Connect with us

Czego szukasz?

Wiadomości

W zadymionym lokalu mieszkała starsza kobieta. Strażacy ruszyli z pomocą

W sobotę po południu strażacy dostali wezwanie do Warlubia. Z pierwszych informacji wynikało, że doszło tam do pożaru mieszkania. Na miejsce skierowano okoliczne zastępy OSP.

Udostępnij
warlubie

W sobotę o godz. 13.37 komenda powiatowa straży w Świeciu dostała informację o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Bąkowskiej w Warlubiu.

- W mieszkaniu unosił się gęsty dym. Mieszkała w nim 63-letnia kobieta. Strażacy zaopiekowali się nią i przystąpili do ustalenia źródła zadymienia - informuje asp. Marcin Klemański z komendy powiatowej straży pożarnej w Świeciu.

Okazało się, że wydobywa się on z nieszczelnego piecyka w kuchni typu "koza". Strażacy opróżnili jego zawartość i przewietrzyli całe mieszkanie. Zakazali też dalszego użytkowania piecyka.

Na miejsce przyjechało też pogotowie, które udzieliło pomocy medycznej 63-latce, skarżącej się na duszności i zawroty głowy. Nie została jednak zabrana do szpitala.

- Na szczęście nie wybuchł pożar, więc nie doszło do zniszczeń w mieszkaniu. Przyczyną zadymienia była nieszczelność piecyka - wyjaśnia Marcin Klemański.

W akcji brały udział zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Warlubia i Wielkiego Komorska.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (0)

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

W pierwszym odcinku nowego programu "Bitwa o gości" pojawi się Osada Stara Rzeka.

Wiadomości

Świecie dołączyło do grona miast, w których późną nocą nie kupimy alkoholu. Radni przyjęli uchwałę, która będzie dotyczyć nie tylko sklepów, ale także stacji...

Wiadomości

Młody mężczyzna, który w niedzielę wieczorem utopił się w Jeziorze Żurskim był mieszkańcem Osia. Przyjechał do Polski w celach zarobkowych.

Wiadomości

Już w październiku będzie można szybciej i sprawniej zapłacić za parkowanie w Świeciu.

Reklama