Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Reklama

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Ferdynand, Jan, Feliks
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  20°C / 8°C
 • bezchmurnie
  Jutro:
  21°C / 6°C
 • bezchmurnie
  Pojutrze:
  23°C / 10°C
REKLAMA

"Kamperem do Kabulu", czyli zdążyć przed talibami

12.05.2023

Andrzej, były korespondent wojenny, zawsze marzył o tym, żeby pokazać żonie piękny i groźny Afganistan. Pewnego dnia spakowali się do starego mercedesa i ruszyli dawnym jedwabnym szlakiem.

Andrzej i Eleonora Mellerowie w drodze do Afganistanu przemierzyli kamperem Turcję, Gruzję, Armenię i Iran.

Podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świeciu, reporter, podróżnik i współautor książki "Kamperem do Kabulu", opowie o tym, jak próbowali dotrzeć do nigdy niezdobytej przez obce wojska doliny Pandższiru i Bamian, buddyjskiego sanktuarium zniszczonego przez islamskich radykałów.

Usłyszymy o poszukiwaniu dawnych przyjaciół, których poznał podczas reporterskich wypraw do strefy wojny. A także o tym, jak pokonywali przyprawiające o zawroty głowy serpentyny w górach Armenii i przeprawiali się przez granice, na których każdy obcy witany był z podejrzliwością.

Kto ich ugości, a kto będzie chciał oszukać? Co zrobią, gdy na górskiej drodze hamulce w kamperze odmówią posłuszeństwa? A przede wszystkim: czy zdążą dotrzeć do Kabulu, zanim zajmą go talibowie?


Spotkanie autorskie z Andrzejem Mellerem, piątek 12 maja, godz. 17.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu, wstęp wolny.