Gmina Jeżewo już wkrótce staną się sceną niezwykłego wydarzenia teatralno-cyrkowego. W dniach 26–27 sierpnia odbędzie się tu wyjątkowy projekt pod nazwą "Maks chce psa", realizowany w przestrzeni prawdziwego namiotu cyrkowego.
Jeżewo to jedna z trzech miejscowości w województwie kujawsko-pomorskim i dziesięciu w kraju, które zostały wybrane do udziału w tegorocznej trasie programu „Lato w teatrze".
Dzień warsztatowy – 26 sierpnia:
We wtorek w Centrum Biblioteki i Kultury w Laskowicach na dzieci i młodzież czekają trzy wyjątkowe warsztaty:
13:00–14:30 – Warsztaty plastyczno-teatralne: uczestnicy stworzą własne lalki teatralne i wspólnie wymyślą historie, których będą one bohaterami. Poznają różne typy lalek i podstawy teatru formy, a całość zakończy refleksja o roli wyobraźni w sztuce i codziennym życiu.
15:00–16:30 – Warsztaty muzyczno-teatralne: poprzez dźwięk i ruch dzieci będą odkrywać, jak muzyka wpływa na emocje i narrację w teatrze. Zajęcia pozwolą zrozumieć podstawowe pojęcia muzyczne i pobudzą kreatywność poprzez słuchanie i improwizację.
17:00–18:30 – Warsztaty cyrkowe: uczestnicy poznają tajniki pracy cyrkowców – od żonglerów po akrobatów. Zabawy z rekwizytami, ćwiczenia koordynacji i wspólne działania w grupie pozwolą dzieciom zanurzyć się w świat teatru ruchu, formy i ekspresji.
Wielki finał – 27 sierpnia o godz. 18:00, Plaża Borce nad jeziorem Stelchno:
Kulminacją wydarzenia będzie spektakl familijny „Maks chce psa" – opowieść pełna emocji, humoru i teatralnej magii. Przedstawienie, zrealizowane w klimatycznym namiocie cyrkowym, skierowane jest do widzów w każdym wieku. Wstęp jest bezpłatny, jednak liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują wejściówki.
Wejściówki oraz zapisy na warsztaty dostępne są:
- w Centrum Biblioteki i Kultury w Gminie Jeżewo, ul. Mickiewicza 3a, tel. 52 33 181 68
- w filii biblioteki w Jeżewie, ul. Główna 28, tel. 789 133 559.
Projekt w namiocie cyrkowym realizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w ramach programu Lato w teatrze. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
