Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

W żadnej wiejskiej gminie nie ma tylu kamer, co w Warlubiu

Trwa instalacja systemu monitoringu w gminie Warlubie. Pierwszy etap inwestycji przewiduje zamontowanie aż 16 kamer. Tajemnicą pozostaje, gdzie konkretnie zostaną zainstalowane.

Udostępnij
kamery-warlubie

W tym roku w Warlubiu doszło do kilku poważnych aktów wandalizmu. To zapewne przesądziło o realizowanej obecnie inwestycji.

-  Aktualne plany przewidują montaż 16 kamer - mówi Eugeniusz Kłopotek, wójt gminy Warlubie. - Instalacja gminnego monitoringu będzie jednak pozwalała na założenie kolejnych 9, gdy uznamy to za stosowne.

Jak tłumaczy wójt, kamery zostaną zlokalizowane w newralgicznych punktach gminy, w miejscach występowania szczególnych zagrożeń.

Reklama
Reklama

Gdzie konkretnie? Tego Eugeniusz Kłopotek nie chce zdradzić.

Nagrania mają być zaskoczeniem dla tych, którzy niszczą mienie publiczne i prywatne.

Obraz będzie rejestrowany przez całą dobę. W razie potrzeby nagrania mają być przekazywane policji.

Na tym etapie inwestycja w gminne bezpieczeństwo kosztowała blisko 70 tys. zł.

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
38 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Na kamery gmina ma a na sól

Na kamery gmina ma a na sól drogową juz nie starczyło:)

Nakierowanie monitoringu,

Nakierowanie monitoringu, choćby w części na nieruchomość sąsiednią, stanowi NIEDOPUSZCZALNĄ INGERENCJĘ w prywatność właścicieli tej nieruchomości, nawet jeśli nie dochodzi do publikacji czy innego wykorzystywania nagrań i fotografii, uzyskanych z tych kamer. Nie ma więc decydującego znaczenia fakt, że nagrania nie zostały nigdzie opublikowane, czy udostępnione osobom trzecim. Takie działania zwiększałyby jedynie skalę naruszeń i intensywność środków, które musiałyby zostać zastosowane w celu odwrócenia skutków naruszeń

Kogo Warlubie obchodzi ta

Kogo Warlubie obchodzi ta dziura

Czy ktoś jeszcze wierzy, że

Czy ktoś jeszcze wierzy, że to o wandalizm chodzi? 

Można? Można.

Można? Można.

 Na kamery stać a no chodnik

 Na kamery stać a no chodnik z ulicy szkolne do ulicy plochocinskiej nie dzieci muszą być odprowadzane bo autobus szkolny ich nie zabierze parodia a zresztą w tej gminie tak już jest ! 

Naczelnik będzie inwigilował

Naczelnik będzie inwigilował mieszkańców Warlubia ?

Nudzi mi się.

Ile wyniosły szkody ubezpieczone, a ile kosztuje założenie okamerowania.

Ciekawe jajo.

Baby będzie podglądał.

Baby będzie podglądał.

Komentarze ludzi to dno!

Komentarze ludzi to dno! Widzę że co by nie zrobić to niektórzy tylko narzekać potrafią. Tak Kasanowa, Mikołaju czy inny Sąsiad, wasze dupy będzie przez te kamery odpadał bo takich dziwaków to tylko w zoo albo w Warlubiu 

Bedzie dużo patologicznych

Bedzie dużo patologicznych filmów, jaka wieś takie życie. Patole będą nagrywani niczym w psychiatryku. Nigdy nie znałem nikogo normalnego z Warlubia więc się nie dziwię że władza musi ich kontrolować.

Kamery można zainstalować na

Kamery można zainstalować na placu gdzie jest sprzedawany węgiel dla mieszkańców gminy .

W starszym wieku ciężko

W starszym wieku ciężko biegać za źle zaparkowanymi samochodami.

Po to kamery.

W Grucznie czekamy.na kamery.

W Grucznie czekamy.na kamery.

Może by tak założyć pożądane

Może by tak założyć pożądane oświetlenie na przystanku pks,bo strach tam na autobus czekać po zmroku.A dodajmy,że nasza młodzież codziennie do szkół dojeżdża i zapewne to bardziej by się przydalo niż ta cała iwigilacja.

Po komentarzach widać że

Po komentarzach widać że Warlubie to stan umysłu. Współczuję panie wojcie 

Na głowę niech sobie założy

Na głowę niech sobie założy te kamery. Będzie biegał po wsi i nagrywał 

Przyzwyczajenia ORMO-wskie

Przyzwyczajenia ORMO-wskie wiecznie żywe-inwigilacja.

ORMO będzie czuwać 

Może kamery założyć w domu

Może kamery założyć w domu kultury może wtedy wójt zobaczy kiedy przyjeżdża i jak pracuje koleżanka partyjna z mianowania Pani dyrektor.

Stale garstka zainteresowanych plus Maria.

Jeszcze trochę to założy

Jeszcze trochę to założy parkomaty 

Najpierw Panie Wójcie niech

Najpierw Panie Wójcie niech pan się zajmie oświetleniem bo dużo ciemności (chodzi o dzieci w Komorsku)a potem zaspakaja pan swoje zachcianki.

Bo w żadnej z wiejskich gmin

Bo w żadnej z wiejskich gmin wójtem nie jest emerytowany polityk PSL-u.

Może te kamery będą

Może te kamery będą zamontowane żeby już fotek przed gminą nie robić a nadal pilnować aby mieszkańcy gminy w tym słynna urzędniczka gminy nie parkowała na podjeździe dla niepełnosprawnych

Proszę nie wydawać na głupoty

Proszę nie wydawać na głupoty chodnik w komorsku by się dzieciom przydał bo wariatów na drodze pełno a do szkoły strach puścić!

Panie Wójcie zajmnie sie pan

Panie Wójcie zajmnie sie pan ważniejszymi sprawami niż kamery[inwigilacja mieszkańców] !!! Wydawanie 70 tys pln w czasie kryzysu energetycznego jest przesadą !!! A drogi w Wielkim Komórsku czekają. Jak Pan bedzie dalej robił to następnym Wójtem bedzie kto inny !!!

Wójt  zapomniał że za 1.5

Wójt  zapomniał że za 1.5 roku wybory.  A Wielki Komorsk jest druga co do wielkości miejscowością na której ma najwiecej mieszkańców i wyborców i czekamy na jakieś obiecanki wyborcze które mniał spełnić !!!

Czy kamery nie widzą

Czy kamery nie widzą nieodśnieżonych chodników w centrum Warlubia?

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama