Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Błażej, Przemysł, Fryderyk

Bezrobocie w powiecie. Lato trochę lepsze niż wiosna. Ale i tak jest gorzej niż rok temu

Andrzej Pudrzyński
2 września, 08:10
Najnowsze dane z lokalnego rynku zatrudnienia pozwalają na ostrożny optymizm. Oby taka tendencja utrzymała się przynajmniej do jesieni.
W lipcu w PUP w Świeciu było zarejestrowanych 2,5 tys. bezrobotnych
Fot. Andrzej Bartniak

Partner strategiczny działu Biznes

W lipcu 2020 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Świeciu zarejestrowanych było 2 512 bezrobotnych. To o 160-170 osób mniej niż w maju i czerwcu, które jak dotąd był najgorszymi miesiącami w tym roku. Wynikało to z trudnej sytuacji firm, dotkniętych ciężką i niestabilną sytuacją na rynku spowodowaną koronawirusem.

Mimo tej poprawy, wskaźniki z lipca tego roku są zdecydowanie gorsze od tych z ubiegłego roku. W lipcu 2019 r. w PUP w Świeciu było zarejestrowanych 2 180 bezrobotnych (różnica wynosi ponad 330 osób). Liczby te pokazują, że pandemia nie pozostała bez wpływu na lokalny rynek pracy.
REKLAMA

W czerwcu stopa bezrobocia w powiecie świeckim wyniosła 7,7 proc. ( w lipcu będzie nieco niższa, na razie nie ma danych procentowych). U większości naszych sąsiadów była dużo wyższa: w powiecie chełmińskim 13,2 proc., grudziądzkim 13 proc. (w samym Grudziądzu 10,2 proc.), a w tucholskim 11,1 proc.

Lepiej niż u nas było tylko w powiecie bydgoskim – 4,8 proc. (w samej Bydgoszczy 3,2 proc.).

Spośród 19 powiatów w województwie kujawsko-pomorskim, świecki, był w czerwcu na drugim miejscu po bydgoskim pod względem najniższego bezrobocia. Średnia dla całego województwa wyniosła 8,7 proc.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl

Komentarze (2)

Lepiej byc bezrobotnym niz pracowac w obozie w czterobrygadówce na bydgoskiej. Przynajmniej rodzina wie ze jestes jej czescia

Odpowiedzi: 1

Dlatego kto się szanuje, pracuje na rano albo ma swoją działalność.

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
    Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz