Zmiana polityki prywatności

Drogi Użytkowniku,

Chcielibyśmy poinformować, że zaktualizowaliśmy naszą Politykę prywatności. W dokumencie tym wyjaśniamy w sposób przejrzysty i bezpośredni jakie informacje zbieramy i dlaczego to robimy.

Nowe zapisy w Polityce prywatności wynikają z konieczności dostosowania naszych działań oraz dokumentacji do nowych wymagań europejskiego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO), które będzie stosowane od 25 maja 2018 r.

Informujemy jednocześnie, że nie zmieniamy niczego w aktualnych ustawieniach ani sposobie przetwarzania danych. Ulepszamy natomiast opis naszych procedur i dokładniej wyjaśniamy, jak przetwarzamy Twoje dane osobowe oraz jakie prawa przysługują naszym użytkownikom.

Zapraszamy Cię do zapoznania się ze zmienioną Polityką prywatności.

Close GDPR info

Extra Świecie

Imieniny obchodzą:

Bogusław, Elżbieta, Krzysztof
 • bezchmurnie
  Dzisiaj:
  25°C / 15°C
 • słabe opady deszczu
  Jutro:
  25°C / 16°C
 • słabe opady deszczu
  Pojutrze:
  24°C / 15°C

Ceny najmu mieszkań w Świeciu nadal wysokie

Andrzej Pudrzyński
29 października, 09:18
Jeśli nie masz ponad 2 tys. zł na odstępne za pierwszy miesiąc i kaucję, to nie licz na wynajęcie choćby skromnego mieszkania w Świeciu.
Właściciele sporo żądają nawet za najem mieszkań o kiepskim standardzie
Fot. Sebastian Glaziński

Nie dość, że mieszkań na wynajem jest na rynku mało, to są drogie. Świecie pod tym względem przebija cenowo sąsiadów – Grudziądz czy Chełmno. Wynika to przede wszystkim z tego, że jest atrakcyjniejszym miejscem do zamieszkania ze względu na infrastrukturę, pracę i zarobki. Wielu właścicieli wynajmuje też mieszkania pracownikom firm, coraz częściej także obcokrajowcom. Wszystko to winduje ceny.

Za dwupokojowe umeblowane 53-metrowe mieszkanie w bloku trzeba zapłacić 1,6 tys. zł miesięcznie (bez opłat za wodę, gaz i prąd). Do tego dochodzi 2 tys. zł zwrotnej kaucji.
REKLAMA

Kogo nie stać na taki wydatek, może rozejrzeć się za lokum o niższym standardzie w kamienicy. Ale zbyt dużo nie zaoszczędzi. Dwupokojowe, 58-metrowe mieszkanie będzie go kosztowało 1,2 tys. zł (500 zł tzw. odstępnego dla właściciela i 700 zł opłaty za ogrzewanie, wodę i prąd). Na „dzień dobry” musi też zapłacić 1,2 tys. zł kaucji.

Więc może kawalerka? Proszę bardzo. Umeblowane 39 m kw. na drugim piętrze w bloku – 1 tys. zł miesięcznie, do tego opłaty za utrzymanie (ponad 400 zł) i 1,5 tys. zł kaucji.

Masz trochę własnych mebli i możesz wprowadzić się w gołe ściany? Pozwoli to trochę zaoszczędzić. Na najem trzeba będzie wyłożyć około 700 zł miesięcznie (standard nie powala), na kaucję 1,5 tys. zł i około 400 zł na opłaty. Za te pieniądze do dyspozycji dostaniemy od 19 m kw. w domu wolno stojącym do 35 m kw. w bloku.
REKLAMA

To kiepska wiadomość m.in. dla młodych par czy małżeństw na dorobku, które nie mogą sobie pozwolić na kupno mieszkania. Bank też im nie pomoże, bo przeważnie na starcie w samodzielne życie mają zbyt małą zdolność kredytową. Sytuacji nie poprawia nawet to, że w Świeciu prywatni deweloperzy zbudowali w ostatnich latach sporo bloków i wciąż powstają nowe.

To, co martwi osoby szukające mieszkań na wynajem, cieszy właścicieli lokali, którzy, nie bez racji twierdzą, że wpływ na taki stan rzeczy ma duży popyt.

- Dlaczego więc mielibyśmy wynajmować poniżej cen, jakie kształtuje rynek? - argumentują.

a [dot] pudrzynskiatextraswiecie [dot] pl
REKLAMA

Komentarze (19)

Cen nie kształtuje sam rynek, po części robią to właściciele mieszkań. To skandal żeby mieszkania w porównywalnym standarcie w Świeciu kosztowały za wynajem tyle ile w Bydgoszczy a czasem nawet (o zgrozo!) więcej!

Ci, co chcą wynająć mieszkanie za 2 tys w Świeciu pospadali z księżyca, zazdroszczę buty i bezczelności.

Odpowiedzi: 3

A no tak, przecież rynek to jest na starym mieście hahaha... 

UWAGA!  Rynek wynajmu mieszkań regulują:

Najmujacy i Najemca. 

Odpowiedzi: 0

Zawsze możesz wynająć w Bydgoszczy, nikt Ci nie broni.

Odpowiedzi: 0

To jest właśnie prawo rynku /podaży i popytu/

Odpowiedzi: 0

Ale nikt nikogo nie zmusza by wynajmował. Niech kupi sobie własne. Właściciel za to ci dostanie znajmu płaci podatek, opłaca naprawy, remonty, ubezpieczenie a i często traci gdy wynajmujący okaże się łobuzem lub złodziejem

Odpowiedzi: 2

Mądrego to i miło posłuchać, zgadzam się w 100%. 

Odpowiedzi: 0

No tak właściciel dopłaca do wynajmu mieszkań!!!! Kpina i wstyd , chociaż nie piszcie takich bzdur!!

Odpowiedzi: 0

No nie, świecie to tak prestiżowe miasto że hej. Wspaniała infrastruktura, przyjazna dla każdej grupy społecznej od dzieci żłobkowych do ludzi w podeszłym wieku, wspaniała komunikacja, mnogość parków, restauracji, wszelkiej maści atrakcji turystyczno-rozrywkowych, że o klimacie i powietrzu wprost z ciechocińskich tężni nie wspomnę. najem w tej pipidówie nie jest wart nawet 200zł

Odpowiedzi: 1

Skoro nie jest to co się tak podniecasz. Pozdrawiam 

Odpowiedzi: 0

Boże porabalo tych ludzi może od  celulozy dostali atak muzgu ja mieszkałem w tym powiecie masakra przeprowadziłem się do gd i za mieszkanie 85 m place 1200 plus opłaty i mam ogród itp a o pracy i zarobkach niewspom e e szkoda gadać ja bym radził ludziom uciekać z tamtąd czy to ze świecia Grudziądza itp 

Odpowiedzi: 2

A ja bym radził zainwestować w słownik ortograficzny xD

Odpowiedzi: 1

Tym bardziej, że zaoszczędził na wynajmie :)

Odpowiedzi: 0

HI HI  Żart Wynajem POKOJU,  nie mieszkania, w GD to ok 1000 zł

Odpowiedzi: 0

Boże porabalo tych ludzi może od  celulozy dostali atak muzgu ja mieszkałem w tym powiecie masakra przeprowadziłem się do gd i za mieszkanie 85 m place 1200 plus opłaty i mam ogród itp a o pracy i zarobkach niewspom e e szkoda gadać ja bym radził ludziom uciekać z tamtąd czy to ze świecia Grudziądza itp 

Odpowiedzi: 0

Dodam jeszcze że to są nowo bagadcy i żerują na kulaaym systemie. Wiekrzosic pracuje na simieciowkach czy na czarno i żaden bank nieda kredytu i tu jest cały szpokol a inni się cieszą a i tak podatku niepalą chory system

Odpowiedzi: 2

Dziecko oddaj mamie ten telefon... 

Odpowiedzi: 0

Dzieciaku, moja córka też mieszka na wybrzeżu, wiem ile kosztuje mieszkanie o zbliżonym metrażu, dlatego mam radę, przestań pier**lić farmazony i wróć do szkoły, żeby nadrobić edukację. Ze sposobu twojego ględzenia wynika, że w Trójmieście możesz zarobić najwyżej na 1/10 tego mieszkania. 

Odpowiedzi: 0

Różnica jest wynajmować w nowym bloku na nowym osiedlu a w starym bloku i starym osiedlu co to nie jest zaznaczone. 

Większość tych którzy wynajmują ta pseudo biznesparowki z autami na leasing bo jest trochę biedackie teraz

Odpowiedzi: 0

Proszę się nie martwić! PiS obiecał 3 miliony mieszkań z bardzo niskim czynszem. Starczy dla wszystkich.... :)

Odpowiedzi: 0

Dodaj komentarz

Filtrowany HTML

 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <blockquote> <br> <cite> <code> <dd> <div> <dl> <dt> <em> <li> <ol> <p> <span> <strong> <ul>
  Allowed Style properties: text-align, text-decoration

Czysty tekst

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Filtered words will be replaced with the filtered version of the word.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.
Redakcja portalu extraswiecie.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa lub dobrych obyczajów. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyliście opinię, która łamie prawo lub dobry obyczaj, powiadomcie nas: redakcja@extraswiecie.pl lub użyjcie przycisku Zgłoś komentarz