dobrze by się stało gdyby Pan umiał słuchać i olądać  ze zrozumieniem.Jest nieprawdą,że nie wiedziałem o włączonych mikrofonach i kamerach oraz o nagrywaniu sesji. Sugeruje Pan także, że prowadziłem rozmowę w kierunku zmian we włwdzach powiatu co jest absolutną nieprawdą. Szkoda,że Pan tego nie wie, ale to jest wiedza podstawowa,że zmiana władz następuje po wyborach,a wybory zarządza ugrupowanie które sprawuje władzę w kraju.Odpowiedzialność za wypowiedziane słowa w pełni ponoszę i gdybym znalazł się w podobnej sytuacji uczynił bym to samo. Przepraszam natomiast wszystkich których zawiodłem, ale są sytuacje i sprawy w życiu na które nie ma się wpływu.

Andrzej Kowalski

To chyba Kazik śpiewał, że

To chyba Kazik śpiewał, że polityka to taplanie się w gównie… Coś w tym jest 🙂

Panie Andrzeju Rada Powiatu

Panie Andrzeju Rada Powiatu powołuje i odwołuje Starostę, a wraz z nim cały zarząd. Więc nie ma mowy o wyborach….

Przecież oni wszyscy mają nas

Przecież oni wszyscy mają nas głęboko w d…e, każdy jeden robi pod siebie żeby to im było dobrze, ludzie kąpletnie ich nie interesują, z resztą czas był przywyknąć. 

Do dymisji panie knapik

Do dymisji panie knapik

Takich ludzi wybraliście…

Takich ludzi wybraliście… WSTYD  dla wybranych i wyborców. Knapika poznałem wiele lat temu, ani jednego dobrego słowa o nim nie powiem.

pan radny to dobry polak i

pan radny to dobry polak i wybitny polityk, dlatego dajcie mu już spokój

Chamy i buraki.

Chamy i buraki.

LP NIE BIERZE UDZIAŁU W

LP NIE BIERZE UDZIAŁU W DYSKUSJACH NA HEJTERSKIM PORTALU SAMORZĄDOWYM FINANSOWANYM Z PUBLICZNYCH PIENIĘDZY! JAKAŚ K…A SIĘ PODSZYWA POD TE INICJAŁY.

Normalny człowiek z honorem

Normalny człowiek z honorem po takiej stopie poddał by się do dymisji. .. 

i pomyslec,ze utrzymanie 1

i pomyslec,ze utrzymanie 1 urzednika przez rok kosztuje nas podatnikow 100 tys.zl.  nie chce dluzej utrzymywac takich urzednikow a starostwa powiatowe uwazam za zbedne urzady…po ich likwidacji bylyby pieniadze na realne potrzeby nas mieszkancow powiatu

Ja mysle ze nauczyl sie

Ja mysle ze nauczyl sie przeklinac od julek ze strzalkami wypi….alac, wypier….alac,***** *** – tak to lecialo??

Zrobili z rady knuset. Siedzą

Zrobili z rady knuset. Siedzą tam i knują jak niedemokratycznie zmieniać władzę. Co to za elektorat wybiera takie szuje. Mordy pełne frazesów. Bronią demokracji a stale ją łamią. Wybory pokazały jakie to matrioszki. Ludzie głosowali na Kułakowskiego a dostali w pakiecie Knapika. Obaj startoowali w wyborach. Bez znaczenia który wygra. Doktryna S. N. Działa wszędzie. 

To ciekawe że za każdym razem

To ciekawe że za każdym razem na tapecie ląduje Pan Dariusz Woźniak. Bardzo zastanawiające. Przewija się w prywatnych rozmowach radnych ale i jest opisywany negatywnie na extraawiecie. Można odnieść wrażenie że Ci z koalicji większościowej boją się nawet tych którzy w radzie nie zasiadają. To nie jest normalna sytuacja. Niedobrze się robi jakimi metodami oni się posługują. Kto tym miastem rządzi? Sami pozoranci.

Te szuje myślą że wystarczy

Te szuje myślą że wystarczy zmienić słowa by nadać im inne znaczenie. Uczciwość nazywają frajerstwem a oszustwa zaradnością. Ludzie którzy przyjmują takie wartości muszą być bardzo ograniczeni. Oddając na te szuje głosy psują całą kulturę polityczną. Zapewne taki jest ich cel. Nie mając nic do zaoferowania wyborcom proponują szambo żeby ściągnąć wszystkich do swojego poziomu. Osady leżą na dnie ale wystarczy zamieszać by było mętnie.

Wybory w 2023 roku a oni już

Wybory w 2023 roku a oni już kombinują, jak pozbyć się konkurentów? Walić w Gawrycha bo parcowity, ma głowę na karku i ciągnie całą robotę. No, po prostu frajer… Szukać haków na niego, żeby nie zagroził za dwa lata w wyborach Kowalskiemu. Czy dobrze rozumiem knapikową startegię wygrywania? Ten gościu nawet facjatę ma zbójecką, nie tylko język.

How Fast Does Keflex Work
How Fast Does Keflex Work

Jednym słowem bydło. 

Jednym słowem bydło. 

Prezzo Cialis 5 Mg Compresse
Prezzo Cialis 5 Mg Compresse

Buy Cialis With No
Buy Cialis With No Perscription

Jak ktoś kto oszukuje innych

Jak ktoś kto oszukuje innych i ma sprawy karne w sądzie może piastować tak odpowiedzialne stanowisko w Starostwie ? Taka osoba powinna dać przykład innym, a nie nie widzieć tylko swój interes. Czy Ci wszyscy radni tego nie widzą, a może nie chcą widzieć, bo im tak wygodnie. Dlaczego pan Koszowski i Gawtych pozwalają się tak przez pana Knapika traktować i obrażać ?

Ten pan mówi bardzo wulgarnym

Ten pan mówi bardzo wulgarnym językiem. Powiem tak „wypierdalaj pan panie Knapik z rady”. Bo chyba, tylko taki język do tego pana przemawia. A wszystkich czytających przepraszam za wulgaryzmy.

No właśnie co ten pan jeszcze

No właśnie co ten pan jeszcze jest radnym ? Przyniósł wstyd wszystkim którzy na niego głosowali. 

Wstyd panie Knapik. Odejdź

Wstyd panie Knapik. Odejdź pan z polityki, bo faktycznie bratu do pięt nie dorastasz.

Wstyd panie Knapik. Odejdź

Wstyd panie Knapik. Odejdź pan z polityki, bo faktycznie bratu do pięt nie dorastasz.

avis achat viagra ligne
avis achat viagra ligne

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Biznes

W tym roku przypada już osiemnasta edycja Festiwalu Smaku w Grucznie koło Świecia. Organizator podał datę festiwalu i cennik stoisk dla wystawców.

Wiadomości

- Po ponad pół godziny czekania pojechałem z dzieckiem do Chełmna - mówi Czytelnik. - Panie w rejestracji nie potrafiły powiedzieć, dlaczego lekarz, który...

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Biznes

Gmina wyłoniła w przetargu firmę, która dokończy budynek z przeznaczeniem na cele gastronomiczne i administracyjne w Ośrodku Wypoczynkowym Deczno.

Wiadomości

Skrajną nieodpowiedzialnością i brakiem wyobraźni wykazał się 44-latek, który pomimo opuszczonych zapór oraz czerwonego sygnału nadawanego przez sygnalizator, wszedł na przejazd kolejowy i przeszedł...

Wiadomości

Jak wypadły matury w powiecie świeckim? Z egzaminem najlepiej poradzili sobie abiturienci I LO w Świeciu. Jak co roku, najwięcej maturzystów poległo na matematyce....

Reklama
Reklama

Wiadomości

Policjanci z komendy w Świeciu zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach oraz na nagraniu z monitoringu.

Wiadomości

Na odcinku drogi wojewódzkiej na trasie Świecie-Tuchola pojawiła się masa wybrzuszeń. Może nie byłoby to takie dziwne, gdyby nie fakt, że niedawno był on...

Sport

Katarzyna Wenerska znalazła się w ścisłej kadrze reprezentacji Polski siatkarek na zbliżający się turniej w ramach Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Wiadomości

Miłośniczka historii, przy pomocy wykrywacza metali, znalazła zakopaną w lesie skórzaną kaburę, a w niej pistolet i dwa magazynki z amunicją. Kobieta powiadomiła policję.

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

Strażacy i policjanci ewakuowali w środę harcerzy z trzech obozów. W sumie 273 osoby spędziły noc w bezpieczniejszym miejscu.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

Uroczysta zbiórka związana z powiatowymi obchodami Święta Policji odbyła się w sali kinowej Centrum Kultury w Świeciu. Uroczystość była okazją do wręczenia policjantom awansów...

Wiadomości

W ubiegłym roku 74 osoby z powiatu świeckiego miały dochody powyżej 1 mln zł. W każdej gminie był przynajmniej jeden milioner. W czołówce, jak...

Wiadomości

W miniony piątek Duży Rynek w Świeciu znowu będzie rozbrzmiewał muzyką. Na scenie pojawiły się zespoły z Turcji, Meksyku, Ukrainy i Polski. Gwiazdą wieczoru...

Wiadomości

To była prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Podczas niedzielnego pikniku w Świeciu można było podziwiać 85 aut z różnych epok. Zgodnie z założeniem imprezy,...

Wiadomości

Blisko 80 zawodników stanęło na linii startu "Bukowieckiej dziesiątki". Jeszcze więcej zawodników rywalizowało w czterech biegach przewidzianych dla dzieci i młodzieży.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo