Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Węgiel po 2000 złotych za tonę. Mieszkańcy gminy Świecie już składają wnioski

Gmina Świecie, podobnie jak wiele samorządów w kraju, przystąpiła do programu dystrybucji węgla na preferencyjnych zasadach z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych.

Udostępnij
wegiel-4

Przyjętą przez parlament ustawę o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych prezydent podpisał 2 listopada.

Gminy miały czas do 8 listopada, aby przystąpić do programu.

Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Świeciu widnieje już informacja o możliwości składania wniosków przez mieszkańców.

Reklama
Reklama

Wniosek o preferencyjny zakup węgla można złożyć:

  • pisemnie w Urzędzie Miejskim w Świeciu przy ul. Wojska Polskiego 124 – Biuro Obsługi Mieszkańca na parterze;
  • za pomocą środków komunikacji elektronicznej ePUAP (wówczas należy opatrzyć je kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub uwierzytelnić z wykorzystaniem profilu zaufanego).

Ilość węgla dostępna dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego została określona w rządowym rozporządzeniu.

Wynosi ona:

Reklama
Reklama
  • w okresie do 31 grudnia 2022 r. – 1,5 tony;
  • w okresie od 1 stycznia 2023 r. – 1,5 tony.

Cena opału wynosić będzie 2 tys. zł brutto za tonę.

Tylko w ciągu dwóch pierwszych dni w gminie Świecie złożono 200 wniosków. W sumie do zakupu opału po niższych cenach uprawnionych jest około 3,5 tys. mieszkańców.

- Prowadzimy rozmowy z firmami na temat składowania węgla - mówi Krzysztof Kułakowski, burmistrz Świecia.

Reklama
Reklama

Gmina nie ma wpływu na to, skąd i jakiej jakości węgiel do niej trafi.

Zgodnie z odgórnymi przepisami, osoba wnioskująca o zakup preferencyjny musi złożyć pod odpowiedzialnością karną oświadczenie, że ani ona, ani żaden członek gospodarstwa domowego nie kupili węgla na sezon grzewczy 2022/2023 po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę.

Jeśli miało to miejsce, zakup preferencyjny nie będzie przysługiwał.

Mieszkańcy gminy Świecie mogą pobrać wnioski o zakup preferencyjny tutaj. Należy je złożyć najpóźniej do 15 kwietnia 2023 r.

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
43 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Sasin dostanie następny medal

Sasin dostanie następny medal…

Tak byłam po wniosek czekałam

Tak byłam po wniosek czekałam w kolejce a pani z bujnymi włosami która tam przyjmowała te wnioski to chyba za karę pracuje i po znajomości chyba bo tak nie miłej i wręcz hamskiej obsługi już dawno nie spotkałam tym bardziej w urzędzie. Gdzie Ci mili panowie co tam kiedyś byli. 

Urzędnik jest chamski bo musi

Urzędnik jest chamski bo musi kawę wychylać ciepłą. Już niedługo, pisiory zbankrutowali kraj zaraz będą czystki. Jaka władza taki urzędnik. Wróciliśmy w ramiona komunizmu, ceny kosmos, reglamentacja produktów, zobaczycie jak ropa wskoczy na 11 zeta to dopiero będzie ogień. 

Teraz urzędniki tak łatwo nie

Teraz urzędniki tak łatwo nie będą mieć. Jedynie gorąca kawa im zostanie na rozgrzewkę, jak im grzejniki przykręcą na 19 stopni i zawalą ich papierami na tysiące wniosków to współczuję 

No wszystkiemu winne pisiory

No wszystkiemu winne pisiory .ludzie obłędne jaka wy macie krótką pamięć.zapomnialo się jak ta ruda świnia kradła.wszystko kradl.to zasiłek pogrzebowy obciol to offe zajabel .emerytom  2wa złote podwyżki dawał i było wam   dobrze. śmiechu warte.po co teraz bierzecie wszyscy kasę co pis daje to na dzieci to na 13 .14 emerytury.jak wam za dobrze to zrezygnujcie z tego i idzie Tuskowi dupe lizać może was znowu nie zrobi w konia

To co Rudy ukradł to mały

To co Rudy ukradł to mały pikuś w porównaniu z tym co kradnie kurdupel i ten Pinokio. W wymiarze finansowym to przez spółki skarbu państwa obstawione krewniakami i kumplami ciągną kasę ile wlezie nie wspominając o aferze w Skokach i w spółce Srebrna. Handlarz bronią i Szumowski z respiratorami w tle to też wałek na grubą kasę. Sasin co przewalił siedemdziesiąt baniek na wybory kopertowe których nie było i ten idiota jastrząb Glapiński co ciągnie nas na finansowe dno. Ziobro przez którego nie ma pieniędzy z KPO i można tak wyliczać jeszcze długo. Może za rządów PO nie było wszystko cacy ale nikt nie robił takich wałków jak robi obecna ekipa rządowa. No i tamci nie próbowali tak jak robi to PiS ukraść nam praworządności, wolności obywatelskich i wolności słowa.

Odezwalo  się kilku

Odezwalo  się kilku ewropejczykow z gilem w nosie i wiedza na POziomie kapusty. Jedyny program dla Polski jaki mają to osiem gwiazdek nie znizac się do poziomu tych lemingów bo twn im narobił do kartonów które noszą na szyi

No to kominiarze po sezonie

No to kominiarze po sezonie bedą mieli pełno roboty, bo pozapychane przewody kominowe i sadza w piecach – to będzie rezultat palenia tym cudownej jakości wyrobem „węglopodobnym”. 

Lemingoza sypie utarte juz

Lemingoza sypie utarte juz formulki z syffałen a gdzie wiedza ? Nie ma  a po co nam wlasne myslenie jak mamy te z niemiec 

Zgadza się ,krytycy rządu nie

Zgadza się ,krytycy rządu nie ośmieszajcie się swoim brakiem wiedzy bo co otworzycie usta to leca slogany z polskojezycznych mediow ktorych akurat Polska  i polskosc uwiera ale jak to mowia papuga zawsze druga.

A Tusk powiedział że nie

A Tusk powiedział że nie wybudujecie tego muru na granicy ani za pół  roku ani za 3 lata .Wyborcy PO stoi ten mur czy nie ,co tam u was gadają?

Kurdupel po objęciu władzy

Kurdupel po objęciu władzy przez PiS mówił że wrak tupolewa wróci do Polski. Wyborcy PiSu jest ten wrak w kraju. Co tam u was gadają?

Pinokio mówił że pieniądze z

Pinokio mówił że pieniądze z KPO będą na naszym koncie. Są te pieniądze? Nie ma! Ziobro się sprzeciwia miękiszonowi! 

Brawo dla kolegi Świeciaka 

Brawo dla kolegi Świeciaka  pokazał sedno rozumowania platwusa pelikana

Czy POgłoviE było futrowane o

Czy POgłoviE było futrowane o 19.30?

PIS wiedział  od marca po

PIS wiedział  od marca po wybuchu wojny i zamkniecia importu węgla z rosji że węgla nie ma i nie będzie, to dopiero we wrześniu po nadmuchaniu sprawy przez opozycję! pisiory ruszyli szukać węgla po świecie ! Taki rząd jak by miał budkę z lodami to pewnie by z plajtowali. I dlaczego ludzie taki rząd popierają…… to trzeba mieć co z głową.

Zlotowka najslabsza od 25 lat

Zlotowka najslabsza od 25 lat

Inflacja najwyzsza od 25 lat

Najwyzsze ceny paliw w historii kraju 

Najnizsza liczna urodzen od ponad 50 lat

Najwyzsze zadluzenie kraju od czasow Gierka 

Najwyzszy wzrost ubostwa.od.ponad 30 lat.

W normalnym demokratycznym

W normalnym demokratycznym kraju za takie numery co wyrabia  rząd pis to już dawno by ministrowie lub rząd dawno by się poddał się do dymisji a nie trzymać się na siłę przy korycie za nasze pieniądze z naszych podatków.W polsce mamy paliwe najdroższe w Europie w stosunków do zarobków, mimo że baryłka ropy jest tasza niż przed wojną ! Węgiel na giełdach w Europie ok 850 zł za tonę !!!! a nasz pis nas doi ile idzie i sztraszy w tvp.

Dwa wpisy wyżej, to  stare

Dwa wpisy wyżej, to  stare teksty opozycji  nie wysililajcie się  platwusy z waszymi kłamstwami bo w Polsce nie jest paliwo najdroższe  bo dzietnosc spada w całej europie w pandemi wpompowano w firmy bardzo duże pieniądze dlatego nie ma bezrobocia A TO UBÓSTWO WIDAC W SKLEPACH I W ZAKOPANEM  OSTATNI WEEKEND  PĘKAŁO W SZWACH .zadłużenie wzrosło we wszystkich krajach bo pieniądze wsadzono w gospodarki ,ponad to mamy wojnę  kryzys światowy i jesteśmy po pandemi takie są fakty Ale wy oglądacie tylko fakty twn lemingi . Za rudego nie bylo by tu co zbierac nawet . 

Kijem bym nie tknęła tego

Kijem bym nie tknęła tego czegos pomalowanego na czarno i jeszcze za 2tys haha. Dzwoncie juz po kominiarzy idioci

Węgiel na giełdach jest

Węgiel na giełdach jest tańszy niż przed wojną ! ok.800 zł tona a rząd cene ustalił do 2000 tys ! szok komuna wraca.

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

W minioną sobotę blisko 200 osób świętowało ósme urodziny Fundacji Makowo. Podczas dyskoteki w tylu lat 80. prowadzono licytacje, z których dochód zostanie przeznaczony...

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama