Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

"Dziękujemy za pałowanie". Wieniec i znicze przed świecką komendą policji. Zobacz wideo i zdjęcia

Rolnicy złożyli przed świecką komendą wieniec i zapalili znicze. Jak mówią, ironicznie "podziękowali policji za sprawną ochronę rolników" protestujących w Warszawie 6 marca.

Udostępnij
Rolnicy przyjechali przed komendę policji w Świeciu dwoma traktorami / Fot. nadesłane

Nadal nie milkną echa ostatnich rolniczych protestów w Warszawie. Pod kancelarią premiera płonęły race i opony, a przed Sejmem doszło do ostrych starć z policją. Zatrzymano kilkadziesiąt osób. Wiele z nich zapewne stanie przed sądem.

Zdaniem rolników, reakcja policji była niewspółmierna do sytuacji. W geście protestu w miniony piątek złożyli kwiaty i znicze przed komendami policji w Świeciu i Grudziądzu.

Na wieńcach umieszczono szarfy informujące ironicznie, że to "w podzięce za bezcenne pałowanie i gazowanie".

Reklama
Reklama

- Zamieszki przed Sejmem były starannie wyreżyserowane - uważa Łukasz Pawlikowski, rolnik z Przysierska w gminie Bukowiec, który uczestniczył w warszawskim proteście. - Policjanci celowo sprowokowali rolników, a usłużna stacja telewizyjna natychmiast o tym poinformowała opinię publiczną. Na szczęście są jeszcze niezależne media społecznościowe, gdzie można było śledzić, jaki faktycznie był przebieg tych wydarzeń.

Rolnik z Przysierska mówi o prowokatorach. Twierdzi też, że wśród protestujących kręcili się "tajniacy". Jego zdaniem chodziło o to, aby zaszkodzić wizerunkowi rolników.

- Nikt z nas wsiadając do autobusu w Świeciu nie jechał do Warszawy z zamiarem wszczynania tam burdy - przekonuje Łukasz Pawlikowski.

Reklama
Reklama

Jak mówi, chcieli w pokojowy sposób przedstawić swoje racje.

- Kipiały w nas emocje, ale nie na tyle, aby bić się z policją. Gdy jednak w naszą stronę skierowano gaz łzawiący, a potem poleciły petardy, wiedzieliśmy już, że spokojnie się to nie skończy. Zwłaszcza, że premier nas nie przyjął, tłumacząc się brakiem czasu - dodaje rolnik z gminy Bukowiec.

Komenda Powiatowa Policji w Świeciu nie zamierza się odnosić do piątkowego gestu rolników z powiatu świeckiego.

Reklama
Reklama

Na 20 marca zapowiedziano kolejne protesty w całym kraju. Jak wynika z zapowiedzi, rolnicy zamierzają zablokować drogi i centra miast.

Rolnicy protestują, przeciwko niekontrolowanemu, ich zdaniem, napływowi towarów rolno-spożywczych z Ukrainy i wymogom Europejskiego Zielonego Ładu.

Zobacz poniżej nagranie i zdjęcia, na których rolnicy składają wieniec i zapalają znicze przed komendą policji w Świeciu.

Reklama
Reklama

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij

Komentarze (39)

  1. Podpisz się

    12 marca 2024 18:42

    Chłopaki uważajcie bo komendanci Polskiej Policji potrafią strzelać z bazuki podczas szału. Tropy klękają pod naporem kompetencji.

    • Jan

      12 marca 2024 18:57

      Prawa należy przestrzegać, podczas protestów również. Te wszystkie burdy, zakłucenia porządku i nie tylko w W-wie, z tego należy wyciągnąć konsekwencje. Nie można palić opon w centrum miasta, np. w Byd. pod UW, wysypywać obornik, czy też wreszcie poruszać się ciągnikiem po Esce czy autostradzie. To wszystko jest łamaniem prawa. Oczekuję od Państwa wyciągnięcia konsekwencji. Protestować należy z kulturą.

      • Anonim

        12 marca 2024 20:20

        Proponuję teraz aby rolnicy jak będzie potrzeba interwencja policji to zgłosić się proszę roszczenia do GS-u, lub sołtysa niech tam czuwają nad waszym bezpieczeństwem i przestrzeganiem prawa.

      • Tomzik

        12 marca 2024 21:31

        Przecież za rozjeżdżone chodniki, ulice i trawniki w miastach zapłacą ich mieszkańcy a nie rolnicy, więc dlaczego rolnicy mieliby się przejmować? Co prawda mówią, jak bardzo im zależy na nas, bo przecież protestują również dla nas, ale skoro mówią to mówią… Jakoś trzeba umotywować robienie siary i zamętu.

        • Anonim

          12 marca 2024 22:32

          Ukry też walczą za nas

  2. Banda czworga WON

    12 marca 2024 18:44

    Policja polityczna tak za PiS jak i za obecnej władzy. warto zobaczyć materiały video, które pokazują kto był prowokatorem zajść

    • Olek

      12 marca 2024 21:49

      Rolnikom się w dooopach pomieszało!!! Brawo Policja.

      • Banda czworga WON

        12 marca 2024 23:04

        Bezpieczeństwo państwa, to bezpieczeństwo żywnościowe.

  3. Solidnie z rolnikami

    12 marca 2024 18:54

    Brawo panowie dodam tylko że lewaki by nasrali xD jak za starych dobrych lat pod kościołem:D

    • Mustang

      12 marca 2024 19:45

      Ja bym ten ich traktorek sprawdził pod kątem technicznym i dowodzik za coś zatrzymał

      • Jekyll

        12 marca 2024 21:32

        Dlatego do policji przyjmują usłużnych i pilnują zależności, idioci im niepotrzebni. Niektórzy policjanci, którym przyszło to do głowy, szukali części swojego domu czy auta w różnych miejscach.

  4. Rolnik

    12 marca 2024 19:10

    W naszym interesie jest już teraz zagłosowanie na wyborach samorządowych na ludzi którzy stoją murem za Polską i Polakami, a nie za POPIS-em. Ludzie otwórzcie wreszcie oczy.

    • Tomzik

      12 marca 2024 20:59

      Nie ma takich ludzi. To są stołki i możliwości i jeśli oczekujesz, że ktoś tam będzie społecznie robił wszystko pod Ciebie i innych a nie dla siebie to proponuję przestać wierzyć w bajki.

  5. Jarosław

    12 marca 2024 19:17

    Wiadomo kostka brukowa została specjalnie położona przez rządzących żeby prowokować biednych rolników…

  6. Rolnik

    12 marca 2024 19:40

    Uśmiechnięta Polska koalicji 24 grudnia.

  7. Gienas

    12 marca 2024 19:47

    Ryży ruj wrócił

  8. Daniel

    12 marca 2024 20:26

    Spalowac to was teraz powinni, policjanci, transportowcy, kierowcy i wszyscy obywatele wy burki obszczane.

    Zobaczymy w żniwa jak będziecie kontrolowani z alkomatami i stany techniczne i wszystko.

    Do was powinni strzelać bancwoly.

    • Tomzik

      12 marca 2024 21:02

      Bardzo daleki jestem od zrozumienia dla rolników, bo tak samo jak mnie interesuje ich los tak samo ich interesuje mój los i gadanie, że oni to robią „dla wszystkich” jest śmieszne. Gdyby nie oczekiwali korzyści dla siebie to w życiu by nie wyszli na ulice. Ale mimo wszystko miło by było zachować choć trochę kultury w swoich wypowiedziach.

      • Gif

        13 marca 2024 05:37

        Czytając twoje wypociny pod różnymi artykułami,zastanawiam się czy opuszczasz czasem fotel???Człowieku znasz się na każdej dziedzinie życia , niczym ekspert TVN 24. Za dużo informacji płynie pod twoją czaszka i nie wszystko składane jest poprawnie

    • Muremzarolnikiem

      12 marca 2024 21:05

      Dobrze, że potrafisz to napisać z anonima.. każdy walczy o swoje, ma do tego prawo. Nie ma innej możliwości zaistnieć w tym popierdolnym państwie niż blokując całe państwo. Ceny zbóż od zeszłego roku spadły poniżej poziomu cen sprzed „wojny”, a ci ludzie mają kredyty, nie mają pracy na etat i nie idą siedzieć i pierdziec w fotel po wróceniu z znienawidzonej przez was pracy myśląc byle do piątku, a jakoś za prace im nikt nie zapłaci jak nie w zbożu. A co do palowania to niestety są Psy i policjanci.

      • Pandlaciebie

        12 marca 2024 21:46

        Dziwicie się burki? Jak połowa z was zrezygnowała nagle z produkcji zwierzęcej to coś z tym zbożem które produkujecie musi się stać imbecyle. Sami sobie zniszczyliscie rynek i ceny zboża. Jeszcze 2 lata temu pamietam cwaniaczków „ja tam w dupie mam tyrać przy świniach, skosze sprzedam i będzie super” jak były dobre ceny! Teraz macie zboże z którym nie ma co zrobić to i cena niska i skończcie się użalać nad sobą, każdy cwaniak chciał pracować 3 tygodnie w roku i żyć jak lord to teraz macie bancwoly, słoma z butów wam tylko wystaje.

        • arab

          13 marca 2024 10:16

          Naucz sie jezyka polskiego , i wez cos na ból dupy.A panowac to mozesz swoim swinkom

      • www

        12 marca 2024 22:12

        Uważam, że w obecnej sytuacji nie czas na podziały. Wszyscy powinniśmy się wspierać, rozegrają skłócony naród i zostaniemy z niczym i będziemy musieli być szczęśliwi. Wspieram rolników.

        • UE

          12 marca 2024 22:30

          No ale czy w ogule wiesz, w czym wspierasz? Jaki pomysł wraz z rolnikami macie, żeby ograniczyć nadprodukcję? Bo taka jest i to na poziomie całej UE, niezależnie od importowanego zboża z Ukrainy.

  9. Tomzik

    12 marca 2024 21:27

    Też jakoś się nie przestawiłeś(aś).

    Oczywiście, że każdy ma prawo walczyć o swoje, ale tak długo, jak nie zabiera wolności czy nie przeszkadza innym.

    Też mam kredyt, w mojej firmie spadła ilość zamówień i coraz trudniej o kasę na wypłaty, część ludzi zwolniono i oni także już nie mają pracy na etat. I może w kolejnym kroku trafi na mnie. Dlaczego wszyscy mają być przejęci kredytem rolnika podczas gdy rolnik ma w nosie kredyty tych na etacie?

    Nie wiedziałem, że rolnicy produkują tylko zboże, rozumiem, że warzywa, owoce, mięso itd. biorą się z Marsa.

    Nikt normalny nie twierdzi, że praca rolnika to sielanka, ale to samo jest z pracą na etat. Tylko różnica polega na tym, że ci na etat nie blokują rolnikom wyjazdu z podwórka czy dojazdu do skupu zboża czy cukrowni jak tylko zarobią mniej niż by chcieli.

  10. Wanda

    12 marca 2024 23:10

    Było wspierać nauczycieli jak protestowali, ale wtedy wam dobrze było i mieliście w d. ponizanie innych. Policja że Świecia was pakowała? Poważnie? Nawet dobrze nie wiecie jakie są wasze postulaty, zielony lad nijak ma się do waszej obecnej sytuacji.

  11. Obserwator

    13 marca 2024 08:11

    Rolnik protestuje a rodzinna firma sprowadza zboże z Ukrainy.

  12. pl

    13 marca 2024 08:28

    Tak kontrtolować ciągniki i kierowcow ćiągnikow

  13. Gomoła

    13 marca 2024 08:49

    Zielony ład i uśmiechnięta Polska😂

  14. Emeryt

    13 marca 2024 08:52

    Uśmiechnięta Polska… Od 01.04 VAT na żywność w górę, od 01.06 ceny energii 100% w górę. Przecież za tym głosowaliście.

  15. Weis

    13 marca 2024 08:53

    Rolnikom się lekko w głowach pomieszało widzę. Za kogo wy się uważacie??? Cwaniakujecie pod komendą to w Warszawie trzeba było się pokazać a nie w naszym mieście barany!!! Co policjant ze Świecia winien że dureń rzucał kamieniami w policję w Warszawie! Jak wam się nudzi to kamienie zbierać na pola bo wiosna idzie

    • Michał W.

      13 marca 2024 10:01

      Murem za rolnikami nie dajcie się! Mało brakowało aby do was Policja zaczęła strzelać! Wróciły dawne czasy tuskolandii gdzie nie toleruje się sprzeciwu i strajków.

  16. Jacek

    13 marca 2024 09:42

    Brawo Rolnicy !!!

  17. Getready

    13 marca 2024 11:08

    GTA vice wieś-city
    Rolnictwo=mafia

  18. Www

    13 marca 2024 11:51

    Murem za Polskim knurem

  19. Mieszkaniec

    13 marca 2024 18:08

    Najpierw głosowali na PIS, później siedzieli cicho jak robili ich w konia, zwłaszcza od wybuchu wojny na Ukrainie. Najlepsze na koniec, do wspólnych protestów zaprosili idiotów Dudy z Solidarności i się dziwi, że były zadymy. Pozdrawiam.

  20. WOS

    14 marca 2024 06:55

    Tak w woli przypomnienia z WOSu. Policja jest organem wykonawczym władz państwowych. Więc to WY Naród wybieracie władze i miejcie do siebie pretensje jak organ wykonawczy realizuje założenia władzy. I przestańcie wieszać psy na Policji bo sami zawsze jesteście sobie winni.

  21. ROlnik ROlnik

    14 marca 2024 07:43

    NA protescie rolnikow w Warszawie doszlo do prowokacji uzycia sily na masowa skale wobec ludzi niewinnych .Tych samych metod rzad TUska Po/KO uzyl w poprzedniej kadencji przeciw ludziom na marszu niepodleglosci.Wiec sa to stare sprawdzone metody zdrrajcy TUska.I ta sa fakty.Brawo dla rolnikow za pokazanie odwagi protestuja za nas wszystkuch bo poki co miato spi. A Akcja w Swieciu pod komenda elegancko kulturalnie i z klasa.Mam nadizeje ze chlopaki po protestach sa cali i zdrowi i nikt nie ucierpial.RZeczpospolita to matka nas wszystkich

    • Pantwoj