Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Wójt gminy Świekatowo ma rywala

Czy Sebastian Krupa będzie poważnym konkurentem dla Marka Topolińskiego, obecnego wójta gminy Świekatowo? Przekonamy się o tym podczas wyborów samorządowych 7 kwietnia.

Udostępnij
Sebastian Krupa (po lewej) i Marek Topoliński | Fot. Marzenia Świekatowa / Andrzej Bartniak

Marek Topoliński jest wójtem gminy Świekatowo od 1994 r.

Do tej pory nikt nie był w stanie mu zagrozić w wyborach. W 2018 r. nie miał nawet kontrkandydata.

W kwietniu będzie musiał zmierzyć się przynajmniej z jednym rywalem, który oficjalnie ogłosił chęć ubiegania się o stanowisko wójta.

Reklama
Reklama

To 50-letni Sebastian Krupa, zajmujący się pośrednictwem ubezpieczeniowym. Jest także biegłym przy Sądzie Okręgowym w Bydgoszczy i właścicielem gospodarstwa agroturystycznego w Świekatowie. Kandyduje z lokalnego komitetu Marzenia Świekatowa.

Nasza gmina znajduje się na ostatnim miejscy w rankingu gmin w powiecie świeckim. Uważam, że to krytyczny moment, czas na zakasanie rękawów i rozpoczęcie długofalowego planu odbudowy naszej małej ojczyzny – czytamy na oficjalnej stronie internetowej Sebastiana Krupy jako kandydata na wójta.

Jego zdaniem Świekatowo powinno postawić na dotacje na odnawialne źródła energii dla mieszkańców, co w konsekwencji dałoby im realne oszczędności.

Reklama
Reklama

Zamierza też starać się o stworzenie parku inwestycyjnego w celu ściągnięcia kapitału, który zapewniłby miejsca pracy, a gminie przychody.

To tylko kilka pomysłów, które w mojej ocenie znacznie podreperowałyby podupadający budżet gminy i pozwoliłyby stworzyć realny plan na spłacenie zaciągniętych do tej pory kredytów - uważa Sebastian Krupa.

Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia. Jeśli żaden z kandydatów nie zdobędzie co najmniej 50-procentowego poparcia, mieszkańcy gminy Świekatowo będą wybierać wójta w drugiej turze 21 kwietnia.

Reklama
Reklama

a.pudrzynski@extraswiecie.pl

Udostępnij
26 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Brawo! Czas na zmiany w gminie Świekatowo

Par przemysłowy w Świekatowie? Gościu nieźle odjechany. Będzie ciekawie.

Nie ma szans z Toplolinskim.

Wymienić wójta i całą tą skostniałą radę gminy w Świekatowie.

Sebastian jest bardzo inteligentny ambitny będzie dobrym wójtem świekatowie czas na zmiany w gminie pozdrawiam włączmy myślenie

Krupa A co to za koleś. Nikt go nie zna. Oderwany facet. Obyś odpadł.

A co cały Krupa oferuje dla innych wiosek. Świekatowo gmina to nie tylko świekatowo.

Topolinski przegra z kretesem. Ludzie chcą zmiany

Brawo panie Krupa trzeba zmian w Świekatowie. Jesteśmy z panem

Tak wam źle z Topolińskim? zobaczcie ile zrobił dobrego dla gminy!

Topoliński przez 30 lat zrobił tyle że stworzył Świekatowską klikę przewodnicząca sołtys i kilku innych i to są sukcesy. ja daje szansę Krupie a przede wszystkim nowej radzie gminy.

To taka mała sondę proponuję.Ktorzy radni do wymiany a którzy dużo robią i powinni zostać?

a to jest mądre. chociaż uważam ze trzeba wymienić wszystkich łącznie z wójtem ale warto rozmawiać

Skoro wójt jest takim fachowcem to bez trudu znajdzie sobie nową pracę. Pora na nowego człowieka, który rozrusza gminę.

jest w gminie wiele mądrych osób młodszych nie skażonych z nowym spojrzeniem którzy chcą coś zrobić i zrobią w trosce o następne pokolenia

Świekatowo dawno nie powinno być nawet gminą, szkoda kasy na utrzymanie gminnej infrastruktury, lepiej od razu się oddajcie pod władanie Bukowca, przynajmniej będą realne oszczędności xD

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama