Connect with us

Czego szukasz?

Reklama
Reklama

Wiadomości

Wpadli na gorącym uczynku, gdy odbierali pieniądze od oszukanej kobiety

Świecka policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w oszustwie. Przestępcy wpadli na gorącym uczynku, kiedy przyjechali odebrać kolejne pieniądze.

Udostępnij
Zatrzymanym grozi im do 8 lat pozbawienia wolności / Fot. KPP w Świeciu

W miniony wtorek funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Wpadli w ręce mundurowych kiedy przyjechali odebrać pieniądze od pokrzywdzonej.

56-letnia mieszkanka Świecia kilka dni wcześniej nieświadomie przeglądając jeden z portali społecznościowych, trafiła na reklamę dotyczącą inwestycji.

Oferowano w niej szybki zysk poprzez inwestycje w akcje rafinerii naftowej. Kobieta pozostawiła swój kontakt, na odzew nie musiała długo czekać.

Reklama
Reklama

Skontaktowała się z nią przedstawicielka fikcyjnej firmy i przedstawiła wizję dodatkowego, łatwego zarobku.

- Fałszywa "doradczyni" przedstawiła się jako analityk giełdowy specjalizujący się w inwestowaniu w akcje. Zachęcała, aby na początek zainwestować drobną sumę pieniędzy - relacjonuje kom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świeciu.

Kobieta postanowiła spróbować. Na polecenie rozmówczyni zainstalowała na swoim komputerze program umożliwiający zdalną obsługę pulpitu i zalogowała się do swojego banku.

Reklama
Reklama

Miało to ułatwić proces inwestowania. Dzięki temu oszustka sprawdziła, ile kobieta ma środków i mieszkanka Świecia straciła 12,5 tys. zł.

Niestety, zmanipulowana kobieta zaciągnęła również kredyt. Gotówkę, w celu rzekomej inwestycji, przekazała podstawionemu kurierowi.

- Gdy miało dojść do przekazania kolejnych pieniędzy, zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa i powiadomiła policję - mówi Joanna Tarkowska.

Reklama
Reklama

Jednak fałszywi doradcy wciąż pozostawali z nią w kontakcie, w związku z czym policjanci przygotowali odpowiedni plan działań, aby ich namierzyć i zatrzymać. Liczył się czas. Pod nadzorem kryminalnych pokrzywdzona pozostawała w kontakcie telefonicznym z oszustami.

W dniu, gdy miała w umówionym miejscu przekazać "kurierowi" 75 tys. zł, kryminalni z komendy w Świeciu zatrzymali 18 i 33-latka, którzy przyjechali po pieniądze.

Ponadto policjanci zabezpieczyli blisko 35 tys. zł, które mężczyźni mieli przy sobie. Jak się okazało, były własnością innej oszukanej osoby.

Reklama
Reklama

Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzuty. Odpowiedzą przed sądem za udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się oszustwami.Grozi im do 8 lat więzienia.

Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora rejonowego w Świeciu, który nadzoruje postępowanie i zdecydował o tymczasowym areszcie dla mężczyzn na najbliższe trzy miesiące.

- Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego niewykluczone są kolejne zatrzymania - zapowiada kom. Tarkowska.

Reklama
Reklama

a.bartniak@extraswiecie.pl

Udostępnij
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

To te cwaniaczki z golfa?

Pomijając fakt, że kundle zostaną kundlami, to co trzeba mieć w bani, żeby się dać takim kundlom nabrać????

Ten jeden to mamusia go od garnka chyba obcinała xDDDDD Cep obsrany

Nie dziwota, że kobieta się nabrała. Ci frędzle wyglądają przecież jak typowi finansiści.

brać chwilówke na inwestycje XD omg. Na pewno opłacalne. Inwestycja tak ogromna, że spłaci RSSO 150% XD

Na środku rynku gnoi skopać na przemian i pałować

Ha tfu na takich śmieci. Ale też ha tfu na tą „ofiarę”. Nie wiem jaki poziom upośledzenia trzeba mieć żeby się nabierać na takie rzeczy xD

Ten z prawej temu z lewej chyba gałeczke musiał trzaskać i coś złapał xD buahahaha

8 lat dla tego młodego to najlepsze lata…

Reklama
Reklama
Reklama

Popularne

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Jeżewie kierowcę, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km. W namierzeniu pirata drogowego pomogli mieszkańcy.

Biznes

Od połowy 2023 r. trwa generalna rozbudowa zakładu firmy Haber w Dzikach koło Świecia.

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim Zmarłego Zdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyStowarzyszenia Wspierania Rozwoju Gospodarczego Ziemi Świeckiej„Inkubator Przedsiębiorczości” Udostępnij

Reklama
Reklama
Reklama

Wideo

Reklama
Reklama

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Wiadomości

Tego się chyba nikt nie spodziewał. - Wszystkie oferty przekroczyły o kilka milionów sumę zabezpieczoną na dokończenie budowy przedszkola - ubolewa wójt gminy Warlubie....

Wiadomości

Wyrazy głębokiego współczuciaRodzinie i Bliskim ZmarłegoZdzisława Lintowicza składająZarząd i PracownicyLokalnej Grupy Działania "Gminy Powiatu Świeckiego" Udostępnij

Wiadomości

W Terespolu Pomorskim w gminie Świecie trwa ostatni etap prac związanych z budową wiaduktu na drodze wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą.

Wiadomości

Jedni nazywają go Kamieniem św. Wojciecha, inni Diabelskim Kamieniem. Bez względu na genezę nazwy, stanowi sporą atrakcję turystyczną w powiecie świeckim. Wdecki Park Krajobrazowy...

Biznes

Po trudnym dla samochodów okresie zimowym, warto pomyśleć o dokładnym odkurzeniu i kompleksowym myciu. Mało gdzie potrafią zająć się tym z taką pasją, jak...

Wiadomości

W miniony weekend dwóch kierowców zostało zatrzymanych przez policję dzięki reakcji świadków. Niechlubny rekordzista miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Wiadomości

Wiadomo już, ilu zastępców będzie miał burmistrz Świecia i kto nimi zostanie. Ustaliliśmy też, kto będzie starostą i wicestarostą powiatu świeckiego.

Wiadomości

Policjanci z komendy powiatowej w Świeciu wspominali w piątą rocznicę śmierci młodszego aspiranta Adama Łobockiego, który zginął na służbie.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama